Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2017., 15:53   #21
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Što nije da je po bontonu pravilo da muško hoda bliže cesti, a to nije uvijek nužno lijevo od žene.
Je.

Možda pokretač teme uvijek hoda tako da mu je cesta s lijeve strane.
klonka is offline  
Old 06.01.2017., 15:53   #22
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Naravno, da je zaštiti od nematnih kočijaša. Ako su u zoološkom vrtu, onda on mora biti bliže kavezima, aki samo ako su opasne životinje ili gadni kukci u pitanju
Pa da, i ono ako je neka bara uz cestu da njega pošprica i takoto.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Old 06.01.2017., 15:57   #23
Dužan sam se obraniti od kritika pojedinih kolegica i kolega vezani sa moje "čudaštvo"...

Nisam čudak bar što se tiče stručnih tijela RH jer sam unazad nekoliko godina kao zaposlenik u posebnoj strukturi društva prošao sve liječničke preglede i psiho-testove.
Sasvim sam na mjestu..
O mom karakteru koji ovdje nije dovoljno izložen, smije se diskutirati.

Ali, gledam li sa svoje strane, smatram to preživjelim i danas umirućim običajima gospodskog ponašanja.
Muškarac mora biti sa desne strane jer to propisuju i običajni protokoli unazad vremena kada se držalo do doličnog ponašanja.

Ne vidim čime bi narušilo odnos dvoje ljudi.
Kako sam naveo, to je stav određen u kodeksu 10 pravila ponašanja.

Zašto zanemarujemo čudaštvo u mnogim drugim stvarima koje danas imamo prilike uživati ?
Zar vrijednosti koje proistječu iz mog shvaćanja doista nemaju više spoznaje u ženskom dijelu populacije ?
Leka Zogu is offline  
Old 06.01.2017., 15:59   #24
Ako cura ima vozacku, morat ce se preseliti u englesku.
Flat is offline  
Old 06.01.2017., 15:59   #25
Quote:
Leka Zogu kaže: Pogledaj post
Dužan sam se obraniti od kritika pojedinih kolegica i kolega vezani sa moje "čudaštvo"...

Nisam čudak bar što se tiče stručnih tijela RH jer sam unazad nekoliko godina kao zaposlenik u posebnoj strukturi društva prošao sve liječničke preglede i psiho-testove.
Sasvim sam na mjestu..
O mom karakteru koji ovdje nije dovoljno izložen, smije se diskutirati.

Ali, gledam li sa svoje strane, smatram to preživjelim i danas umirućim običajima gospodskog ponašanja.
Muškarac mora biti sa desne strane jer to propisuju i običajni protokoli unazad vremena kada se držalo do doličnog ponašanja.

Ne vidim čime bi narušilo odnos dvoje ljudi.
Kako sam naveo, to je stav određen u kodeksu 10 pravila ponašanja.

Zašto zanemarujemo čudaštvo u mnogim drugim stvarima koje danas imamo prilike uživati ?
Zar vrijednosti koje proistječu iz mog shvaćanja doista nemaju više spoznaje u ženskom dijelu populacije ?
stari brines previse. otvori vrata tu i tamo, uzmi vrecice, pripremi joj stolac za sjesti i miran si.



ako dobro jebes.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Old 06.01.2017., 16:01   #26
I ja sam onda čudakinja jer jako preferiram biti s desne strane suhodaču, neovisno je li muško ili žensko. Osjećam se nelagodno i neobično mi je ako sam s lijeve strane, imam strahovitu potrebu premjestiti se pa onda to i učinim. Mojim suhodačima za sada ne smeta i poštuju moju uvrnutost, hvala im na tome.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Old 06.01.2017., 16:06   #27
Ja volim da mi je osoba (tkogod) uvijek s desne strane tj. ja sam na lijevoj...isto vrijedi i kod biranja strane u krevetu - moja je lijeva, jer mi je na toj strani ugodnije....da mi netko inzistira na tome da bude na osredenoj strani jer tako nalazu neki obicaji, ne bi mi bas vise dosao blizu...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 06.01.2017., 16:14   #28
Quote:
Leka Zogu kaže: Pogledaj post

Ali, nastojim kako god bilo, u kojem god trenutku da se nađemo, a posebno pri šetnji gradom da mi ona bude sa desne strane..
Prije nekog sam vremena razgovarala sa šogorom na kojoj strani kreveta tko spava (fakat ne znam kako smo došli na tu temu, nešto oko prozora/radijatora spika ) i on se začudio što meni muž spava s desne strane.
A ja sam se začudila što se on meni čudi.

Rekao mi je da žena ili dijete uvijek mora biti s desne strane, da su stari ljudi govorili "s desne ocu", tako da nije to stvar bontona, već očito nekakva kršćanska tradicija, utemeljena zbog boktepitajčega.

