Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2002., 20:34   #41
Ne mogu se više držati rezervirano, ovdje su koješta nabacali likovi o kojima inače nemam loše mišljenje. Zato ću i pokušati diskutirati s njima.

FFE, ako želiš imati djecu to je naravno tvoj izbor. I tvoja želja. Ostvari ju što prije, bit ćeš sretna i zadovoljna kao mama. Ali ćeš možda onda bolje razumjeti i one žene koje dvoje o tome da li bi imale djecu ili ne. Ili čak ne žele djecu. Svačiji je razlog dobar jer FFE, to nije stvar koja nam je naturena. Samo zato što smo žene mi ne moramo zato i rađati. I npr. zašto roditi dijete na silu, sao zato jer tako od nas okolina očekuje. A ovaj razlog, citiram
Quote:
Zene, sto cete kada budete stare bakice pa vas nitko ne nazove, ne pita kako ste, ne posjeti u bolnicu, ne posalje cestitku?
je čisti odraz sebičnosti. Djecu rađati samo zato jer se neće tko imati brinuti o nama dok ostarimo. Hvala, to ne samo da mi je bio zadnji razlog kojeg sam imala pri porodu, nego da sam tako razmišljala slobodno ste me mogli udaviti nakon poroda. Tako da djeca ne odrastu u sjeni potrebe njegovanja stare i nemoćne osobe. I uostalom, zašto bi žena trebala razlog da rodi? Zar to prije ne bi trebala biti želja?

I da ne bude zabune, majka sam dvoj djece i smatram da su relativno dobro odgojeni, prosječni, zadovoljni životom i svjesni sebe. To ne znači da sam ja uspješna maka. Ali sam ipak kakva takva majka i pomisao o majčinstvu mi nij strana. I sretna sam što ih imam.

A ti Marakana, iz tebe govori duboko patrijarhalno odgojen muškarac čiji je stav da je mjesto žene pod suncem ispunjeno jedino ako je bila majka i odgojila što više djece. To je moglo stajati u davna doba kada su ljudi puno umirali i kada je opstanak ljudske vrste ovisio o što više odgojene i odrasle ljudske djece. No više nije tako, okreni se oko sebe. Dozvoli ženama koje dvoje da li bi mogle biti dobre majke da ne moraju to biti na silu. I to je izbor kojeg im nitko ne bi trebao nametati, a najmanje muškarac!
Ardo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 20:34   #42
Yebiga, onda i ja imam ddijagnozu, k'o pesica........ajd nesht sam i nauchila..........ja imam problem k'o pes, ak' je to problem?????

A ochito je, chim o njemu raspravljamo.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 20:36   #43
Pesicin post me je zdrmao, jer mislim da ima prevelike testise s obzirom na svoj spol... svaka cast...

mene bi zanimali razlozi tvog stava... ali pretpostavljam da bi to zadiralo duboko u privatnost... pa necu inzistirat...

Natanijel... pomislila sam na tren da ti imas problema sa fertilitetom...

mene momentalno ne yebe uopce iznosim li detalje intimne prirode...

ja recimo znam da me upravo taj moj psiholoshki problem da ne zelim djecu, cini neplodnom... i nemam potrebe za ikakvom kontracepcijom...
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 20:37   #44
Quote:
Ardo kaže:
Djecu rađati samo zato jer se neće tko imati brinuti o nama dok ostarimo. Hvala, to ne samo da mi je bio zadnji razlog kojeg sam imala pri porodu, nego da sam tako razmišljala slobodno ste me mogli udaviti nakon poroda. Tako da djeca ne odrastu u sjeni potrebe njegovanja stare i nemoćne osobe. I uostalom, zašto bi žena trebala razlog da rodi? Zar to prije ne bi trebala biti želja?

Ardo, ja sam vec rekla da si carica.I jesi.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 20:42   #45
Quote:
LaFemmeClaire kaže:
ja recimo znam da me upravo taj moj psiholoshki problem da ne zelim djecu, cini neplodnom... i nemam potrebe za ikakvom kontracepcijom...
da, ali ja ne kužim...ako ti doslovno NE ŽELIŠ imati djecu, lfc, koliko te treba zamarati sve vezano uz to?

Mislim da nisi još raščistila, a možda nismo niti sve mi.

Evo, sad cu sve rec, yebiga..sinoc mi je bila kuma vjenchana ( ja sam njoj kuma, da ne bi bilo zabune) sa svojim klincem od 4 mjeseca.........ja sam tog malog doslovce ištipala, izljubila, previjala, hranila, mirisao je divno, raznježila sam se....ali ja nisam ni jednoga trena pomislila - ja to hocu.

Nisam.

