Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2016., 20:10   #1
Nemofilija

Ja shvatam da sam nemofilista,odnosno da imam veliku zelju da provodim vreme u sumi.Bio sam nekoliko puta u sumi i boravio i zaista se tamo osecam jako dobro i ispunjeno.Pogled na te prirodne strukture,razmisljanje o toj raznolikosti,o sumskim strukturama na drugim planetama i o drugim sumama na zemlji,stapanje sa detaljima u sumi.Stapanje sa rekom,sa listom,sa zemljom,sa travom,sa drvecem uopste i jednostavno oslobadjajuce i mogao bi tamo zauvek ostati.U sumi se osecam zagrljeno,odvojen od problema i pritiska,sam u komforu.Da li jos neko oseca tako veliku privlacnost prema sumi i opsednutost istom.Da li jos neko razmislja ili voli da ode da zivi u sumi ili da oseca veliku privlacnost prema njoj? Misli li cak neko da takva opsesija moze biti i stetna?
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 20:23   #2
Što misliš zašto ljudi pecaju, na rijekama pogotovo, ili planinare i td. ?!
Nikako nije štetno, to je jedina prava naturalna terapija protiv depri i sl. stanja, najbolje ako je i uz fizičku rekreaciju tada dolazi do izlučivanja nekih tjelesnih supstanci koje dovode do boljeg raspoloženja.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 14:25   #3
Obožavam šume i da mogu, živjela bi u jednoj.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 00:05   #4
Mene fasciniraju razni pejzaži, more, pustinje (kanjoni) Arizone... kao da Boga vidim

Mjesečeve zrake kada titraju po pvršini mora, za mene neodoljivo!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 00:07   #5
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Ja shvatam da sam nemofilista,odnosno da imam veliku zelju da provodim vreme u sumi.Bio sam nekoliko puta u sumi i boravio i zaista se tamo osecam jako dobro i ispunjeno.Pogled na te prirodne strukture,razmisljanje o toj raznolikosti,o sumskim strukturama na drugim planetama i o drugim sumama na zemlji,stapanje sa detaljima u sumi.Stapanje sa rekom,sa listom,sa zemljom,sa travom,sa drvecem uopste i jednostavno oslobadjajuce i mogao bi tamo zauvek ostati.U sumi se osecam zagrljeno,odvojen od problema i pritiska,sam u komforu.Da li jos neko oseca tako veliku privlacnost prema sumi i opsednutost istom.Da li jos neko razmislja ili voli da ode da zivi u sumi ili da oseca veliku privlacnost prema njoj? Misli li cak neko da takva opsesija moze biti i stetna?


jesi li čitao thoreaua? ako nisi, trebao bi.
__________________
Kad čovjek padne potvrdio je silu gravitacije. Kad se podigne potvrdio je svoju vlastitu silu. Svatko može biti Isac Newton u svom svemiru.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 18:38   #6
Čovjek se danas zbog brzog i stresnog načina života sve više otuđuje od prirode.
Vikendom kada se ima više vremena, jako puno ljudi, naročito oni koji žive u zgradama, boravi u prirodi da "napuni" baterije, jer je poznato da priroda ima iscjeljujuć utjecaj na čovjeka.

Ja živim blizu podsljemenske zone i često vikendom šećem po sljemenskoj šumi, po tjednu na žalost nemam vremena zbog posla, ali vikend nastojim iskoristiti za boravak u prirodi.
Nemam baš potrebu otići živjeti u šumu, jer bi mi nedostajale sve prednosti moderne tehnologije i osjećala bi se prilično izolirano od civilizacije.
Flower 25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 09:33   #7
skoro svaki dan nađem vremena za boravak u šumi. Imam kao neki maslinik tik uz šumu i namjerno sam ostavio među redovima autohtonu vegetaciju.

Na posao često idem biciklom namjerno jednim dijelom kroz netaknutu šumu. (osim uskog puteljka)

Čista uživancija
babarogac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 09:47   #8
DavMla pitaš da li opsjednutost šumom može biti štetna.

Pa može jedino ako te u šumi ubode poskok, al je veća šansa da te na cesti tresne auto.
Sretao sam poskoke, nisu nimalo agresivni(osim ako ih ne diraš :-))

Čovjek je ipak najagresivnija životinja, a njih u šumi nema puno.
babarogac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 08:55   #9
Priroda je jedino što ima smisla, ljudski je svijet užasno sku(r)čen.

