Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2010., 21:56   #441
Quote:
AddictedToArt kaže: Pogledaj post
Uzmeš bočiću iz koje se može špricati, naspeš domestosa u nju, stavi vode koliko i domestosa i pošpricaj, to je to
Dal domestos skida i spriječava daljnju pojavu ?
__________________
GY - bolest
bugy_AB is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 21:36   #442
bugy_AB
Domestos nije rješenje. U tom prostoru očigledno ima previše vlage. Ukoliko je prostor u tvom vlasništvu svakako uloži u termoizolaciju. Budući se radi o zaštićenoj građevini nađi arhitekta koji se bavi fizikom zgrade da kvalitetno riješi dijelove fasade koji se moraju izolirati iznutra. Ako si u stanu privremeno mislim da je najjednostavnije nabaviti odvlaživač. Tema o odvlaživačima postoji pa pogledaj.
Luivni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 17:16   #443
Quote:
bugy_AB kaže: Pogledaj post
Dal domestos skida i spriječava daljnju pojavu ?
Ne sprijecava daljnju pojavu.
Mada meni se domestos cini preslabim, sad sam uzela domestos i nije mi nekaj, prije sam spricala mislim nekakav bref koji je bas bio za gljivice,drugi dan vecina je sama se povukla sa zida. Vidjela sam u Bipi nekakav ceresit za plijesan koji se sprica, oko 65 kn.Da li je to netko isprobao?

I kad se jako grije prostorija uz prozracivanje kod kuhanja, manje se stvaraju, cim ne grijes prevec po zimi,buknu narocito kad je pvc stolarija postavljena u starogradnju.
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 10:05   #444
Quote:
chani kaže: Pogledaj post
Ne sprijecava daljnju pojavu.
Mada meni se domestos cini preslabim, sad sam uzela domestos i nije mi nekaj, prije sam spricala mislim nekakav bref koji je bas bio za gljivice,drugi dan vecina je sama se povukla sa zida. Vidjela sam u Bipi nekakav ceresit za plijesan koji se sprica, oko 65 kn.Da li je to netko isprobao?

I kad se jako grije prostorija uz prozracivanje kod kuhanja, manje se stvaraju, cim ne grijes prevec po zimi,buknu narocito kad je pvc stolarija postavljena u starogradnju.
Ja sam imao na jednom mjestu u kuhinji (iza frižidera) gdje je dolazilo do kondenzacije. Kupio sam tekućinu (šprica) Nizozemskog proizvođača Bison.
I nakon 15 minuta se kompletno povuklo, nestalo je i više se nikada nije pojavilo. Užasno smrdi i trebalo je skoro cijeli dan da izračimo prostoriju ali smo se zato riješili te flekice. Nadam se trajno.
Isto mi se dogodilo prije mjesec dana u kupaonici na stropu (ugao kosine) i nakon 15 minuta do danas se strop bijeli kao kad je obojan.
Ako netko naleti negdje na to, ja bih kupio još jednu bočicu, pa nek se nađe, posebno zbog mahovine na stazi u vrtu (kockice).

Evo prepisao sam sa deklaracije:
Exsluzivni uvoznik i distributer: Madex d.o.o. Zadar,Slavka Batušiča bb.
Moram priznat da se više ne sjećam gdje sam to kupio, jer ju imam jedno 3 godine, i koristim je kod ovakvih situacija.
Podaci o proizvodu: Tekućina za odstranjenje pljesni, algi i mahovine u vlažnim prostorima u kući i izvan nje.Čsti pločice, utore u kupaonicama, kuhinjama, saunama, bazenima, garažama i spremištima.Također za ćišćenje fasade, balkona i vrtne omamentike.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 10:22   #445
Evo da skratim muke.Malo sam surfao i telefonirao.
Sada proizvode Bison uvozi TEXO d.o.o. Samobor.
Rekli su mi da imaju distribuciju u Šparu, Metrou,Bauhasu, Pevecu i Baumaxu.
Stvarno bi to preporučio svakome tko ima problema sa pljesni, glivicama, mahovinom.
Obavezno nositi rukavice jer je jako teško skinuti smrad sa ruke i paziti na oči i djeću.
Ja po zalihu.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.

Zadnje uređivanje casio : 15.12.2010. at 10:28.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 22:02   #446
Hvala, cak mi je "domaci"maler danas rekao da je vidio par puta to sredstvo da su neki koristili kad sam mu spomenula tvoj prijedlog i gnjavila ga sa tom temom...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 22:32   #447
I ja sam se dugo mucila s vlagom. Probali sve,od posebnih boja za zidove do raznih smrdljivih sredstava. I sve je bilo privremeno i za jakih kisa vlaga se vracala. Sad smo vanjske zidove presvukli silikonom i bojali. Nakon poplave u Neretvanskom kraju nama nema nista vlage.

