Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2005., 20:01   #281
Re: Re: heh

Quote:
Baphomet kaže:
Probaj pročitati do kraja pa nećeš više imati sumnje. A ako i dalje sumnjaš pročitaj još jednom tvoj post pa ćeš vidjeti da se javio bar jedan gnjevni reikista.

Odakle ti to da sam gnjevan? Da mi je žao novaca koje sam potrošio? Da me majstor nije smio inicirati?

Puna si predrasuda i osuda. Još jedan primjer kako reiki djeluje na većinu ljudi.

Razmjena energije? Omiljena floskula koja služi uglavnom za smirivanje savjesti.

Ja uopće nisam ljut zato jer sam potrošio novce na to. Nikada mi nije palo na pamet da bih se ljutio zbog toga. A inicirala me osoba koja je poznata na tom polju i koja je to radila među prvima u Hrvatskoj.
Odgovor je jednostavan,

Ti nisi u stanju svoje svijesti prihvatiti reiki, zato ga blatiš, nesvjesno blateći i sebe.
Osoba koja ŽIVI Reiki je blaženo mirna i za nju ne postoji gnjev.

Old 19.09.2005., 20:07   #282
Re: Re: Re: heh

Quote:
Lilianna kaže:
Odgovor je jednostavan,

Ti nisi u stanju svoje svijesti prihvatiti reiki, zato ga blatiš, nesvjesno blateći i sebe.

doista poznajem ljude koji su inicirani u reiki i ne bih rekla da su svi blaženo mirni .možda ga ne žive? ali kako su onda inicirani? ustvari znaju biti poprilično gnjevni. nisu ništa različiti od drugih po svim ljudskim karakteristikama-od ega(protiv kojeg ja ustvari nemam ništa, mislim da je najopasnije kada si čovjek umisli da se riješio zločestog ega, pa on proviri između redaka u komunikaciji, svakodnevnim situacijama, skoći na određeni triger i sl. ), ljubomore, gnjeva, skrivenih motiva, zadržanih misli
ili možda i sa mnom nije nešto u redu .
možda sam i ja na preniskom stupnju svijesti .
The other day, a small gnome tunnelled up from closet. His watch was of Swiss make, and I assumed him to be from Zurich, but still, one never knows. He spoke flawless Antlantean, and told me through my pineal gland that what we were doing here was a Good Thing. "The world tries to make itself out to be a very serious place, grasshopper, but We know it to be not true. Peoples is peoples. Heirarchy, pecking orders, fame, fortune -- these make mere mortals into myths in their own time. Tear down these walls (but be sure to put some different ones in their places, so as not to frighten the rubes). Add confusion to people's lives, so'n they might think from time to time. Knock those gurus offa their local maxima
terra incognita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2005., 20:32   #283
Re: Re: Re: heh

Quote:
Lilianna kaže:
Odgovor je jednostavan,

A gdje sam ja to rekao da je reiki "blatna" energija?

Blatim pohlepne "reikiste" koji se olako igraju energijama i još k tome prodaju te stvari.

Npr. isto tako blatim gomilu licemjernih "kršćana" koji su se nakotili u Hrvatskoj a sa kršćanstvom imaju veze kao i ja sa populacijom komaraca u Bangladešu.

Nego, zanimljiva je stvar kako većina duhovnjaka svaki nastup koji je protiv njih tumače kako izljev gnjeva. Svi koji su sa njima su dobri svi koji su protiv su gnjevni. Niste daleko od rasista.
Old 19.09.2005., 21:11   #284
prije valjda oko 10 -15 godina je "stigao" kod nas u punom zamahu ,koliko se sjećam, a sjećam se jer moja mama je bila oduševljena...
možda od tuda moja neidealizacija reikista
sjećam se euforije oko toga...
The other day, a small gnome tunnelled up from closet. His watch was of Swiss make, and I assumed him to be from Zurich, but still, one never knows. He spoke flawless Antlantean, and told me through my pineal gland that what we were doing here was a Good Thing. "The world tries to make itself out to be a very serious place, grasshopper, but We know it to be not true. Peoples is peoples. Heirarchy, pecking orders, fame, fortune -- these make mere mortals into myths in their own time. Tear down these walls (but be sure to put some different ones in their places, so as not to frighten the rubes). Add confusion to people's lives, so'n they might think from time to time. Knock those gurus offa their local maxima
Odgovori s citatom
Old 19.09.2005., 22:05   #285
Ja bijah negdje u srednjoj ako me sjecanje sluzi, znaci 10-15 bi bilo tocna procjena

Odgovori s citatom
Old 19.09.2005., 22:19   #286
A tko će znat godinu, znam da sam završio vojsku i još nisam bio u "Oluji".

