Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2010., 23:25   #61
Sljedeći pokušaj trollanja mudro složenim inverzijama rezultirat će trodnevnim banom, a skretanje s teme jednodnevnim.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 25.11.2010., 00:07   #62
E to već stoji... Ali kao sto sam prije rekao joint je otrovniji od jedne cigare samo radi DUHANA koji je u đointu.... ne radi trave... Da dokažemo to koristi logiku ovako: ako se udiše dim čište trave i cigarete s filtrom - cigarete su stetnije, ako se udiše bez ili s djelimičnim filterom - cigare su štetnije.... a cigare s filterom i đoka bez- đoka je štetnija- jer postoji prisutnost duhana stoga logičkim slijedom duhan je štetniji od marihuane...
A ovo ti ja brate nerazumim sto koji test znači, što pokazuje... čini se kao da je plodniji nakon što je mjesec dana pušio travu što meni zvuči nevjerojatno pošto postoji mit da sjemenke ukoliko se slučajno nađu u đoki iznimno negativno utječu na plodnost muškaraca, a ako sjemenke utječu na plodnost onda valjda i trava donekle negativno utječe na plodnost- ali neka to bude tema za Mythbusters....
life_bitch is offline  
Old 25.11.2010., 00:13   #63
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Sljedeći pokušaj trollanja mudro složenim inverzijama rezultirat će trodnevnim banom, a skretanje s teme jednodnevnim.
Ti skrećeš s teme jer štetnost duhana i štetnost marihuane na fizičko zdravlje čovjeka nema veze s utjecajem marihuane na mozak (kazni se sam).
Složene inverzije, što u zapadnim zemljama zovu sarkazam ili jednostavno navodi shvatljivi čovjeku s prosječnim IQom nisu ni vrijeđanje ni skretanje s teme.
I prijetnje neka se upućuju u pravilima ponašanja ili u privatnim porukama, banniraj me zaboli me neka stvar... tebi na dusu ide....
za kraj jedan veliki KISS MY ASS
life_bitch is offline  
Received Infraction
Old 25.11.2010., 08:29   #64
Quote:
Bilješka20 kaže: Pogledaj post
Zbilja ne shvaćam kako može marihuana biti štetnija ako se od duhana i alkohola umire svaki dan. Ne, sorry, ali nikako ne može.
Američki zavod za statistiku bilježi skoro 15 smrti godišnje uzrokovanih padom s ljestvi. Istovremeno, bilježe manje od 1 smrti godišnje uzrokovane bliskim susretom s morskim psom. Dakle, ljestve su opasnije od morskih pasa. (S tim da je ovo još razumna usporedba, mogli bi usporediti i zelje sa singularitetom).

Quote:
life_bitch kaže: Pogledaj post
E to već stoji... Ali kao sto sam prije rekao joint je otrovniji od jedne cigare samo radi DUHANA koji je u đointu.... ne radi trave...
Ne. Gram po gram, trava je štetnija od duhana.

Quote:
life_bitch kaže: Pogledaj post
Da dokažemo to koristi logiku ovako: ako se udiše dim čište trave i cigarete s filtrom - cigarete su stetnije,
Ne.

Quote:
life_bitch kaže: Pogledaj post
ako se udiše bez ili s djelimičnim filterom - cigare su štetnije....
Ne.

Quote:
life_bitch kaže: Pogledaj post
a cigare s filterom i đoka bez- đoka je štetnija- jer postoji prisutnost duhana stoga logičkim slijedom duhan je štetniji od marihuane...
Ispravan zaključak, ali ne i točan.

