Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2016., 19:23   #61
ni ja ne kužim te melodramatične, iritantne izraze tako omiljene nekima.

zar bih se trebala sramit vlastite mladosti i zanijekat sve lijepo šta sam proživila u toj sada pokojnoj državi ?
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Old 29.11.2016., 19:45   #62
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Kakav dan Republike??? Pa ta republika više ne postoji kaj ste zaboravili, ima Hrvatska svoje dana koje obilježava...

Hmm s obzirom da me za Jugu briga kao i za Austro-Ugarsku i sve bivše države/kraljevine u kojima smo bili, no kada se već slavi mogli bi i neke teme otvorit i za dane Autro-Ugarske za neka dobra stara vremena.
Pa dobro, kad ti je već ostala ta država u kojoj si lijepo živio u lijepom sjećanju, zašto ne otvoriš temu o njoj? Ako ništa, barem bismo doznali kad je bio Dan Monarhije. :klap:

Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
U stvari inspiraciju za ovu temu dala mi je pjesma Zabranjenog pušenja "Dan republike".

("Dan republike" Zabranjenog pušenja: https://www.youtube.com/watch?v=QtK4PD88IU0)

To je pjesma koja se sprda sa "starim" vrijednostima i neprestanim sjećanjima na rat koji je stvorio državu.
U to doba su urbani i progresivni ljudi, (reći nekome da je progresivan to je danas na internetu postala pogrda, a tada je to bio pozitivan pojam), bili veliki amerofili i protiv učmalog režima. Danas su ti ljudi srednjih godina i prisutni na internetu, tako da kada se pojavi kakav jugonostalgičar, neka se zna da mu se tada po svoj prilici povraćalo od neopisivo dosadnih partizančina i starih partijaca koji su se onako matori i mentalno izvan suvremenog svijeta nastojali uplitati u svaku sferu života.

Danas se posve zaboravilo s da je "progresivna inteligencija, (uf, ovo zvuči kao psovka )", u to doba bila protiv tog režima... ali pazite- ne za rušenje tog režima i uspostavljanje nekavog oprečnog svjetonazora, nego za rušenje okoštalih komunističkih struktura i uspostavljanje društva koje bi funkcioniralo... Čini se da nije baš uspjelo i da se vrtimo u krug... ako nismo i otišli unazad.

No, Dan republike je bio baš dobar praznik. Puno neradnih dana i kolinje, čvarci i kobase a i tada se, baš kao i sada, Božić pomalo osjećao u zraku.
Fala kolega, baš si me lijepo opisao!

Quote:
luca toni kaže: Pogledaj post
Robovi, brajo, robovi su bili i ostali. Kupiš ih za jednu svinju i litru žestice. Pljucam se na takve poltrone i robove. Takvu stoku sitnog zuba bez ideala i slobode.
Ajde limač, smiri doživljaje, takve spike pričaj ćaći svome.

Quote:
babunovich kaže: Pogledaj post
za dobrim konjima se prašina diže
, 26 godina je prošlo a i dalje je aktuelan, zarazliku od ovih sadašnjih "Znate li što danas slavimo ? " praznika
Što jes - jes!

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
dan gotovih jela...
Dan ćufti u paradajz sosu, ili kako bi to gazda Toda rekao: "Srećan vam dan mesnih okruglica u umaku od rajčice!"

Quote:
veruda kaže: Pogledaj post
Zaboravi osam potpuno na taj praznik, srećom pa imamo forumuše da nas podsjete koliko su mentalno u prošlosti. Šta je to onda kada se djecu i mlade tjeralo tj. mučilo da po stadionima plešu i mašu i ostale gluposti (slet)?
Dobro da ja nisam taj Osam pa da moram zaboraviti teška, ah, mučenja dok sam uvježbavao sletske vježbe pasući oči na guzicama i sisama oskudno odjevenih mladih drugarica...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Old 29.11.2016., 19:52   #63
Quote:
Aurigo kaže: Pogledaj post
Sto se ima tko tu zestiti, slobodna smo drzava, ako nekome danasnji dan nesto znaci u zivotu, nek ga slavi...
Evo dokaza da i desničari mogu biti razumni i tolerantni.
Forumaši, ugledajte se u kolegu, prosim...

Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Ajme pjesme
" JEsi normalan Dragane, zatvaraj prozore, ne radi grijanje !"
Kako dobro...
Kaj ti to još nisi čul?
U šta ti godine...

Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
veći su izgledi da će se slaviti početke nekakve rekonstrukcije stare Austro-Ugarske nego razvaljene Jugoslavije.
Tako je, zaboravit ćemo SFRJ i Dan gotovih jela i slavit ćemo Dan viagre u Uspravnici... :klap:
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Old 29.11.2016., 19:54   #64
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
ni ja ne kužim te melodramatične, iritantne izraze tako omiljene nekima.

zar bih se trebala sramit vlastite mladosti i zanijekat sve lijepo šta sam proživila u toj sada pokojnoj državi ?
Normalno, ako se ne sramiš direktno si odgovorna za Ovčaru, Srebrenicu itd. itd.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Old 29.11.2016., 20:14   #65
Quote:
Cika Strile kaže: Pogledaj post
Ova ti je bolja, prava udarnička...srce, ruke, lopata!
Dizem

Samo za true drugarice i drugove.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 29.11.2016., 20:17   #66
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Dizem

Samo za true drugarice i drugove.
Ova je bolja.
To sam prvi put čula kad mi je tadašnji frend s faksa to pustio potiho se osvrćuć oko sebe, kao melodiju na mobitelu.
ex anais is offline  
Old 29.11.2016., 20:18   #67
Kad su se obilježavali državni praznici u jugi, na štandovima si se prežderao za malo ili nula dinara.

