Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2009., 13:47   #221
Bok Andie, slično sam prošla nedavno(možda su razlozi drugačiji) i ne živim više s bivšim već dva mjeseca, danas je točno dva mjeseca.
Iako je ovo još sve friško i rana nije zacijelila, nekako mi je ipak lakše. Prolazim kroz krize i depre, ali svaki dan je za mene nov mali uspjeh. Nema laži, nema muklosti, nema onog čega nema-brige i ljubavi i barem znam na čemu sam. Što je ironično, iako se nisam slagala sa njegovima-oni mi sad najviše pomažu, imam dijete, pa ga pričuvaju isl. O shvaćanju razloga zašto smo se razišli-bespredmetno je govoriti-jer sam ja ta koja je kriva za ovaj raspad u konačinici-u njihovoj percepciji.
Želim ti preporučiti knjigu-"Žene koje previše vole" i meni je pomogao terapeut u ovim situacijama jer nisam sve mogla skupljati u sebi jer bih pukla gdje ne treba. Pomoć mi je takve vrste itekako dobro došla i dolazi. Puno učim o sebi, a najviše učim-kako se ponovno voljeti i poštivati. Želim Ti da izdržiš i kreneš dalje-zadovoljna.
Čeličana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 15:18   #222
Hvala na postu Čeličana

Nisam čitala sve što si prije napisala, ali sam se pronašla u nekim tvojim postovima. Čitala sam tu knjigu prije nekoliko godina, u biti u vrijeme kada sam bila u prekidu sam današnjim suprugom. U biti sada znam što želim, samo moram izgurati do kraja.
U redu je potražiti pomoć, kada bi više ljudi bar tako razmišljalo i radilo možda bi se svi bolje ponašali jedni prema drugima
Ja sam proteklih par godina dosta radila na sebi, tako da sam na čisto sa tim što želim. Trebalo mi je skoro devet godina da završim ovu priču, ali sam ipak kroz to vrijeme dosta naučila o sebi, drugima i životu.
Ipak čovjek mora odraditi svoje emocije i bol, bez obzira na to što zna što želi. Toga sam svjesna. Teorija i praksa.
Pronašla sam se u tome davanju i pokušaju da stvari idu iako ne idu. Ne očekujem neki kontakt sa suprugovom obitelji,s obzirom da smo dosta različiti. Naravno, da imam dijete priča bi bila potpuno drugačija.
Znam samo da će mi kada sve ovo završi laknuti i onda ću biti sama sa sobom, gdje ću moći malo napraviti retrospektivu. Već sam iscrpljena od neprestanih zahtjeva, želja i pritisaka.
Inače nemam problema sa kilogramima, ali sam se u zadnje vrijeme počela debljati. Jednostavno nisam mogla prestati jesti. Nisam mogla dokučiti o čemu se radi. I sada kada sam načisto sa sobom, više nemam toliku potrebu za hranom. U biti sam se sa tim odnosom mučila i više nisam znala što ću. Jela sam od "muke" ;-) Sad se opet vraćam u normalu

Čestitam ti na snazi. Hvala ti na željama. Girl power:-)

Ako želiš reći, koliko ti je dijete staro. Mislim da smo negdje sličnog godišta.
__________________
Budi svoja
Andie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 12:44   #223
Quote:
GlavnaRiba ovde kaže: Pogledaj post
Draga fokice, sigurna sam da mogu da ti budem majka, svejedno, hvala na komplimentu. O leptiricima pisem, jer ih imam i posle deset godina veze sa covekom koga volim i koji mene voli. Neka sam zaostala i primitivna, moju srecu niko ne moze da mi uzme, a ti zivi u svom svetu bez ljubavi i dalje, nije moja krivica.





Ah, Limba, vidim da pokusavas da budes zla, ali cak ni tu nemas uspeha. Moram li ti se pravdati zasto sam u tri sata nocu na kompjuteru? Ne moram, ali cu zadovoljiti tvoju znatizelju. Pisem sa posla, jer su u muzeju u kome radim samo nocu neki instrumenti slobodni koji su mi potrebni za rad i dok cekam na rezultate, ja citam tudje zivotne promasaje. Ne brini se, moja veza ne pati zbog toga, a i ovaj period mog nocnog rada je samo kratak, dok zavrsim projekat na kome radim. TI si ta koja je upropastila stvar i ne vredi ti nista da se tesis izmisljanjima o tudjoj nesreci, ima nas, naime koje znamo da cuvamo svoju srecu. Kao sto si i sama videla, gresis i ne samo po pitanju procene nepoznatih ljudi, i svoj zivot si uspela da sjebes.


na ovo se normalan čovjek može samo grohotom nasmijati...ti si draga moja ribo potpuno sumanuto počela mijenjati san i javu...u što si morala još podosta stvari nadodati za koje ni sama nisi ziher jel se zbilo...il ti se samo snilo.

časom prije još sam i povjerovala da možda i jesi u kakvoj takvoj pubertetskoj vezi, ali sada sam sigurna da si ti o vezama samo čitala u "mojoj tajni"

nemaš ti pojma što ova žena proživljava jer nitko normalan tko iole kuži situaciju ( kao i cijeli taj aspekt dugotrajnog zajedničkog života, bračne veze i svega ostaklog o čemu ti pojma nemaš) ne bi se mogao ovako svjetski prokenjati. ja samo znam da bih se prije mijenjala i sa limbom i proživljavala ovakav jezoviti trenutak njenog života, nego sa tobom, i proživljavati tvoj savršeni dan u imaginarnoj vezi...

...leptirići kod starije žene nakon desete godine sa njenim dečkom... hmmm, ne mogu a da se zločesto ne zapitam, što dečko govori svojoj supruzi za ponoćne susrete sa tobom

...dok te leptirići golicaju.
Babydollce is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 13:29   #224
Evo ženice drage da vas utješim.
I ja sam prolazila dane tuge i očaja nakon razvoda.
No, stvar je u tome da se ništa ne dešava bez razloga.
Prošlo je par godina od moje mučne rastave. Bila sam shrvana od bola. Vukla se kroz život kao crknuta životinja. Ali bilo je tu i moje dijete.
Danas sam jako sretna.
Upoznala sam srodnu dušu koja me digla iz pakla. Učinila me sretnom. Obožavam mene i moje dijete. I sam je prošao kroz pakao rastave u kojoj ga je ex varala i na kraju ostavila.
Sada smo slatka mala obitelj.
A bivši? Sretno mu bilo. Evo ovaj mjesec se ženi i ja mu uistinu želim sreću.
Jer ja sam isto svoju našla
__________________
Toliko smo postali jedno da kada jedna od nas plaće, druga osjeća okus soli....
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 23:00   #225
Jao žene, pa šta vi same sebi radite? Nema tu sreće dok ste još pod istim krovom i dok još uvijek s njim oko nečeg "pregovarate". Znam da to zvuči okrutno, ali dok to sve oštro ne presiječete... nema vama normalnog života! To vam je samo izbor - hoćete li flaster po malo skidati ili ćete na naglo povući... pa da rana počne zacijeljivat.
I slažem se s onima koji su napisali da je druga žena u pitanju... jer je!
A sad nešto što će vam biti još okrutnije (ali istina obično je takva) - svi ti ostanci s njim pod istim krovom zbog djeteta su obični izgovori! Ostajete tu di jeste jer ga još volite i jer se nadate da će se nešto promjeniti,ali neće!!!
Želim vam svima da što prije završite s tom agonijom i krenete dalje
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:16.