Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2011., 16:17   #81
Quote:
b0xx kaže: Pogledaj post
@yabooka

Psihicko stanje konzumenta, osim sto ovisi i psihickom stanju istoga prije konzumiranja, ovisi i o rodu marihuane koja se konzumira. Ne sjecam se koja je tocno dizala, a koja spustala, ali postoje poprilicne razlike u psihickom stanju kod konzumenata razlicitog roda marihuane (indica, sativa).
Indica je za spuštanje, a i mislim da je upravo ona kod nas (možda i općenito) zastupljenija..
Euronymous is offline  
Old 01.02.2011., 18:36   #82
Koliko sam ja upucen, kod nas je u opticaju vecinom super grass, odnosno neka vrsta hibrida izmedu sative i indice.
b0xx is offline  
Old 02.02.2011., 00:07   #83
Post

Quote:
zlaki kaže: Pogledaj post
hm.. ako je tako dobro, zasto nije u sirokoj upotrebi?
Vaporizeri i jestivi pripravci su itekako u širokoj upotrebi samo ne kod nas u RH.
Tu su još i razni ekstrakti pomoću alkohola ili vode i slično.
A "nama" i nije tolika prepreka znanje budući da se danas sve upute za pripremu mogu naći na internetu,
već je problem što je za kolače i ekstrakte potrebna veća količina biljne materije.
Dok su Vaporizeri tu čak i najoptimalniji što se tiče iskoristivosti, pa im je dovoljno tek 0.10g biljke
za postizanje istog efekta kojeg bi imali prilikom pušenja jednog jointa npr.

@yabooka
Napomenuli ste na početku da niste stručnjak
a onda ste malo dalje u postu probleme pripisali dugoročnom utjecaju Kanabisa
Dobro ste napisali da je za uzrokovanje psihičkih problema veoma bitna genetska predispozicija
te je Kanabis tu samo kao možebitni okidač.

Uporaba ove biljke ne ostavlja nikakva oštećenja mozga a posebno ne trajna oštećenja.
Kažem uporaba jer postoji i zlouporaba a to nije ista stvar,
naime jedna studija je pokazala da su kronični korisnici iz testne grupe koji su konzumirali Kanabis putem jointa
i to više od 5 komada dnevno na razdoblje dulje od 10 godina, imali za 12% manji hipokampus i 7% manju amigdalu
od osoba iz druge testne grupe koji uopće nisu konzumirali Kanabis.
Eh sada, pitanje je dali je ta razlika nastala zbog utjecaja Kanabisa ili možda zbog >5 nefiltriranih jointa dnevno ?
Ja više vučem na drugu opciju.
Ali svejedno tu ipak pričamo o korištenju poprilično velikih količina konzumiranih na najštetniji mogući način.


Što se tiče normalne upotrebe - Evo jedno istraživanje
Neuropsychological performance in long-term cannabis users.
Tako da ne, normalna uopraba ne ostavlja dugoročne posljedice na mozak/memoriju.
I poznajem popriličan broj inteligentnih i akademski obrazovanih ljudi koji konzumiraju 5-10 i više godina
i nikakvog negativnog utjecaja po njihov mozak nema. A profili su od profesora matematike, knjigovođa do konobara i sl.

Za probleme s ravnotežom imamo čak i vlastitu studiju a i ja sam bio u testnoj skupini dok sam bio mlađi.
A to su naši dragi skateri , nema boljeg filinga nego napušiti se pa skejtati po gradu.
Ja dok sam vozio a to je bilo tamo oko 96/97e trave je bilo gdje god se okreneš i redovno se svaki svaki drugi dan skejtalo i dimilo.
E sada u tom hobiju bude podosta šarolike ekipe pa imate od uličnih klošara koji nemogu sastaviti dvije složene rečenice
pa do studenata i starije ekipe koja ima normalan posao.
I nikog od njih Kanabis nije zaglupio niti im je razvio probleme s ravnotežom.
Jer za izvesti ovako nešto treba imati veoma dobru propriocepciju

Za poboljšanje memorije i ravnoteže ja preporučam malo fizičke aktivnosti i balansiranja naokolo, vozite skateboard npr
a može i sex isto, u većim količinama uz Kama Sutra knjigu, ima odličnih poza za držanje ravnoteže