Ovako, od oka, rekao bih prije nekih 12-tak godina.
Old 19.09.2005., 22:37   #287
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: heh

Quote:
grizli kaže:
Ne ..daj mi tocnu godinu.. bas me zanima koje to godine je reiki dolazio u Hrvatsku i tko ga je tebi "prezentirao"
Reiki je "došao u Hrvatsku" 1991.-1992. godine od rejkista iz Italije.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2005., 01:45   #288
Re: Re: Re: Re: heh

Quote:
Baphomet kaže:
Nego, zanimljiva je stvar kako većina duhovnjaka svaki nastup koji je protiv njih tumače kako izljev gnjeva. Svi koji su sa njima su dobri svi koji su protiv su gnjevni. Niste daleko od rasista.
ma vi gospodine baphomet
kritizirate i reikiste i krscane a svi oni su za

svjetlost ,ljubav i mir

vi ste kako bi reka roko prch iz malog mista

ANTIPROTIVNI nasoj reiki revoluciji i reiki borbi za ravnopravnost,svjetlost,energiju,ljubav

ma recite vi nama ko je vama dobar da mozemo i mi ostali forumasi kritizirat

da, da ...

dobra kritika je kao dobra kupka
prociscava a ne deblja
Old 20.09.2005., 02:34   #289
učitelju, "dobro" je mislim stvar perspektive. i realacije subjekt-subjekt, subjekt-objekt, objekt-objekt i ostale ev. kombinacije . nema apsolutnog dobra ni lošeg na ovoj razini, a na nekoj višoj od naše niti dobro niti zlo nemaju našu konotaciju.
Odgovori s citatom
Old 20.09.2005., 05:35   #290
Dragi Baphomet..

Informacija kojom lamataš kako je reiki ovdje došao pred cca 12 je netočna. Došao je bar deset godina prije toga. Znači da tvoj “faca”majstor ipak nije bilo medju prvima, što, takodjer, nije nikakva garancija boljeg majstora reiki-a, reiki-sta uopće.

Inflacija reiki mjastora u posljednjih 10-12 godina kojih spominješ je kulminirala pred par godina i za posljedicu ima a priori zgražanje ljudi nad samim spomenom bilokakvih konotacija istoga. Naime, uspjeli su zafekalirati dugogodišnji rad i onih poštenih, normalnih ljudi, koji su se izmedju ostalog, bavili i reiki-em. Čak nekom i pomogli . Mada je i tamo bilo kukolja, kako i u svakom žitu.

Duhovnost, spiritualnost, kao ni iscjeljenje, izlječenje, kakogod nije gotov proizvod.
I ne može se kupiti. Nijedna vjera, religija, nijedna tehnika u svojoj biti ne uči ničemu osim ljubavi. Tu priča završava. Raznorazne izvedenice su stvar pojedinca i njegovih iskustava i namjera, svjesnih/nesvjesnih.
Nitko nikom nije otudjio njegova osjetila, um, nagone, srce.. imaš ih i koristi ih. Sve je stvar osobne procjene i želja.

Ne nastaju katastrofe zbog bilokojih, čijih bogova. Nastaju jer se ljudi poistovjećuju s bogovima. Njegovo deklariranje kao musiman, kršćanin, reiki-st te djelovanje kontra svih postulata koje nalaže ta ista religija/ tehnika na koju se poziva ne smije bacati ljagu na sve koji se nađu u blizini. To što jedan klipan, prodavajući se pod reiki-stom, oko sebe skupio budale koji u njemu vide boga nema nikakve veze s reiki-em. A ni ikojim bogom .
Generaliziranje i uzimanje za pravo kako ti znaš sve «tajne zanata» (koji to nije), u najmanju ruku, neukusno je.

