Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2007., 09:56   #61
Ima da mi vrati prezime, niti to joj nedam, k.... j.....
tudum78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 11:34   #62
Wink

A ja sam promijenila prezime (vratila djevojačko) čim sam saznala da muž ima ljubavnicu. Jednostavno....toliko me je povrijedio da nisam mogla čekati dok ne završi brakorazvodni postupak...
Mogu vam reći da ga je moja promjena prezimena užasno povrijedila, bez obzira na to što je on mene ostavio!! Ah..muškarci su stvarno čudni.
ansatha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 11:44   #63
ja bih definitivno vratila svoje prezime, jer ne vidim niti jedan razlog da ga nakon razvoda zadrzim..
__________________
Kupujem, prodajem, oduzimam i dodajem
Sorrela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 08:34   #64
Wink ;

I ja sam mislila vratiti prezime ODMAH!!
Ali onda su mi objasnili; u slučaju da me policija traži dokumente (npr. prometna, gužva..) teško je dokazati da je moja kćer fakat moja - nemamo isto prezime.
Isto se odnosi na prijelazak granice - tj ja moram imati potvrdu ovjerenu kod javnog bilježnika (od bivšeg) da ja smijem dijete voditi preko granice.
Uostalom i moja sestra je morala isto dobiti od mene kad je s malom išla u čatež. Ili nositi sa sobom UVIJEK sve dokumente koji potkrepljuju da sam ja skrbnik, ja mama, ja big bos, ja rastavljena, ja promijenila prezime.
Zato sam odustala.. Ionako mi je torba uvijek puna nekog smeća..

Vrijeme je prošlo više mi ni ne znači posebno to prezime - samo je prezime.
BUBI 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 01:18   #65
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
ostavila sam prezime, djece nismo imali

iz dna duse mrzim redove i cekanja i guzve i stajanje na jednom mjestu

pitala sam bivseg jel mu smeta - rekao je ne

pitala sam sadasnjeg jel mu smeta - rekao je ne


i svi sretni i zadovoljni
meni je ovo zakon

atlantis, oprosti, nemam se namjeru ismijavati, ali otvorilo mi je sasvim novi pogled na situaciju
jesi razmisljala o tome da sadasnji uzme tvoje sadasnje prezime?

jel to uopce moguce-pravno?

moguce je da muz uzme zenino prezime, ali moze li muz uzeti njezino novo prezime? kakve bi samo tu bile mogucnosti i posljedice!
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 22:18   #66
koga briga za prezime

Ja sam zadržala prezime mog bivšeg iz jednostavnog razloga što je ljepše od
djevojačkog i ljepše od sadašnjeg muževog!
Triša is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 23:19   #67
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
meni je ovo zakon

atlantis, oprosti, nemam se namjeru ismijavati, ali otvorilo mi je sasvim novi pogled na situaciju
jesi razmisljala o tome da sadasnji uzme tvoje sadasnje prezime?

jel to uopce moguce-pravno?

moguce je da muz uzme zenino prezime, ali moze li muz uzeti njezino novo prezime? kakve bi samo tu bile mogucnosti i posljedice!
naravno da je moguće

Članak 31. Obiteljskog zakona

(1) Prilikom sklapanja braka nevjesta i ženik mogu se sporazumjeti:

1. da svako zadrži svoje prezime,

2. da kao zajedničko prezime uzmu prezime jednog od njih,

3. da kao zajedničko uzmu oba prezimena,

4. da svaki od njih uz svoje prezime uzme i prezime bračnog druga i odluči koje će upotrebljavati na prvom, a koje na drugom mjestu.

(2) U slučaju sporazuma o prezimenu iz stavka 1. točke 3. ovoga članka nevjesta i ženik odlučit će koje će prezime upotrebljavati na prvom, a koje na drugom mjestu.

(3) Sporazum o prezimenu mora biti u skladu s odredbama posebnog zakona.
studentica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 20:07   #68
Definitivno da ...jos ako nemas djece definitivno x 2
Coco_Chanel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 20:15   #69
Quote:
Coco_Chanel kaže: Pogledaj post
Definitivno da ...jos ako nemas djece definitivno x 2
slažem se, još kab bi bivša mog budućeg tako mislila, to bi bilo
otimacica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 22:32   #70
Quote:
otimacica kaže: Pogledaj post
slažem se, još kab bi bivša mog budućeg tako mislila, to bi bilo
A zašto te muči što bivša misli?
Xenia 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 22:37   #71
Quote:
Xenia 13 kaže: Pogledaj post
A zašto te muči što bivša misli?
to je bila šala, mislila sam kada bi ona bar vratila svoje
otimacica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 10:15   #72
Quote:
otimacica kaže: Pogledaj post
to je bila šala, mislila sam kada bi ona bar vratila svoje
Shvatila sam, ali mi nije jasno zašto te smeta da ima njegovo prezime?
Xenia 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 15:21   #73
Quote:
Xenia 13 kaže: Pogledaj post
Shvatila sam, ali mi nije jasno zašto te smeta da ima njegovo prezime?
Recimo to ovako, nije da me smeta nešto posebno ali voljela bi da se ja ne prezivam ko ona. To je kad bi ja mogla birati i nije nikakva tragedija ako ne bude tako...
otimacica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 22:19   #74
evo konacno razvedena....!!
Za promjenu prezimena..zvala..moram donijeti izvadak iz matice rodjenih(tam gdje i inace vadite) i predajem ga u maticni ured zajedno sa zahtjevom(dobije se tamo)..jedino izvadak iz matice rodjenih mora imati pribiljezbu da je brakrazveden..ak nema nosite sudsku presudu i oni to pribiljeze

Dal se moze ostaviti prezime od bivseg..a recimo dodati svoje nakon razvoda...mislim da cu ipak samo svoje vratiti
al zanima me za i protiv toga...sta vi mislite
b-mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 00:20   #75
evo iz zakona nesto..
Nakon pravomoćnosti sudske presude o razvodu braka sud bi trebao postupiti po čl.17 Zakona o državnim maticama (N.N. br.96/1993)
Članak 17.
Presudu kojom se utvrđuje da brak ne postoji ili se poništava ili se razvodi sud će dostaviti nadležnom matičaru u roku od 15 dana od nastupa pravnih posljedica pravomoćne presude, radi upisa u maticu rođenih i maticu vjenčanih.