E sada, spomenuli ste da je Kanabis mood enhancer što je apsolutno točno i to veoma veliki mood enhancer.
Placebo u slučaju Kanabisa ima ogroman efekt. Tako da ako ti polaziš s mišlju da ćeš od Kanabisa eventualno poglupiti guess what,
i hoćeš, ali neće te poglupiti Kanabis nego na podsvjesnoj razini ćeš sam sebe poglupiti.
A to se dešava jer se malo po malo prepuštaš pretjeranom užitku i onda malo po malo utoneš u letargiju
e i onda je kriv Kanabis i sto drugih stvari. A nitko nebi malo sebe pogledao.
Ako "ja" malo po malo sve više i više vremena provodim igrajući igre po kompjuteru i malo po malo postajem gluplji i gluplji,
e pa nisu mi onda kompjuter i internet krivi, kriv je debil bez samokontrole i mozga to begin with, tj. "ja", to svatko zna.

I ovo što reče b0xx u zadnjem postu na prošloj strani.
Evo malo o kanabinoidima;
Postoje tri vrste Kanabisa: Sativa, Indica i Ruderalis ali svima su poznate Sativa i Indica jer su najrasprostranjenije.
Glavni "krivci" za djelovanje Kanabisa su kanabinoidi i to posebno ova 3 THC, CBD, CBN (ima ih preko 60ak)
Ukratko,
THC je glavni odgovoran za high koji puca u glavu, on vam stavlja na lice i daje želju da zagrlite sve žive oko sebe
CBD je zaslužan za tjelesni "stoned" osjećaj, analgetičko, antikonvulzivno, antietmetičko i ostala pozitivna djelovanja.
On direktno utječe na THC i povećava ili umanjuje neke njegove efekte.
Visok postotak THC-a u biljci a malen % CBD-a vodi k jačem "clear headed", energičnom "high" efektu.
Podjednako ili približno visoki postotci i THC-a i CBD-a proizvesti će osjećaj lakoće, i kao da vam glava lebdi i taman krećete na let.
Nizak % THC-a, a viši % CBD rezultira "stoned" osjećajem.
CBN je nusprodukt nastao oksidacijom THC-a - ovaj momak je odgovoran za sve "bad trip-ove", paranoje, osjećaje da ćete umrjeti, dobiti srčani udar i sl.

Sativa ima visok % THC-a dok Indica ima visok % CBD-a.
Danas je prilično teško pronaći čistu genetiku jedne od original vrsta, tržištem
vladaju hibridi nastali genetskom selekcijom i križanjem ove dvije vrste, tj. tri.
Ali to nije nikakva znanstvena fantastika već prirodan proces, muški cvijet opraši ženski
ako su roditelji različite naravi dobiješ hibrid koji je najbolje od oboje ili najgore .

Super Grass, SKUNK, Genetički manipulirana droga MARIHUANA i ostale nebulozne nazive kojima policajci nazivaju Kanabis
da bi zvučalo što opasnije za razliku od činjenice da nitko u čitavoj pisanoj povijesti nije umro od istog.
To NE postoji (barem ne u smislu kako oni to prikazuju).

Postoji Skunk No.#1 , i to je samo jedna od poznatijih sorti.
Hibrid kako policija voli zvati je isto samo jedna od tisuća sorti jer zapravo danas su praktički sve hibridi.
Genetička manipulacija koju rado spominju je ništa drugo nego odabir dvije različite sorte/vrste koje nam se sviđaju i njihovo križanje oprašivanjem.

O ovim legalnim incense miksevima neću sada jer odoh u Kino baciti mozak na pašu.

peace
__________________
Comprehension would blow your mind!
r1chard is offline  
Old 02.02.2011., 00:15   #84
Ok i do kojeg ste zaključka došli???

Dakle THC se veže za CB1, kanaboidni receptor na koji se prirodno veže anandamid. Poazalo se da THC izazica lučenje dopamina preko nepoznatog
mehanizma. Pošto dijelovi mozga koji upravljaju vitalnim funkcijama imaju malu količinu CB1 receptora dokazuje veoma malu neurotoksičnost THCa na mozak.

Međutim pošto se sve odvija preko dosad nepoznatog mehanizma, još se nemože sa sigurnošću reći da je neurotoksičnost THCa vrlo mala ili mala... Ali bez obzira, neurotoksičnost postoji, samo je u jako malim količinama.

Nuspojave THCa izostaju nakon kraćeg vremenskog perioda, najviše mjesec dana, a pošto luči jako male količine dopamina nema večih toksičnosti na seratoninske ili dopaminske receptore (5TH2a).

