Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2006., 14:39   #1
Pauza između 2 radna odnosa

Poz,

Najavio sam otkaz jer me čeka posao u boljim uvjetima. Ispoštovat ću otkazni rok, ali bi vrlo rado uzeo neku pauzu nerada i otišao na more/planinu/pustinju/samostan da se malo odmorin.

Novi poslodavac će me čekati dok ne budem spreman..

Ono što me zanima, da li postoji nekakav prijelzani rok unutar kojeg bi a morao početi raditi taj novi posel..

Fala.
EuCryL is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 22:10   #2
Ja samo znam da ako je prekid radnog odnosa manji od 8 dana mozes prenijeti godisnji iz firme u kojoj si radio. Bilo bi ti idealno kad bi potpisao unutar tog roka pa jos par dana godisnjeg dodati na 5-6-7 dana iz pauze. Ali di naci takvog sefa?
Imoen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 13:36   #3
Quote:
Imoen :kiss: kaže:
Ja samo znam da ako je prekid radnog odnosa manji od 8 dana mozes prenijeti godisnji iz firme u kojoj si radio. Bilo bi ti idealno kad bi potpisao unutar tog roka pa jos par dana godisnjeg dodati na 5-6-7 dana iz pauze. Ali di naci takvog sefa?
e pa to je čist fajn jer mi skoro niš godišnjeg nije ostalo.. ostalo mi je par dana koje trošim za vrijeme otkaznog roka.. nako ntog si radim pauzicu neku (morti dva tjedna) pa na novi posel..

glavno da nema nekih glupih zavrzlamica..
EuCryL is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 00:06   #4
pa i nema puno zavrzlama osim tog godisnjeg - pravo na puni godisnji imat ces opet, ali nakon 6 mjeseci rada (zbog te pauze) i u tom periodu pauze nemas zdravstveno, ako ti to nesto znaci...
deyooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 09:08   #5
Imas zdravstveno, samo se moras ici sam prijaviti na HZZO kao nezaposlena osoba. I jos te oslobode od placanja participacije.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 12:07   #6
Sve ispod 8 dana se ne računa kao prestanak radnog odnosa, što ti je bitno i zbog GO, regresa, i sl. dr. stvari.
splicanka4zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:46.