Naplaćivati ili ne, osobna stvar. Uvijek ima ljudi koji će taj isti tretman napraviti bez ikakve novčane naknade. Nijedna vjera, tehnika nija garancija dobih ljudi koji će to isto prakticirati. Prije svega sam čovjek. Sve ostalo je moj izbor. I nisam srela još čovjeka koji je nekom odbio pomoći.
I na kraju reiki, ako se dobro sjećam, u nekim svojim smjernicama kaže kako se on ne smije nuditi, niti ikako nametati.
A da mi je baš vidjeti tog reikista koji će reći «ne» čovjeku koji traži pomoć, a ne može to «platiti».
trailer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2005., 05:48   #291
Re: Re: Re: Re: heh

Quote:
Baphomet kaže:
A gdje sam ja to rekao da je reiki "blatna" energija?

Blatim pohlepne "reikiste" koji se olako igraju energijama i još k tome prodaju te stvari.

Npr. isto tako blatim gomilu licemjernih "kršćana" koji su se nakotili u Hrvatskoj a sa kršćanstvom imaju veze kao i ja sa populacijom komaraca u Bangladešu.

Duhovnjaci? Tko su ti?
Samoprozvani izbavitelji čovječanstva?
Oni koji su pročitali četiri knjige?
Najednom prosvijetljeni fiškali?

Daj molim te, uzimaš najniže od nečega kao reprezentativni uzorak svega.
Ne možeš mi reći da si pokrenuo ovu temu iz nekih plemenitih pobuda.

Dokučila sam da si stariji od mene kojih desetak godina, najmanje. Što ti nikako nije prepreka da se ponašaš kao neki mulac koji je upravo dobio nogu od djevojke. Zbog nove zvijezde NK Dugo Selo. Pa ti je cijeli svijet kriv i gnjevan.
trailer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2005., 09:19   #292
Re: Re: Re: Re: Re: heh

Quote:
trailer kaže:
Dokučila sam da si stariji od mene kojih desetak godina, najmanje. Što ti nikako nije prepreka da se ponašaš kao neki mulac koji je upravo dobio nogu od djevojke. Zbog nove zvijezde NK Dugo Selo. Pa ti je cijeli svijet kriv i gnjevan.
Ti si svjetli primjer što reiki može učiniti od čovjeka.

Gomila nelogičnih pretpostavki.

Po tebi su ljudi gnjevni mulci ako su protiv reikija. U najmanju ruku smiješno.
Old 20.09.2005., 09:23   #293
Re: Dragi Baphomet..

Quote:
trailer kaže:
Duhovnost, spiritualnost, kao ni iscjeljenje, izlječenje, kakogod nije gotov proizvod.
Majstorstvo u reikiju se tih davnih godina dobivalo (prepračunato) za nekih 1000-1500 EURA. Previše novca za poluproizvod.
Old 20.09.2005., 09:26   #294
Re: Re: Re: Re: Re: heh

Quote:
parsifal kaže:
ma recite vi nama ko je vama dobar da mozemo i mi ostali forumasi kritizirat

da, da ...

dobra kritika je kao dobra kupka
prociscava a ne deblja
Evo parsifale, vi ste dobri
Old 21.09.2005., 14:45   #295
Bilo koja duhovna tehnika ne daje nikakve rezultate dugoročno, ako se čini samo šablonski, bez energije duha.

Isključvo je potrebito raditi i puniti sebe, svjetlosnom ljubavnom energijom da bi to mogli prenijeti na druge.

Isto tako postoje ljudi koji nisu inicirani ni u što, ( u sadašnjoj materilalizaciji) a posjeduju energetsku blagost i zrače ljubavlju i ozdravljuju samim svojim prisustvom.

Diplome su ionako za*****, tko zna zna.

Tko ne zna nek ide u HUPED.

Old 31.12.2005., 16:26   #296
-ima li koji dobar reikista na jarunu?
MAFIA is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2005., 20:43   #297
Quote:
MAFIA kaže:
-ima li koji dobar reikista na jarunu?
Koja te ulica zanima...???
Old 31.12.2005., 21:10   #298
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Koja te ulica zanima...???
-ma nije valjda da svaka ulica ima svojega reikistu
MAFIA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 02:35   #299
Reiki

Jel mi moze netko reci sta vise o tome? sto vise misljenja to bolje... osobe koje ja poznajem jako su zadovoljne s Reikijem
Vladimir8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 10:51   #300
Smeće. Lopovi.

Čast izuzecima, ali i ti izuzeci bi i bez reikija bili izuzeci.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:48.