Ne biram strane i nije mi to bitno, jedino što mi je bitno je da smo sinkronizirani u hodu, da moj suhodač i ja koračamo istom nogom, lijeva pa desna, pa lijeva pa desna. Jako me živcira kada se ljudi pogube u ritmu i onda poskakujem s vremena na vrijeme da uskladim korak. Moje dijete mi je zaprijetilo da više neće ići samnom u šetnju ako ne prestanem poskakivati i sramotiti ju i opće ne uviđa važnost usklađenog, elegantnog zajedničkog hoda. :

Autore, eowyn ti je napisala dobar dio koji sam htjela napisati, no, zanima me pridržavaš li se bontona i u ostalim stvarima, otvaraš li joj vrata, skidaš kaput, odmičeš stolicu prije nego sjedne, nosiš li sve vrećice poslije šopinga, digneš li se od stola svaki put kada se ona digne?
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Old 06.01.2017., 16:18   #29
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
I ja sam onda čudakinja jer jako preferiram biti s desne strane suhodaču, neovisno je li muško ili žensko. Osjećam se nelagodno i neobično mi je ako sam s lijeve strane, imam strahovitu potrebu premjestiti se pa onda to i učinim. Mojim suhodačima za sada ne smeta i poštuju moju uvrnutost, hvala im na tome.
Mislim da je drukčiji motiv od uvodničarskog.

Muž i ja uvijek hodamo tako da sam mu s desna, jedostavno je oboma totalno čudno i nelagodno suprotno, od početka. Kad krenemo suprotno, samo je pitanje sekudni kad će se jedno od nas dvoje premjestiti na poziciju na koju smo navikli , ali to nema veze s tradicijom, običajima i gospodstvom, nego nam jednostavno tako više odgovara.

(zapravo sam sad morala razmisliti o kojim stranama se radi, jer znam samo da nam je određeni raspored prirodniji, ali nisam bila sigurna koji )
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Old 06.01.2017., 16:22   #30
A sto ako ona to ne zeli? Sto ces uciniti ako ona inzistira da su to gluposti i da zeli hodati na strani kojoj joj se prohtije?
__________________
sto zracis to i privlacis
NinaSoleil is offline  
Old 06.01.2017., 16:24   #31
Quote:
NinaSoleil kaže: Pogledaj post
A sto ako ona to ne zeli? Sto ces uciniti ako ona inzistira da su to gluposti i da zeli hodati na strani kojoj joj se prohtije?
nazad u kuvinju na lanac, ofskroz.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Old 06.01.2017., 16:27   #32
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Rekao mi je da žena ili dijete uvijek mora biti s desne strane, da su stari ljudi govorili "s desne ocu", tako da nije to stvar bontona, već očito nekakva kršćanska tradicija, utemeljena zbog boktepitajčega.
do prije 15 godina (kada sam jos isla u crkvu) su na lijevoj strani sjedali muzjaci, a s desne strane zenke. Na "balkon" su smjeli samo muski.

Mislim da ta tema na kojoj strani je tko ima vise veze s nekom krscanskom tradicijom nego bontonom.
U svakom slucaju je to nesto sto ne bi trebali nametati drugima, a pogotovo kada neznamo razlog zasto to tako cinimo.
__________________
sto zracis to i privlacis
NinaSoleil is offline  
Old 06.01.2017., 16:29   #33
Nisi čudan, zašto bi bio čudan.
I mm-u uvijek moram biti sa desne strane.
I on ima taj "problem" u glavi da uvijek kad hodamo mu moram biti sa desne strane. Ja to ne gledam kao nešto čudno nego kao na njegovu mušicu.
Isto kao što i gdje god da spavamo on mora biti do prozora.
S obzirom da je meni tak svejedno, pustila sam ga kad je njemu to već tako važno.

Po bontonu (zajedno se piše) žena hoda muškarcu sa desne strane.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Old 06.01.2017., 16:41   #34
Quote:
Leka Zogu kaže: Pogledaj post
Dužan sam se obraniti od kritika pojedinih kolegica i kolega vezani sa moje "čudaštvo"...

Nisam čudak bar što se tiče stručnih tijela RH jer sam unazad nekoliko godina kao zaposlenik u posebnoj strukturi društva prošao sve liječničke preglede i psiho-testove.
Sasvim sam na mjestu..
O mom karakteru koji ovdje nije dovoljno izložen, smije se diskutirati.

Ali, gledam li sa svoje strane, smatram to preživjelim i danas umirućim običajima gospodskog ponašanja.
Muškarac mora biti sa desne strane jer to propisuju i običajni protokoli unazad vremena kada se držalo do doličnog ponašanja.

Ne vidim čime bi narušilo odnos dvoje ljudi.
Kako sam naveo, to je stav određen u kodeksu 10 pravila ponašanja.