Quote:
life_bitch kaže: Pogledaj post
A ovo ti ja brate nerazumim sto koji test znači, što pokazuje... čini se kao da je plodniji nakon što je mjesec dana pušio travu što meni zvuči nevjerojatno pošto postoji mit da sjemenke ukoliko se slučajno nađu u đoki iznimno negativno utječu na plodnost muškaraca, a ako sjemenke utječu na plodnost onda valjda i trava donekle negativno utječe na plodnost- ali neka to bude tema za Mythbusters....
Gledal ja to. Najbolja fora je da mu telepatske sposobnosti drastično rastu kad je nadevan
__________________
Sve ima kraj. Osim hrenovki. One imaju dva kraja.
darthraven is offline  
Old 25.11.2010., 15:44   #65
zašto odgovaraš baš na njegove postove prepune logičkih pogrešaka i krivih informacija kada sam se ja u prošlom postu bazirao na iste stvari i detaljno ih objasnio..(?)
npr ovo drugo što si ga quotao, ono WOW, to je istina, štetniji je gram trave od grama duhana, ali to se fino nadoknadi puno većim unosom duhana..
Euronymous is offline  
Old 25.11.2010., 18:53   #66
darthraven, očito je da trolla otkad je došao. Dobro, možda ne trolla, možda mu je samo mozak spaljen od previše trave. Bilo kako bilo - postovi su mu nedosljedni i lelujaju, a ni vrijeđanje mu nije strano, jer su očigledno svi koji su drukčijeg mišljenja "protiv njega i bahati mulci". Postovi su smetnja normalnom razvijanju rasprave, nešto kao kad saborski zastupnici krenu u rat podmetanjima logičkih greški.
Nema smisla replicirati na njih. "Dragi predsjedniče, ispravak netočnog navoda" - to uništava rad Sabora, a kamoli male rasprave na forumu.
Nažalost, bezveznog zastupnika se ne može tek tako ukloniti iz prostorije, dok se nekoga tko smeta raspravi na threadu može. To sam i učinio.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 25.11.2010., 20:29   #67
ovo je uvijek delikatna tema, jer je testiranje dugoročnih posljedica na ljudima delikatno.
doista nisam upoznat s puno znanstvenih studija koje su bazirane na dugoročnim kontroliranim istraživanjima.
na kraju se uvijek izvlače nekakvi statistički podaci, srednje vrijednosti, vjerojatnosti i slično, a sve to može biti labavo.
no, evo jedan zanimljiv članak.
http://metro-portal.hr/marihuana-kon...e-svijet/50860

što se utjecaja na mozak tiče evo što se navodi u članku:
"Pamćenje - marihuana utječe na kratkotrajno pamćenje, ali samo tijekom intoksikacije. Pokazalo se da THC ima negativan efekt na memoriju, a kronična zlouporaba marihuane može izazvati i trajne posljedice."

što se kancerogenih supstanci tiče, evo što stoji:
"Karcinom - smatra li se THC kancerogenom supstancom? Ne prema dvije priznate agencije: Međunarodnoj agenciji za istraživanje raka i Američkom nacionalnom toksikološkom programu. Ipak, isto se ne može reći za pušenje marihuane, jer dim iz gorivih dijelova biljke ima slične opasne i potencijalno kancerogene kemikalije kao i dim cigarete."

generalni zaključak je kako sam THC nije kancerogena supstanca, premda kronična zlouporaba negativno utječe na pamćenje. ono što generira kancerogene supstance, doista jest metoda pušenja. dakle pušili duhan s travom ili samu travu, kancerogeni elementi se svejedno oslobađaju. iz ovog bi se dalo zaključiti kako je štetnije pušiti travu s duhanom, nego sam duhan ili samu travu, jer postoji veća količina štetnih supstanci koja će se osloboditi.
druga stvar je što konzumenti marihuane ne puše i po 20 jointa dnevno poput konzumenata duhana koji sagore i više kutija cigareta, tako da je s ovog aspekta jasnije tko ima više štete.
tranquility is offline  
Old 29.01.2011., 21:58   #68
Zapravo, nije istina da je marihuna kancerogena prilikom pusenja, stovise, potencijalno je antikancerogena.

Quote:
There is recent evidence from cell culture systems and animal models that 9-tetrahydrocannabinol, the principal psychoactive ingredient in marijuana, and other cannabinoids may inhibit the growth of some tumors by modulating key signaling pathways leading to growth arrest and cell death, as well as by inhibiting tumor angiogenesis
.

Makar sudeci po ovome
b0xx is offline  
Old 29.01.2011., 22:26   #69
^^Krivo. To što si citirao govori o potencijalnom antitumorskom djelovanju tetrahidrokanabinola in vitro na kulturama animalnih stanica i in vivo, na životinjama.

Ne govori o pušenju marihuane. Pušenje je plućno unošenje aerosola nastalih tinjanjem lišća i papira. Kancerogeno.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 29.01.2011., 22:34   #70
Ovo bas i nije tema za ovakvu raspravu. Postoji li uopce takva tema na podforumu?

Nego,
Quote:
It turned out that increased marijuana use did not result in higher rates of lung and pharyngeal cancer, whereas tobacco smokers were at greater risk the more they smoked. Tobacco smokers who also smoked marijuana were at slightly lower risk of getting lung cancer than tobacco-only smokers.
Quote:
Results: Although using marijuana for ≥30 joint-years was positively associated in the crude analyses with each cancer type (except pharyngeal cancer), no positive associations were observed when adjusting for several confounders including cigarette smoking.
Quote:
Conclusions: Our results may have been affected by selection bias or error in measuring lifetime exposure and confounder histories; but they suggest that the association of these cancers with marijuana, even long-term or heavy use, is not strong and may be below practically detectable limits.
Link

