Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2016., 16:01   #21
Nisam ja počela o rastavi razmišljat tek sad kad se on pojavio...razmišljam već duže o tome. On je samo okidač.
A cilj ovog posta je bio da pomognete sa savjetima kako i otkuda početi. Tj.lako za mene,nema djece a muž vjerojatno uopće ni ne zna da je u braku a i neki dan u prepirci mi je reko da mu dam papire da ih potpiše ak želim.. otkud da on počne i kako? Papire može pripremit no, na šta da se sve pripremi, na kakve probleme i poteškoće? Ja nažalost ili na sreću nemam nikog bliskog čije iskustvo rastave braka s djecom bi moglo poslužuti pa molim da mi skrenete pažnju.
I da, istina je da smo on i ja kratko skupa. Al sad po vašem mišljenju koliko dugo bih ja trebala "imat razumijevanja" za njega tj.u kojem roku bi on po vašem mišljenju trebao potegnut rastavu da vidim da stvarno to namjerava a ne da na kraju ispadne da je zavlačio s time i kupovao vrijeme a u stvari ništa od toga nego mu je trebalo ljubavi sastrane da popuni rupe u braku? ovo je sad na moj račun išlo i to je znak da imam i oprez ali evo do sada ni jedan posto onog što je rekao mi nije sumnjiv i stvarno vjerujem da misli ozbiljno
Denso Iridium is offline  
Old 12.11.2016., 16:09   #22
Quote:
Denso Iridium kaže: Pogledaj post
Nisam ja počela o rastavi razmišljat tek sad kad se on pojavio...razmišljam već duže o tome. On je samo okidač.
A cilj ovog posta je bio da pomognete sa savjetima kako i otkuda početi. Tj.lako za mene,nema djece a muž vjerojatno uopće ni ne zna da je u braku a i neki dan u prepirci mi je reko da mu dam papire da ih potpiše ak želim.. otkud da on počne i kako? Papire može pripremit no, na šta da se sve pripremi, na kakve probleme i poteškoće? Ja nažalost ili na sreću nemam nikog bliskog čije iskustvo rastave braka s djecom bi moglo poslužuti pa molim da mi skrenete pažnju.
I da, istina je da smo on i ja kratko skupa. Al sad po vašem mišljenju koliko dugo bih ja trebala "imat razumijevanja" za njega tj.u kojem roku bi on po vašem mišljenju trebao potegnut rastavu da vidim da stvarno to namjerava a ne da na kraju ispadne da je zavlačio s time i kupovao vrijeme a u stvari ništa od toga nego mu je trebalo ljubavi sastrane da popuni rupe u braku? ovo je sad na moj račun išlo i to je znak da imam i oprez ali evo do sada ni jedan posto onog što je rekao mi nije sumnjiv i stvarno vjerujem da misli ozbiljno
ovo boldano, počelo ti se razjašnjavati izgleda. onako oštri ti se slika

jesi li opće upoznala djecu, ili samo iz njegovih izjava (treća ruka) saznaješ da bi djeca bila ok s time da "on nađe drugu ženu"? kako ćeš se slagati s djecom? kakvog su djeca temperamenta? to su muška djeca, sad pubertetlije. znaš li išta o djeci? rekla si i da njegova žena ima financijskih problema te nagovijestila da ćeš i financijski sudjelovati u podizanju djece? znaš li što sve djeca tog uzrasta iziskuju?

nemoj mi reći da pitaš nas o postupku rastave i preudaje, a da nisi još opće upoznala njegovu djecu? jesi li mu upoznala obitelj, recimo roditelje?
blagotebi is offline  
Old 12.11.2016., 16:10   #23
Neka počne tako da razgovara sa suprugom i da pokrene razvod.

Nitko ne može znati na što bi se trebao pripremiti i kakvi će se problemi izroditi iz toga.

Da sam na tvom mjestu, meni bi taman sad negdje bio trenutak gdje bih prestala imati razumijevanja.
Carla Marx is offline  
Old 12.11.2016., 16:11   #24
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
pa opće nije točno. možda se nikad ne bi razvela da joj se "nije desio on". to je barem jasno
Već duže razmišlja da se rastane. Ovo ljeto se desio on. Ako joj 4 ili 5 mjeseci ne predstavljaju to duže vrijeme onda valjda nije u pitanju samo taj novi lik.

Možda se ni ne bude razvela, tko zna.

Samo po napisanom, ako joj je brak takvo životarenje, razlaz nije loša opcija, neovisno o tome hoće li nova priča imati sretan kraj.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Old 12.11.2016., 16:13   #25
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Već duže razmišlja da se rastane. Ovo ljeto se desio on. Ako joj 4 ili 5 mjeseci ne predstavljaju to duže vrijeme onda valjda nije u pitanju samo taj novi lik.

