Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2005., 22:19   #1
autohtoni hrvatski proizvod - bombon

imam dobru ideju za prodaju domaćih bombona od smokava , kao zdravi proizvod, stari recept isl. To bi prodavala kao autohtoni hrvatski proizvod, na znam sto trebam napraviti, koje dozvole, da li otvoriti firmu, gdje i koga mogu pitati o tome, po netu nisam baš našla neke odgovore
zna li netko?
Old 04.03.2005., 00:01   #2
Ili možda čokoladu s okusom kulena?
Bundy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 15:54   #3
nije loša ideja, sa čilijem već ima ali nije hrv. podrijetla.
ima i salama od smokava i bajama i dobila je puste nagrade
ja bi radila baš bombone od smokava
Old 04.03.2005., 16:01   #4
Hvala na ideji!

Sad odmah kupujem pogon za proizvodnju bombona i krecem u veliku promidzbenu kampanju pod imenom - Bombon za sve, pa makar i od smokava!

FALAAAAAAAAAAAAA !!!

PS - javi di da ti posaljem 10% zarade za ideju ........
Old 04.03.2005., 21:46   #5
Talking

balkanboy/[email protected]
Old 06.03.2005., 19:10   #6
ne zajebavajte zenu. ideja uopce nije losa, smijesna je nama seljacima, ali vani bi se to sigurno prodavalo ko ludo. samo se moras prilagoditi aktualnoj nutricionistkoj modi...bitan je marketing dakle: proizvod bi se trebao zvati: energetska mini-bomba-bombon od smokve...ono u stilu pojedes jedan bombon prije pilatesa i letis cijela dva sata, ili bombon-smokva idealni nadomjestak za viagru, od jednog vam stoji cijelu noc...tako nesto, treba dakle iskoristiti poznate hranidbene vrijednosti smokve u suglasnosti s aktualnim trendovima na trzistu takve hrane...ako oces ja ti napravim marketinsku kampanju za male pare
Odgovori s citatom
Old 06.03.2005., 19:43   #7
očito da nitko ovdje nije shvatio šta ja u stvari pitam.
ako hoću neki prehrambeni proizvod prodavati npr. po samoposlugama ne mogu doma ispeći kolače i zamotati ih u neku vrećicu i onda tu vrećicu zaljepiti, dekorirati i sl i odnjeti je u dućan da vidim bi li to oni stavili na svoje police.
trebam ipak biti npr kuhar ( možda ) da to mogu peći, pa onda moram ići kod nekog tehnologa koji će mi reći nešto o dodatcima koje moram staviti, pa moram ići na neko testiranje proizvoda pa,... to me zanima , zna li netko nešto o tome postupku
proizvodi li netko vegeterijanske kifliće od janjetine? e pa što je trebao napraviti da ih stavi na tržište
Old 27.03.2005., 01:39   #8
frendica moja je svojedobno prošla cijelu kalvariju za registraciju obrta jer je htjela s hranom radit. mora ti kuhinja u kojoj to radiš proć te propise, ti moraš napravit zdravstveno.
niš naročito, ali traje.
uglavnom, odeš na općinu, kažeš teti da bi registrirala to i to. onda ti ona kaže kaj sve trebaš obavit.
a ti recept odneseš na patentni zavod just in case.
ako to napraviš, ja imam neke slične ideje, možda se nešto možemo dogovorit.
i ne daj nikom da te zeza. svi koji su krenuli u to, dobro im ide. ima jedna teta na rabu radi rapsku tortu (prodaje se u Franji), jedna na Korčuli koja amarete i klašune šalje po restoranima, pa medenjaci, pa oni iz dubrovnika s lemoncinima i arancinima, ušećerenim bajamima. pa ona s ušećerenim cvijećem, skupo je ko vrag.
meni je super i jedan dućan u sarajevu koji radi različite (a genijalne) rahatluke.
javi svakako kako ide i želim ti sreću.
zvrndanka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:39.