Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2006., 18:11   #41
Quote:
marijakatarina kaže:
To su negovi novci on ih je zaradio to su negova djeca on ih je napravio i to je zena koja se brine za negovu djecu ona ih je rodila.Ne samo da tražiš previše nego uopče nemaš pravo.Po tome kako postupa prema njima sigurna sam i da je prekrasan i prema tebi samo što si ti pohlepna i htjela bi njega kontrolirat i raspolagat s njegovim kako tebi paše.Evo ti savjet pljuni u ruke i zaradi si sama novce pa onda raspolaži s tim kako te volja.

Daj se saberi. Zar bi osoba koju volim i poštujem, s kojom živim i dijelim sve, trebala ignorirati činjenicu da me netko izudarao? A kamoli netko prema kome je on velikodušan preko svake mjere...

Da moj muž daje 15 k mjesečno bivšoj ženi, a da me ona istuče na cesti i izvrijeđa me, lažno tvrdeći da sam JA kriva što njena djeca nemaju obitelj, iako sam upoznala muža NAKON što su se oni razveli, kao što nam opisuje autorica topica, čak i da me samo verbalno napadne i prestraši vikom, ne samo da bih tražila od dragog da joj ništa ne daje (djeci sve što im treba, jasno, naročito ako je u mogućnosti) već bih bila u stanju tražiti da nema više nikad nikakvog kontakta sa luđakinjom ako želi biti sa mnom.

Ni lipice ta više ne bi vidjela (djeca sve što im treba, jasno). I još bih joj rekla da joj je to SAMO zbog toga što je nasilnica i ludjakinja. I da si je sama kriva. Prasica.
Chris Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 18:23   #42
Quote:
Sopor kaže:
Da, jer ako nisi znala - alimentacija je lova za djecu, ne za ženu!!

Tebe izgleda ipak jebe to kaj toliko plaća alimentaciju. Posloži si onda da voli klince, a ne bivšu... možda ti tako lakše sjedne stvar!
Ne dragal alimentacije je lova za djecu,a ako žena izbori za sebe dobiva i ona alimentaciju.U ovom slučaju ta žena i dalje ne radi i vjerojatno dobija i za sebe alimentaciju.
maserka80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 18:31   #43
Jelana2,bitno je kako se ti osječaš u tom braku, kakvo auto ti voziš i koju odječu ti kupuješ i s koliko novca u tom braku ti raspolažeš i znaš li koliko muž zarađuje.I radiš li ti.Ukoliko da - briga te za njegov novac.I uopće kakav je vaš odnos.Nisam čula imate li vas dvoje djece??
maserka80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 19:04   #44
Quote:
Ken kaže:
Ukoliko sud procijeni da nemas dovoljno sredstava za život, muž te mora uzdržavati... Barem je tako bilo kod nas, djeca su već bila odrasla, za njih se nije plaćala alimentacija. Bila je radno sposobna, ali posao nikad nije baš tražila, lakše je bilo ovako
Ti vjerojatno živiš u USA ili ? Tamošnji zakoni me jako - iznenađuju po tom pitanju...
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 19:11   #45
15 000 kn!?!?
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 21:37   #46
Quote:
daru kaže:
Ti vjerojatno živiš u USA ili ? Tamošnji zakoni me jako - iznenađuju po tom pitanju...
Ne, ovdje, kod nas.
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 00:33   #47
Quote:
zg_sash kaže:
jebate , za ovog bi se i ja udao
:d

I ja. Prvo bi se udala, pa rastavila i živila na njegov račun
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 00:37   #48
Quote:
Modesti kaže:
Ne slažem se s tobom.
Naime ukoliko su se oni tako dogovorili znači da im tako odgovara. Stvar je pojedinca hoće li raditi ili neće i dogovora među supružnicima. To puno ovisi i o nečijoj stručnoj spremi. Nema baš nekog smisla da ona ide raditi npr na kasu u Konzum i onda dođe doma krepana, a on zarađuje puno. Ukoliko je ona zadovoljna biti kućanica, a on zadovoljan s tim da ima doma ženu ne vidim što je u tome loše.
Evo naša pesica je kućanica, a nije ni potlačena ni tupava , a bogami ne bi rekla ni da je ičim zakinuta. Dapače .Sve to ovisi o osobi.