Možda se ni ne bude razvela, tko zna.

Samo po napisanom, ako joj je brak takvo životarenje, razlaz nije loša opcija, neovisno o tome hoće li nova priča imati sretan kraj.
jedno je što ona razmišlja. jedno je što u braku stvari ne štimaju. a nešto je sasvim drugo konkretno istupiti iz braka, te taj korak se u 98% slučajeva poduzima kad se nađe treća osoba

osim u ekstremnim slučajevima zlostavljanja i slično
blagotebi is offline  
Old 12.11.2016., 16:21   #26
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Kakav tip zene za nick uzme svjecice za motor?

BTW, da, rastavi se od muza... da budem ontopic
Tip žene kojoj su auti bili hobi dugo vremena i koja je bila u takvom društvu

Carla Marx stvarno lijepo napisano. Znam da je stvarnost ipak malo drukčija i da sve to ovak lijepo zvuči no koliko ga poznajem čcrst je i stabilan i s njime se o svemu može razgovarati i dogovoriti bez tenzija.
Znam da su riječi jedno a djela drugo i zato je sad na redu njegov potez a i moj naravno. S druge strane zašto se ja nisam do sad rastala-zato što ipak u mom braku ima obostrane komocije, nije muž loša osoba ovako ali kao muž je katastrofa. Ni seksa ni razgovora o djeci nije bilo dok sam ja još i htjela te vjerovala da možda sve i izađe na dobro no hvala bogu toliko sam zrela da znam da se djecom ne spašava brak jer bih onda imala dvoje djece, muža kao jedno i pravo dijete kao drugo dijete. Ono što me dodatno povrijedilo od strane muža je to da priča okolo da ja ne znam s novcima, da stalno nešto trebam,da mu potrošim pola plaće...a to nije istina. Istina je da ja radim za stvarno mali novac i da je od tog novca trećina opterećena kreditom za adaptaciju prostora koji sam pretvorila u udoban stančić i to skoro bez njegove pomoći. Došao je u gotov stan a tu su i moji puno pomogli. On je kupio par stvari za nabrojat na prste. Taj dio on ne vidi. Ne vidi ni da ja brinem o režijama,punom frižideru,o svemu dok je on na putu. A s druge strane ništa nam ne fali i mogli bi živjet kao bubreg u loju skoro, forsirao je 2 auta,ima svatko svoj (ok nisu naravno ni novi ni noviji), potegne se za karticu i on i ja nekad, nije da nekom nešto fali osim eto ljubavi i poštovanja,razgovora. Ovako je ovo nažalost ekonomska zajednica a ne brak a to mi nije u interesu. I kad već živi na tuđoj muci (što mu ne predbacujem), onda je i logično da više doprinosi jer više i zaradi ali ne mora brinut o stambenom kreditu ili podstanarstvu. I da,ima on gdje otići nakon rastave. On stalno priča da me voli i da mu falim a kad je doma ko da mene nema tako da...alarm mi se već odavno upalio
Denso Iridium is offline  
Old 12.11.2016., 16:30   #27
Quote:
Denso Iridium kaže: Pogledaj post
Tip žene kojoj su auti bili hobi dugo vremena i koja je bila u takvom društvu
Ako/kad napustis muza, ja isto volim aute, solo sam i imam 32 god.

IMHO, preko 7 milijardi ljudi na planeti a svi se otezu rastati od partnera i boje samoce. Does not compute

Dump him.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 12.11.2016., 16:31   #28
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
ovo boldano, počelo ti se razjašnjavati izgleda. onako oštri ti se slika

jesi li opće upoznala djecu, ili samo iz njegovih izjava (treća ruka) saznaješ da bi djeca bila ok s time da "on nađe drugu ženu"? kako ćeš se slagati s djecom? kakvog su djeca temperamenta? to su muška djeca, sad pubertetlije. znaš li išta o djeci? rekla si i da njegova žena ima financijskih problema te nagovijestila da ćeš i financijski sudjelovati u podizanju djece? znaš li što sve djeca tog uzrasta iziskuju?

nemoj mi reći da pitaš nas o postupku rastave i preudaje, a da nisi još opće upoznala njegovu djecu? jesi li mu upoznala obitelj, recimo roditelje?
Bez obzira na leptiriće mene oprez nije napustio nego još imam kakav takav glas razuma. Nisam upoznala djecu još,planirao je kad se nađemo za novu godinu dovesti i njih ili oko tog vremena ako baš ne uspije tog dana. Stariji je rekao da ako bude sretan,da nema ništa protiv da nađe novu ženu jer da sve vidi. Ovaj manji je ipak premali za takve teme jer ima 7 godina. A žena je rekla jednom prilikom da kao misli da bi trebali živjet odvojeno neko vrijeme bar, da bi onda jednome išlo jedno dijete a drugome drugo. I te njene prijetnje da će otići ne ulijevaju nikakvo pozitivno mišljenje jer to priča pred djecom i zbunjuje ih. A i dragom je dosta svega toga.