Sent from my GT540 using Tapatalk
__________________
Razumi me, vrime je da se sidro podigne, pomakli smo granicu, grube riči je priskaču....
plavusa123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 14:14   #448
Quote:
mfcc kaže: Pogledaj post
Prvo trebate staviti termo fasadu na zid a onda ukloniti izvore vlage u kući (sušenje veša, kuhanje, kupanje u vreloj vodi,....). Vlagu iz zidova isto tako možete ukloniti sa kvalitetnim odvlaživaćima (Munters,....)
A na koji način da stavim termo fazadu na zid na dijelu kata di je stan. a kad drugi stanari ne žele jer jednostavno nemaj para. nemam ni ja ..ali ..necu valjda njih čekati..ha ha
__________________
Ali svaki put kad se on nasmijao, ja sam bila ta koja se zaljubila.
paullaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2010., 11:05   #449
Nama su se gljivice pocele pojavljivati druge zime kako smo uselili u kucu.
Prve zime ih nije bilo.
Na kuci je stiropor 5 cm i PVC stolarija.
Cinjenica je da nismo pravilno prozracivali, te smo imali dosta kondenzata na prozorima.
Sada zracimo 2-3 puta dnevno, sirom otvarajuci sve prozore po 3,4 minuta i situacija je mnooooogo bolja, sto se tice kondenzata. Ponekad se pojavi na prozorima, ali jako malo. Uglavnom ujutro.
Gljivice smo unistavali varikinom, a jednu sobu i plafon u kupatili smo prekrecili i nekim fungicidom (ne znam tocno koji, mm je to radio).
Uglavnom, ja sam surfajuci pronasla i ovo http://www.dracomerx.com/hr/proizvodi/akwapore-st.php
Interesuje me da li mislite da bi i ovo pomoglo?
sandrag is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 08:20   #450
problem sa vlagom u kući

Molila bih da mi pomognete...živim u kući u kojoj su prije jedno 2-3 god počeli vlažiti zidovi i to samo oni koji gledaju na ulicu....jedno metar od zemlje su zidovi vlažni i osjeti se vlaga u zraku ali nema plijesni. Ne znam više što da mislim jer je vlaga na zidovima koji nisu povezani niti se dotiću. Dužinom cijelog hodnika, i 3 spavaće sobe su totalna koma....isto tako žbuka ne odpada niti se zidovi rune samo je sve mokro i vlažno i to tokom cijele godine....da li mi netko može reći zbog čega se to možda dešava ili mi dati neki savjet koga da zovem ili kako da probam riješiti problem....

prvo što sam pomislila je da je možda negdje pukla vodovodna cijev koja lagano ispušta vodu i tako je navlažila temelje i sada se to navuklo na zidove...

hvala
jelena08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 19:46   #451
Unhappy Molim savjet- Hitno!