I za kraj, živciraju me neki ljudi na forumu koji ili preuveličavaju toksičnost kanaboida, ili koji umanjuju štetnost kanaboida. Za sve postoji dokaz pisani, nismo mi znanstvenici da se prepiremo oko gluparija... Isto možemo pričati o pastama za zube s aktivnim florom- jesu li zdrave ili nezdrave- postoje studije koje pokazuju jedno i drugo, ali samo je jedan zaključak sve konzumirano u umjerenim količinama uz dano dovoljno vremena za oporavak može samo donijeti pozitivne reakcije tijela. Svakodnevno konzumiranje uvećava toksičnost u našem tijelu stoga pamet u glavu- nije cool biti svaki dan napušen, ali jednom tjedno je u redu.
__________________
Life is a bitch and Im gonna fuck it
Lion_punk is offline  
Old 02.02.2011., 00:42   #85
Quote:
b0xx kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja upucen, kod nas je u opticaju vecinom super grass, odnosno neka vrsta hibrida izmedu sative i indice.
kada sam rekao indica, mislio sam na hibrid sa većim udjelom indice, možda je to upravo taj super grass, ne bih znao..
Euronymous is offline  
Old 02.02.2011., 18:20   #86
Quote:
r1chard kaže: Pogledaj post
Napomenuli ste na početku da niste stručnjak
a onda ste malo dalje u postu probleme pripisali dugoročnom utjecaju Kanabisa
Dobro ste napisali da je za uzrokovanje psihičkih problema veoma bitna genetska predispozicija te je Kanabis tu samo kao možebitni okidač.
Ne, nisam stručnjak i to stoji, ali osobno iskustvo mi je takvo, te također na temelju promatranja drugih sam donjela zaključak da štetnog utjecaja ima.
Možda nije vjerodostojna informacija nekom znanstveniku ali meni je sasvim dovoljna. Nakon 11 godina zlouporabe sklon si primjetiti razliku sebe dok konzumiras i dok ne konzumiraš, kužiš Ako treba, detaljno ću objasniti na što mislim.

Quote:
r1chard kaže: Pogledaj post
Uporaba ove biljke ne ostavlja nikakva oštećenja mozga a posebno ne trajna oštećenja.
OK, you got me, malo sam se zanjela. Za trajna oštećenja ne mogu tvrditi jer još ne znam, vidjeti ćemo nakon nekoliko godina apstinencije, ali oštećenja svakako postoje. Nisu nastala sama od sebe


Quote:
r1chard kaže: Pogledaj post
naime jedna studija je pokazala da su kronični korisnici iz testne grupe koji su konzumirali Kanabis putem jointa
i to više od 5 komada dnevno na razdoblje dulje od 10 godina, imali za 12% manji hipokampus i 7% manju amigdalu
od osoba iz druge testne grupe koji uopće nisu konzumirali Kanabis.
Eh sada, pitanje je dali je ta razlika nastala zbog utjecaja Kanabisa ili možda zbog >5 nefiltriranih jointa dnevno ?
Ja više vučem na drugu opciju.
Ali svejedno tu ipak pričamo o korištenju poprilično velikih količina konzumiranih na najštetniji mogući način.
Aha, ako sam dobro razumijela oštećenje pripisuješ konkretno načinu konzumacije, dakle šteta nastala putem izgaranja papira, duhana te nedostatka adekvatnog filtera + spojevima koji nastaju pri izgaranju THC-a?
Postoji li kakva ozbiljna, nezavisna studija koja bi potkrijepila ovo mišljenje ili je to samo tvoja teorija? Postoji li možda kakav podatak da se i konzumentima duhana (ne nužno s filterom) pojavljuje isto oštećenje (odnosno smanjenje hipokampusa i amigdale)? Možda je glupo pitanje, ne znam, tu sam da naučim


Quote:
r1chard kaže: Pogledaj post
Za probleme s ravnotežom imamo čak i vlastitu studiju a i ja sam bio u testnoj skupini dok sam bio mlađi.
A to su naši dragi skateri , nema boljeg filinga nego napušiti se pa skejtati po gradu.
I nikog od njih Kanabis nije zaglupio niti im je razvio probleme s ravnotežom
Kad govorim o problemima sa ravnotežom mislim konkretno na svoju situaciju, istina je, nisam nikad čula da se netko žali na istu stvar, tu sam vjerojatno izolirani slučaj. Naime, u vrijeme kada sam intenzivno konzumirala dok bi šetala bi me snažno zanosilo u desnu stranu. I ne, nisam opijeno teturala, ovo bi se dešavalo i dok nisam pod utjecajem, ne znam kako da opišem... Hmm, recimo kao da imam magnet na desnoj strani tijela koji me povremeno baca na stranu, tj kad naiđe na nešto metalno... Nadam se da sam dobro objasnila. (Ovo užasno retardirano zvuči, svjesna sam toga Ali je činjenica)