Danas za praznik rada dobiješ nezasoljeni fažol i dve fete starog kruha
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 29.11.2016., 20:19   #68
hvala u ime (svih) moderatorica i uzvraćam lijepim željama i čestitkama
toliko se toga tu na politici i u njezinoj blizini može zanimljivog/pametnog naći, ponekad pomislim da je šteta što izbjegavam te prostore*.
ovo me recimo oborilo s nogu i ide mi mam u potpis

Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Život ide dalje barem onima koji su ostali živi!
o ovim petokolonašima koji upadaju samo da bi ubili veselje i slogu jugonostalgičara bolje neću

edit: ne rade mi zvučnici pa ne čujem ono bubi mirovo, ali ovo je jedna i jedina prava verzija bandiere rosse!

*ali brzo me prođe
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Old 29.11.2016., 20:21   #69
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ova je bolja.
To sam prvi put čula kad mi je tadašnji frend s faksa to pustio potiho se osvrćuć oko sebe, kao melodiju na mobitelu.
U jebate
Ovo je hardcore
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 29.11.2016., 20:23   #70
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
U jebate
Ovo je hardcore
Kad sam ja čula taj uvod, ja sam pala sa stolice. Rekoh, ubit će te.

A pazi im novu.
ex anais is offline  
Old 29.11.2016., 20:34   #71
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Dizem

Samo za true drugarice i drugove.
Tu pjesmu su prvi obradili slovenski pankeri Pankrti na "Rdečem albumu" 1984.

Nego, postoji mnogo učenih članaka koji nastoje dokazati kako je Juga bila raspadajuće govno od države u kojoj se živjelo katastrofalno tako da predočavaju grafičke prikaze statističkih podataka. A desničari uglavnom bivšu državu svode na masovne grobnice iz '45 i pranje mozga.

Međutim, sama činjeca postojanja punk- rocka sa subverzivnim tekstovima pjesama, te TV serija poput Inspektora Vinka koji otvoreno govori o lošim stranama režima, (a podsjećam, niti bendovi niti autori Tv serija nisu završilu u zatvoru), govori da tadašnji režim nije bio represivan, te da je (drugarska), kritika bila dozvoljena.

Također, kada se sudi o životu u Jugi, ne treba samo gledati Zapadnu Njemačku ili Francusku- pola Europe je bilo pod Varšavskim paktom... a Juga je bila mnogo bolja od zemalja Varšavskog pakta, a možda i od Portugala i Italije.
Tomislav B is offline  
Old 29.11.2016., 20:35   #72
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ova je bolja.
To sam prvi put čula kad mi je tadašnji frend s faksa to pustio potiho se osvrćuć oko sebe, kao melodiju na mobitelu.
ima jedna bolja.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Old 29.11.2016., 20:38   #73
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post

A pazi im novu.
Ovo je dobro.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Old 29.11.2016., 20:43   #74
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
A To je original, ali ova od Zaklonišče je baš onako žestoka. Ta Balaševićeva je njonjava nekako.
ex anais is offline  
Old 29.11.2016., 20:52   #75
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
Danas zato to imaš na veliko u "slobodnoj" Hrvatskoj i zove se "upravljanje ljudskim resursima" (gdje su tu zaposlenici, ljudi) u neoliberalnoj, demokratskoj, neovisnoj (haha, a svaki tjedan u Bruxellesu dužnosnik jedan), nezavisnoj (a vojska nam umjesto da bude u zemlji, ratuje kao plaćenici za tuđi interes po svijetu) državi gdje je slogan kupujmo "hrvatsko" (Ledo u BiH i Beogradu, Zvijezda u Stajićevu i Vršcu, Kraš u BiH, voće i povrće iz svih dijelova svijeta, piletina iz Tajlanda, lignje i ribe iz Argentine i Čilea, sva roba iz Kine) a gdje od obilja svaki dan puni autobusi mladih odlaze zauvijek. Vjerojatno više ne pjevaju jer im nije do pjesme, ali do punog trbuha i mogućnosti običnog života i je.

S tim da nije II.zasjedanje AVNOJ-a te državne odluke donijelo već samo potvrdilo. Donesene su na Drugom zasjedanju ZAVNOH-a u Plaškom (12–15. listopada 1943.).
Avnoj je ponistio neke odluke Zavnoh.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 29.11.2016., 20:55   #76
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
A To je original, ali ova od Zaklonišče je baš onako žestoka. Ta Balaševićeva je njonjava nekako.
mi iz 61. jesmo njonjavi, vako, nako, nekako. zato i jesmo nostalgični.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Old 29.11.2016., 21:07   #77
sretan dan svim narodima i narodnostima upokojene države.

imam ja toga još, ako koga zanima.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Old 29.11.2016., 21:09   #78
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Kad sam ja čula taj uvod, ja sam pala sa stolice. Rekoh, ubit će te.

A pazi im novu.
Samo da prode demokratija

Nema tih kretena do juznih slavena
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 29.11.2016., 21:21   #79
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Samo da prode demokratija

Nema tih kretena do juznih slavena
Radi što god hoćeš, mi smo uvijek isti. Genijalno. E da je pronaći one što su padali na koljena grcajući kad je Tito umro pa im danas provjeriti članske iskaznice i stanje imovine. Uvijek ista bagra. Čast onim poštenim ljudima i antifašistima.

Evo jedna antitotalitarna. Bila sam na festivalu kad su ljevičari padali u afan na ovo. Weird. Svako stanje uma se da dobro naplatiti.
ex anais is offline  
Old 29.11.2016., 21:22   #80
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
sretan dan svim narodima i narodnostima upokojene države.

imam ja toga još, ako koga zanima.
Bez uvrede, no ova verzija mi je nekak draža.

https://www.youtube.com/watch?v=uD5NmxNj-gQ
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:03.