Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2016., 17:02   #1
Napadaj smijeha

Događa li vam se? Kako se snađete i ublažite ako je to pred većom skupinom ljudi ili na radnom mjestu?

Osjećate li ponekad nelagodu ili pokušate okrenuti na šalu?

Hipotetski, što napraviti ako se nešto blizu tome dogodi na pogrebu?
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 19:05   #2
Zna se dogoditi,doduše ne bas često, ali kada je pravi "napad" smijeha jednostavno mu se prepustim i uživam u njemu.Naravno ima i situacija kada je to nepoželjno,ali ja lično ga teško kontroliram.Do sada je najneugodnije bilo kada bi me uhvatilo na nekom satu u školi pa sam često znao izvući "deblji kraj"
Što se nelagode tiče,rijetko,ali opet sve zavisi od situacije.

Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post

Hipotetski, što napraviti ako se nešto blizu tome dogodi na pogrebu?
Po mogućnosti odaljiti se i čekati da prođe ili bar da se ublaži malo.
GrEEn17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 20:48   #3
ne vidim to kao problem, eventualno kao posljedicu problema! .. ima ljudi koji se svijesno truju da bi se smijali .. neki su pak prirodno nadareni i konzumiraju humor gdje god stignu .. produzuje zivot kazu .. neki zbog nemogucnosti rjesavanja nekih vecih problema olaksavaju nedace humorom .. i td.

u stresnim situacijama ljudi reagiraju razlicito (pogrebi) a inace postoje neozbiljni ljudi ili blago receno razliciti ..

pitanje je granice koju onaj koji postavlja pitanje i daje sebi zadatak da na odredjeni nacin definira odnosno objasni sebi svijet u kojem postoji .. do koje granice je spreman ici i koji mu je na kraju odnosno bolje reci na pocetku (je/bio) cilj!

p.s. nekada ljudi zbog razlicitih razloga stvaraju ili traze probleme dok "pravi problem" stoji "sigurno" zasticen od vremenskih utjecaja iza gomile "problema"
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 22:44   #4
Pravi problem možda i je debelo zaštićen, kao sto ima i glasna tišina, tako i ima društvena samoća, pa i tužni osmijeh.

Covjek raste tijelom, no rast u mentalnom smislu je ponekad splet miksa emocija na podsvjesnim razinama.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 13:21   #5
Obično ti napadi smijeha dođu u nezgodnim situacijama, tada to zna biti jako neugodno a teško se iskontrolirati. Nekako to povezujem sa šokom jer se meni ti napadi smijeha baš događali usljed nekakvog stresnog događaja...jednom sam napravila kratki spoj kod sestre od momka i zapalila im cijeli zahod...mislim katastrofa ali mene je uhvatio neobašnjivi smijeh, šta je najgore stalno mi se vrtila slika kako ona bježi iz wc-a, svjesna sam bila da je bilo neprimjereno se cerekati ali jednostavno nisam mogla stati.
Drugi put na sprovodu, jednom na poslu.....sigurna sam da su to nekakve neobjašnjive reakcije na šok.
A na sprovodu sam pokrila lice rukama i izgledalo je da jecam, ali čim sam ugrabila priliku izašla sam s tom prijom iz kolone i pribrala se....mislim da to niko nije primjetio hvala bogu jer bi propala u zemlju od sramote...kako objasniti i kako naći opravdanje za takvo što.
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 13:37   #6
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post

Hipotetski, što napraviti ako se nešto blizu tome dogodi na pogrebu?
Za ovo mi je jedna zenska rekla da je naznaka da si ureknut, ili tako nesto. Pravac egzorcist!
A sto ces, udaljis se i probas misliti na nesto sto te inace jako brine i stvara tjeskobu.

Quote:
Splicanka123 kaže: Pogledaj post
sigurna sam da su to nekakve neobjašnjive reakcije na šok.
Kod mene ista stvar, kada je neko zesce sranje u pitanju, najcesce udari na smijeh. Ponekad je to ok, bolje nego panicariti i bezglavo trcati, ali na sprovodima i slicno stvarno grozno kada te uhvati.
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 13:46   #7
Quote:
Daphne Doo kaže: Pogledaj post
Kod mene ista stvar, kada je neko zesce sranje u pitanju, najcesce udari na smijeh. Ponekad je to ok, bolje nego panicariti i bezglavo trcati, ali na sprovodima i slicno stvarno grozno kada te uhvati.
Da, upravo se i dogodi u neprimjerenim situacijama, ne bi me bilo briga da se cerekam a da je situacija gdje me niko ne vidi, ali uvijek se dogodi kada to mogu svi vidjeti i najgore od svega mi je šta će ljudi odma osuditi i ne pokušavaju svatit...a tehnički nije do tebe , neki vrag uđe i to je smijeh do suza, čak i projekcije u glavi su komične taj tren...i nikako te misli potisnit
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 21:49   #8
Uh, najzaribanije je kad to krene prije vaznih psolovnih zadataka, eh, a sjetim se nekih pjesama, uh totalan {re}mix emocija u misaonim procesima.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 11:10   #9
ja koja sam provela jako mnogo godina na radiju kao spičkerica imala sam jednom takav napadaj smijeha u eteru...tako da su se ovi iz tehnike udaljili dok me to ne prođe....
ni dan danas ne znam što mi je to bilo toliko smiješno (čitala sam nešto vezano za politička zbivanja i uglavnom to je bilo toliko glupo da se ja nisam mogla zaustavit....)
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 19:53   #10
Ma, napadaj smijeha je vrlo dobra stvar, naroćito ako je okruźenje opuśteno i ugodno {pa makar i na poslu}
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 16:19   #11
Smijeh je najveci skrivatelj boli. Upalite lampice da shvatite zasto se odredjeni ljudi stalno kese nazor.
Heavy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2018., 23:42   #12
Danas sam imao napadaj smijeha jer sam se sjetio nečega što je wezano uz one žene koje dignu nos {i onda još kroz grad promatram neke žene i neke mi i liče na one koje su loše}
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2018., 14:42   #13
Quote:
Heavy kaže: Pogledaj post
Smijeh je najveci skrivatelj boli. Upalite lampice da shvatite zasto se odredjeni ljudi stalno kese nazor.
Istina, nađu ventil pa ne staju.

Napdaj smijeha je inače super, nadam se da može biti iskreni i čisti smijeh, ne znam, ne doživjeh još. Treba imati dobrog sugovornika za to.

P.S. Dvijetisućiti post. Nek mi je sa srećom u vezi ovog što sam rekla.
duhovnjakinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2018., 14:54   #14
Swaka čast duhowno i čwrsto naprijed

Inače često su mi uzrok smijeha kwalitetni telewizijski sadržaji, dowoljno je i par minuta krw nije woda
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2018., 15:04   #15
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
dowoljno je i par minuta krw nije woda
Bolj3 ti j3 da gl3daš n3ki r3ality show ili čak sj3dnic3 Sabora. J3r to nij3 gluma, a KNV j3 gluma i to loša
Ćisto Sumljam is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2018., 16:21   #16
Knw je priručnik za sačuwanje weze
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2018., 16:23   #17
Gl3dajući iz t3 p3rsp3ktiv3 s3 moram složiti s tobom Zdravlj3 v3z3 j3 priorit3t
Ćisto Sumljam is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2018., 16:27   #18
Narawno treba čwrsto
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:32.