Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2017., 13:40   #41
lik prigovara zbog manjka postovanja koje zahtjeva za sebe, ne govori da se osjeca kao dijete. wtf logika.

@someonesomewher, kaj brijes ti? debatiras zbog same debate, bez ikakvog smisla.

lik vam jasno sve govori, ne kontate uopce. sve u zivotu mu je manje bitno od adrenalina, prioritet mu nisu zene, odnosi, seks. zeli u vojsku jer mu je smrt drugog zivog bica rush. ne kuzim kaj vam nije jasno tu.
SmokeyTaboo is offline  
Old 17.01.2017., 13:55   #42
Quote:
SmokeyTaboo kaže: Pogledaj post
lik prigovara zbog manjka postovanja koje zahtjeva za sebe, ne govori da se osjeca kao dijete. wtf logika.

@someonesomewher, kaj brijes ti? debatiras zbog same debate, bez ikakvog smisla.

lik vam jasno sve govori, ne kontate uopce. sve u zivotu mu je manje bitno od adrenalina, prioritet mu nisu zene, odnosi, seks. zeli u vojsku jer mu je smrt drugog zivog bica rush. ne kuzim kaj vam nije jasno tu.
Čovjek svoje ponašanje i porive argumentira sa: pogledajte na TV-u američke marince.
Opiše sa kakvim guštom promatra smrt životinje, a argument da je to normalno su 'marinci sa TV-a'?

Helou?
someonesomewher is offline  
Old 17.01.2017., 13:58   #43
Internet-tipkovnica-ratnici, odrasli u (moguće overprotective) sigurnosti okruženja; uz pokoji kompleks ili frustraciju više/viška.. lako zamjene ili sljube, teoriju i praksu. Pas koji laje, laje iz straha. Iz moguće puke imaginacije (kompleks ili frustracija) ugroženosti izvedene iz poimanja nesigurnosti. Ako i ugrize, ugrize iz straha. Problem (mu) je kada shvati da je ugrizao ili zagrizao, moguće puno previše.. preko svoje mogućnosti gutanja ili probavljanja. Trolanje moguće ulije određenu dozu sigurnosti, grandioznosti.. no to se onda naredno, u praksi, pokaže kao neodrživa, kontraproduktivna, moguće krajnje fatalna, samo-obmana.

Kaj nije jasno u "rush-u" izvedenog iz smrti drugog bića?
Koji je kompleks u pitanju.
__________________
This is not an exit.
descender is offline  
Old 17.01.2017., 15:03   #44
Quote:
someonesomewher kaže: Pogledaj post


Razlika je u tome što je većini američkih marinaca drilovima potrebno isprati mozak da bi svijet počeli promatrati tvojim očima.

Čisto sumnjam da je neki od njih, prije nego je postao marinac, na netu naručivao vojnu uniformu i poput klauna u njoj hodao po gradu. Baš naprotiv, uvjeren sam da su im takvi tipovi smiješni.


Ne, nije.

Možda je normalno kad te izbace iz helikoptera na neprijateljski teritorij, ali nije normalno dok sjediš za tipkovnicom.


Zvuči smiješno kada netko ovo zagovara, pazi sad: za tipkovnicom


A sada najozbiljnije - s obzirom da nemaš nikakvog vojnog iskustva, previše se poistovjećuješ sa pripadnicima ozbiljnih vojnih postrojbi. To je ok kad se dogodi dečku od 13 godina nakon što pogleda Ramba, ali pošto si odrasla osoba zabrinjavajuće je da za svoje stanje izgovor pronalaziš u 'američkim marincima' koje si mogao vidjeti samo na TV-u.
Marinci kako ti tvrdiš nemaju nagon u sebi. Vjerojatno se prijave u vojsku jer žele po ljudima bacat cvijeće i posipat ih bombonima.
Budi pametan stari, oni idu u vojsku jer žele rat, a da je rat nenormalan ne bi postojao od pamtivijeka, ljudi su uvijek ratovali. Dapače nekad su bili puno krvoločniji i zvjerskiji nego danas.
Danas sa snajperom razneseš čovjeku glavu i niti ne zna da se preselio.
Prvo se koristilo kamenje, toljage itd. pa poslije je čovjek napredovao i koristio razne mačeve i noževe s kojima su se masakrirali, a danas je najhumanije ubijanje.
Tebi zvuči smiješno kad neko piše na tipkovnici, a svi ratovi su se vodili prvo na papiru, a onda uživo tako da to nije ništa čudno.
Danas koristimo tipkovnicu jer nema potrebe koristit kemijsku ili olovku.
A što se tiče zabrinutosti nije zabrinjavajuće što ja gledam ratne filmove, jer ljudi i djeca svako večer gledaju CSI i slične gluposti gdje su ljudi raskasapljeni.
Zabrinjavajuće je jedino što si ti umislio da si psihijatar, a to znači da si bolesnik.
Ja sebi nisam ništa umislio za razliku od tebe.
Pogubljen is offline  
Received Infraction
Old 17.01.2017., 15:06   #45
Quote:
SmokeyTaboo kaže: Pogledaj post
jel se mozes sjetiti zadnjeg puta kada si bio tuzan/zalostan i cime je bilo potaknuto? ne pokusavam sad nac taj specifican dogadjaj o kojem ti psihic govori, pitam opcenito, makar se radilo o filmu il tak nekoj bedastoci. sto te cini tuznim opcenito?

