Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2008., 12:20   #501
Nastojim kupovat hrvatsko kad god mogu (kad malo bolje razmislim, većina proizvoda koje volim su hrvatski), izuzev odjeće i obuće.
Eh da smo bar mi toliko osviješteni da od svoje države napravimo brand...
__________________
Nekad je lakše pisat, nekad čitat.
MeDiOkRiTeT is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 17:52   #502
Kupujem samo kvasac za kruh i jamnicu za gemabč mmmmmmmmm i higijenska sretstva ostalo sve imam doma, kako ide ono:ko je lani kopao sad ima da jede......
dreja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 18:21   #503
Quote:
Crow Jane kaže: Pogledaj post
Joj, ovakvi komentari

Mislim da se ovdje treba razlučit neke stvari:

1) Podravka je hrvatska firma koja isplaćuje plaće hrvatskim radnicima i ima milion raznihi proizvoda koji se proizvode u HR

2) rajčica se uslužno proizvodi za tu istu Podravku, čiji ćeš proizvod i provjereni brand u krajnjoj liniji kupit

3) ako ti kupiš taj proizvod onda će Podravka imat plaće za svoje radnike [pod uvjetom da joj, naravno, za robu plati krajnji lanac u kojem si ju ti kupio ]

U konačnici, mislim da je to poanta cijele te kampanje! Pitanje je bi li se ona mogla primijeniti na primjerice telekom industriju.
1) Podravka je dioničko društvo i od kuda znaš da su svi (su)vlasnici Hrvati?

2) Sumnjam da je talijanska konzerva proizvedena od rajčice otkupljene u Hrvatskoj.

3) I isplatiti dobit dioničarima koji ne moraju nužno biti Hrvati. Po toj logici svejedno je koji proizvod kupimo jer i uvozne proizvode je uvela hrvatska firma koja će imati plaće za svoje radnike.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 08:18   #504
Bojkot Slovenskih proizvoda

PDRZIMO SVI ZAJEDNO BOJKOT SLOVENSKIH PROIZVODA I NEKUPUJMO IH VISE!!!!!!!!!!!!!!
n_ik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 14:00   #505
NE PADA MI NA PAMET!
Trebor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 15:23   #506
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Pazim daleko više nego prije, što god mogu a da je makar relativno dobre kvalitete, kupujem hrvatsko. Naravno, pazim da to zaista bude hrvatsko...Međutim, ako izuzmemo prehranu, teško je kupovati isključivo hrvatsko...
... u tom smislu radikalno i svjesno primjenjujem ideju lokalne, neovisne ekonomije. Kupujem domaće u najizvornijem smislu te riječi i na taj način podupirem lokalnu zajednicu koja je gotovo potpuno uništena. Trudim se. Izdvajam dosta vremena i novaca. To je jedini trenutno dostupan način izbjegavanja raznih zamki globalne ekonomije,odnosno prije spomenutih talijanskih rajčica u hrvatskoj ambalaži! Naravno, u zajednici se ne može proizvesti sve za čime u njoj postoji potreba.
Najlakše je s hranom. Svu hranu ( i vrhunsko vino) kupujem od malih proizvđača, direktno na imanju. Ima i odlične kozmetike iz malih kućnih radinosti.
Sve ostalo, jaaaako teško! Automobili, tehnika, domaće tkanine, energenti...
i da, toalet papir, nemoguća misija
ružica23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 17:06   #507
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
1) Podravka je dioničko društvo i od kuda znaš da su svi (su)vlasnici Hrvati?
Imaš TFI-POD obrazac pa si pogledaš.

Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
2) Sumnjam da je talijanska konzerva proizvedena od rajčice otkupljene u Hrvatskoj.
Zna se što i kakva kvaliteta mora biti da bi se prošla procedure kvalitete određene firme, ne ulazim odakle je otkupljena.

Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
3) I isplatiti dobit dioničarima koji ne moraju nužno biti Hrvati. Po toj logici svejedno je koji proizvod kupimo jer i uvozne proizvode je uvela hrvatska firma koja će imati plaće za svoje radnike.
A mislim, pa zato sam i navela 3 primjera iste stvari - odluka je na potrošaču.