Ne mislim nastavljati o tome pisati ovdje, ali bih cijenio ako mozes debunkati ovo, bilo ovdje, bilo PM ako cemo izbjeci zagadivanje teme.
b0xx is offline  
Old 29.01.2011., 22:47   #71
eto covjek kaze da mu je pomoglo kod raka..
i kaze da je ponudio raznim farmaceutskim firmama ali s obzirom da je marihuana biljka ne mogu je patentirat te samim time ne mogu nit uzet hrpe novaca

osim toga marihuana se koristila kao lijek jos u 19 st
filmic : http://www.youtube.com/watch?v=pjhT9282-Tw

medical marihuana : http://thechristorychannel.t35.com/S...Marijuana.html

a kao i sve ostalo od hrane, pica, ljekova, nista nije dobro za tijelo u pretjeranoj kolicini pa tako ni marihuana
mene.boli is offline  
Old 29.01.2011., 23:08   #72
b0xx, ne znam je li se igdje pričalo o tome na forumu.
Ne mogu debunkati jednostavno zato što bi to zahtijevalo barem upućenost u cijeli rad. Ne radi se o gluposti poput piramidiotizma ili reikiju, pa je stvar teža za žvakanje. Međutim ljudima je teško pojasniti da postoje razlike između primjene aktivne tvari u kontroliranim količinama i uzimanju te tvari pušenjem. Ako kod ljudi tvar i ima neke konkretne pozitivne učinke, definitivno ih dobro maskira negativan utjecaj na mozak, te kancerogenost dima.
Studija ne može zadavati nikakav udarac ičemu kao što su to studije koje su našle kauzalnost između pušenja i raka pluća, jednostavno iz razloga što nema dovoljno ljudi koji marihuanu puše onoliko koliko ju puše pušači duhana.
Sjeti se koliko je bilo teško poraziti tvrdnje duhanske industrije, a kamoli bi bilo ovo.


Quote:
mene.boli kaže: Pogledaj post
eto covjek kaze da mu je pomoglo kod raka..
i kaze da je ponudio raznim farmaceutskim firmama ali s obzirom da je marihuana biljka ne mogu je patentirat te samim time ne mogu nit uzet hrpe novaca

osim toga marihuana se koristila kao lijek jos u 19 st
filmic : http://www.youtube.com/watch?v=pjhT9282-Tw

medical marihuana : http://thechristorychannel.t35.com/S...Marijuana.html

a kao i sve ostalo od hrane, pica, ljekova, nista nije dobro za tijelo u pretjeranoj kolicini pa tako ni marihuana
A digitalis nije biljka? Pričaš svašta.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 30.01.2011., 14:22   #73
trava nije tolko stetna, stetan je dim koji uvlacis, kad bi ljudi pronasli nacin koji iskljucuje unosenje dima u pluca onda bi trava bila ''savrsena''. danas postoji inhaliranje i slicne stvari al to je sve nista..
zlaki is offline  
Old 30.01.2011., 21:21   #74
Quote:
zlaki kaže: Pogledaj post
trava nije tolko stetna, stetan je dim koji uvlacis, kad bi ljudi pronasli nacin koji iskljucuje unosenje dima u pluca onda bi trava bila ''savrsena''. danas postoji inhaliranje i slicne stvari al to je sve nista..
Da probaju žvakati kao kauboji ili burmut?
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Old 31.01.2011., 08:31   #75
Quote:
zlaki kaže: Pogledaj post
danas postoji inhaliranje i slicne stvari al to je sve nista..
Zadnji put kad sam probal space muffin, "ništa" definitivno nije riječ kojom bi opisal iskustvo. Slično vrijedi i za čaj. Vaporizer nisam probal, ali ljudi koji jesu nemaju primjedbi na efekt.
__________________
Sve ima kraj. Osim hrenovki. One imaju dva kraja.
darthraven is offline  
Old 31.01.2011., 14:17   #76
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
^^Krivo. To što si citirao govori o potencijalnom antitumorskom djelovanju tetrahidrokanabinola in vitro na kulturama animalnih stanica i in vivo, na životinjama.

Ne govori o pušenju marihuane. Pušenje je plućno unošenje aerosola nastalih tinjanjem lišća i papira. Kancerogeno.
A možemo spomenuti i "browniese" kao i korištenje nargile.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Old 31.01.2011., 23:12   #77
Quote:
darthraven kaže: Pogledaj post
Zadnji put kad sam probal space muffin, "ništa" definitivno nije riječ kojom bi opisal iskustvo. Slično vrijedi i za čaj. Vaporizer nisam probal, ali ljudi koji jesu nemaju primjedbi na efekt.
hm.. ako je tako dobro, zasto nije u sirokoj upotrebi?
zlaki is offline  
Old 01.02.2011., 00:48   #78
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Da boluješ od depresije, marihuana bi bila ruski rulet.
Ići pušiti marihuanu, ili na bilo koji drugi način uzimati THC u takvom stanju, ekvivalentno je eksperimentiranju s kutijom psihofarmaka. Vrlo loša ideja, s potencijalno smrtonosnim ishodom.
Točno, mada malo preekstremno. Trava je recimo mood enhancer i nije ni malo neobično da konzumacijom iste, u želji da si popravimo raspoloženje, napravimo kontraefekt, odnosno iz lošeg raspoloženja pređemo u još gore.
Potencijalno smrtonosni ishod, rekla bih, ovisi o psihičkoj stabilnosti odnosno labilnosti konzumenta, a što statistike kažu, koliko je često?


