Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2006., 09:48   #1
Koliko vam je trebalo (ciklusa, mjeseci, godina..) da zatrudnite?

Muž i ja pravimo dijete već četiri mjeseca. Prva tri nismo uspjeli, sad je četvrti i nadamo se da ću ostati trudna. Trebam li se brinuti? Recite mi vaša iskustva!
mala maca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 14:42   #2
Čuj ne ide to tako glatko, dok si mlad misliš jedan seks i to je to. Kad malo odrasteš vidiš da i to ne ide tako lako, potrebni su brojni faktori koji se moraju poklopiti.
Jedan savjet: Samo pokušavajte što više i što češće Nema drugog!
Rebecca Guay is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 22:42   #3
Dvije i pol godine, sad sam 24 tjedna trudna.

Ne ide bas iz prve svima, nama je uspjelo iz prve tek nakon inseminacije.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 22:48   #4
Quote:
Tinkili kaže:
Dvije i pol godine, sad sam 24 tjedna trudna.

Ne ide bas iz prve svima, nama je uspjelo iz prve tek nakon inseminacije.
Trud se isplatio. Čestitke.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 06:39   #5
Nije da se hvalim ili nesto ali neke potrefi iz prve(oba puta) i jednog pokusaja ali ja sam stvar uzela ozbiljno i odmah uzela ovulacijske testove i nije omanulo. Ja bi probala s tim pa ako ne ide, muza na analizu.To ti je drugi korak
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 14:22   #6
Medicinski relevantna granica je godinu dana. Ako nakon toga vremena nisi zatrudnila, idite na pretrage, i to obadvoje.

U međuvremenu možeš pokušati seks po kalendaru, t.j. pokušaš potrefiti sredinu ciklusa i onda navalite češće i žešće
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 14:36   #7
Quote:
Medicinski relevantna granica je godinu dana. Ako nakon toga vremena nisi zatrudnila, idite na pretrage, i to obadvoje.
U Engleskoj ne mozes raditi pretrage prije navrsene dvije godine.
U biti mozes privatno ali to i kosta.
 
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 17:57   #8
To mi je glupo, pa ak te pitaju ti kazes dvije godine a mozda ste pokusavali 6 mjeseci,kaj oni znaju?
Nego ovo po kalendaru je dost nepouzdano ako ne znas tocno kad ovuliras. Neki ovuliraju 12. dan a neke 18.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 20:11   #9
Quote:
mala maca kaže:
Muž i ja pravimo dijete već četiri mjeseca. Prva tri nismo uspjeli, sad je četvrti i nadamo se da ću ostati trudna. Trebam li se brinuti? Recite mi vaša iskustva!
Mislim da je kod nas prošlo otprilike godinu dana od kad smo prestali paziti. I još se dogodilo u nekim danima mimo svih "računica"...

Nemoj se opterećivati s tim, uživaj.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 21:07   #10
Quote:
To mi je glupo, pa ak te pitaju ti kazes dvije godine a mozda ste pokusavali 6 mjeseci,kaj oni znaju?
znaju jer moras doktora obavijestiti kad se "skidas" s kontracepcije.
meni je tako bilo sa inekcijama, tabletama i spiralom.
ali tako je to kod mene. veoma moguce da je drugdje sasvim drugacije.
 
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 23:15   #11
Odmah, oba puta. Prije drugog puta čak nismo bili sigurni želimo li još jednog potomka odmah ili za koji mjesec, pa smo se odlučili za kompromisno rješnje - "neplodne dane". Onda se 26. dan ciklusa pokazao jako plodnim.
Tiger Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 06:10   #12
Ovako. Prestala sam biti tabletice u prosincu a 17. svibnja next year sam zatrudnila... S tim da smo bili prilično vrijedni
__________________
...pušem i na hladno...
sretna_mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 07:34   #13
enigma, a kaj ak nisi na nekoj specijalnoj kontracepciji? Mislim fakat ne kuzim moras im rec kad ce te radit djete? PA i kod nas u HR te pitaju koliko se trudite pa ak im kazes 6 mjeseci oni ti kazu, ma ne brini probajte jos 6 pa se javite. Kod mene to ne bi islo, ja sam nestrpljiva i ak na nesto sumnjam odmah bi im rekla da je to vec 2 godine i da ne ide i nek rade sta treba
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 08:43   #14
Quote:
sretna_mama kaže:
Ovako. Prestala sam PITI tabletice u prosincu a 17. svibnja next year sam zatrudnila... S tim da smo bili prilično vrijedni
A sad opet pijem tabletice. jedno - dovoljno
__________________
...pušem i na hladno...
sretna_mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 08:45   #15
Kod mene je išlo odmah. Od prve. Bez priprema. Ičega. Ono, mogli bismo.... ups! Jesmo!
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 09:26   #16
Quote:
Rita kaže:
enigma, a kaj ak nisi na nekoj specijalnoj kontracepciji? Mislim fakat ne kuzim moras im rec kad ce te radit djete? PA i kod nas u HR te pitaju koliko se trudite pa ak im kazes 6 mjeseci oni ti kazu, ma ne brini probajte jos 6 pa se javite. Kod mene to ne bi islo, ja sam nestrpljiva i ak na nesto sumnjam odmah bi im rekla da je to vec 2 godine i da ne ide i nek rade sta treba
a cuj, ako nisi na nekoj "specijalnoj" kontracepciji, onda naravno oni to nece znati, ali ovdje se tablete i ostala kontracepcija dobiva od doktora i vodi se evidencija. ovdje cak i kondome mozes dobiti od doktora.
a ovo sve znam jer je nama trebalo godina i pol nakon prestanka kontracepcije, i rekli nam prije isteka dvije godine ne vrse se pretrage.
 
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 09:29   #17
Quote:
Rita kaže:
Nego ovo po kalendaru je dost nepouzdano ako ne znas tocno kad ovuliras. Neki ovuliraju 12. dan a neke 18.
Hm, pa zato smo se mi tjedan dana ... ono, k'o zečevi
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 11:48   #18
dobra tema. mi se zenimo 1.7. i odma zelimo ic na dite. jel se treba pazit na prehranu (tipa neka hrana, tablete ili sta ja znam pospjesuje zacece). jel se treba sta cesce u vrime plodnih dana seksat ili manje ali kvalitetno
nemojte se cerekat mojim pitanjima, mene to stvarno zanima.
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 21:27   #19
NJasa,mozes pocet piti prenatale i par mjeseci prije zaceca. Ostavi se alkohola ,pusenja(kao pusis i pijes) i probaj malo zdravije zivjeti. Eto a za sex, ljepo samo navalite. To je taman onako nakon svadbe jako romanticno I ako bas hoces pojacat vjerojatnost uzmi si testove za ovulaciju da znas kad ovuliras pa da ne bude greske
Enigma, a kaj nemres otici drugom doktoru i pravit se bedasta?
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 08:40   #20
Znate što me počelo nervirati... ona legendarna rečenica: "Opusti se i bit će sve u redu." ili "Previše razmišljaš o tome i zato te ne ide..." Kad mi to ljudi kažu samo mi pojačavaju osjećaj krivnje - kao sad sam ja kriva zato što ne mogu zatrudniti jer previše razmišljam. Pa kak da ne razmišljaš kad već godinu dana pokušavaš i ništa... nikad nisam niti očekivala da će mi uspjeti od prve. Kako raditi djecu a ne razmišljati o tome??? Uf
__________________
Probaj sve,zadrži najbolje
Mravuljak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:50.