OT
Nitko u Hrvatskoj ne mora davati 15 000 kn za uzdržavanje ni djece ni žene. Naime kod nas su alimentacije jako male kao i svota za uzdržavanje. Dakle ova svota koju on daje daje jer to želi.Vjerojatno ima i debeli osjećaj krivnje pa tako kompenzira.
Ne, ne očekuješ ti uopće previše. On neka i dalje daje svojoj bivšoj supruzi koliko misli da je u redu, ali neka joj jasno kaže da neće tolerirati njezino nasilničko ponašanje. Na kraju krajeva ukoliko je ta žena neuračunljiva on može tražiti da sud dodjeli njemu djecu na skrb i uzdržavanje.


S ovim se slažem. I s prvim dijelom da je nečiji brak stvar dogovora, a i s komentarom vezanim uz temu

A jeleni2 isprika za šalu gore. Znam da je tvoj problem ozbiljan, ali nisam mogla odolit.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 08:55   #49
Quote:
marijakatarina kaže:
To su negovi novci on ih je zaradio to su negova djeca on ih je napravio i to je zena koja se brine za negovu djecu ona ih je rodila.Ne samo da tražiš previše nego uopče nemaš pravo.Po tome kako postupa prema njima sigurna sam i da je prekrasan i prema tebi samo što si ti pohlepna i htjela bi njega kontrolirat i raspolagat s njegovim kako tebi paše.Evo ti savjet pljuni u ruke i zaradi si sama novce pa onda raspolaži s tim kako te volja.



pobrkala si nesto opasno..to nisu NJEGOVI novci, to su NJIHOVI novci
ONI dvoje su u braku

kaj se tice uzdrzavanja bivse, mislim da sad nas zakon "dozvoljava" uzdrzavanje iste do godine dana, nikako 15.
pa to bi bilo strasno.i u najmanju ruku ne fer prema tom istom covjeku.
ok, pomoc na pocetku dok se zena ne snade(naravno ako nije radila dok su zivjeli zajedno),ali duze od toga je iskoristavanje..
i ako se ja dobro sjecam iz zakona to moze trajat, kao sto sam i rekla do godine dana

autorici ovog gore teksta jos jedan
niska is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 10:57   #50
Zena je pijavica i vidi da moze pa si i dozvoljava a znas kako se kaze da svakome pise na celu do kuda moze ici. Za muza zna a za tebe je upravo saznala ako ces ovaj napad samo tako pustiti. Moze ona ima biti majka i djece i bivsa zena i ne znam kaj sve ne no to joj nedaje PRAVO da se ponasa kako se ponasa. Razgovaraj s muzem i to treba rijesiti. Ja bih joj fino zatvorila pipu s lovom i prijavila je i jos se zaprijetila da cu joj uzet djecu ak ne smiri hormone (ruzno ali s ruznim trebas na ruzno jer to nije normalno s njene strane). Ak joj je stalo do djece bude se primirila a ako ne jos bolje (za djecu jer nije ni njima lako uz takvu neuravnotezenu psihoticarku pa makar im mama bila osamsto puta). Zvuci grdo no ako sad to pustis zena ce vas pojest a to joj je ocito i cilj jer se bolesno ponasa.
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 11:41   #51
Quote:
duda kaže:
Moram priznati da je to stvarno dosta love
Jedino što možeš napraviti je da otvoreno porazgovaraš s njim i pokušaš mu objasniti da osjećaj krivnje neće riješiti novcem i da bi vama dobro došao dio tih novaca za nešto što je vama potrebno ili važno.
Ali u konačnici na njemu je krajnja odluka koliko i kako će on rasporediti svoje novce.
Ako je on u novom braku,onda on ne raspodjeljuje svoje novce,već bračnu tečevinu.Sadašnja supruga ima pravo,naravno poštujući njegove obveze prema djeci,suodlučivati što i koliko se daje.
Očito je da je goospodin jedna vrsta kukavice,koja se nije u stanju oprijeti agresiji bivše supruge,a time ne poduzevši ništa više osim vikanja,ne poštuje ni sadašnju suprugu.
Sigurno da ju nije trebao mlatiti,ali da je zajedno sa sadašnjom suprugom angažirao dobrog odvjetnika,podigli tužbu radi fizičkog napada,miješanja u obitelj i sadašnji brak itd,pa joj radi takvog odvratnog ponašanja uskratio osobne benificije(novac),ubrzo bi ta agresivna dama ili promijenila ploču ili završila na psihijatriji.
Jelena je u pravu da više nema povjerenja u supruga i da ju njegovo ponašanje vrijeđa.Samo zašto ti Jelena osobno nisi pokrenula tužbu radi fizičkog napada
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 12:59   #52
Quote:
oona kaže:
Za pojmove hrvatske svakodnevnice, ovo je astronomska alimentacija za dvoje djece...zato ne znam koliko je opravdana u tvom slucaju!
Naime, to je "djecji" novac i tako bi trebalo biti.
Osim, ....


