Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Pavo Barišić treba dat ostavku
Da 106 83.46%
Ne 15 11.81%
Nije me briga 6 4.72%
Glasovatelji: 127. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2017., 21:46   #1
Pavo Barišić

Quote:
KONAČNO MIŠLJENJE ODBORA ZA ETIKU U ZNANOSTI U VISOKOM OBRAZOVANJU 'Ministar znanosti Pavo Barišić plagirao je Stephena Schlesingera'
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...ngera/5486619/

Quote:
BARIŠIĆ 'Naravno da neću dati ostavku. Premijer Plenković se jako čudi da se javnost toliko zabavlja oko dijela jedne fusnote iz jednog moga članka'
Treba li dat ostavku?
Treba li ga opozvat?
Ili ništa od navedenog.

Dakle plagiranje se nastavlja nkon Đapića, Brkića evo sad i Barišić a sigurno sam nekoga zaboravio.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 21:49   #2
Toliko medija, a nigdje informacije

S jedne strane, ministar tvrdi da se radi o samo jednoj jedinoj fusnoti koja je greškom nestala u tiskanoj verziji (i što fakat ne zvuči nemoguće i nevjerojatno). S druge strane, koliko sam shvatio, nabraja se puno više problematičnih dijelova - dakle, toliko da ih nije moguće "pokriti" jednom jedinom fusnotom.

Što je uopće od toga istina?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 22:26   #3
Gleda netko Otvoreno? Gledam ovog Borasa i ne vjerujem da takav lik vodi najpoznatije Sveučilište u zemlji i očajnički pokušava braniti ministra plagijatora.

Zadnje uređivanje SiXo : 10.01.2017. at 22:42.
SiXo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 22:40   #4
Quote:
SiXo kaže: Pogledaj post
Gle netko Otvoreno? Gledam ovog Borasa i ne vjerujem da takav lik vodi najpoznatije Sveučilište u zemlji i očajnički pokušava braniti ministra plagijatora.
Upravo sam došla isto primijetiti. Boras ko kumica s placa, a ne rektor sveučilišta
__________________
MCR
ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 22:43   #5
Koja ekipa, tko tu koga nije prijavio, pitam se.
Rijec prijava je hajlajt emisije.
Bitno da je to politicki pritisak.
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 22:44   #6
Sacuvaj me Boze srpskog junastva i hrvatskih intelektualaca.

Nevjerovatno je kako se taj lik brani grcevito kao da se bori za goli zivot..koji su to nagoni, koji su to porivi...
A Otvoreno samo pokazuje koliko je ta cijela klika intelektualaca i akademika cista mocvara jadnika i bijednika najnize vrste...meni su na nivou crva i glista..
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 22:47   #7
Mislio sam čovjek je plagirao rad kad ono kopiro je jednu rečenicu bez da je citirao izvor

Ono mislim da se 99% ljudi ovog foruma sa visokom stručnom spremom može naci 10x goreg copy pasta
kvasteriks is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 22:48   #8
Taj Barišić je krkan par excellence; inzistira da mu se dopusti postavljanje seta pitanja bez prekida, a kad je red na Silobrčiću da odgovori, doslovno u svakoj četvrtoj riječi ga prekida.
Da si potpuni neznalica o toj tematici, samo po govoru tijela, kako se Boras naslanjao prema Barišiću, je očigledno da su Boras i Barišić u finom quid pro quo odnosu

Quote:
kvasteriks kaže:
Mislio sam čovjek je plagirao rad kad ono kopiro je jednu rečenicu bez da je citirao izvor
Dokle se po tebi smije tolerirat plagiranje? 1 rečenica? 2? 1 kartica teksta?
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 22:50   #9
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...ngera/5486619/


Treba li dat ostavku?
Treba li ga opozvat?
Ili ništa od navedenog.

Dakle plagiranje se nastavlja nkon Đapića, Brkića evo sad i Barišić a sigurno sam nekoga zaboravio.
po onome što sam ulovila usput kroz dnevni boravak a bio je otvoren RTL , mislim

to se vuče već duže

nije, pa je tiskarska greška ali se barišić ipak ispričao autoru - ne znam jel zbog plagijata ili tiskarske greške
neke provjere su već bile i kao oslobođen je ali to više liči na ono slobodan si ali riješi te "tiskarske greške"

i baš me nešto smetaju te tiskarske greške
da jesu, trebalo je tiskatu odmah natjerati da to štampa kako treba - o njihovom trošku

kako god , trebao bi se maknut, gdje ima dima ima i vatre a nije dokazano da nije ukrao tekst
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 22:51   #10
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Sacuvaj me Boze srpskog junastva i hrvatskih intelektualaca.

