Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2016., 13:30   #1681
Quote:
MC16 kaže: Pogledaj post
i mene fascinira to stalno okretanje u proslost.
Zasto je Hrvatska toliko krenuta u proslost?
Iz više razloga.

Prvi: Jedino doba kada su Hrvati nešto značili na svjetskoj pozornici ili kada su samo sebe smatrali značajnima, bilo je u prošlosti.

Drugi: Jer je to bijeg od sadašnjosti i budućnosti koja je nerazumljiva.
Prošlost ugodna i razumljiva- akteri se znaju i rezultat se zna, sada se vodi bitka oko toga što da bude javni konsenzus o tome.

I razlog br. 3: Zato jer je to tradicionalno Hrvatska priča.
Ostali narodi imaju nešto drugo, a Hrvati imaju ta svoja pitanja , prijepore i podjebavanja.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 13:56   #1682
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Iz više razloga.

Prvi: Jedino doba kada su Hrvati nešto značili na svjetskoj pozornici ili kada su samo sebe smatrali značajnima, bilo je u prošlosti.
o kome se periodu radi po tebi?
MC16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 14:01   #1683
Quote:
Banana10 kaže: Pogledaj post

S druge strane koje je arhive koristio Đuro Zatezalo za svoj pamflet kojeg je naveo MC16? To je prvo što pogledam u knjizi.
On je koristio izjave svjedoka, intervjue i izjave sudu koje su dale ustase.
To su price obicnih ljudi. I ti ustase su bili obicni seljaci koji na kraju ne znaju ni zasto su se nasli u tom valu ubijanja i klanja.

"Sutradan otiπao sam u Kozjan do mjesta gdje sam ubio one æene, pa sam ih tamo na licu mjesta i zakopao, dok onu koju sam prvu ubio nijesam zakopao jer je bila nesto dalje od ovih... Poslije toga otiπao sam kuÊi. Zatim
sam stupio u domobrane te u oruænike. S njima sam ostao sve do
proljeÊa 1945. godine kada sam se povlaËio prema Sloveniji, gdje
sam bio uhvaÊen od jedinica JA, a zatim postao vojnik JA sve do
demobilizacije 1946. godine. Doπao sam kuÊi i radio svoj seljaËki i
kovaËki posao...”
MC16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 14:09   #1684
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Iz više razloga.

Prvi: Jedino doba kada su Hrvati nešto značili na svjetskoj pozornici ili kada su samo sebe smatrali značajnima, bilo je u prošlosti.

Drugi: Jer je to bijeg od sadašnjosti i budućnosti koja je nerazumljiva.
Prošlost ugodna i razumljiva- akteri se znaju i rezultat se zna, sada se vodi bitka oko toga što da bude javni konsenzus o tome.

I razlog br. 3: Zato jer je to tradicionalno Hrvatska priča.
Ostali narodi imaju nešto drugo, a Hrvati imaju ta svoja pitanja , prijepore i podjebavanja.
Pod 1 i 2 se slažem u potpunosti. Pod 3 apsolutno ne.
Svi narodi imaju svoje duhove prošlosti.
Preskočimo Nijemce i njihove očite probleme s kojima su se itekako dobro suočili.

Pogledaj recimo Amerikance i njihov odnos prema indijancima. Čak i po kolonijalnim standardima druge polovice 19. st. indijanski ratovi bili su čisto etničko čišćenje i genocid.

Pa se danas svejedno uči u njihovim školama što je Wounded Knee i Trail of tears. Isto tako nitko više ne slavi Custera i bitku kod Little Bighorna kao mučenike i američke patriote, nego se vodi kao promašeni i nepromišljeni vojni potez koji je doveo do masakra.

Onda je tu pitanje rasizma i segregacije crnaca kojie će u Americi visiti u zraku jako dugo i neće se nikad riješiti. Ekvivalent tome u Europi ili Hrvatskoj ne postoji. Pa nitko ne kaže da su SAD opterećene prošlošću.

Prošlost treba konstantno sagledavati kako se ide u budućnost.
Tako da kad danas netko kaže da je HR opterećena prošlošću, taj ima agendu. Kao i onaj koji proizvoljno tumači i iskrivljuje već utvrđene činjenice iz prošlosti.

edit: Da pojednostavim - mi danas ne znamo ni pola stvarnih činjenica oko kraja 2.svj. rata, ne znamo gotovo ništa o Hudoj Jami, ali kad, ili ako doznamo, a morali bi doznati, prilično je sigurno da te činjenice NEĆE rehabilitirati ni Ustaški pokret, ni učiniti od Jasenovca cvjetnu livadu, ni od ZDS učiniti starohrvatski domoljubni pozdrav, niti će od partizanskog pokreta učiniti koljačku bandu koja je cijeli 2.svj. rat iscenirala samo da potrpa Hrvate u jame.

Zadnje uređivanje IceClimber : 14.12.2016. at 14:26.
IceClimber is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 14:28   #1685
Djenerale Glasnovicu, ustaso, koji si cin imao prije dolaska u Hrvatsku i gdje i zasto si ga dobio?