Quote:
r1chard kaže: Pogledaj post
E sada, spomenuli ste da je Kanabis mood enhancer što je apsolutno točno i to veoma veliki mood enhancer.
Placebo u slučaju Kanabisa ima ogroman efekt. Tako da ako ti polaziš s mišlju da ćeš od Kanabisa eventualno poglupiti guess what,
i hoćeš, ali neće te poglupiti Kanabis nego na podsvjesnoj razini ćeš sam sebe poglupiti.
Iskreno, sumnjam da postoji itko tko se upušta u konzumaciju s prethodnom mišlju da će ga zaglupiti
Također i konzumenti s dijagnosticiranom depresijom sigurno ne konzumiraju s pretpostavkom da će im biti još gore, već si raspoloženje pokušavaju popraviti, činjenica. Tako da ti teorija pada u vodu.


Quote:
r1chard kaže: Pogledaj post
CBN je nusprodukt nastao oksidacijom THC-a - ovaj momak je odgovoran za sve "bad trip-ove", paranoje, osjećaje da ćete umrjeti, dobiti srčani udar i sl.
Kako misliš nusprodukt? Može malo više detalja o ovome? Konkretno me zanima jer, kao što sam napisala, u pravilu uvijek kad pušim su prisutni raznorazni negativni utjecaji, mučnina, tremor, strah, negativne misli, ukratko sve ljepote napadaja panike i paranoje. Sve što uredno izostane pri konzumaciji ovog legal higha.


Quote:
Lion_punk kaže: Pogledaj post
Za sve postoji dokaz pisani, nismo mi znanstvenici da se prepiremo oko gluparija...
To što postoje "pisani dokazi" ne znači da su relevantni, a forum valjda služi za rasprave...


Quote:
Lion_punk kaže: Pogledaj post
Isto možemo pričati o pastama za zube s aktivnim florom- jesu li zdrave ili nezdrave- postoje studije koje pokazuju jedno i drugo
A fluor je iznimno otrovan, zar ne? Tako da svaka studija koja pokazuje da ga je zdravo stavljati u zubne paste (u vodu također) je plaćena od strane proizvođača.

