Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2008., 03:56   #21
kolko dodu one kabala narukvice kada se narucuju
Double size is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 11:51   #22
@ Harmonije - ne vidim zašto bi Faraon bio čisto zlo,ako se nikome nije htio klanjati...još jedno pitanje...što je točno u knjizi "moć kabale" pogrešno?
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 15:59   #23
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
@ Harmonije - ne vidim zašto bi Faraon bio čisto zlo,ako se nikome nije htio klanjati...još jedno pitanje...što je točno u knjizi "moć kabale" pogrešno?
Klanjo se ili ne...stvar je u Egoizmu!

Faraon je u drevnom Egiptu smatrana Bogom među ljudima.

A to je vrlo pretjerano jer je i on sam znao da je čovjek koji može da krvari, koji ima nesanice, koji ide redovno na zahod itd.

No on se uzdizao sam jer kao što je Isus rekao:" Iz usta male djece i onih koji sisaju, pripremio si sebi hvalu."

Ja sam vrlo podvojena osoba...uzeo sam ime Ramzes 13. intuitivno jer mi Ramzes zvuči moćno i sebe smatram moćnim, mudrim, i kao zmija sam! No ipak jedan drugi dio mene je ponizan i mrzi svoj otrov.

Imam problem sa dvoličnosti i nemogu biti jedna osoba u potpunosti!

I noramalno sam svjestan da imam Egoizma u sebi ali sam totalno svjestan toga koliko i Svjetla iman u sebi...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 19:30   #24
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Klanjo se ili ne...stvar je u Egoizmu!

Faraon je u drevnom Egiptu smatrana Bogom među ljudima.

A to je vrlo pretjerano jer je i on sam znao da je čovjek koji može da krvari, koji ima nesanice, koji ide redovno na zahod itd.

No on se uzdizao sam jer kao što je Isus rekao:" Iz usta male djece i onih koji sisaju, pripremio si sebi hvalu."

Ja sam vrlo podvojena osoba...uzeo sam ime Ramzes 13. intuitivno jer mi Ramzes zvuči moćno i sebe smatram moćnim, mudrim, i kao zmija sam! No ipak jedan drugi dio mene je ponizan i mrzi svoj otrov.

Imam problem sa dvoličnosti i nemogu biti jedna osoba u potpunosti!

I noramalno sam svjestan da imam Egoizma u sebi ali sam totalno svjestan toga koliko i Svjetla iman u sebi...
...zato jer si čovjek...i kakav god bio moraš s vremena na vrijeme nahraniti svoj ego...Faraon je samo iskoristio svoju mudrost da nahrani svoj ego i zato je cijeloga života živio savršeno i robovi su radili za njega,a štovali ga čak i nakon smrti...a to da će te tvoj ego dovesti do samouništenja su tek nagađanja...čovjek treba znati neku svoju granicu...ja isto tako sa sigurnošću mogu reći da će te prevelika poniznost dovesti do uništenja,uništenja od strane drugih...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 19:56   #25
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
...zato jer si čovjek...i kakav god bio moraš s vremena na vrijeme nahraniti svoj ego...Faraon je samo iskoristio svoju mudrost da nahrani svoj ego i zato je cijeloga života živio savršeno i robovi su radili za njega,a štovali ga čak i nakon smrti...a to da će te tvoj ego dovesti do samouništenja su tek nagađanja...čovjek treba znati neku svoju granicu...ja isto tako sa sigurnošću mogu reći da će te prevelika poniznost dovesti do uništenja,uništenja od strane drugih...
Da ali ako nam ta poniznost daje nadljudsku snagu...tko li nam se sa velom tame oko očiju može suprostavit...

Recimo evo treniram Karate i znam da agresivni borci pobjeđuju samo manje agresivne ali agresivni borci nikako ne pobjeđuju smirene borce... i daleko je Karate borba protiv sebe negoli protiv drugih jer inače nebi imala smisla...to je istočnjački bushido kodeks...zen meditacija
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 20:10   #26
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Da ali ako nam ta poniznost daje nadljudsku snagu...tko li nam se sa velom tame oko očiju može suprostavit...

Recimo evo treniram Karate i znam da agresivni borci pobjeđuju samo manje agresivne ali agresivni borci nikako ne pobjeđuju smirene borce... i daleko je Karate borba protiv sebe negoli protiv drugih jer inače nebi imala smisla...to je istočnjački bushido kodeks...zen meditacija
neznam...možda si u pravu,ali meni je osobno jako teško utišati ego,a kamoli da ga skroz maknem,i vjerujem da nisam jedini...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 15:01   #27
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
neznam...možda si u pravu,ali meni je osobno jako teško utišati ego,a kamoli da ga skroz maknem,i vjerujem da nisam jedini...
Je istina svi imamo ego možda ja imam pogotovo... ali kako sam shvati svrha kabale je otklanjanje ega jer to je spoznaja ako nismo shvatili onda nam se ta ideja ne pretvara u djelo...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 01:05   #28
Nebih smanjenje ega povezivao sa nekom poniznosti prema svemu i svakome, nego činjenicom da ljudi često i sami sebe
zajebu zbog svoje egoističnosti koje u nekom trenutku nisu svijesni.
Često ljudi pogrešno postupaju pa čak i protiv svoje volje na račun egoizma.
Zvuči kontradiktorno ali se dešava..
Branimirir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 19:02   #29
Question

Imam pitanje sto se tice postanka svega.