Zašto zanemarujemo čudaštvo u mnogim drugim stvarima koje danas imamo prilike uživati ?
Zar vrijednosti koje proistječu iz mog shvaćanja doista nemaju više spoznaje u ženskom dijelu populacije ?
ti si u uvodnom postu spominjao pitanje cudak ili ne. pa se oko toga razvila prica. medjutim meni su tvoje izjave vise za pitanje controlfreek ili ne? Imam osjecaj da si covjek koji se mora drzati pravila, da tradiciju i lojalnost odredenim propisanim vrijednostima cijenis vise od osobne volje pojedinca.
Da si jedan od onih koji jako postuju hierjahiju i ne bi nikada sumnjali u neciji autoritet koji su priznali... nije to nista lose, svi mi imamo svoj sustav vrijednosti. medjutim, problem se pojavi kada taj sustav vrijednosti zelimo nekome nametnuti. mozda si te srece da ces naci nekoga s identicnim pogledima na svijet ili nekoga tko ce tvoje "musice" tolerirati jer je njemu svejedno. Ali postoji i vjerojatnost da ce ta druga osoba reci da su sve to gluposti i naici ces na potpuno nerazumijevanje. Sto onda? Ja bih ti preporucila da joj odmah kazes da zelis da hoda tebi s desne strane. Cemu odugovlaciti? Jer kad tad cete se morati pozabaviti s tim pitanjem (i vjerojatno jos s mnogim drugima)

a ovaj kodeks.. ne znam sto bih ti rekla. ne kazem da je to nesto lose u tom "kodeksu", ali sam cinjenica da se ti imas potrebe drzati i slijediti "kodeks" mi je smijesna.
__________________
sto zracis to i privlacis
NinaSoleil is offline  
Old 06.01.2017., 17:17   #35
Quote:
Leka Zogu kaže: Pogledaj post
Dužan sam se obraniti od kritika pojedinih kolegica i kolega vezani sa moje "čudaštvo"...

Nisam čudak bar što se tiče stručnih tijela RH jer sam unazad nekoliko godina kao zaposlenik u posebnoj strukturi društva prošao sve liječničke preglede i psiho-testove.
Sasvim sam na mjestu..
O mom karakteru koji ovdje nije dovoljno izložen, smije se diskutirati.

Ali, gledam li sa svoje strane, smatram to preživjelim i danas umirućim običajima gospodskog ponašanja.
Muškarac mora biti sa desne strane jer to propisuju i običajni protokoli unazad vremena kada se držalo do doličnog ponašanja.

Ne vidim čime bi narušilo odnos dvoje ljudi.
Kako sam naveo, to je stav određen u kodeksu 10 pravila ponašanja.

Zašto zanemarujemo čudaštvo u mnogim drugim stvarima koje danas imamo prilike uživati ?
Zar vrijednosti koje proistječu iz mog shvaćanja doista nemaju više spoznaje u ženskom dijelu populacije ?
Pa što ti ne piše u članku da trebaš pitati ženu odgovaraju li joj kavalirske geste?
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Old 06.01.2017., 17:21   #36
Quote:
Leka Zogu kaže: Pogledaj post
Zar vrijednosti koje proistječu iz mog shvaćanja doista nemaju više spoznaje u ženskom dijelu populacije ?
Ha?

Ja više volim hodati s lijeve strane suhodača, jer je to obično strana prema cesti. Jednostavo se ne osjećam ugodno ako je netko uz mene bliže prometu.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Old 06.01.2017., 17:21   #37
Znao sam jednu curu kojoj je to bio deal breaker, ali bilo je to tako davno da se sad stvarno ne sjećam koju je stranu preferirala.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 06.01.2017., 18:44   #38
ŠMolim????Nikad, apsolutno nikad mi nije palo na pamet da je bitno tko sa cije strane hoda i tko na kojoj strani kreveta spava? Ovo mi je prvi glas��.Usput,spavam na lijevoj strani kreveta (uglavnom) i u većini slučajeva sam sa lijeve strane osobe sa kojom hodam, mislim sta bi to trebalo govoriti o mom liku i djelu?
__________________
Ja sam dijete zemlje i zvjezdanog neba...
lordy is offline  
Old 06.01.2017., 20:27   #39
Štajaznam, meni si veći čudak radi petsto klonova na forumu, ali opet, to sam samo ja.
Chiro is offline  
Old 06.01.2017., 21:26   #40
Bilo kakvo kruto i nefleksibilno poštovanje pravila i neprilagodljivost specifičnim situacijama mi je neprivlačno. Tko hoda s koje strane mi je zbilja nevažno i da mi partner stalno inzistira na određenoj strani i konstantno me ispravlja i premješta po ulici bi mi bio dealbreaker. Daj me nemoj smarati s glupostima.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:59.