Prema čl.5 Zakona o osobnom imenu (N.N.br.69/1992) moguća je promjena prezimena nakon razvoda braka.
Članak 5.
Ako se jedan od supružnika odluči vratiti na prezime koje je imao prije zaključenja braka može u roku od 6 mjeseci od prestanka braka o tome dati izjavu matičaru u mjestu svog prebivališta.
Izjava iz prethodnog stavka temelj je za upis promjene osobnog imena u matične knjige.
b-mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 08:45   #76
Smile Briga re za prezime

Quote:
b-mina kaže: Pogledaj post
evo konacno razvedena....!!
Za promjenu prezimena..zvala..moram donijeti izvadak iz matice rodjenih(tam gdje i inace vadite) i predajem ga u maticni ured zajedno sa zahtjevom(dobije se tamo)..jedino izvadak iz matice rodjenih mora imati pribiljezbu da je brakrazveden..ak nema nosite sudsku presudu i oni to pribiljeze

Dal se moze ostaviti prezime od bivseg..a recimo dodati svoje nakon razvoda...mislim da cu ipak samo svoje vratiti
al zanima me za i protiv toga...sta vi mislite
Konačno si svoja briga te za prezime, uzmi lijepo svoje i riješi se toga što te snjim povezuje. Sretno!
Triša is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 17:48   #77
Quote:
Triša kaže: Pogledaj post
Konačno si svoja briga te za prezime, uzmi lijepo svoje i riješi se toga što te snjim povezuje. Sretno!
hehe..rjesila sam se..u petak predala zahtjev..vracam se samo na djevojacko-veseli me sto cu diplomirati sa svojim prezimenom

Gospodin se nije javljao pola godine..jucer se javio..puno mu placati slanje alimentacije postom..nakon svega sto je bilo jednostavno mu ne zelim izaci u susret..zasto bih ja placala vodjenje racuna u banci ak mi trenutno ne treba samo zato sto je njemu puno placati za slanje novca poštom..
Nismo dijelili bracnu imovinu...nije mi dao ni da ja osobno iselim svoje stvari..vec je brze bolje prodao kucu(darovana mu je od oca, iako smo zivjeli zajedno kad ju je dobio)..
nisam se s njim povlacila ni po sudu za alimentaciju..odredila sam da imam druge priioritete u zivotu od povlacenja po sudovima..te s obzirom na to da dosad nije plaćao nista-da koliko god dobijem presudom bit ce vise nego dosad.
Zivot sam odlucila posvetiti sebi i svom djetetu..u pronalazenju svoga mira i snage
da to dijete izvedem na pravi put i omogucim mu da bude sretan u zivotu. Zahvalna sam svojim roditeljima..na pomoci..podrsci i strpljenju koje su pruzili meni i mom djetetu..jer bez njih njegov napredak bi bio puno sporiji..
Ne vjerujem ni u pravosudje ni u CZSS..jer po njima je on uzoran otac-a koji uvijek ima nest za raditi ili negdje ici-nego da bude sa svojim djetetom..koji ne zeli izostati s posla-ni kad je mali hodao po raznim pretragama...koji nije bio uz njega ni u bolnici..ni na kontrolama kod logopeda, defektologa, psihologa..iskreno nema gdje nismo bili..tuzno je to...al opet ja ne zalim..im sad kad ovo pisem..kao da pisem o dalekoj proslosti..jednostavno sam sretna sto sam konacno bez dodatnih okova..
b-mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 22:38   #78
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
meni je ovo zakon

atlantis, oprosti, nemam se namjeru ismijavati, ali otvorilo mi je sasvim novi pogled na situaciju
jesi razmisljala o tome da sadasnji uzme tvoje sadasnje prezime?

jel to uopce moguce-pravno?

moguce je da muz uzme zenino prezime, ali moze li muz uzeti njezino novo prezime? kakve bi samo tu bile mogucnosti i posljedice!
zasto bi?

ja nisam prezime, nisam 8 slova na papiru i ne poistovjecujem se s njima...

ako ce me dragi zenit uzet chu njegovo, ako nechu mozda promjenim prezime kad cu ionak mijenjat dokumente zbog selidbe... a mozda ostanem i na ovom... meni ono ne smeta....

jebes slova, iza njih sam ja takva kakav jesam, ma koja god slova bila
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 09:54   #79
Thumbs up Ne daj se Ines-pardon B-mina

B-mina, ti si genijalka-bravo,bravo za tebe. Prošla sam slične stvari i ojačala, izvela dvije prkrasne cure na pravi put-sad su već odrasle.
Kakvi sudovi, kakve trice, ako želi biti otac - neka, ako ne - tko ga šmirgla!
Znam puno mama, koje su zamjenjivale oba roditelja, uz pomoć svojih roditelja i odgojile predivnu djecu.
Triša is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 16:08   #80
Ne bih mjenjala prezime. U velikoj većini situacija.
Dobro mi je ovo koje imam i šta si imam nabijat papirologiju i stajanje u redovima.
__________________
I'AM smiling!!!
lilla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:47.