Quote:
life_bitch kaže: Pogledaj post
kasnije su studije dokazale da marihuana ne izaziva nikakvu ovisnost i dosad nije zabilježen slučaj ikakve ovisnosti o marihuani, iako su navodili brojke od 25 000 mladih ovisnih o travi
Sereš bezveze, gdje su ti te studije? Marihuana ne može izazvati fizičku ovisnost, to je činjenica, ali psihičku itekako može.


Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ja još čekam kada će mi netko kredibilan pojasniti što je točno dobro kod dugoročne zlorabe marihuane pušenjem. Kao naručeno, uvijek se javljaju drogeraši.
Nisam stručnjak ni kredibilna ali bi iznjela svoje mišljenje tj iskustvo, da te razveselim bar je suprotno od uobičajenog
Konzument sam već cca 11 godina, uz pauzu od cca 3 godine, trenutno na odvikavanju, nadam se trajno.
O pozitivnom utjecaju dugoročne zlouporabe ne mogu puno toga reći. Odnosno ništa što bi bilo vrijedno ikakve pažnje. Malo smijanja i pojačan apetit bez dobivanja na kilaži. Bla.
O negativnom utjecaju pak bi traktate mogla iznositi. Dakle, već spomenuta psihička ovisnost, pa ozbiljna psihička dijagnoza (tj više njih), trajno oštećenje kratkoročne i dugoročne memorije, problemi sa ravnotežom, and the list goes on... Napomenula bi samo za prve dvije da je nužna genetska predispozicija, odnosno da trava nije "krivac" ali potencira ispoljavanje problema. Ako nekog više zanima nek pita.

Ne smatram se izoliranim slučajem, već mislim kako velika većina ljudi koja ima problema ne pripisuje to direktnoj konzumaciji jer ne znaju, ne razumiju, ne žele znati, ne vide poveznicu... U name it.

Osvrnula bi se također i na novotariju na tržištu, takozvani legal high (Atomix, Magic Dragon, Dust, Afgan Incense...). Može se kupiti u specijaliziranim trgovinama te nekim tobacco shopovima, biljna mješavina koju prodaju pod osvježivač zraka, na deklaraciji ne piše da se mješavina prska psihoaktivnom kemikalijom http://en.wikipedia.org/wiki/JWH-018. Laički rečeno sintetizirani THC.

Ono što je meni, iz perspektive konzumenta, jako zanimljivo, s obzirom da imam prilično osjetljiv organizam i ne mogu pušit baš bilo što, je da mi je od trave vulgaris u pravilu uvijek zlo, muka, anksiozna sam, pere me paranoja, očaj, užas, sve pre najgore ikad, a od ove mješavine nikad, uvijek mi je super bilo, dobar film u glavi, fizički bez posljedica (osim blage usporenosti i opuštenosti).
Ako netko ima kakvu teoriju ili objašnjenje voljela bi da podjeli. Ja nemam baš neke pametne osim da je trava u pravilu nekvalitetna jer se prska kojekakvim pesticidima i otrovima za štakore i da je to ono što izaziva negativne posljedice, a ne THC direktno.
Možda sam way off, but I'm no expert
__________________
The lord giveth and the lord taketh away. Sometimes the giveth seems a little disproportionate to the taketh. There seems to be a lot more takething going on... But there it is.
yabooka is offline  
Old 01.02.2011., 08:25   #79
Quote:
zlaki kaže: Pogledaj post
hm.. ako je tako dobro, zasto nije u sirokoj upotrebi?
Um... zato jer za zarolati joint treba par minuta i malo znanja, a za ispeći muffine dva sata i puno znanja. I pećnica. I sastojci.
__________________
Sve ima kraj. Osim hrenovki. One imaju dva kraja.
darthraven is offline  
Old 01.02.2011., 14:51   #80
@yabooka

Psihicko stanje konzumenta, osim sto ovisi i psihickom stanju istoga prije konzumiranja, ovisi i o rodu marihuane koja se konzumira. Ne sjecam se koja je tocno dizala, a koja spustala, ali postoje poprilicne razlike u psihickom stanju kod konzumenata razlicitog roda marihuane (indica, sativa).
b0xx is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:18.