Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2003., 12:30   #1
Zapošljavanje s faksa na posao

Evo upravo se spremam zaposliti čovjeka po formuli "s faksa na posao". Koliko sam shvatio država refundira firmi 60% doprinosa za djelatnika u roku godine dana.

Ima li tko iskustva sa time?
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2003., 15:58   #2
Nemam ali nezvuci bas lose. Ovdje sve vise rulje se smuca po faksu nakon sto diplomiraju jer nema posla Tako da stvar zvuci skroz ok. Samo da nebude iskoristavanje po principu da se da otkaz nakon godinu dana i zaposli novu osobu samo zbog toga sto ti drzava plati dio. (ili ima nesto u ugovoru o tome??
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2003., 16:22   #3
ja bi sad trebao na faks.. bas me zanima kako cu nac posao nakon toga
bowets is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2003., 10:43   #4
Ne brini se... nitko ne zna što će bit za pet godina...
 
Odgovori s citatom
Old 22.05.2003., 11:10   #5
Samo pripazi, mislim da su ti ogranicene mogucnosti otpustanja (ako se ne varam, godinu dana ne smijes nikoga otpustiti). Tako sam nacuo, pa provjeri.
praktikanti is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2003., 22:33   #6
meni se najbolja fprmula čini ona "zaposli onog ko zna radit" ... završeni faks je pokazatelj da je dotični relativno inteligentan i da može progutat određenu količinu sranja... a ako je odradio i vojsku, tolerancija na sranja se eksponencijalno povećava...

(sori na rječniku)
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2003., 00:29   #7
Imam još bolje vijesti za tebe, šefe. Država ti u prvih godinu dana daje 80 % brutto plaće zaposlenika. Daklem, uključeni i doprinosi. Druge godine 60 %, a treće 40 %.

Nakon tri godine ga šutneš na ulicu i uzmeš novog

U svakom slučaju, program je OK za male firme jer smanjuje izdatke za doprinose, a i nekom ćeš pomoć da ne baulja nakon faxa tražeći posao.
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2003., 00:31   #8
Quote:
Whatever kaže:
Nakon tri godine ga šutneš na ulicu i uzmeš novog
Treba biti da ako to napravis onda te drzava kazni za sve te pare puta dva i rijesen problem.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2003., 00:45   #9
Quote:
AxMi-24 kaže:
Treba biti da ako to napravis onda te drzava kazni za sve te pare puta dva i rijesen problem.
Nadam se da si ovaj smajlić uz tu izjavu protumačio kako treba - kao zezanciju...
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2003., 07:19   #10
Da i ne. Mislim da se ti zezas ali pitanje je ozbiljno.

Ovdje je bilo tako nes za strance i nezaposlene i iskoristavalo se kako je gdje ko stigo i mogao. Cak i drzavne institucije. Pa mislim da ipak treba misliti na taj problem.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2003., 10:14   #11
Pa cak i da nije zezancija - netko te nakon faksa zaposli, kaze da si kod njega sigurno 3 godine i da ti fore da nadjes drugi posao. Meni se cini skroz fer odnos ako je odmah tako komunicirano.
Uostalom, treba vidjeti statistiku koliko ljudi ostaje vise od tri godine u jednoj firmi.
praktikanti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:26.