Znam ja što djeca iziskuju ali to su po svemu sudeći skromna i dobra djeca. Ja sada ne mogu s ovom plaćom sudjelovat u financijama (dragi zarađuje višestruko više od mene) ali smatram da mogu nekako pridonjet zajednici plus ako bih živjela s njim,mogu iznajmit stan i imati dodatne prihode. Još ako upali s bolje plaćenim poslom..
Nisam upoznala njegove jer su umrli. A budem valjda braću upoznala kad dođe to na red
Denso Iridium is offline  
Old 12.11.2016., 16:36   #29
Ja ti posaljem svoj zahtjev za sporazumni. Stavite svoja imena, za njega navdete jos jedno dijete, ti izbacis dijete i odnesete svaki sam sam zahtjeve na sud.
Izguglaj kaj vam jos treba od dokumenata...
Ti ces dobiti rastavu jako brzo, on kroz pola godine do godinu radi djece.
Posto ste rodjeni jedno za drugo, uselit se mozete vec sutra, to nije zabranjeno.
Flat is offline  
Old 12.11.2016., 16:42   #30
znači o svemu znaš samo i jedino iz njegovih interpretacija i priča? za novu godinu, koliko se često viđate? koliko ste se puta do sad vidjeli, mislim otkako ste otpočeli tu vezu koliko ste se puta vidjeli?



ostavljaš li mogućnost da kad bude zajednica da se možeš naći u nečemu gorem od ovog što imaš sad? ovaj će ti rasterećivati taj frižider kojeg sad sama puniš? kako? s jednom plaćom i dvojicom muških tinejdžera koji jedu za petoro?

daj se ženo saberi
blagotebi is offline  
Old 12.11.2016., 16:44   #31
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
Ja ti posaljem svoj zahtjev za sporazumni. Stavite svoja imena, za njega navdete jos jedno dijete, ti izbacis dijete i odnesete svaki sam sam zahtjeve na sud.
Izguglaj kaj vam jos treba od dokumenata...
Ti ces dobiti rastavu jako brzo, on kroz pola godine do godinu radi djece.
Posto ste rodjeni jedno za drugo, uselit se mozete vec sutra, to nije zabranjeno.
ma papiri su tu najveći problem. trebamo joj mi objasniti kako da ona bude u njega sigurnija nego što je u ovom trenutku jer tip samo priča, ne djeluje opće
blagotebi is offline  
Old 12.11.2016., 16:48   #32
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
Posto ste rodjeni jedno za drugo, uselit se mozete vec sutra, to nije zabranjeno.
Pa i ti si bio rođen za svoju ženu pa te ona morala tražit da ju zaprosiš, ti si dotle gutao gnedle u zlatarnici a poznavali ste se prije toga koliko ono...
Garancije i pravila očito nema.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Old 12.11.2016., 16:50   #33
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
ma papiri su tu najveći problem. trebamo joj mi objasniti kako da ona bude u njega sigurnija nego što je u ovom trenutku jer tip samo priča, ne djeluje opće
Ne znam zasto bi tip trebao biti uvjet za izlazak iz braka?
Flat is offline  
Old 12.11.2016., 16:53   #34
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Pa i ti si bio rođen za svoju ženu pa te ona morala tražit da ju zaprosiš, ti si dotle gutao gnedle u zlatarnici a poznavali ste se prije toga koliko ono...
Garancije i pravila očito nema.
Ne znam sto hoces reci s ovime?

Iz loseg braka treba otici. Kalkuliranje ne vodi nikuda.
Zivot je prekratak za imati lose veze.
Flat is offline  
Old 12.11.2016., 16:59   #35
Hoću reći da me malo čudi sarkazam s tvoje strane ("pošto ste rođeni jedno za drugo") kad se pogleda tvoja bračna priča, evo samo to. Ili sarkazma nije ni bilo?