Moc kabale kaze ''prije'' nego što je vrijeme počelo, postojala je beskrajna sila Energije.

Mene sad zanima od cega je ta sila nastala? Kako je moguce da je ona uvijek postojala, sve je moralo biti napravljeno od necega i to nesto opet od necega i tako u nedogled, zar ne?
Pandora_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 18:11   #30
Quote:
Harmonije kaže: Pogledaj post
Tamo odakle je i ovo došlo. Dobro, malo dublje ipak .. al na istom mjestu.

edit: luiz, ajd molim te prebaci ovaj topic na forum alternativa. Čini mi se da bi tamo ljudi mogli imati više sluha. No, možda se i varam...
židovi su ukrali kabalu od egipćana dolazi od njihove riječi KA BA ANKH.
a sad to predstavljate da je to vaše.kako vas nije sram?
RILLE is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 19:27   #31
A gdje nestade L?

Nije baš tako nevažno, osim ako ne računaš da je ga je Crowley ukrao napisavši liber L
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 19:45   #32
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
A gdje nestade L?

Nije baš tako nevažno, osim ako ne računaš da je ga je Crowley ukrao napisavši liber L
A,ti si sada u svom 6,666 postu spomenuo Crowley-a.
Slučajnost , ha ?
Dejjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 20:45   #33
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
A gdje nestade L?

Nije baš tako nevažno, osim ako ne računaš da je ga je Crowley ukrao napisavši liber L
kolega, bro...cestitam
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 20:27   #34
Online tečaj Kabale na hrvatskom

Dragi forumaši,

Bnei Baruch Hrvatska (www.kabbalah.info/croatian/index.htm) priprema prvi online tečaj izvorne Kabale na hrvatskom jeziku. Polaznicima će biti omogućeno upoznavanje sa osnovnim konceptima ove drevne mudrosti. Tečaj će sa sastojati od 24 lekcije i trajao bi otprilike 3 mjeseca. Lekcija traje od 1 - 1.5 sat, 2 x tjedno. Tečaj je besplatan i interaktivan, dakle moći će se postavljati pitanja uživo.
Svrha ove ankete je istraživanje realnog interesa za ovakvim tečajem. Molim vas da pristupite anketi.

Hvala.
Harmonije is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 20:54   #35
bilo bi mi drago kada bih mogao sudjelovati u njemu
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 12:00   #36
Čudni su mi ovi koji pogledaju anketu i ne odgovore ništa. Lijepo ima kategorija "Ne, uopće me ne interesira". Jel tako teško kliknit tamo?
Evo dvoje jesu i svaka čast.
Ovi što ne klikoše bit će da skrivaju neku svoju nejasnu neopredjeljenost, pa se ne žele zaletat, da ih se ne bi nedajbože "svrstalo" u neku kategoriju, pa da drugi tko zna što pomisle o njima. Tako bi doveli u pitanje svoj mukotrpno stvarani ugled valjda.

Hajde, molim vas samo za sudjelovanje. Je li to tako TEŠKO?
Harmonije is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 15:05   #37
Quote:
Harmonije kaže: Pogledaj post
Čudni su mi ovi koji pogledaju anketu i ne odgovore ništa. Lijepo ima kategorija "Ne, uopće me ne interesira". Jel tako teško kliknit tamo?
Evo dvoje jesu i svaka čast.
Ovi što ne klikoše bit će da skrivaju neku svoju nejasnu neopredjeljenost, pa se ne žele zaletat, da ih se ne bi nedajbože "svrstalo" u neku kategoriju, pa da drugi tko zna što pomisle o njima. Tako bi doveli u pitanje svoj mukotrpno stvarani ugled valjda.

Hajde, molim vas samo za sudjelovanje. Je li to tako TEŠKO?
nemaju svi ljudi brz internet
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 21:56   #38
Quote:
legi0nar kaže: Pogledaj post
nemaju svi ljudi brz internet
Eh da. No, šta je - tu je.

Mislio sam da će više ljudi biti zainteresirano za tečaj izvorne Kabale .. mislim, jedinstvena je prilika za one koji ne razumiju engleski ..
Ali eto, istina je drugačija .. trenutno.
Harmonije is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 22:07   #39
Ne nikako ... poganske običaje treba što brže zaboraviti. Neće nas to spasiti! To je fastfud za duhovnu naobrazbu ... kratkotrajno nas zadovolji ali dugoročno nas osakati ... pa sad birajte!
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 22:51   #40
Thumbs up Kabala

Religije odbacuju Kabalu, jer se temelje na uvjerenju da osoba treba samo moliti i tražiti od Stvoritelja, pa će se sve odozgora promijeniti u njezinu korist, pošto će joj Stvoritelj okrenuti svoje lice. To znači, vjernik je uvjeren da Stvoritelj postoji i vlada svime. Da bi se išta poboljšalo, potrebno je samo moliti Stvoritelja, umjesto mijenjanja samoga sebe. Religiozne mase tumače unutrašnje promjene kao činjenje dobrih djela, kao što je pomaganje drugima iz suosjećanja, ali ne kao mijenjanje vlastite prirode čineći ju sličnijom Stvoritelju.
Who am I is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:19.