Jesi li ti, lfc načisto s tim da ne želiš djecu?
Ili još dvojiš?
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 20:46   #46
Quote:
Pale Blue Eyes kaže:
Pes, evo prv put te necu optuziti za neki -nizam

ali nemrem izdrzati Pesica ti si djeconist ili paedionist (paediphobia)
Ma jebe mi se kaj sam - u ocima drugih. (Ne ide to sad tebe nego generalno.)
Ja sam ja. Uvijek i pred svakim.
Za mnogo toga me neki osudjuju, hrabriji cak i kazu (sto cijenim ), no to ne mijenja nista. Svoje odluke donosim sama i donosim ih tako da za mene budu maksimalno povoljne. Ako sam sretnija bez djeteta, a jesam, onda ga nece biti. Tocka.

No na pamet mi ne bi palo osuditi zene koje imaju klince i obozavaju ih. Savrseno sam svjesna cinjenice da je njima sreca u djeci. Moja nije, pa cemu ikome glumiti? A sebi pogotovo ne.


Klarice, je l' ti to i mene pitas za neke razloge ili samo nat?
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 20:47   #47
Majko mila...

Ne mogu vjerovat da ima toliko zena po mom ukusu...

Stvarno sam mislio da bi vas vecina htjela klince...

Ja ga bome isto tako ne zelim... Em iz straha da ga ne syebem, sto je samnom jako velika vjerojatnost, a osim toga... i ta cista sebicnost, ono, gledam stvari koje zelim u zivotu, i vidim da im nisam nista blize sad, nego kad sam imao 11

A bome sumnjam da cu im biti blizu i u iducih 10 godina... Pa di da se jos opteretim djetetom, ode mi onda cijeli zivot u krasan ku... pus

Em bi njegov zivot upropastio, em bi svoj do kraja upropastio...

Ma jesi lud, kakva djeca, ionako ih je previse na svijetu.... podvezat muda u cvor, i peri Lazo
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 20:49   #48
Quote:
nataniel kaže:

Jesi li ti, lfc načisto s tim da ne želiš djecu?
cuj... zaista mi je dosta bilo danas slusat to od moje majke... i jucer... i svaki dan...
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 20:51   #49
Joj, nedo bog da moj stara to mene jednom pita... Mislim da bi morao otrcat negdje daleko isti tren, samo da ju ne odvalim s necime
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 20:51   #50
Quote:
Gospon Pes kaže:


Klarice, je l' ti to i mene pitas za neke razloge ili samo nat?
o daa... svih... narocito tebe...
ja mogu navest razloge za koje ja mislim da ne zelim imat djecu...
ali zanimaju me i tudja misljenja
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 20:56   #51
Quote:
LaFemmeClaire kaže:
o daa... svih... narocito tebe...
Da ne pricam detalje (ne sto ne bih, nego preduga prica), moje djetinjstvo je bilo sjebano do kraja. Znam vrlo dobro sto djetetu treba, znam da sam to bez problema u stanju pruziti, ali jednostavno ne zelim jer sam izmedju djeteta i sebe odabrala sebe.
Ja sad zivim kako sam trebala u djetinjstvu, sad sam sretna ko klinac koji ima sve sto mu treba, a da sam rodila, to nikad ne bi bilo tako jer bih tada to djetetu pruzila, a sama izvisila po drugi put.
Ne pada mi na pamet.
Sebicnost, kao sto kaze Marakana. Uopce ne poricem da je tako.

Da ne bi tko mislio... Mom muzu je sve to receno PRIJE braka i on je takodjer odabrao mene na "stetu" djeteta.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 20:57   #52
Quote:
LaFemmeClaire kaže:
cuj... zaista mi je dosta bilo danas slusat to od moje majke... i jucer... i svaki dan...



Yebiga,to mogu skužit' iako mi nisi odgovorila, diplomacijo moja.

Iiskoristit cu tvoj topic za pohvaliti sve velike i predivne majke na svijetu, u svom pjesnichkom stilu, pa i moju Andjelu, koja je zmaj nad zmajevima i koja me nikada nije yebala stim pitanjima, pa i kad mi se svijet rushio na glavu , kada mi se veza pred brakom raspadala.Naime, ja sam bila nesebična kučka i ostavila čovjeka odnosno rekla mu neka ide dalje, bez mene........on se slomio, više nego ja.A i ja sam se bogme uništila, jer sam ga voljela na neki svoj način.On , da apsurd bude veći - nije našao ženu koja će mu roditi djecu.To ti je yebeni život.

Nego, moja Andjela,tada, kada je bilo grozno, pred prekid, me dovukla, prije nego sam se ukrcala na let za Dubrovnik i rekla : slushaj mala, nisi normalna,ali moja si - i znash sto ti kaze srce i tvoj unutrashnji glas - slijedi ga.

Moja Andjela je stvarno vanserijska mama, i velika je žena ( zato što je i mene , ofkorz rodila )

I sve majke, bez obzira što nemam to iskustvo su, po meni veličanstveni likovi.
I zato o majčinstvu mogu raspravljati, ipak, više žene, yebemusvedamuyebem - to je moja maternica, moje grudi, moje srce i tijelo, ja o tome znam i osjećam više nego muškarac.

Zato me marakana iziritirao.