Ima šuma svojih opasnosti, ali one su opipljive i realne, te tako manje "opasne" od psiholoških zabrijavanja.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 23:22   #10
Mene šume deprimiraju i daju mi nelagodan osjećaj
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 21:09   #11
Quote:
pećina kaže: Pogledaj post
Mene šume deprimiraju i daju mi nelagodan osjećaj
S pravom. Šuma već stoljećima, ako ne i tisućljećima nije "prirodno" ljudsko okruženje.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 16:17   #12
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
S pravom. Šuma već stoljećima, ako ne i tisućljećima nije "prirodno" ljudsko okruženje.
Bome ni velegradovi nisu prirodni
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 09:49   #13
I ja. Što ima ljepšeg nego biti u šumi i slušati cvrkut ptica, gledati vjeverice kako se penju po drveću, uživati u tišini i prirodi, ma prelijepo. Odmor za dušu i tijelo!
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 14:52   #14
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
I ja. Što ima ljepšeg nego biti u šumi i slušati cvrkut ptica, gledati vjeverice kako se penju po drveću, uživati u tišini i prirodi, ma prelijepo. Odmor za dušu i tijelo!
Mene srce zaboli kad vidim što se radi šumama i prašumama radi profita...
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 00:18   #15
Ima netaknute prirode recimo Mars definitivno.
__________________
The right man in the wrong place can make all the difference in the world.
DrGordonFreeman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2016., 22:14   #16
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
I ja. Što ima ljepšeg nego biti u šumi i slušati cvrkut ptica, gledati vjeverice kako se penju po drveću, uživati u tišini i prirodi, ma prelijepo. Odmor za dušu i tijelo!
Je, ak ne živiš u tropima, pa te svaki odlazak u šumu može koštat života
QuercusRobur is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2016., 22:45   #17
Quote:
QuercusRobur kaže: Pogledaj post
Je, ak ne živiš u tropima, pa te svaki odlazak u šumu može koštat života
Ak živiš na Floridi, nije baš pametno ići u močvare, oni šuma gotovo da i nemaju, a bome ni tropi ih baš nemaju, više su to prašume...
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 19:52   #18
Quote:
gajto gazdanov kaže: Pogledaj post
jesi li čitao Thoreaua? ako nisi, trebao bi.
najbolje je čitat Thoreaua u šumi.
odeš i sjedneš na neki panj - čitaš Thoreaua
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 12:14   #19
Sve je to individualno, netko više voli prirodu, netko plaže, od osobe do osobe..
sunceizora is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 13:57   #20
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Ja shvatam da sam nemofilista,odnosno da imam veliku zelju da provodim vreme u sumi.Bio sam nekoliko puta u sumi i boravio i zaista se tamo osecam jako dobro i ispunjeno.Pogled na te prirodne strukture,razmisljanje o toj raznolikosti,o sumskim strukturama na drugim planetama i o drugim sumama na zemlji,stapanje sa detaljima u sumi.Stapanje sa rekom,sa listom,sa zemljom,sa travom,sa drvecem uopste i jednostavno oslobadjajuce i mogao bi tamo zauvek ostati.U sumi se osecam zagrljeno,odvojen od problema i pritiska,sam u komforu.Da li jos neko oseca tako veliku privlacnost prema sumi i opsednutost istom.Da li jos neko razmislja ili voli da ode da zivi u sumi ili da oseca veliku privlacnost prema njoj? Misli li cak neko da takva opsesija moze biti i stetna?
Meni je malo pobjegao smijeh na riječi: nekoliko puta u šumi .
Ja sam dijete kojem je šuma bila igralište, od veranja po drveću, gradnja kućica, do branja vrganja i slično. Šuma mi je na par koraka,i sve šume su tu pitome, nema posebnih opasnosti (eventualno na rubu vidiš riđovku, ili pokupiš kojeg krpelja koji nisu opasni u mojem kraju).
Šuma donosi, ako se dobro sjećam, negativne ione, koji pozitivno djeluju na čovjeka (sličan osjećaju nakon tuširanja). Plus generatori su kisika, zrak je čist, mirna je i spokojna. Taman kao protuteža za ubrazne i stresne živote.

Mislim da to tvoje nije opsesija, već velika ljubav. Svi mi imamo svoju velike ljubavi, a ti si svoju - našao.
__________________
Earth? Terrible name for a planet. Might as well call it Dirt.- Planet Dirt.
Cyanide Inc. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:20.