Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2016., 18:38   #1
Spolno prenosiva bolest: kad i kako reći (potencijalnom) partneru

Ovako.
Isla sam se testirati.
I otkrila da imam HPV niskog rizika( virus kojeg tijelo moze u potpunosti suzbiti ako se ojača imunitet)

Odmah san obavijestila bivše partnere.
E sad stvar je u tome da se sviđam jednom dečku. Poziva me na dejt. Ja sam sad u fazi da sam tek saznala to. I razmisljam kako postupat s buducim parnerima.
DA ZNATE DA IMATE HPV ILI NEKU DRUGU SPB kako biste postupali, na koji nacin biste rekli parneru ili buducem partneru.

kad sta saznali da imate SPB kako ste se nosili s time
evo uredila sam da ne ode tema u krivom smjeru.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 18:42   #2
AKo te tek poziva na dejt, onda ste daleko od sexa.
Do tada, pitaj doktora za savjet. Zbog tog dečka i zbog potencijalnih budućih.
HPV ima dosta ljudi, ako se kontrolira nije fatalan (pogotovo ne za muške), i trebala bi nastaviti normalno živjeti.
Reve is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 19:12   #3
Koliko ti imaš godina? Mislim da si se prije bilo kakvog spolnog odnosa trebala prvo informirati što s tim dolazi i u kakve se rizike upuštaš. Budi pametnija drugi put i koristi zaštitu.
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 19:27   #4
Quote:
tirkizno kaže: Pogledaj post
Koliko ti imaš godina? Mislim da si se prije bilo kakvog spolnog odnosa trebala prvo informirati što s tim dolazi i u kakve se rizike upuštaš. Budi pametnija drugi put i koristi zaštitu.
Hpv se moze prenijeti i kada se koristi kondom.

Imam 20+
Hvala na savjetu, znam. Hpv je otkriven i kod cura koja su u vezama i kada su im partneri svrljali. Tako da danas nikom nemos virovat.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 19:41   #5
Najsigurniji način za eliminaciju rizika od HPV-infekcije je apstinencija od spolnog odnosa s drugim osobama, ili cjepivo protiv HPV-a. Tako se nosi s time... brrrrrrr još pored svega da i to pokupim.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 19:45   #6
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Najsigurniji način za eliminaciju rizika od HPV-infekcije je apstinencija od spolnog odnosa s drugim osobama, ili cjepivo protiv HPV-a. Tako se nosi s time... brrrrrrr još pored svega da i to pokupim.
Ja da se nisam isla testirat ne bi ni znala.
Jer nemam nikakvih vidljivih znakova.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 21:47   #7
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Ja da se nisam isla testirat ne bi ni znala.
Jer nemam nikakvih vidljivih znakova.
Puno ljudi to ima, a da ni ne zna.
Neugodno je, ali nije kraj svijeta. Naravno, treba postupati odgovorno.
Kondom nije 100% zaštita, ali ipak je bolji od nikakve zaštite. A ima i drugih stvari koje se mogu pokupiti
Reve is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 22:28   #8
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
DA ZNATE DA IMATE HPV ILI NEKU DRUGU SPB kako biste postupali, na koji nacin biste rekli parneru ili buducem partneru.
smatrala bi svojom obavezom to reći partneru. to se direktno tiče i njega, stoga nema nikakve dileme kako bi postupila - otvoreno popričala o konkretnom problemu. što jasnije, konciznije - tim bolje.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 22:32   #9
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
DA ZNATE DA IMATE HPV ILI NEKU DRUGU SPB kako biste postupali, na koji nacin biste rekli parneru ili buducem partneru.

kad sta saznali da imate SPB kako ste se nosili s time
Ja sam u ranim 20-tima imala HPV niskog rizika. Dr mi je rekao da ćemo pričekati pola godine, pa ako na ponovljenom nalazu bude i dalje prisutan - uvesti ćemo neku terapiju. Za to vrijeme (dok sam čekala protek vremena) nisam prakticirala spolne odnose. Međutim, na ponovljenim pretragama ga više nije bilo. Kao niti na jednom kasnijem u sljedećih 20 godina. Želim reći - HPV niskog rizika nije neizlječiv; zna se povući i sam od sebe.
Da sam na tvojem mjestu, ne bih zasada ništa spominjala tek upoznatom dečku. Izbjegavala bih spolni odnos dok ne riješim problem, a s njim bi pričala o tome tek kada i ako se malo više zbližimo.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 16:29   #10
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Ovako.
Isla sam se testirati.
I otkrila da imam HPV niskog rizika( virus kojeg tijelo moze u potpunosti suzbiti ako se ojača imunitet)

Odmah san obavijestila bivše partnere.
E sad stvar je u tome da se sviđam jednom dečku. Poziva me na dejt. Ja sam sad u fazi da sam tek saznala to. I razmisljam kako postupat s buducim parnerima.
DA ZNATE DA IMATE HPV ILI NEKU DRUGU SPB kako biste postupali, na koji nacin biste rekli parneru ili buducem partneru.

kad sta saznali da imate SPB kako ste se nosili s time
evo uredila sam da ne ode tema u krivom smjeru.
Koristi redovno kondom kod odnosa i u međuvremenu rješavaj situaciju. HPV bi se trebao povući, tj. samoizliječiti u roku 1-2 godine. On također ne bi smio raditi oralni seks na tebi iako se na taj način HPV teško prebacuje, ali bolje ne riskirati.
Jeses is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 16:40   #11
Ova tema zaista ne pripada ovdje. Jer je nemoguće u raspravi izdvojiti samo jedan aspekt, koji je psihološki, a bez osvrta na sve drugo. A to sve drugo nije za ovaj pdf. To se pokazalo već nakon nekoliko postova. Zato se i teme o iskustvima i podršci kod fizičkih oboljenja ne nalaze na ovom pdf-u, već na Zdravlju, jer su takve rasprave sveobuhvatne.

