Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2003., 15:35   #21
Quote:
Moonlight Cat kaže:
Bankrot je trenutno stanje, a siromastvo je trajno.
Izvrsno receno. Apsolutno je tako. Siromastvo se nalazi i u mnogim glavama u Hrvatskoj. Tek kad 'porazbijamo' te glave kao loncice bogatstvo ce se useliti u Hrvatsku.
U Hrvatskoj se pocinju dogadjati ozbiljne stvari. Hrvatska je pocela okretati novu plocu u turizmu. Ja mogu uputiti sve samo pohvale na racun ministrice turizma. Izvrstan zaokret iz zemlje masovnog turizma u zemlju biranog elitnog turizma. Pojavljuju se dodatne ponude u turizmu koje ce preokrenuti dobit u nasu korist. Naizgled nevazne stvari kao uredjivanje mountain-bike staza donosi zaradu, dnevno iznajmljivanje bicikla nije za odbaciti. U planu su i drugi sadrzaji. Ja sam osobno potrosio 400kn na jednodnevni kanuing/kanjoning na Cetini. Potrosite i Vi. Istina Hrvatska nema proizvodjaca gumenih kanua, pa su oni nabavili u Ceskoj gdje je jeftinije nego li u Sloveniji.
Old 19.08.2003., 17:22   #22
Da, ministrica turizma je jedan od boljih ako ne i najbolji ministar u vladi. Mozda zato sto je i jedna od rijetkih strucnih (prakticno a ne teoretski kao Crkvenac) osoba u vladi. A nije ni pripadnik nijedne stranke. Kad se sjetim da je HSS inzistirao na njezinoj smjeni
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2003., 16:42   #23
Ne brinite se, dolar je evo poceo ojacati pa ce onda vanjski dug koji je 70% izrazen u euro poceti smanjivati, sada ce se opasno pribliziti 50% BDP, hehe...
Old 20.08.2003., 17:23   #24
Quote:
banderas kaže:
Da, ministrica turizma je jedan od boljih ako ne i najbolji ministar u vladi. Mozda zato sto je i jedna od rijetkih strucnih (prakticno a ne teoretski kao Crkvenac) osoba u vladi. A nije ni pripadnik nijedne stranke. Kad se sjetim da je HSS inzistirao na njezinoj smjeni
Da ispravim samog sebe, zaboravio sam na ministra obrta, malog i srednjeg poduzetnistva, Peceka. Sutljiv tip koji radi jako, jako dobro. Nazalost, vrlo malo njegovih inicijativa u vladi prolazi.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2003., 18:32   #25
hrvatska mora po meni ukinuti porez na dobit......tu se ostvaruje relativno mali učin u proračunu,,,,,,olaksalo bi poslovanje domačim firmama i privuklo ogroman broj stranih sredstava , rjesilo nezaposlenost.....

velika količina "ratnih i drugih invalida", ako im se ne moze ukinuti okupatorski status, onda im bar dozvoliti da se legalno zaposle uz zadrzavanje plijena.......
smanjiti davanja na zaposlene., tvrtke sa ogromnim udjelom rada u proizvodnji , kao teksitlna industrija , ova, ovako visoka davanja za radnike , dozivljavaju kao porez na izvoz, to im bitno smnjuje konkurentnost......rasturiti ovliku vojsku i policiju......ukinuti ročnike,,,,,,,,uvesti kuluturu u turizam , pa čak i reguliranjem cijena i ponasanja,,,,,to je ipak strategijski interes naacije,,,,,smanjiti bar na pola praznike i godisnje odmore,,,,,,,
znam, znam, boli, al boli i mene i koga boli karađorđe za mene,,,,,,
Old 25.08.2003., 16:02   #26
Quote:
legenda kaže:
A kako bi preusmjerio tu dobit u reinvestiranje?
rezultat bi bio upravo suprotan. Vlasnici bi izvlacili novac, smanjilo bi se reinvestiranje, tako i zaposlenost itd. Ja sam i dalje za progresivno oporezivanje dobiti.
vlasnici su vlasnici jer nisu nvestirali,,,,,besmislica,,,,,,,,,znaš li uopće kolki je udio poreza na dobit u punjenju proračuna,,,,,,jedva nekoliko postotakoa ,,,,,3-4%....kolko samo firme imaju troska u fiktivnom smanjivanju dobiti......taj trosak je uludo bačen novac,,,,slutim da je veči od samog naplacenog poreza......samo drugi je tu problem ,,,,tad bi hr bila pod jakim pritiskom da to ukine ,,,,,,,,
Old 15.10.2007., 07:50   #27
kakva je sad situacija, kakve su prognoze, što tko može/treba napraviti?
Old 15.10.2007., 16:05   #28
ovak okvirno mislim da je HR zaduzena oko 30 milijardi eura.. no nije tako crno ako uzmete u obzir da jos ima 15 milijardi eura orocene stednje..i 4 miljarde eura u fondovima, a trecina BDP-a se ne vidi sluzbeno.. ma ja se ne brinem ..
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:09.