Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2016., 08:54   #421
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Ništa nije besplatno. Sve je to netko plaćao. Ovi koji su to financirali, njihova priča je malo drugačija, ili bolje rečeno, realnija, u odnosu na zemlju bajki, kakvu nam neki od vas žele dočarati tu.

Uostalom, zašto su se ljudi morali iseljavati u inozemstvo, ako je, kako ti kažeš, 95% građana bilo zadovoljno? Priča ti je puna rupa i ne valja.

A o domoljubima ne želim pričati, jer mi više nemamo domoljuba. Politikom vladaju kojekakvi prodanovići i lešinari, koji su potomci vladavine bivše SFRJ. Sve je samo maskenbal skriven pod našom zastavom. Većina vladajućih očigledno jedva čeka da ova država odapne i da se svi isele. To ne da nije domoljublje, to je izdaja, da ne kažem genocid Hrvata. Ne želim previše ulaziti u teorije zavjere na ovoj temi, ali ekipa koja nam vlada Hrvatskom očigledno nisu Hrvati, već ubačeni agenti. Pravi Hrvat nam ovo ne bi napravio, ali takve su davno maknuli, kako im ne bi smetali.

čuj da mi skratimo ovu priču,
u mom mjestu stanovanja je 1990 g radilo 29500 građana i to većinom u proizvodnji, sada radi 11000 i to većinom u školma , bolnici, policiji, vodovodu ........, stvaranja neke nove vrijednosti,
gotovo nema,

I ovo je tema o Kastru, imaš temu koja se bavi životom u SFRJ i RH pa možemo preći tamo.

Zadnje uređivanje irdeto : 13.12.2016. at 09:55.
irdeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 18:59   #422
Quote:
irdeto kaže: Pogledaj post
I ovo je tema o Kastru, imaš temu koja se bavi životom u SFRJ i RH pa možemo preći tamo.
Ni Castro baš nije volio Jugoslaviju, tako da mi nije jasno po čemu je on to vama nekima dobar drug? Jugoslavene je čak smatrao lošom kopijom američkih jenkija. Titu je isto jako zamjerao što je saveznik VB-a i SAD-a, što je i istina, jer budimo realni, kome je najviše palo na želudac raspad Jugoslavije, ako ne njima?
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 19:04   #423
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Ni Castro baš nije volio Jugoslaviju, tako da mi nije jasno po čemu je on to vama nekima dobar drug? Jugoslavene je čak smatrao lošom kopijom američkih jenkija. Titu je isto jako zamjerao što je saveznik VB-a i SAD-a, što je i istina, jer budimo realni, kome je najviše palo na želudac raspad Jugoslavije, ako ne njima?
Točno, Castro i Tito se nisu voljeli... a Tito i jest bio više američki igrač.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 22:35   #424
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Ni Castro baš nije volio Jugoslaviju, tako da mi nije jasno po čemu je on to vama nekima dobar drug? Jugoslavene je čak smatrao lošom kopijom američkih jenkija. Titu je isto jako zamjerao što je saveznik VB-a i SAD-a, što je i istina, jer budimo realni, kome je najviše palo na želudac raspad Jugoslavije, ako ne njima?
Mali, aj lovi pokemone, fakat si naporan s tim pizdarijama...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 11:19   #425
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Ni Castro baš nije volio Jugoslaviju, tako da mi nije jasno po čemu je on to vama nekima dobar drug? Jugoslavene je čak smatrao lošom kopijom američkih jenkija. Titu je isto jako zamjerao što je saveznik VB-a i SAD-a, što je i istina, jer budimo realni, kome je najviše palo na želudac raspad Jugoslavije, ako ne njima?
ovo je moj komentar:
Quote:
irdeto kaže: Pogledaj post
I ovo je tema o Kastru, imaš temu koja se bavi životom u SFRJ i RH pa možemo preći tamo.

ti si nešto pobrkao lončiće, nisam ta ja pitao jeli Kastro volio Tita ili ne , već sam rekao da komentari o životu u SFRJ koje mi ovdje pišemao nisu za ovu temu
irdeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 22:43   #426
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Mali, aj lovi pokemone, fakat si naporan s tim pizdarijama...
Ok, mogu ja i bolje. Nije li ti malo čudno što SAD, vidi vraga, sklapa savez sa Kubom prije koju godinu, a bili su si mrski neprijatelji nekada? I to s fidelovim bratom, koji fura sličnu ideologiju ko i ovaj pokojni mu brat?