Živim u prizemlju kuće iznad garaže tj. podruma. U podrumu je vlaga ogromna i na nekim mjestima doslovno izvire voda što se vidi po blatu koje nastaje na zemljanom podu. Međutim problem se proširio i na stan u kojem živim koji je na tom podrumu. Vlaga izlazi na doslovno sve zidove i kapljice se cijede posvuda sa glatkih površina. Prozorska stakla su skroz mokra na većem dijelu kuće. Prozori su od PVC-a pa tu za sada nema neke štete ali vlaga je počela uništavati zidove i laminat. U skoro svim kutevima se pojavljuju crne gljivice, negdje čak i do visine koljena a laminat se napuhnuo na par mjesta. Kako to sanirati? Kolika bi cijena sanacije bila otprilike budući da se radi o velikom stanu (100-tinjak m2 + podrum iste kvadrature)? Kome da se obratim? Nitko od poznanika nema pojma a i ja sam potpuni laik. Želim neko trajno rješenje a ne nešto za kamufliranje problema. Kako se riješti gljivica? Pomognite pliz
__________________
Karton Macht Frei. by Tyndall ©
MyPoison is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 16:32   #452
Namjeravam farbati stan nanoteh bojom(boja na bazi srebra),to je boja protiv pljesni,pa bih molio ako neko ima iskustva ili je već farbao sa istom neka mi da neki savjet! Inače 5kg boje dođe 345kn i impregnacija je 145kn,to je navodno netoksična boja za razliku od ostalih!
__________________
Uživam kad po lijepom sunčanom danu mogu prošetati kroz polja, kroz šume, pokraj rijeka, kad mogu neposredno sagledati intiman život prirode oko sebe.
puležan999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 16:44   #453
Varikina ruls Ja sam sa varikinom napravio revoluciju u spavačoj sobi!
__________________
Uživam kad po lijepom sunčanom danu mogu prošetati kroz polja, kroz šume, pokraj rijeka, kad mogu neposredno sagledati intiman život prirode oko sebe.
puležan999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 16:52   #454
Quote:
titirlica kaže: Pogledaj post
OVAKO URAVO SAM ZVALA ZA TAJ PREMAZ BIONI NATURE navodno odlicna stvar, daju cak i garanciju 5 god da se gjivetine nece vratiti, ali veeelika mana barem meni je to što im je najmanje pakiranje od 5 litara ( 790,00 kn + pdv) što je dovoljno za cca 18 m2, kako je meni to jaaaako puno jer imam problem samo na jednom zidu oko prozora, zanima me jel ima zainteresiranih za podjelu????
Nanoteh ista stvar samo jeftinije
__________________
Uživam kad po lijepom sunčanom danu mogu prošetati kroz polja, kroz šume, pokraj rijeka, kad mogu neposredno sagledati intiman život prirode oko sebe.
puležan999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 17:34   #455
Quote:
schtakor kaže: Pogledaj post
ne na nogama
dakle na mojim zidovima bujaju bukovače skoro...kako se riješiti tog crnila iz ćoškova,pogotovo u spavaćoj sobi di se ne grije su osnovale koloniju...
dali ima neko sredstvo ili neko jednostavnije riješenje da ih se riješim?
hvala
Ofarbaj zidove u crno
__________________
Uživam kad po lijepom sunčanom danu mogu prošetati kroz polja, kroz šume, pokraj rijeka, kad mogu neposredno sagledati intiman život prirode oko sebe.
puležan999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 10:00   #456
Quote:
yeya kaže: Pogledaj post
U GSKG-u.....
a što kad predstavnik stanara ne želi prihvatiti činjenicu da treba sanirati zid?konkretno,naš zid je na sjevernoj strani i to je vanjski zid inače od boravka i u prosjeku jednom mjesečnom mi špricamo sa sredstvom protiv gljivica jer je nemoguće ga gledati na što liči.u toj prostoriji spava i dijete.znači,trebalo bi ponoviti fasadu i izolaciju.zgrada je stara 30 godina.i već smo pitali,pa je predstavnik bio "fin" i rekao da se nema novaca.i tu je svakoj priči kraj.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 22:25   #457
MyPoison

Nažalost tvoj problem može riješiti netko tko će prvo pogledat na kakvom položaju je kuća i odakle tolko vode u podrumu.
Vjerojatno će trebati riješiti drenažom temelja oko cijele kuće ako voda dolazi sa strane ,ako se probija ispod temelja odnosno odozdola to će biti još veći problem jer će trebati izliti se nova podrumska deka koja će se prije izolirati a zidove će trebati injektiranjem ili na neki drugi način napraviti nepropusne za kapilarnu vlagu
Takve intervencije su poprilično skupe treba se raspitati kod više majstora poslušati što savjetuju , jer će tu biti sto mišljenja i sto cijena
Nemoj se bojat zvati majstore da pogledaju od svakog se kad dođe i pogledat nešto naući.
sretno
cibetka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 13:33   #458
domestos razridjen s vodom pola pola i stavljen u spricu one tekucine za prat stakla.prvo da velim do problema je doslo jer je ormar stavljen u najgori cosak i zena se navabila susit ves u toj sobi.kad sam skonto gljivice prvo sam maknuo ormar osusio gljivice i cosak sa sobnim ventilatorom.obriso prvo sa suhom krpom posprico prvi put nestalo 80 % posprico drugi put nestalo sve.trebalo tri dana da se izlufta i osusi domestos farbat nije trebalo ne kuzi se vise nista.cijela akcija trajala 5 dana.
deri valdez is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 16:19   #459
Quote:
puležan999 kaže: Pogledaj post
Varikina ruls Ja sam sa varikinom napravio revoluciju u spavačoj sobi!
UPRAVO TO! Majka me podučila,najjeftinije i najjednostavnije rješenje,varikina u špricalicu neku(meni od sredstva za pranje stakla)
i udriiii! Al prvo maknut sve iz blizine i otvorit prozore i luftat jos poslije! Ne ostaje nista,ni na bijelom zidu,ni u boji
joanie1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 18:29   #460
Quote:
joanie1 kaže: Pogledaj post
UPRAVO TO! Majka me podučila,najjeftinije i najjednostavnije rješenje,varikina u špricalicu neku(meni od sredstva za pranje stakla)
i udriiii! Al prvo maknut sve iz blizine i otvorit prozore i luftat jos poslije! Ne ostaje nista,ni na bijelom zidu,ni u boji
a ni boje!
Igor1711 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:52.