Primjecujem da ste izuzetno dobro situirani kao "zajednicka" porodica kada toliko novca kruzi okolo.
Jasno mi je da se kod tebe radja i doza ljubomore, zavisti cak.

No, ima svemu lijeka.
Kao prvo ja bih strasno ogranicila izdatke za djecu i to u robi, zadovoljavanju potreba svih vrsta, ali bi mali dio novca isao u gotovini u njene ruke.
Znaci, sve sto je djetetu potrebno od odjece, obuce, skolskih potrepstina, izleta, ljetovanja, skijanja, sve izvanskolske aktivnosti, posjeta lijecniku koji se placa, zubaru, aparatici za zube, sportski rekviziti, preuzela bih na sebe ....
I drzala kasu u ruci.
Troskove njenih komunalija bih, po dostavi mjesecnih racuna, placala proporcijalno ukupnom broju clanova u njenom stanu, naravno namirivala bih troskove za djecu.

I sve ostalo tako....za djecu DA, za nju, NE....

Jer ako radi, ima svoju placu.
Jer ako ne radi, neka krene u potragu za poslom.

Ako ne upali, i ja se selim tvojem muzu da me izdrzava.
Da mu pojacam osjecaj krivnje koji je i tvoj i njegov najveci problem, problem koji ce vas uskoro progutati ako se ti ne pokrenes!
Na zalost.
To je ono što ja tražim, nemojte misliti krivo, djeca trebaju imati onoliko koliko im njihov tata može priuštiti. Ali tata a ne mama. Dosad je bilo tako da je ona dobivala novac na ruke i nisam se željela miješati u to. To je bila njegova odluka. Sada smatram da su mene uvukli u to, odnosno ona, i da to više nije u redu. Ja sada želim da joj se na taj način dokaže da nije član obitelji i da je ovo sve dosada bilo dobra volja a ne obaveza. Iskoristila si nečiju dobrotu, uplela se u naš život i treba ti pokazati da ne možeš više. Kupi djeci sve što treba, plati sve troškove ali neću da ona vidi taj novac osim onog najnužnijeg. Mene sada muči dal ja imam pravo to tražiti od njega, ipak su to njihova djeca i njihov odnos.
Samo jedna informacija jer ste pitali, po zakonu je nije dužan uzdržavati i to je samo njegova dobra volja!!
jelena2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 13:04   #53
Quote:
Jelena je u pravu da više nema povjerenja u supruga i da ju njegovo ponašanje vrijeđa.Samo zašto ti Jelena osobno nisi pokrenula tužbu radi fizičkog napada
Nisam taj trenutak jer sam bila u šoku, a i očekivala sam da to neće samo tako završiti, a i znate kakvo je naše pravosuđe..a na kraju krajeva sve njene kazne i sudske troškove bi na kraju podmirio moj muž, odnosno njegova djeca jer je on njoj jedini izvor prihoda. I koga bi time kaznili?