Nevjerovatno je kako se taj lik brani grcevito kao da se bori za goli zivot..koji su to nagoni, koji su to porivi...
A Otvoreno samo pokazuje koliko je ta cijela klika intelektualaca i akademika cista mocvara jadnika i bijednika najnize vrste...meni su na nivou crva i glista..
a možda se i bori za goli život?
iskonski nagoni
kaj znaš kaj njemu znači ako ga maknu
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 22:58   #11
Naravno da se bori, jer ako da ostavku to je kao da je priznao da je kriv.
On ne želi priznati da je kriv i stoga ne želi dati ostavku.
šafrona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 23:05   #12
Quote:
kvasteriks kaže: Pogledaj post
Mislio sam čovjek je plagirao rad kad ono kopiro je jednu rečenicu bez da je citirao izvor

Ono mislim da se 99% ljudi ovog foruma sa visokom stručnom spremom može naci 10x goreg copy pasta
Bit ce da je malo vise od jedne recenice, a ne samo jedna kako se zeli prikazati.
Malo vise od jedne sirote fusnote koja je ispala tiskarskom greskom.
Da je stvarno rijec o tiskarskoj gresci, prijava bi bila odbacena.
Svega ovog ne bi bilo.

Nazalost, od silnog prepucavanja i skretanja teme, to nije uopce rascisceno niti je jasno o cemu je tu rijec....al koga to cudi uopce.
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 23:08   #13
Quote:
kvasteriks kaže: Pogledaj post
Mislio sam čovjek je plagirao rad kad ono kopiro je jednu rečenicu bez da je citirao izvor
Po definiciji to je plagijat. Na nekim sastavnicama Sveučilišta u Zagrebu studenti redovito padaju kolegije zbog tog.
SiXo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 23:16   #14
Quote:
SiXo kaže: Pogledaj post
Po definiciji to je plagijat. Na nekim sastavnicama Sveučilišta u Zagrebu studenti redovito padaju kolegije zbog tog.
Pa necemo se valjda drzati zakona kao pijan plota......
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 23:17   #15
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
Pa necemo se valjda drzati zakona kao pijan plota......
Pa mož'mo se dogovorit,bato. Smo ljudi
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 23:24   #16
Njega je smijenio kao pomoćnika još tamo Primorac 2006. godine radi afera a potom se o njemu pisalo kao o osobi koja je na neke čudne načine držala hrpetinu kolegija po raznim sveučilištima i sad ovo oko plagijata.

Moraš se zapitat kako je Plenkiju uopće palo na pamet ga postavit za ministra.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 23:58   #17
Tako što nije našao boljeg, a na tom "vrhu" (stvorenom negativnom selekcijom) Barišića pokušava održati sad na mjestu ministra ista ekipa iz koje je Plenković birao ministra.

Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
Bit ce da je malo vise od jedne recenice, a ne samo jedna kako se zeli prikazati.
Malo vise od jedne sirote fusnote koja je ispala tiskarskom greskom.
Da je stvarno rijec o tiskarskoj gresci, prijava bi bila odbacena.
Svega ovog ne bi bilo.

Nazalost, od silnog prepucavanja i skretanja teme, to nije uopce rascisceno niti je jasno o cemu je tu rijec....al koga to cudi uopce.
Ma riješit će se, dat će ostavku neki tamo predsjednik povjerenstva koje inače o takvim stvarima odlučuje i koje baš zbog toga postoji...

Zapravo, već je dao...


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 06:34   #18
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...ngera/5486619/



Treba li dat ostavku?
Treba li ga opozvat?
Ili ništa od navedenog.

Dakle plagiranje se nastavlja nkon Đapića, Brkića evo sad i Barišić a sigurno sam nekoga zaboravio.

Treba ga otjerati batinom.

Kako djecu koja prepisuju kažnjavati kad im je ministar i službeno prepisivač?


Mada, u državi u kojoj je i podpredsjednik Sabora isto takav (a ni za predsjednika ne bih stavio ruku u vatru da nije)... ništa čudno.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 07:42   #19
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Treba ga otjerati batinom.
Ti znaš točno nabrojati što je i kako prepisao?

Stalno nailazim na dvije oprečne verzije (s njegove strane, jedna jedina nedostajuća fusnota, s druge strane puno više od jedne nedostajuće fusnote), a vjerujem da onaj tko priziva batinu ima punu i konkretnu informaciju.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 08:54   #20
Jeli MOST reagirao na slučaj Barišić? Barem su oni u predizborno vrijeme glumatali čistunce i zagovarali čist obraz u politici.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:22.