Ostatak ne bih komentirala jer me mami na trolanje biblijskih proporcija...
__________________
The lord giveth and the lord taketh away. Sometimes the giveth seems a little disproportionate to the taketh. There seems to be a lot more takething going on... But there it is.
yabooka is offline  
Old 02.02.2011., 23:11   #87
Poceo sam pusiti marihuanu prije otprilike 8-9 godina,u vremenskim razmacima izmedju konzumacije od 6 do 7 mjeseci.Znaci u pocetku cu vam reci da se tad i nije stvarala toliko pretjerana ovisnost,a usput sredina a ponajvise i drustvo u kojem sam boravio nije bilo pretjerani zagovornik pusenja,tako da sam se morao prilagoditi situaciji...sve dok se desavanja oko mene nisu pocela mijenjati(odmah nakon srednje skole nasao sam se pred velikim upitnikom).Hocu reci da je dosao period u kojem sam morao donositi neke vazne zivotne odluke koje su se ticale ponajvise mene samog,a onda i osoba oko mene.Ujedno situacija u drzavi je bila toliko alarmantna(mislim sad je jos gora),da su mi svi ionako klimavi zivotni putevi bili maglovitog karaktera.Roditelji su molili i kumili da upisem fakultet i onako preko svoje volje i upisem ga,te nakon nekog perioda shvatim kako je citav nas obrazovni sistem toliko korumpiran i oslabljen da sam steko utisak da ta institucija ima jedini karakter da skloni hipnotisanu omladinu sa ulice,te da im da ma bilo kakvo zaposlenje u vidu studiranja(bez obzira sto od njih 100 diplomiranih samo desetak nadje posao)..s ciljem samo da bi zastitili sebe i sklonili buduce anarhiste sa ulica...jer ulica koliko sam naucio dok sam bio na njoj i pusio travu sa njom,te tjera na puno razmisljanja...razmisljanja usmjerenog u negativnom smjeru,smjeru gradjanskog bunta i pobune protiv lose usmjerenih zakona i drzavnog uredjenja.I tako pusili smo travu i puseci smo sve vise razmisljali...djelovala je na nas kao doza adrenalina koja nas je osvijestavala iz dubokog sna,diskutovali smo o temama o kojima donedavno nismo ni znali da postoje...ulazi smo u krajnju srz svjetovnog uredjena,drzavnog sistema,svemira,galaksije,boga i zivota opcenito..dolazili smo do krajnje granice,do limita svojih mozgova i tom trenutku ostajali smo zaprepasteni kao mala djecica...jedina mana tog razmisljanja i ideja koje smo drzali u glavi je bila ta sto su prekratko trajale...prebrzo smo ih zaboravljali da bi bile zapisane i iskoristene u komercijalne svrhe...i svaki put bi se nervirali zbog toga..mislili smo da je trava put spoznaje o pravom smislu naseg postojanja,da se sa njom moze izbrisati sva nesreca i zlo ovog prljavog svijeta...ono svijetlo na kraju se nije naziralo...ali eto raspadom drustva i nekih svadja koje su nastale doslo je do postepenog zaborava i najvise pod uticajem okoline poceli smo se skidati sa tog zla....pravog i istinskog zla...koja po mom misljenu da se legalizuje na nasim prostorima uveliko bi promijenilo razmisljanje ljudi koji bi postali puno bolji i posteniji nego sto su sad:P
BluesMage is offline  
Old 03.02.2011., 02:21   #88
Pa valjda su studije te koje potvrđuju koliko oštećenja ostavlja THC na mozgu, o tome se ne može raspravljati, jer prošlo jer vrijeme lobija u studijama, dovoljno ih je nepristranih objavljeno da se sada sa sigurnošću zna koliko fizički oštećenja ostavlja... Jedino možda psihičke posljedice...
__________________
Life is a bitch and Im gonna fuck it
Lion_punk is offline  
Old 08.02.2011., 20:19   #89
Kronična uporaba dokazano zaglupljuje.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 09.02.2011., 03:49   #90
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Kronična uporaba dokazano zaglupljuje.
kao i facebook pa ga nitko ne zabranjuje....
__________________
Life is a bitch and Im gonna fuck it
Lion_punk is offline  
Old 09.02.2011., 04:32   #91
Quote:
Lion_punk kaže: Pogledaj post
kao i facebook pa ga nitko ne zabranjuje....
Ahhh ?
Koji lobiji ? Valjda imaš zdravu glavu pa logički možeš zaključiti da pušenje marihuane kao i pušenje duhana ima loše posljedice na zdravlje, osobito kronično korištenje. Pls. pročitaj topic od početka, nekoliko forumaša ima vrlo kompetentne odgovore.
FujiLim is offline  
Old 09.02.2011., 23:14   #92
Arrow

Quote:
yabooka kaže: Pogledaj post
Nakon 11 godina zlouporabe sklon si primjetiti razliku sebe dok konzumiras i dok ne konzumiraš, kužiš
Kužim savršeno a to je i bit svega, zlouporaba, a mislim da nešto ne može biti predmetom kriminalizacije samo na osnovu jedne strane "kovanice".
Pokušaj svakodnevno 11 godina zloupotrebljavati burek ili čokoladu pa da te onda vidim

Quote:
yabooka kaže: Pogledaj post
Aha, ako sam dobro razumijela oštećenje pripisuješ konkretno načinu konzumacije, dakle šteta nastala putem izgaranja papira,
duhana te nedostatka adekvatnog filtera + spojevima koji nastaju pri izgaranju THC-a?
...
Nije moja teorija već logičko zaključivanje iza kojeg stoje činjenice.
Pogledaš kemijske spojeve koji nastaju izgaranjem Kanabisa i Duhana.
I vidiš da im je sastav dima zapravo skoro identičan pa samim time i nuspojave bi trebale biti približno iste.
Evo na brzinu dvije studije koje otprilike i prikazuju taj utjecaj na mozak.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20804817
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20699124
Quote:
The corpus callosum volume for smokers was significantly smaller than that for non-smokers.
Quote:
These data suggest chronic tobacco use is correlated with prefrontal gray matter damage , ...
E pazi sada ovo; kanabinoidi stimuliraju neurogenezu u hipokampusu
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1253627/