Postajem zbrkana. Idem.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 21:01   #53
Quote:
Gospon Pes kaže:
Ja sad zivim kako sam trebala u djetinjstvu, sad sam sretna ko klinac koji ima sve sto mu treba, a da sam rodila, to nikad ne bi bilo tako jer bih tada to djetetu pruzila, a sama izvisila po drugi put.
Ne pada mi na pamet.
Sebicnost, kao sto kaze Marakana. Uopce ne poricem da je tako.


Pes... za 10 godina mi posalji SMS u vezi ovoga, i potsjeti me na sve to.... za svaki slucaj

Zeno, citas mi misli...
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 21:02   #54
Quote:
Gospon Pes kaže:

Ja sad zivim kako sam trebala u djetinjstvu, sad sam sretna ko klinac koji ima sve sto mu treba, a da sam rodila, to nikad ne bi bilo tako jer bih tada to djetetu pruzila, a sama izvisila po drugi put.
Ne pada mi na pamet.
Sebicnost, kao sto kaze Marakana. Uopce ne poricem da je tako.

uauuuu... bravo...
ako ti nesto znaci... cijenim i tebe i tvoj iskreni odgovor

Quote:
Da ne bi tko mislio... Mom muzu je sve to receno PRIJE braka i on je takodjer odabrao mene na "stetu" djeteta.
a na ovome ti zavidim... iskreno...
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 21:06   #55
Pes i ja ti zavidim.sad ce doc DK i rec' da smo ipak, zavidni............

Svaka mu chast.Imash mushkarca s mudima.Pravim.

Jer to je velika odluka.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 21:08   #56
Tu gdje mi svi živimo, većina iznesenih stavova nailazi na oštre osude "šire" zajednice. "Širu" zajednicu čini raja koja je na taj način odgajana i koja misli da može zaustavit vrijeme. Zapravo se radi o paničnom strahu tradicionalista koji se vole kitit značkom katolika i spremni su, zbog vlastitog straha od nepoznatog, žene s mozgom i "mudima" pribit na križ.
Zamislite, DA JEDNA ŽENA kaže da ne želi imat djecu!!! DA ONA, uopće, IMA PRAVO te riječi prevalit preko usta!!!
Nebrojeni su slučajevi gdje su se muževi hvatali na trudnoću. Malo koji je završio dobro po dijete. Apsurd, te cure nisu baš tako JAKO željele djecu. Pritisak koji ovo sjebano društvo radi na žene od 25,30 godina je strašan. Ni same ne znaju ZAŠTO one to MORAJU.
Klasika, dečko ima faks, stan, nije jebivetar. Jebeno mora bit na oprezu.

Na kraju, sve je stvar odgoja. Ak su ju od malena šopali sa spikom "samo je dvoje+dijete(2,3) obitelj", "samo kroz djecu i muža žena može ispunit sebe", "djeca razvedenih roditelja pate (po defaultu)", nije ni drugo za očekivat nego sjebani, mrtvi brakovi.

Mislim da je najvažnije naći partnera u ljubavi, bez obzira kako se takva zajednica zvala. Brak? Ako stvarno želite. Djeca?Samo uz jaku obostranu želju i shvaćanje odgovornosti koju to sa sobom nosi. Djeca nisu čokoladice, koje se POŽELE.

Curke, svaka čast. Ak ne želite, u redu je. Ak nemate instinkta, i to je u redu.


Pozdrav, knedl
germknedl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 21:09   #57
A mozda je to i dragome pasalo, zbog nekih njegovih razloga....

Pes, jel i on bio sjeban ko i svi mi ostali?

I, da se pridruzim grupnom zavidjenju, i ja ti zavidim, i nadam se da cu i ja znat rec ne kad cu trebat...
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 21:13   #58
Quote:
germknedl kaže:
Mislim da je najvažnije naći partnera u ljubavi, bez obzira kako se takva zajednica zvala. Brak? Ako stvarno želite. Djeca?Samo uz jaku obostranu želju i shvaćanje odgovornosti koju to sa sobom nosi. Djeca nisu čokoladice, koje se POŽELE.
Knedl, e to ja želim, a moj bivshi ( nije on losh) se kune da bi sve izdrzao, da budemo ponovo skupa.Nisam sigurna.
Ali si velikim dijelom u pravu.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 21:15   #59
I moj me bivshi suprug optuzhivao za sebichnost... on je zhelio troje djece. A ovo svoje jedno nikad nije presvukao, nahranio, odveo u vrtic, u park i to dok smo bili u braku.

Ljudi su jaki na rjechima.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 21:19   #60
Quote:
magic kaže:
I moj me bivshi suprug optuzhivao za sebichnost... on je zhelio troje djece. A ovo svoje jedno nikad nije presvukao, nahranio, odveo u vrtic, u park i to dok smo bili u braku.

Ljudi su jaki na rjechima.
nemoj tako madjik... ja sam sigurna da njemu i vecini nesebicnih muskaraca za imat djecu... ne bi bio problem ni ejakulirat tri puta...
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:46.