Reci, ne stidi se, pravi ustase ne lazu. Pravi ustase ne lazu.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 14:48   #1686
Quote:
MC16 kaže: Pogledaj post
i mene fascinira to stalno okretanje u proslost.
Zasto je Hrvatska toliko krenuta u proslost?
zato što nismo dovoljno inteligentni, nemamo kreativnosti u sebi, pa se onda psihološki određujemo prema agendama i mitovima koji nam služe kao nekakav vodič kroz život. Staviš krunicu oko tintare i pjevaš borbene. lakše je biti dio nekog stada/plemena nego inovator, pojedinac, kreator.
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 03:28   #1687
Posvađao sam se s likom na YT-u jer sam izjavio da ima dvije mirovine,jer lik tvrdi da kak mogu biti ziher da ima HVO mirovinu i da je to zaslužio.Da li su njegovi suborci isto tako zaslužili mirovinu 3 000 kuna i to pored 400-injak braniteljskih udruga.P.s.Taj podatak o broju udruga sam našao na Braniteljskom portalu da ne bi bilo nismo znali.
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 21:52   #1688
Quote:
Sibor kaže: Pogledaj post
Posvađao sam se s likom na YT-u jer sam izjavio da ima dvije mirovine,jer lik tvrdi da kak mogu biti ziher da ima HVO mirovinu i da je to zaslužio.Da li su njegovi suborci isto tako zaslužili mirovinu 3 000 kuna i to pored 400-injak braniteljskih udruga.P.s.Taj podatak o broju udruga sam našao na Braniteljskom portalu da ne bi bilo nismo znali.
nema više dvije mirovine jer im je to nenarodna Vlada maknula - usporedili su hrvati i bosanci mirovine
12 generala je dobivalo duple mirovine, koliko se sjećam
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 03:50   #1689
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
nema više dvije mirovine jer im je to nenarodna Vlada maknula - usporedili su hrvati i bosanci mirovine
12 generala je dobivalo duple mirovine, koliko se sjećam
Mojnemi reć....
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 16:59   #1690
http://www.index.hr/vijesti/clanak/t...di/949859.aspx

Quote:
Glasnović: Muškarci su možda feminizirani zbog estrogena u vodi.
Netko bi trebao ovom idiotu reci da su pederi postojali i prije gradskog vodovoda
dokle-vise is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 18:19   #1691
Quote:
dokle-vise kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/vijesti/clanak/t...di/949859.aspx



Netko bi trebao ovom idiotu reci da su pederi postojali i prije gradskog vodovoda
komentari na 24 sada su dobri, sad ima više pedera , da deklariranih
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 22:37   #1692
Kako njemu Stevica nije rekao da ide odakle je došao? Sigurno je sad lijepo vrijeme u Kanadi...
__________________
Seral-tribune vaša dnevna doza pranja mozga
Pomoć pri izradi i izrada maturalnih radova - inbox za detalje!
domothebeast is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 22:16   #1693
glasnovic je danasnjim potezom otvorio vrata za ulazak pupavca i srba u vladu. i nazalost nema natrag. kako ce pogledat brata u oci ja stvarno ne znam. ostavit na zivotu ovakav hdz kojem ce sada pupovac krojiti sudbinu, stvarno je grozno. i glasnovic ce sad s tim morat zivjet. srbima je sada na mala vrata omoguceno da se svuda ubace i sisu drzavni novac. e moj glasnovicu.
plavi pas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 00:22   #1694
Uh, moram to javiti susjedu Jovi, to će ga razveseliti.

Nego, psu, što da mu kažem, koliko će mu Pupi uplatiti na račun?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 01:46   #1695
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Uh, moram to javiti susjedu Jovi, to će ga razveseliti.

Nego, psu, što da mu kažem, koliko će mu Pupi uplatiti na račun?
neće pupi. marić uplaćuje.....
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 14:37   #1696
General glasao za desno krilo udbe, iako je lupio šakom o stol i očitao lekciju plenkoviću
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 14:42   #1697
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
General glasao za desno krilo udbe, iako je lupio šakom o stol i očitao lekciju plenkoviću
Možda je, u međuvremenu, dobio pisano jamstvo od premijera da u vladi neće biti hns, sdss i ids.
Cirka Oko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 14:43   #1698
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
General glasao za desno krilo udbe, iako je lupio šakom o stol i očitao lekciju plenkoviću
https://pbs.twimg.com/media/C_DmfIzXsAE0osg.jpg[/URL]

đeneral je potpisao za njonju.
red iznad njega: sauchin potpis
milko84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 14:47   #1699
Quote:
Cirka Oko kaže: Pogledaj post
Možda je, u međuvremenu, dobio pisano jamstvo od premijera da u vladi neće biti hns, sdss i ids.
Što udba ovisi o hnsu i idsu?

Quote:
milko84 kaže: Pogledaj post
https://pbs.twimg.com/media/C_DmfIzXsAE0osg.jpg[/URL]

đeneral je potpisao za njonju.
red iznad njega: sauchin potpis
Da je kolinda državnik raspisala bi nove izbore gdje bi ovakvi podkupljeni gmizavci izađli van politike
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 15:08   #1700
Gnoj. Eto što je.
Gnoj.
Bio i ostao.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:14.