Da li su rođeni jedno za drugo ili ne, to će tek vidjeti. Ono do čega je došla sa mužem (djela, djela a ne riječi) to će tek vidjeti sa novim čovjekom (da li je isto samo od riječi a djela dotle nula bodova) ali preduvjet za to je da se upusti s njim do kraja.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Old 12.11.2016., 17:07   #36
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
Ja ti posaljem svoj zahtjev za sporazumni. Stavite svoja imena, za njega navdete jos jedno dijete, ti izbacis dijete i odnesete svaki sam sam zahtjeve na sud.
Izguglaj kaj vam jos treba od dokumenata...
Ti ces dobiti rastavu jako brzo, on kroz pola godine do godinu radi djece.
Posto ste rodjeni jedno za drugo, uselit se mozete vec sutra, to nije zabranjeno.
Please pošalji mi zahtjev na pm ili ak treba mail reci pa ti ga pošaljem. Kolegica jedna se rastala za 2mj sporazumno a ima dijete.
Denso Iridium is offline  
Old 12.11.2016., 17:13   #37
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
znači o svemu znaš samo i jedino iz njegovih interpretacija i priča? za novu godinu, koliko se često viđate? koliko ste se puta do sad vidjeli, mislim otkako ste otpočeli tu vezu koliko ste se puta vidjeli?



ostavljaš li mogućnost da kad bude zajednica da se možeš naći u nečemu gorem od ovog što imaš sad? ovaj će ti rasterećivati taj frižider kojeg sad sama puniš? kako? s jednom plaćom i dvojicom muških tinejdžera koji jedu za petoro?

daj se ženo saberi
Vidimo se 2-3 put tjedno otprilike kako uspijemo i to je stvarno divno vrijeme. Nekad dođe k meni kad sam sama a on može od posla.
Ako je do sad uspjevao hendlat s puno manjom plaćom a jedini radi u obitelji,hrana,režije,benzin odjeća knjige i adaptacija kuće, kako ne bi i sad s osjetno boljom plaćom plus što i ja radim?
Ajd da vidimo tvoje mišljenje kako da budem sigurnija u njega 😊

Naravno da ostavljam mogućnost da ne bude kako se čini da bude ali zasad mislim da nemam razloga sumnjat u to jer je sve na mjestu. Al oprez je prisutan
Denso Iridium is offline  
Old 12.11.2016., 17:15   #38
Quote:
Denso Iridium kaže: Pogledaj post
I uz sve probleme i obaveze ostao je normalan, smiren i strpljiv, ima energije naći se sa mnom kad dođe s puta makar na sat dva.
Ti smatraš da ste se vi zaista mogli istinski upoznati ovih par mjeseci, viđajući se sat, dva, kad on dođe s puta?
Pretpostavljam da vam se većina veze temelji na izrečenom i napisanom, a ne proživljenom.
U oblacima si, a nisi toga ni svjesna.

Quote:
Denso Iridium kaže: Pogledaj post
Znam ja što djeca iziskuju ali to su po svemu sudeći skromna i dobra djeca.
Sudeći po čovjeku koji je 2 dana u tjednu s njima (a stigne uz to i ljubavnicu 'odraditi').


Zvučiš kao da pojma nemaš u što se upuštaš. Tj. naravno da nemaš pojma, nitko ne bi imao točnog pojma, ali ti zvučiš kao da nisi ni svjesna koliko nemaš pojma.
Malo ručnu povuci oko planova u dvoje i odgajanja njegove dječice, riješi prvo svoje, neka on riješi svoje, a zajedničko gradite polako i temeljito.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Old 12.11.2016., 17:15   #39
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Hoću reći da me malo čudi sarkazam s tvoje strane ("pošto ste rođeni jedno za drugo") kad se pogleda tvoja bračna priča, evo samo to. Ili sarkazma nije ni bilo?

Da li su rođeni jedno za drugo ili ne, to će tek vidjeti. Ono do čega je došla sa mužem (djela, djela a ne riječi) to će tek vidjeti sa novim čovjekom (da li je isto samo od riječi a djela dotle nula bodova) ali preduvjet za to je da se upusti s njim do kraja.
Sarkazam je jer veza traje jedno godisnje doba.
Moras bito glup ili jako balav da mislis da ste jedno za drugo nakon par mjeseci.

Onda te price da ce on naci njoj bolji posao...
Nek joj nadje u ponedjeljak posao ako moze, cemu cekati?

Nema garancije ni za sta, a nakon par mjeseci ne bi ni trebalo biti. Nemojmo biti naivni.
Flat is offline  
Old 12.11.2016., 17:19   #40
Quote:
Denso Iridium kaže: Pogledaj post
Please pošalji mi zahtjev na pm ili ak treba mail reci pa ti ga pošaljem. Kolegica jedna se rastala za 2mj sporazumno a ima dijete.
Budem kad dodjem doma.
Flat is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:16.