Zadnje uređivanje Cats : 07.12.2006. at 15:42.
jelena2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 13:06   #54
I pitali ste me nekoliko puta, ja radim. Trenutno sam na porodiljnom dopustu ali sam u radnom odnosu..
jelena2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 13:07   #55
Quote:
jelena2 kaže:
To je ono što ja tražim, nemojte misliti krivo, djeca trebaju imati onoliko koliko im njihov tata može priuštiti. Ali tata a ne mama. Dosad je bilo tako da je ona dobivala novac na ruke i nisam se željela miješati u to. To je bila njegova odluka. Sada smatram da su mene uvukli u to, odnosno ona, i da to više nije u redu. Ja sada želim da joj se na taj način dokaže da nije član obitelji i da je ovo sve dosada bilo dobra volja a ne obaveza. Iskoristila si nečiju dobrotu, uplela se u naš život i treba ti pokazati da ne možeš više. Kupi djeci sve što treba, plati sve troškove ali neću da ona vidi taj novac osim onog najnužnijeg. Mene sada muči dal ja imam pravo to tražiti od njega, ipak su to njihova djeca i njihov odnos.
Samo jedna informacija jer ste pitali, po zakonu je nije dužan uzdržavati i to je samo njegova dobra volja!!
Pa ja mislim da imaš pravo iznjeti svoje mišljenje i sugerirati. Nemoj na prvu loptu: ja hoću tako ili nikako!!! Da ne shvati krivo - kao što se da primjetiti mnogi su na prvi tvoj post reagirali "pa normalno da neće djeci..." a u tome nije poanta... Dakle, preporučila bih ti jedan smiren i - poduži razgovor, s puno objašnjenja i prijedloga "kako se sve može"... i naravno, možda i on sam dođe do nekog drugog rješenja pa budi spremna i to prihvatiti...
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 13:09   #56
Quote:
jelena2 kaže:
Nisam taj trenutak jer sam bila u šoku, a i očekivala sam da to neće samo tako završiti, a i znate kakvo je naše pravosuđe..a na kraju krajeva sve njene kazne i sudske troškove bi na kraju podmirio moj muž, odnosno njegova djeca jer je on njoj jedini izvor prihoda. I koga bi time kaznili?
Ma ne znam ni ja da li bih krenula tužbom... Tu se onda upliće daljnji njen inat - gdje mu se može inatiti preko djece... Pokušajte na ovaj drugi način...
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi

Zadnje uređivanje Cats : 07.12.2006. at 15:42.
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 13:15   #57
Quote:
daru kaže:
Pa ja mislim da imaš pravo iznjeti svoje mišljenje i sugerirati. Nemoj na prvu loptu: ja hoću tako ili nikako!!! Da ne shvati krivo - kao što se da primjetiti mnogi su na prvi tvoj post reagirali "pa normalno da neće djeci..." a u tome nije poanta... Dakle, preporučila bih ti jedan smiren i - poduži razgovor, s puno objašnjenja i prijedloga "kako se sve može"... i naravno, možda i on sam dođe do nekog drugog rješenja pa budi spremna i to prihvatiti...

