Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2003., 15:34   #1
problem

tio bih biti tajkun, ali imam 3 problema

1. Zagrepčanin sam
2. imam vss (to jest studiram ali imat ću)
3. volim svoju državu i ljude općenito
Old 16.04.2003., 15:47   #2
Učlani se u HDZ, možda to pomogne (iako su ti veliki minusi to što imaš veću stručnu spremu od SSS i nisi hercegovac).

A sad malo ozbiljno, tycoon = uspješan mlad poslovan čovjek, stekao bogatstvo pametnim poslovnim potezima, ulaganjima i špekuliranju na burzi (dakle ne radi se o nasljeđnoj imovini ili biznisu).

Međutim, kako smo mi stručnjaci za iskrivljivanje dobrih ideja i ispravnih značenja, kod nas tajkun označava uspješne, ne nužno i mlade osobe, koje su do velikog bogatsva došli blagonaklonošću političkih sponzora, a krađom ex narodne tj. državne imovine.
Martin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 16:23   #3
Quote:
Martin kaže:

A sad malo ozbiljno, tycoon = uspješan mlad poslovan čovjek, stekao bogatstvo pametnim poslovnim potezima, ulaganjima i špekuliranju na burzi (dakle ne radi se o nasljeđnoj imovini ili biznisu).
.
Meni se cini da je Nodilo iz Rijecke banke pravi Hr tycoon

A Pegaze, bojim se da ti ne zadovoljavas niti jedan kriterij za Hr Tycoona. Sorry
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 18:26   #4
znam zato i imam problem
Old 17.04.2003., 09:50   #5
O Nodilu i Riječkoj banci radije ne bih komentirao, a tajkuni na zapadu (točnije na dalekom istoku) su 'pozitivni likovi', (za razliku od ovih naših). Dakle ne radi se o nelegalnim djelatnostima, iako se zna dogoditi da određene akcije budu na rubu zakonitosti.
Martin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2003., 10:14   #6
Ma naravno, Martine, Nodilo je sarkastican primjer, ali je frajer zaj... jer su ga ulovili (sala). Nas pojam tajkuna zaista je iskrivljen.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2003., 13:12   #7
vidi - ako to baš jako hoćeš možeš:

1. praviti se da nisi zagrebčanin. To ovako:
stavi u đep stražnji na hlačama parsto eura i plaćaj tako da vadiš čitavu hrpu i iz nje polako izvlačiš jednu novčanicu. Neka svi vide.

Zatim, obavezno imaš mobitel preko kojeg obavezno govoriš slijedeće :"kako je dole?". Po mogućnosti toliko glasno da te čuju u iduće naselje.

O ženama pričaš sve najbolje ali tako da se vidi da su one za tebe u stvari smo malo više od stolice na kojoj sjediš. Ovako "izveo sam ženu danas malo u šetnju"

Ne zaboravi nikako zlatnu narukvicu. Može i lančić oko vrata, ali narukvica je bolja. Brže se vidi, a i sugovornik bolje može procijeniti njenu vrijednost. Pazi ,ovo je jako bitno u sklapanju poslova.

Obavezno imaj ljubavnicu. To po mogućnosti nadji neku jadnicu koja je obrazovana ali ima malu plaću. Ponudi joj 500 eura mjesečno. Nemoj odmah u glavu nego prvo pitaj da li bi ona ima neku prijateljicu koja bi htjela izaći sa njegovim prijateljem. E kad si tako suptilno pripremio teren onda idući puta odmah u glavu i odmah ponudi neke novce tako će se ona osjećati poštovanom.Ako iste sekunde ne padne u tvoje naručje, reci joj da je glupa i ponovi postupak.

Ima toga još, ali ovo su osnove. Temelji. Dalje improviziraj. Uči od boljih. Život je ionako proces stalnog i neprestanog učenja i rada na sebi.

2. prekini studij. što će ti to? Pa samo budale studiraju.

3.ovo zadnje je malo teže. Morati ćeš ugušiti svoju ljubav prema zemlji i ljudima. Morati ćeš se naučiti voljeti sebe i samo i jedino sebe.
vjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2003., 23:13   #8
jebali te tajkuni....

Odgovori s citatom
Old 21.04.2003., 14:48   #9
naši tajkuni su parodija
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2003., 15:23   #10
Posto sam tajkucina mogao bih ti dati savjet, al bas necu jer mrzim ljude poput tebe i svoj narod opcenito
Prljavi Heri is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2003., 18:47   #11
nista lakse.

dovoljno je da si inteligentan
vrijedan
hazarder

btw, sta studiras?

Odgovori s citatom
Old 02.05.2003., 00:39   #12
Re: problem

Quote:
Pegaz kaže:
tio bih biti tajkun, ali imam 3 problema

1. Zagrepčanin sam
2. imam vss ( to jest studiram ali iamt ču)
3. volim svoju državu iljude opčenito
ebiga nemas , al.. FAKAT NEMAS sanse
osim mozda, ak dobis na lotu, opljackas banku, al cak ni to jer ako ti kao zagrebcanin opljackas banku- vrlo brzo te budu ulovili i bus isel u zatvor, ebiga i za to trebas biti iz odredjenih krajeva

strasno...!?
Old 02.05.2003., 21:11   #13
zašto svi mislite da je nemoguče? ... recimo, tvoj put bi mogao izgledati ovako ... završiš faks, pronađeš posao i radiš ... novac ne ulažeš u novi auto, niti ne uzimaš kredit za kuću ... svaku kunu koja nije neophodna za život staviš na račun (ako nemaš naviku štednje) ... proučavaš dionice i njihovo kretanje OD DANAS ... ušteđevinu ulažeš u dionice i tvoje carstvo se polako povečava ... kad pređeš 100 000 kn brzo ćeš doči i do 500 000 kn ... poslije 500 000 kn sve je lako jer su ti otvorena sva vrata (čitaj postaješ igrač) ... ako ti plača nije na početku dovoljna za štednju radi 2-3 posla dnevno ... takav je i proces vani ... nema nikakve tajne ... a možeš u međuvremenu doči do fantastične ideje i okušat se u privatnim vodama ... mlad si, imaš definitivno sve preduvjete da to ostvariš ... sretno ...
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 04:30   #14
...mitove o dionicama i investiranjem u nekakve papire zaboravi u potpunosti!
jer...dok informacija dode do tebe u sta uloziti neko je vec dobrano zaradio na tim dionicama, i one fore oko nekakve subvencionirane stednje kod banaka zaboravi! na toj stednji jedino banka dobro zaraduje.
...iskreno receno biti tajkun je krvav posao! jesi li ti uistinu spreman na sve zrtve koje tajkuni cine???
...lijepo je vidjeti sarenila materijalnih mogucnosti kojima oni raspolazu, ali to im je jedina nagrada i utjeha koju mogu imati od svega toga, jer su prisiljeni ici i gristi sve jace i jace inace stagnacija znaci nesto sto je nepojmljivo...
R U READY?
shogun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:53.