Možda su Tito i Castro ipak bili tihi saveznici SAD-a? Odakle ovakav preokret na Kubi? To se baš ne viđa često. Zašto to ne naprave i sa Sjevernom Korejom?

Eh da, znaš li da su navodno prljavi američki bankari bili vlasnici narodne banke SSSR-a? A SSSR je bio saveznik Kube. Čudni neki Pokemoni.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 22:49   #427
Quote:
irdeto kaže: Pogledaj post
ovo je moj komentar:



ti si nešto pobrkao lončiće, nisam ta ja pitao jeli Kastro volio Tita ili ne , već sam rekao da komentari o životu u SFRJ koje mi ovdje pišemao nisu za ovu temu
Pa ja i pričam sada o Castru, samo što ti i dalje lupaš svoje. Iza njegove vladavine stoji bogata povijest. Zašto ne bismo pričali o tome? Uz dio njegove povijesti vezana je i bivša Jugoslavija i SSSR.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 23:09   #428
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Točno, Castro i Tito se nisu voljeli... a Tito i jest bio više američki igrač.
Pa da, baš interesantno, ali čini mi se da su obojica malo bili licemjerni glede koječega. Primjerice, Castro je surađivao sa SSSR-om, a opet, bio je u pokretu nesvrstanih, koji je trebao biti protuteža istoku i zapadu. Tito, koliko god bio američki igrač, ipak se oslanjao i na istočni blok, zbog izvoza naše industrije u zemlje istočnog bloka, a kao zalagao se za što veću suverenost diktatura. A opet, ovisili smo i jedni i drugi o istoku i zapadu na neki način. Kažem, čudne neke igre su to bile.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 00:50   #429
Ako zanemarimo cinjenicu da je rezultat 55 godina njegove vlasti taj da mu narod jos uvijek vozi automobile koje su nabavili za Batiste.....inace veliki vodja.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 09:40   #430
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ako zanemarimo cinjenicu da je rezultat 55 godina njegove vlasti taj da mu narod jos uvijek vozi automobile koje su nabavili za Batiste.....inace veliki vodja.
a njima je loše zato što SAD ima trgovinski embargo prema Kubi, a daju trgovinske povlastice državama koje provode embargo prema Kubi

Kuba za vrijeme Batiste je baš bila "jaka" država, 1902 goine je formalno dobila neovisnost od SAD_a sa time da su amerikanci imali kontrolu nad monetarnom i vanjskom politikom , ovo podebljano

Quote:
After the Spanish–American War, Spain and the United States signed the Treaty of Paris (1898), by which Spain ceded Puerto Rico, the Philippines, and Guam to the United States for the sum of US$20 million.[62] Cuba gained formal independence from the U.S. on May 20, 1902, as the Republic of Cuba.[63] Under Cuba's new constitution, the U.S. retained the right to intervene in Cuban affairs and to supervise its finances and foreign relations. Under the Platt Amendment, the U.S. leased the Guantánamo Bay naval base from Cuba.
irdeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 09:54   #431
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Pa ja i pričam sada o Castru, samo što ti i dalje lupaš svoje. Iza njegove vladavine stoji bogata povijest. Zašto ne bismo pričali o tome? Uz dio njegove povijesti vezana je i bivša Jugoslavija i SSSR.
pa sada ne znam baš tko lupeta, na moj komentar kako se živjelo u SFRJ i da ovo nije tema o tome, ti si mi odgovorio da Kastro nije volio Tita i SFRJ
irdeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 10:13   #432
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ako zanemarimo cinjenicu da je rezultat 55 godina njegove vlasti taj da mu narod jos uvijek vozi automobile koje su nabavili za Batiste.....inace veliki vodja.
Ono...po milijun i šestoti put - to je rezultat njegove vladavine + trilijun dolara direktnih američkih sabotaža + 50 godina Američkih ilegalnih sankcija a koje su Amerikanci projicirali i na treće zemlje, odnosno one zemlje i firme koje su poslovale sa Kubom mogle su pasti u nemilost Američkih zakona, a mnogi se s time nisu htjeli zajebavati.