Slažem se ali nije to uvijek lako, pokušavam biti smirena ali nije vam svejedno slušati dva mjesec dana nakon scene koju mi je priredila da ona treba kupiti neki namještaj a nema s kojim novcima jer ne radi pa nije kreditno sposobna... možda da joj ja budem jamac?!
ne možete se uvijek kontrolirati, vjerujte mi...
jelena2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 13:23   #58
Quote:
jelena2 kaže:
Slažem se ali nije to uvijek lako, pokušavam biti smirena ali nije vam svejedno slušati dva mjesec dana nakon scene koju mi je priredila da ona treba kupiti neki namještaj a nema s kojim novcima jer ne radi pa nije kreditno sposobna... možda da joj ja budem jamac?!
ne možete se uvijek kontrolirati, vjerujte mi...
A vjerujem. Ali evo - istresi se ovdje, a onda kad dođe doma - probaj smireno. Ili krkni pola tablete za smirenje pa - polako i smireno. Efektivnije je, daš mu "materijal za razmišljanje" a ne "napad" nakon kojeg se može samo - braniti
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 13:26   #59
Quote:
jelena2 kaže:
To je ono što ja tražim, nemojte misliti krivo, djeca trebaju imati onoliko koliko im njihov tata može priuštiti. Ali tata a ne mama. Dosad je bilo tako da je ona dobivala novac na ruke i nisam se željela miješati u to. To je bila njegova odluka. Sada smatram da su mene uvukli u to, odnosno ona, i da to više nije u redu. Ja sada želim da joj se na taj način dokaže da nije član obitelji i da je ovo sve dosada bilo dobra volja a ne obaveza. Iskoristila si nečiju dobrotu, uplela se u naš život i treba ti pokazati da ne možeš više. Kupi djeci sve što treba, plati sve troškove ali neću da ona vidi taj novac osim onog najnužnijeg. Mene sada muči dal ja imam pravo to tražiti od njega, ipak su to njihova djeca i njihov odnos.
Samo jedna informacija jer ste pitali, po zakonu je nije dužan uzdržavati i to je samo njegova dobra volja!!

jelena jako ćeš pogriješiti ako se budeš petljala u način na koji se on skrbi o bivšoj obitelji.
Da meni novi partner uleti sa tom spikom ti kupi djeci traperice, ali ne daj njoj/njemu novac brzo bi postao bivši.
Ono što ti imaš pravo tražiti je poštovanje tebe i vašeg odnosa.Koliko će on dati novca svojoj bivšoj je njegova stvar, ali tvoja tj vaša je stvar kao ćete se vi organizirati život.
On sigurno ima razloge zbog čega joj daje toliko koliko joj daje i ti se tu nemaš što mješati, ali imaš pravo zahtjevati od njega da te zaštiti od njegove prtljage iz prošlosti tj njegove bivše žene.
Jer ona je tebe napala i ti ne želiš da se takvo ponašanje ponovi. On je u mogućnosti spriječiti to , neka razgovara sa svojom bivšom i jasno joj kaže da takvo ponašanje neće tolerirati i da će u slučaju da tako nešto ponovi poduzeti drastične korake. Već sam napisala da bi on lako mogao postaviti pitanje kome trebaju pripasti djeca jer ukoliko se ona nasilnički ponaša sud je lako može proglasiti neprikladnom majkom. No ti to u biti ne želiš je li tako.Samo želiš živjeti miran život. Na njega imaš pravo. Nemaš se pravo mješati o odnos njega i djece tj u način na koji će se on o djeci skrbiti.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 13:32   #60
Htjela bih samo reći curama koje se nalaze u vezama s rastavljenim muškarcima. Samo otvorenih očiju pratite njegovo ponašanje prije braka, dovoljna vam je prva situacija u kojoj on treba donijeti neku veću odluku a u kojoj ste uključeni svi, ili stati na nečiju stranu. Prva situacija vam uglavnom govori kako će se ponašati i ubuduće. Nemojte se kao ja zanositi sada je to tako, kada mi budemo u braku neće tako, kada dobijemo dijete morati će radi njega... to neće biti tako, govorim vam iz iskustva. Prije braka ga je još strah jer vas može izgubiti, u braku se taj strah smanji na minimum pa je još gore. Nemojte se dovesti u situaciju da ste konstantno nesretni i povrijeđeni uz muškarca kojeg volite i koji vas voli. Nema goreg osjećaja, vjerujte mi...
jelena2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:10.