Tu je znači bitno ovo izgaranjem, jer kada pogledaš u onoj tablici koji toksini nastaju izgaranjem biljne materije sve ti je jasno.
Sam Nikotin je veoma adiktivan, u rangu heroina i kokaina; i iznimno toksičan.
Pošto vučemo usporedbe evo jedna interesantna. Smrtonosna doza, ili LD50 Nikotina je 0.5-1.0 mg/kg
Što znači da će osoba prosječne težine koja "uzme" 40-60mg Nikotina vrlo vjerovatno umrijeti.
A Nikotin se apsorbira čak i kroz kožu tako ako prolijete tinkturu visoke koncentracije po ruci velika je vjerovatnost da posjetite sv. Petra.
LD50 za Kanabis je 1270 mg/kg, ali za štakore!, pretpostavka je da bi smrtonosna doza za čovjeka bila konzumacija oko 680kg Kanabisa u roku 15min.
Što je naravno fizički nemoguće osim ako ne računamo da vam 500kg bace da glavu pa eto tako umrete
Vjerovatno bi bilo moguće napraviti ekstrakciju u ulje i slično pa dobiti par litara ulja s visokom koncentracijom ali čak niti onda predoziranje i smrt nebi bili mogući.
A onaj tko se bavi biokemijom će znati zašto, ...
THC koji potječe iz biljke Kanabisa je parcijalni agonist dok su današnji sintetički kanabinoidi full agonisti.

I tu je problem s ovom najezdom raznih herbal pot incense mikeva koji su ništa drugo nego aromatično bilje natopljeno sintetičkim THC-om.
Nikakve toksikološke analize izgaranja tih biljnih mikseva nisu rađene, a i proizvode se u Kini u bogzna kakvim uvijetima.
A da ne spomenem da s ovim sranjima od mikseva predoziranje pa i u najgorem slučaju smrt su mogući.
Sam tvorac sintetičkog THC-a točnog naziva JWH-018 i ostalih srodnih mu, je izjavio;
"People who use it are idiots" and that "It's like playing Russian roulette. You don't know what it's going to do to you."

Do sada su čini mi se zabilježene 4 smrti direktno povezane s sintetičkim THC-om.

Quote:
yabooka kaže: Pogledaj post
Kad govorim o problemima sa ravnotežom mislim konkretno na svoju situaciju, istina je, nisam nikad čula da se netko žali na istu stvar, tu sam vjerojatno izolirani slučaj.
Poremećaji ravnoteže nisu rijetka pojava a simptoma kao i uzroka ima mnoštvo.
http://www.zdrav-zivot.com.hr/index....ecaj_ravnoteze
Pa bi vam najpametnija stvar bila savjetovati se s liječnikom i obaviti neke pretrage i testove.

Quote:
yabooka kaže: Pogledaj post
Iskreno, sumnjam da postoji itko tko se upušta u konzumaciju s prethodnom mišlju da će ga zaglupiti
Također i konzumenti s dijagnosticiranom depresijom sigurno ne konzumiraju s pretpostavkom da će im biti još gore, već si raspoloženje pokušavaju popraviti, činjenica. Tako da ti teorija pada u vodu.
Opet, nisu to moje teorije nego čisto činjenično stanje.
Ljudski mozak je veoma kompleksna stvarčica i koliko god mi danas znali koji su djelovi mozga i čemu služe to je sve prilično elementarno
i zapravo još ne razumijemo sasvim na koji način mozak procesuira informacije.
Mozak upravlja skoro svim tjelesnim funkcijama, zašto onda ne vjerovati da i "mi" imamo određenu kontrolu nad istima ?(bilo svjesnu ili nesvjesnu)
Popriličan broj bolesti "novog doba" su psihosomatske i uzrokovane stresom, emocionalnim problemima itd.
Zašto se onda olako odbacuje pozitivno razmišljanje, placebo, pozitivna autosugestija itd. ?
Niste kopirali u quote drugi dio tog mog odjeljka gdje je objašnjeno što se dešava zapravo.
Ali naravno to se ne dogodi preko noći čak niti potpuno svjesno, ali malo pomalo ako ćemo samo o tom, poglupiš a da niti ne skužiš.
FUN FACT: Što to poboljšava memoriju i razmišljanje općenito ? Tjelovježba/fizička aktivnost i naravno razne vježbe za pamćenje, križaljke, memory testovi i sl., itd.

