Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2011., 18:59   #701
Quote:
M3NT4L kaže: Pogledaj post
Nije baš provjeren izvor, jer sam načuo priču od mehaničara, ali šema bi bila tipa:

Ugrađuje se dodatni akumulator u automobil i spremnik vode.
Struja se koristi za izvlačenje vodika iz vode koji se onda ubrizgava u cilindar motora kako bi tamo sagorijevao.
Može se ugraditi i dodatna mala vršalica, koja u vožnji skuplja sijeno, i ubacuje u cilindar. Fantastične uštede, motor počinje proizvoditi benzin! Čuo sam od mehaničara.
ZloPrase is offline  
Old 21.03.2011., 19:13   #702
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Može se ugraditi i dodatna mala vršalica, koja u vožnji skuplja sijeno, i ubacuje u cilindar. Fantastične uštede, motor počinje proizvoditi benzin! Čuo sam od mehaničara.
Don`t shoot the messenger...

Debilan princip: trošiš energiju na punjenje akumulatora, a puniš ga radom motora koje troši gorivo čiju potrošnju želiš smanjiti, da bi opet trošio tu energiju iz akumulatora na izvlačenje vodika...

Ali imaju sasvim aktivnu kampanju, tako sam i saznao za to: naokolo se preporučuje kao "revolucionarna metoda" koju čak i mehaničari preporučuju, pa sam ga i upitao što je
M3NT4L is offline  
Old 21.03.2011., 19:18   #703
Možda ne bi bilo loše onda se voziti na kisik ako već ideš na elektrolizu. Nije da bi bilo sigurno, ali hebiga
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Old 22.03.2011., 08:51   #704
mozda malo vodika u smjesi podize efikasnost motora pa se manje mora stiskati gas, a samim time pada potrosnja. samo razmisljam na glas...
Flat is offline  
Old 22.03.2011., 09:29   #705
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
mozda malo vodika u smjesi podize efikasnost motora pa se manje mora stiskati gas, a samim time pada potrosnja. samo razmisljam na glas...
Sumnjam da podiže efikasnost motora,, prije sagorijevanja goriva.. Ali i ja samo razmišljam na glas ..
azzaman77 is offline  
Old 22.03.2011., 10:20   #706
Mislim da je to ORGON, ŽIVOTNA SILA; Joe ćelija i dr. Tko vjeruje nek čita, tko ne vjeruje nek trži dokaze.
Braco11 is offline  
Old 22.03.2011., 13:47   #707
Mislim da dosta problema dolazi jer neki ne razlikuju:

Wasserstoff
Wasser
__________________
Nisam lingvist! • daj Pravu šapuMa sigurno!
Daniel.N is offline  
Old 22.03.2011., 13:59   #708
Quote:
azzaman77 kaže: Pogledaj post
Ako sam dobro razumio, za kvalitetno i potpuno izgaranje treba ostvariti pravilan (stehiometrijski) omjer goriva i zraka u usisnoj smjesi (približno 14,7 kilograma zraka na jedan kilogram goriva).

Onda pretpostavljam da misliš na zrak:vodik omjer od 34:1?? Da li je to omjer kada bi sam vodik gorio u motoru??
jest!
KLiK is offline  
Old 22.03.2011., 14:07   #709
od svih prica, necete naci nikoga voljnog da zaista i pokaze i dokaze te ustede
ali svida mi se ideja da se H2O prekrsti u HHO , dobar porez na budale
ZgSash is offline  
Old 22.03.2011., 15:33   #710
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
mozda malo vodika u smjesi podize efikasnost motora pa se manje mora stiskati gas, a samim time pada potrosnja. samo razmisljam na glas...
Ali opet taj vodik dobivaš pretvorbom energije iz motora kojeg želiš efikasnije pogoniti.
Upogoniš auto, alternator puni akumulator (u slučaju HHO 2 akumulatora), te onda 1 akumulator opet troše energiju na izvlačenje vodika kojeg opet utjeravaš u motor kojim si upogonio auto i alternator.
Zatvoreni krug s puno pretvorbi energije, a svaka pretvorba energije nosi gubitak
M3NT4L is offline  
Old 22.03.2011., 18:20   #711
Zatvaram ovu nadasve kretensku temu i bacam anatemu.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:42.