Hoću reći, razne Podravke, Kraševi, Koestlini, Sirele itd su nas generacije othranili i odškolovali puno prije pojave "svega stranog na tržištu" i tzv. "poduzetnika" koji su se obogatili nabijajuć maržu na proizvode Ž marke i Ž kvalitete koju uvoze i koji svoje radnike drže na minimalcima.

Sad će netko reć - da, to je stav prošlog režima.

Pa kaj, u prošlom režimu nit smo imali kaj puno za birat, bar nismo imali potrebe otvarat i dvojit oko ovakvih tema.

Ja se ne sjećam da smo bili gladni. Željni kinder jaja možda, da.

Zadnje uređivanje Crow Jane : 18.12.2008. at 17:16.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 19:08   #508
Quote:
Crow Jane kaže: Pogledaj post
Imaš TFI-POD obrazac pa si pogledaš.
Ne pada mi na pamet da provjeravam vlasništvo svih firmi od kojih (ne)kupujem proizvode. Ono što me smeta je da sve te "Podravke" žive na staroj slavi i podmeću nam tuđu robu upitne kvalitete.
Jasno mi je da je u današnje vrijeme takvo poslovanje normalno ali onda ću i svoj novac trošiti gdje i kako hoću.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 23:22   #509
Kupujete li pametno?

Tema je: kupujete li Hrvatsko? No, pitate li se kupujete li pametno? Ima hrpa primjera gdje u različitim dućanima, potpuno identičnu stvar platite značajno više ili manje. Ja sam to otkrio naletjevši na ovu stranicu: Klikni tu!. Moram priznati da sam prije uživao u tome što sam neinformiran. Sada shvaćam koji sam majmun bio što sam zbog te iste neinformiranosti bacao svoje teško zarađene kune kojekakvim "majstorima" koji uspijevaju na legalan način izbijati novac iz naših džepova. Primijetio sam da je nekim ljudima činjenica da je negdje nešto znatno jeftinije nego drugdje, potpuno irelevantna stvar u životu. Meni sada više, na sreću, nije. A kupujem li hrvatsko? Naravno, ako je uistinu bolje od konkurencije, i kupujem to na mjestu koje mi nudi najjeftiniju cijenu za to.
 
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 00:50   #510
Teško da se danas nešto može kupovat hrvatsko. Uvozimo i jebene čačkalice za zube...ajde..što se hrane tiče ima puno prostora za kupnju naših proizvoda,,,ali i uvozni prehrambeni proizvodi se podmeću pod "hrvatsko".
Odjeću već godinama ne kupujem u Hr (al ajde,,,,hrv odjeće baš i nema po našim trgovinama)..ne želim davati za majicu kratkih rukava 150 kuna a u Austriji istu ili čak i kvalitetniju platim 40..50 kuna.
Prezirem i ne podnosim hrv. trgovce odjećom jer rade iz ljudi budale...skupo prodaju i precjenjuju škart i robu upitne kvalitete. Tako da u tom segmentu pomažem gospodarstvo prijateljske nam Austrije a bogami i svoj novčanik.
Što se tiče robe široke potrošnje bojkotiram Konzum jer ne želim pomagati i financirati mamuna koji živi u dvorcu sa 40 soba a koji prodaje muda pod bubrege, nabija cijene, prodaje trulo voće i povrće i podmeće uvozne proizvode kao hrvatske.
Ne razumijem kako neki hrv proizvod može biti jeftiniji u Sloveniji ili Mađarskoj. Ne razumijem kad već uvozimo toliko toga, zašto uvozimo proizvode koji su nekvalitetniji negoli isti proizvodi koji se uvoze u Italiju, Austriju, Francusku, Belgiju, Nizozemsku. Navest ću konkretan primjer; Johnsons dječja kozmetika. Ako želiš kupiti kvalitetan Johnsons sapun za bebu moraš otići u Muller u City Centar 1 u ZG i tada si kupio isti sapun koji se prodaje i u zemljama koje sam malo ranije naveo. Ako kupiš isti Johnsons sapun u bilo kojoj drugoj trgovini tipa dm kupio si škart robu niže kvalitete.
N°1DraftChoice is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:52.