Nikakav događaj. Ja sam imao izvanredno djetinjstvo. Ja sam takav i gotovo.
Kao što se netko rodi glup ili pametan ili lijep ili ružan ili hrabar itd. Ja sam takav rođen i to je moje prirodno stanje.
Znam neke starije susjede koji su bili puno gori od mene u mladosti, a sad su sasvim mirni obiteljski ljudi, a moja mladost i energija traži akciju i to je to.
Pogubljen is offline  
Old 17.01.2017., 15:09   #46
Quote:
someonesomewher kaže: Pogledaj post
Čovjek svoje ponašanje i porive argumentira sa: pogledajte na TV-u američke marince.
Opiše sa kakvim guštom promatra smrt životinje, a argument da je to normalno su 'marinci sa TV-a'?

Helou?
Da je neki mekušac poput vas došao među nas lovce ispao bi nenormalan. Tako isto kad ja dođem među vas mekušce, ja ispadam čudan. To je isto kao da kažete doktoru "kako možes rezat ljude". On to čini ne jer voli ljude, nego jer ga to zanima i ispunjava.
Pogubljen is offline  
Received Infraction
Old 17.01.2017., 15:10   #47
Quote:
Pogubljen kaže: Pogledaj post
Marinci kako ti tvrdiš nemaju nagon u sebi. Vjerojatno se prijave u vojsku jer žele po ljudima bacat cvijeće i posipat ih bombonima.
Budi pametan stari, oni idu u vojsku jer žele rat, a da je rat nenormalan ne bi postojao od pamtivijeka, ljudi su uvijek ratovali. Dapače nekad su bili puno krvoločniji i zvjerskiji nego danas.
Danas sa snajperom razneseš čovjeku glavu i niti ne zna da se preselio.
Prvo se koristilo kamenje, toljage itd. pa poslije je čovjek napredovao i koristio razne mačeve i noževe s kojima su se masakrirali, a danas je najhumanije ubijanje.
Tebi zvuči smiješno kad neko piše na tipkovnici, a svi ratovi su se vodili prvo na papiru, a onda uživo tako da to nije ništa čudno.
Danas koristimo tipkovnicu jer nema potrebe koristit kemijsku ili olovku.
A što se tiče zabrinutosti nije zabrinjavajuće što ja gledam ratne filmove, jer ljudi i djeca svako večer gledaju CSI i slične gluposti gdje su ljudi raskasapljeni.
Zabrinjavajuće je jedino što si ti umislio da si psihijatar, a to znači da si bolesnik.
Ja sebi nisam ništa umislio za razliku od tebe.
Oprosti, trebalo mi je u startu biti jasno da nisi osoba s kojom ima smisla komunicirati
someonesomewher is offline  
Old 17.01.2017., 15:11   #48
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Internet-tipkovnica-ratnici, odrasli u (moguće overprotective) sigurnosti okruženja; uz pokoji kompleks ili frustraciju više/viška.. lako zamjene ili sljube, teoriju i praksu. Pas koji laje, laje iz straha. Iz moguće puke imaginacije (kompleks ili frustracija) ugroženosti izvedene iz poimanja nesigurnosti. Ako i ugrize, ugrize iz straha. Problem (mu) je kada shvati da je ugrizao ili zagrizao, moguće puno previše.. preko svoje mogućnosti gutanja ili probavljanja. Trolanje moguće ulije određenu dozu sigurnosti, grandioznosti.. no to se onda naredno, u praksi, pokaže kao neodrživa, kontraproduktivna, moguće krajnje fatalna, samo-obmana.