Vidjet ću s kolegama na drugim pdf-ovima može li se spojiti s nečime kod njih.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 16:56   #12
Tema je prebačena s Psihokauča, molim da raspravu prilagodite ovom pdf-u.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 00:42   #13
HPV je jako zarazan i kondomi ne štite od njega, tko god je genitalno kontaktirao s nekime kome nije bio prva i jedina osoba s kojom je genitalno kontaktirao može računati s time ga je nekad vjerojatno pobrao. Ne mogu vjerovati da je prošlo desetak godina od Latičinih topika o hapeveu, a da ta spoznaja još nije postala dijelom opće kulture na forumu.

Valjda bih ga nekad spomenula da imam nalaz na kojem piše da ga imam, ali ionako podrazumijevam da je vrlo moguće da ga imam i da je vrlo moguće da ga svatko s kim se jebem ima ili ga je nekad imao.

Prilagodba: Mislim da je svakako ok spomenuti spolne bolesti nekad između "zvao me na dejt" i ŽUD-a.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 00:49   #14
Kako se zapravo rasprava o spolnim bolestima prilagodi ovom podforumu? Šta ako s nekim živiš par godina i onda dobiješ gonoreju?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 01:00   #15
Quote:
tirkizno kaže: Pogledaj post
Koliko ti imaš godina? Mislim da si se prije bilo kakvog spolnog odnosa trebala prvo informirati što s tim dolazi i u kakve se rizike upuštaš. Budi pametnija drugi put i koristi zaštitu.
HPV se prenosi dodirom kože s kožom, tako da je zaštita mogla biti burkini ili samostan.
epsoslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 01:22   #16
Quote:
epsoslav kaže: Pogledaj post
HPV se prenosi dodirom kože s kožom, tako da je zaštita mogla biti burkini ili samostan.
Ovaj dio sam vec procitala i ostao mi je nejasan.

Jel to znači da ako se dvoje oznojnih ljudi nakon treninga zagrle da se moze prenijeti.
Ili ako se rukuješ s nekim.
Ili se misli da kožu oko one stvari.

Nisam ni ja znala na koji podforum stavit, isprika moderatorima.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 01:35   #17
Najbolje na Teense.

http://www.webmd.com/sexual-conditio...pillomavirus#1
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 11:29   #18
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Ovako.
Isla sam se testirati.
I otkrila da imam HPV niskog rizika( virus kojeg tijelo moze u potpunosti suzbiti ako se ojača imunitet)

Odmah san obavijestila bivše partnere.
E sad stvar je u tome da se sviđam jednom dečku. Poziva me na dejt. Ja sam sad u fazi da sam tek saznala to. I razmisljam kako postupat s buducim parnerima.
DA ZNATE DA IMATE HPV ILI NEKU DRUGU SPB kako biste postupali, na koji nacin biste rekli parneru ili buducem partneru.

kad sta saznali da imate SPB kako ste se nosili s time
evo uredila sam da ne ode tema u krivom smjeru.
80% ljudi ima neku varijantu HPV
Lijepo da si nazvala bivse
Glede buduceg, kako si sigurna da i on vec nema nesto?

Muski su, iz mog iskustva, cesto tu ko uplasene kokosi, cast iznimkama.
I to mislim u stilu - uvjereni su i tvrdit ce da su zdravi (istovremeno ne idu doktoru), a sami se ponasaju citavo vrijeme ekstra rizicno. Zene obratno, puno vise paze i lakse pricaju o tome. I ond kad im otvoris tu temu ti ispadnes nekakva straca a oni nevine zrtve

Ne znam sto bih ti savjetovala. Velike su sanse da i on vec ima virus. Prednost je sto HPV kod muskih ne uzrokuje nista gore od genitalnih bradavica. Zene su te koje se moraju paziti a jedina su prevencija redoviti PAPA testovi.
Jbg cim se pocnes jebati, vrlo su velike sanse da ce se neka varijanta HPV-a primiti, to je jednostavno tako.
Znam ja nekoliko slucajeva medju frendicama kojima je jedan partner i par seksica bilo dovoljno da papa nalaz dodje pozitivan. Neke su i nakon puuuno vise iskustva sasvim ciste... sto ne znaci da ga nemaju, samo im je imunitet dovoljno jak.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 19:00   #19
Poslije jebanja nema kajanja. Tako to ide.

Ovo ce ti sada biti super filtar za muske, kada kazes (ako kazes prije prvog seksa), oni koje zanima samo tvoja pica ce probati pobjeci brze od sanadera iz hrvatske.
One koje stvarno "zanimas/ zaljubili su se/ocajni su do zla boga/ stvarno te zele povaliti jer si im uber pica"/ to nece previse muciti,
ipak muskima uglavnom ne bude nista od tih zenskih bolescina.

I veliki respect da si javila svima, malo ljudi bi to napravilo.
__________________
Never underestimate the power of human stupidity.
Pile4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 18:15   #20
Quote:
Pile4444 kaže: Pogledaj post
Ovo ce ti sada biti super filtar za muske, kada kazes (ako kazes prije prvog seksa), oni koje zanima samo tvoja pica ce probati pobjeci brze od sanadera iz hrvatske.
One koje stvarno "zanimas/ zaljubili su se/ocajni su do zla boga/ stvarno te zele povaliti jer si im uber pica"/ to nece previse muciti,
ipak muskima uglavnom ne bude nista od tih zenskih bolescina.
pobjeći će oni koji nisu informirani, nebitno je li je žele samo jebati ili nešto više a takav joj ni ne treba.
piki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:51.