Dajte ljudi, malo objektivnosti nikoga nije ubilo.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 15:21   #433
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Ono...po milijun i šestoti put - to je rezultat njegove vladavine + trilijun dolara direktnih američkih sabotaža + 50 godina Američkih ilegalnih sankcija a koje su Amerikanci projicirali i na treće zemlje, odnosno one zemlje i firme koje su poslovale sa Kubom mogle su pasti u nemilost Američkih zakona, a mnogi se s time nisu htjeli zajebavati.

Dajte ljudi, malo objektivnosti nikoga nije ubilo.
Interesantno. Za nas recimo nije bilo nikakvih sankcija, a isto smo surađivali sa Kubom. Osnivali smo čak pokret nesvrstanih s njima i nitko nije reagirao na to. Nije smetalo ni SSSR-u čak koliko mi se čini.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 22:46   #434
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Interesantno. Za nas recimo nije bilo nikakvih sankcija, a isto smo surađivali sa Kubom. Osnivali smo čak pokret nesvrstanih s njima i nitko nije reagirao na to. Nije smetalo ni SSSR-u čak koliko mi se čini.
MI????

To se hvališ totalitarnim diktatorom?

Castra nije bilo blizu kada je osnivan pokret nesvrstanih
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 23:01   #435
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Interesantno. Za nas recimo nije bilo nikakvih sankcija, a isto smo surađivali sa Kubom. Osnivali smo čak pokret nesvrstanih s njima i nitko nije reagirao na to. Nije smetalo ni SSSR-u čak koliko mi se čini.
ti znaš jesmo li imali neke sankcije ili ne,
a kako su to Ameri mogli naštetiti SSSR, napasti ih, oni su i tako vodili hladni rat, Kastro nije mogao osnivati pokert nesvrstanih jer je došao na valst 1959g, a pokret nesvrstanih je osnovan 1956g Brijunskom deklaracijom, citat ispod,
a ti si jedan najobičniji demagog i odjebi

Quote:
Podrijetlo Pokreta nesvrstanih se može pratiti do konferencije održane u Bandungu, Indonezija, 1955. Svjetski nesvrstani narodi su izrazili svoju želju da ne budu uvučene u ideološke sukobe Istoka i Zapada u Hladnom ratu. Bandung je bio značajna prekretnica za razvoj pokreta kao političke organizacije. Već sljedeće godine, potpisivanjem Brijunske izjave, Pokret nesvrstanih je službeno postao svjetska organizacija.

Zadnje uređivanje irdeto : 17.12.2016. at 23:12.
irdeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 23:40   #436
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Interesantno. Za nas recimo nije bilo nikakvih sankcija, a isto smo surađivali sa Kubom. Osnivali smo čak pokret nesvrstanih s njima i nitko nije reagirao na to. Nije smetalo ni SSSR-u čak koliko mi se čini.
Pa ne možeš uspoređivati ex-Yu sa Cubom, ono GEOpolitika
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 16:45   #437
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
MI????

To se hvališ totalitarnim diktatorom?

Castra nije bilo blizu kada je osnivan pokret nesvrstanih
Stjepan Mesić je, koliko znam, bio zadnji koji se s njime još družio. U ime dobrih starih vremena. Interesantno je i da je Mesić, kao bivši partijac ostao u najboljim odnosima s mnogim diktaturama. Zašto ti ovo govorim? Pa Castro sigurno nije svakoga baš na jednak način dočekivao zar ne? Ili se barem tako činilo. Kažeš nije ga bilo blizu? Ovo je dosta diskutabilno.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 16:50   #438
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
Pa ne možeš uspoređivati ex-Yu sa Cubom, ono GEOpolitika
Da i? Članovi nesvrstanih država, nisu bili ništa bolji po državnim uređenjima od Kube.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 22:39   #439
Ti ne razumiješ da je Kuba bila pod opsadom svo ovo vrijeme?
Uvijek me oduševe oni koji misle da se sve "vidi"
Pa po cijelom otoku su bile postavljeni stražari zbog mogućih invazija.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:31.