Ako si čitav tjedan napušen ko konj i jedina tjelovježba ti je odlazak u dućan po nove zalihe hrane
a intelektualno naprezanje ti je na razini dali gledati 1001 noć ili ljubav u zaleđu dok "odmaraš" po čitave dane od nekog stresnog
ili uber glupog ili dosadnog posla ... i tako duže razdoblje ... pa naravno da ćeš zaglupiti ko tele.
I opet, nije tomu kriv Kanabis, već opća neaktivnost i neproduktivnost.

Quote:
yabooka kaže: Pogledaj post
Kako misliš nusprodukt? Može malo više detalja o ovome?...
THC se razgrađuje u CBN pod utjecajem velike temperature (zapaljenje) ili produljene izloženosti sunčevom svjetlu.
Znači određena doza CBN-a nastaje prilikom pušenja jointa, ali to je zanemarivo, veći je problem neprimjereno skladištenje/sušenje
ili prekasno odrađena žetva. U određenom periodu rasta, biljka proizvodi "kristale" u kojima se nalaze kanabinoidi i ako se ne obavi berba
u za to predviđeno vrijeme THC pod utjecajem svijetla nastavlja s "razvojem" tj. degradacijom u CBN.
__________________
Comprehension would blow your mind!
r1chard is offline  
Old 10.02.2011., 03:15   #93
Quote:
FujiLim kaže: Pogledaj post
Ahhh ?
Koji lobiji ? Valjda imaš zdravu glavu pa logički možeš zaključiti da pušenje marihuane kao i pušenje duhana ima loše posljedice na zdravlje, osobito kronično korištenje. Pls. pročitaj topic od početka, nekoliko forumaša ima vrlo kompetentne odgovore.

prijatelju, jesam, čak sam i posta prije na isto, a i milijardu rasprava je povedeno na ovu temu... jedini zaključak do kojeg sam došao: marihuana je toksična. vau otkrio sam toplu vodu... Ali i desetljeća Vladinih anti-droga propagandi temeljenih na 0% studija i 100% urbanih babskih mitova marihuana je došla na glas kao đavolji alat za pridobijanje ljudske duše.

Što je najgore... Ja stvarno i ozbiljno smatram facebook većimo zlom nego što je to uistinu trava. Je, trava je opasna po zdravlje, i duhan je opasan po zdravlje- i ta kombinacija je opasna po zdravlje. I svašta je opasno po čovjeka u današnjem društvu- mekdonaldsi, paštete, kobasice, alkohol, lijekovi protiv bolova, protiv trudnoće, učinak zračenja mobitela, TVa i kompjutera, steroidi, GMO hrana, floridna pasta za zube, sojini odresci, reš pečeno meso... ima toga, za svašta se može dokazati da je kancerogeno, da uzrokuje migrene, anksioznost, hormonalne promjene, ovo ono... danas jednostavno to nemožeš izbjeći, ali niti će te jedan hambureger u mekdonaldsa ubit, niti će komad malo prepečenijeg mesa uzrokovati rak. Možda 1000 u godinu dana hoće, ali 100 neće sigurno.

I koji je onda temelj illegalnosti marihuane? Toksičnost??? Ne bih rekao. Jer postoje toksičnije legalne stvari. Zaglupljuje? Ne bih rekao. Zaglupiti se možeš samo sam od neučenja. Vodi u teške ovisnosti? Onda je 30% populacije ovisnika o teškim drogama? Dobro ovo je off topic ali čisto ono.

Jedino pametno što sam dosad pročita je ovaj post od @R1chard. Ostalo se sve svodi na izvrćanje riječi, dezinformacije i mitove.

Mogu samo reći da sam povremeni korisnik (prosjek 5g mjesečno) i nikakva psihička ni fizička oštećenja ne osjećam, ne osjećam se glupljim, ne osjećam se nezrelijim, nisam ovisan (pošto sam ovisnik o nikotinu znam što je ovisnost), ne vodi me ka težim ovisnostima.... Tu se može pričati o oštećenjima jedino kod +20g mjesečno i to na periodu dužem od 2god. I mislim da je poanta kod svega ista- kod mekdonaldsa i kod kole kao i kod trave- a to je balans.
__________________
Life is a bitch and Im gonna fuck it
Lion_punk is offline  
Old 10.02.2011., 04:05   #94
Quote:
Scaras kaže: Pogledaj post
Što se zna i što mi može tko napisati o utjecaju Marihuane na općenito zdravlje ljudi (mozak,pluća) na dugom i kratkom roku