Kaj nije jasno u "rush-u" izvedenog iz smrti drugog bića?
Koji je kompleks u pitanju.
Ubij se da bi razumio da si bio živ.
Pogubljen is offline  
Received Infraction
Old 17.01.2017., 15:21   #49
Quote:
Pogubljen kaže: Pogledaj post
Nikakav događaj. Ja sam imao izvanredno djetinjstvo. Ja sam takav i gotovo.
Kao što se netko rodi glup ili pametan ili lijep ili ružan ili hrabar itd. Ja sam takav rođen i to je moje prirodno stanje.
Znam neke starije susjede koji su bili puno gori od mene u mladosti, a sad su sasvim mirni obiteljski ljudi, a moja mladost i energija traži akciju i to je to.
nisi me shvatio. zanima me bilo koji dogadjaj koji te cinio tuznim. recimo gledas film i prica te rastuzi. znaci zadnji takav dogadjaj.
SmokeyTaboo is offline  
Old 17.01.2017., 17:17   #50
Quote:
SmokeyTaboo kaže: Pogledaj post
nisi me shvatio. zanima me bilo koji dogadjaj koji te cinio tuznim. recimo gledas film i prica te rastuzi. znaci zadnji takav dogadjaj.
Zadnja epizoda serije dexter.
Pogubljen is offline  
Old 17.01.2017., 17:18   #51
Quote:
someonesomewher kaže: Pogledaj post
Oprosti, trebalo mi je u startu biti jasno da nisi osoba s kojom ima smisla komunicirati
Lijepo što potvrđuješ da sam u pravu
Pogubljen is offline  
Old 17.01.2017., 17:37   #52
kad se bavis adrenalinskim sportovima, kad si u nekim rizicnim situacijama itd. kako razmisljas? mislim, kakvo ti je stanje u glavi? ljudi su obicno stalozeniji u situacijama koje nisu tako napete, a vise panicare u napetim situacijama. npr. trebas reagirati u trenutku, a pod utjecajem si svega sto se dogadja i ne reagiras ispravno. kako se ti snalazis u trenutku u napetim situacijama, na koji nacin razmisljas?
SmokeyTaboo is offline  
Old 18.01.2017., 02:20   #53
Pogubljeni ako ne trolaš (čini se da ipak ne trolaš, nažalost... ) ovisan si o adrenalinu (epinefrinu). Možda bi bilo dobro da ideš napraviti biokemijske pretrage. I da vide vrijednosti katekolamina. Prema svemu napisanom, bilo bi dobro da ideš psihijatru opet i da se obitelj uključi. Ljudi mogu postati ovisni o adrenalinu i ako su proživjeli iznimni stresni događaj, pogotovo ako su trajali kroz dulji vremenski period i bili ekstremnijeg tipa. I tumor na mozgu može biti razlog (možda ti ova informacija podigne adrenalin lol).
Naivan si, nerealan, nezreo....Netko tko nema neku patologiju u pozadini ne uživa u ubijanju životinja i ljudi. U vojsku te definitivno neće primiti i psihologijsko testiranje nećeš proći. Nisi psihički stabilan. Nisi svjestan toga očito. U pozadini se kriju neriješeni problemi.
Nošenje vojničkih uniforma je strogo zabranjeno i kažnjivo zakonom ako zaista nisi vojnik/časnik/kadet, itd. A pogotovo ne razne vojne oznake, medalje i sl. Ako te policija zaustavi na cesti,imaju te pravo kazniti (a možda, ovisno o tvom daljnjem ponašanju i poslati na psihijatriju lol).
kikakm is offline  
Old 18.01.2017., 05:36   #54
Quote:
Pogubljen kaže: Pogledaj post
Ubij se da bi razumio da si bio živ.
Ima nešto u tome. Kudos.
Može li se "razumjeti".. prepoznati, osjetiti, biti.. (i) bez "poništavanja"?
"Poništiti" je lako. "Kreirati".. "malo teže"?
__________________
This is not an exit.
descender is offline  
Old 18.01.2017., 11:46   #55
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Ima nešto u tome. Kudos.
Može li se "razumjeti".. prepoznati, osjetiti, biti.. (i) bez "poništavanja"?
"Poništiti" je lako. "Kreirati".. "malo teže"?
Poništavanje do granice urlika : NEe! Necu to! Znam da hoću živjeti i biti s pravom na sebepostojanje.
Tako je bilo kod mene u jednom periodu.
Sad sam se skrasila u Da sebi bez prethodne negacije
bar mi tak izgleda.
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Old 18.01.2017., 11:51   #56
tema ide pod ključ jer je krenula u vrijeđanje sugovornika i nema kapacitet da bi opstala.

s obzirom na to da je forumhaer veoma posjećen i na tražilicama često izlazi među prvima, moguće je da će u dogledno vrijeme netko naletjeti na ovu temu ukoliko bude imao problema kao i autor topica.

pa ukoliko se nađete u sljedećim quotovima, javite se stručnoj osobi. prvi korak vam može biti javljanje svom obiteljskom liječniku koji bi vas trebao uputiti specijalisti.

Quote:
Pogubljen kaže: Pogledaj post
...meni je svejedno po kome ću pucat i s kime ću ratovat, samo da se puca i da pucaju na mene.
Quote:
Pogubljen kaže: Pogledaj post
Kupio sam uniformu preko neta, al imaju samo JNA ili maslinasto zelene američki stil rambo, pa sam ipak odabrao ruske.
Sad hodam gradom i svi me zapažaju...
Quote:
Pogubljen kaže: Pogledaj post
Bio sam u lovačkom društvu i najviše sam volio gledat kad ubijem životinju i gledat je dok umire kako joj nestaje život u očima. ...
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:28.