+
  • stimulira zivcani sustav, kapilare se sire te dolazi do do porasta dotoka krvi u mozak.
  • psihicka napetost je smanjena, a njome i tjelesna.
  • lagano poboljsanje osjetila
  • krv bogata kisikom moze ocistiti otrovane stanice. Rak!
  • zaustavlja sirenje stanica raka
  • smanjuje agresiju
  • smanjuje bol, mucninu i povecava apetit
  • pomaze kod glaukoma, astme
  • smanjuje agresiju

-
  • povecan rizik od respiratornih bolesti
  • problemi s disanjem, kronicni kasalj
  • nizak krvni tlak
  • ubrzan rad srca
  • utjece na memoriju
  • utjece na ravnotezu

Ps.
travu dozivljavam kao background stvar, ali i kao mind opener u nekim pogledima...
uParamparčadIde is offline  
Old 10.02.2011., 16:13   #95
Quote:
Lion_punk kaže: Pogledaj post
prijatelju, jesam, čak sam i posta prije na isto, a i milijardu rasprava je povedeno na ovu temu... jedini zaključak do kojeg sam došao: marihuana je toksična. vau otkrio sam toplu vodu... Ali i desetljeća Vladinih anti-droga propagandi temeljenih na 0% studija i 100% urbanih babskih mitova marihuana je došla na glas kao đavolji alat za pridobijanje ljudske duše.

Što je najgore... Ja stvarno i ozbiljno smatram facebook većimo zlom nego što je to uistinu trava. Je, trava je opasna po zdravlje, i duhan je opasan po zdravlje- i ta kombinacija je opasna po zdravlje. I svašta je opasno po čovjeka u današnjem društvu- mekdonaldsi, paštete, kobasice, alkohol, lijekovi protiv bolova, protiv trudnoće, učinak zračenja mobitela, TVa i kompjutera, steroidi, GMO hrana, floridna pasta za zube, sojini odresci, reš pečeno meso... ima toga, za svašta se može dokazati da je kancerogeno, da uzrokuje migrene, anksioznost, hormonalne promjene, ovo ono... danas jednostavno to nemožeš izbjeći, ali niti će te jedan hambureger u mekdonaldsa ubit, niti će komad malo prepečenijeg mesa uzrokovati rak. Možda 1000 u godinu dana hoće, ali 100 neće sigurno.

I koji je onda temelj illegalnosti marihuane? Toksičnost??? Ne bih rekao. Jer postoje toksičnije legalne stvari. Zaglupljuje? Ne bih rekao. Zaglupiti se možeš samo sam od neučenja. Vodi u teške ovisnosti? Onda je 30% populacije ovisnika o teškim drogama? Dobro ovo je off topic ali čisto ono.

Jedino pametno što sam dosad pročita je ovaj post od @R1chard. Ostalo se sve svodi na izvrćanje riječi, dezinformacije i mitove.

Mogu samo reći da sam povremeni korisnik (prosjek 5g mjesečno) i nikakva psihička ni fizička oštećenja ne osjećam, ne osjećam se glupljim, ne osjećam se nezrelijim, nisam ovisan (pošto sam ovisnik o nikotinu znam što je ovisnost), ne vodi me ka težim ovisnostima.... Tu se može pričati o oštećenjima jedino kod +20g mjesečno i to na periodu dužem od 2god. I mislim da je poanta kod svega ista- kod mekdonaldsa i kod kole kao i kod trave- a to je balans.
Pričaš gluposti. I to ti netko treba reći. Kako možeš uspoređivati kobasicu s marihuanom? Jebote, čuješ li ti sebe?

Da ne kažem koliko je očito čime si isprao mozak. Čim mi netko krene o tome kako je "GMO hrana štetna" i nadoda fluoride iz paste za zube, znam koja je ura. Jednostavno znam.

Naravno da ti neće biti ništa od rijetkog korištenja marihuane, ali usporediti je s kobasicom ili "zračenjem kompjutera" (wow, da mi je znati na što se to odnosi)... Znam koja je ura.

Ako misliš ovdje propovijedati svoje pričice s "vutra.org", slobodno kupi prnje. Ovo je znanstveni podforum na kojem se ne toleriraju vladini mitovi, ali bome sigurno ni ideje nekih altronativaca.


Zatvaram temu jer je postala besmislena.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:30.