Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2016., 08:58   #2381
nisam za nepotrebno usisavanje koje nekima zna prijeci u hobi pa saugaju po difoltu i kad treba i kad ne treba.
ali kad je nos zacepljen i dijete ne zna ispuhati, apsolutno treba to nekako izvuci van jer cesto povuce na uho pa dodje do komplikacija.
treba gledati na arianu kao na pomoc a ne na mucenje.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 09:21   #2382
pa da. L je naucila puhati nos dost rano (usprkos ariani ) ali to je bilo samo ono iz nosa. ono glavno da ispuse, to je oko 3 naucila
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 09:36   #2383
ajme, kad se sjetim svega kaj sam mu znala izvući iz nosa, oni masni šmrklji i nikada kraja izvlačenju. ariana nas je definitivno spašavala.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 09:54   #2384
Nas isto

I sad kad je jako postopan mu usisam, tj usisa si sam
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 09:56   #2385
Ajde par savjeta kak nauciti puhati nos

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 10:08   #2386
nemam recept.
stariji nije znao posteno ispuhati skoro do 4 g, pretrgli smo se od objasnjavanja i demonstriranja.
mladja je skuzila s nekih 19-20 mj. dok je gledala nas i njega i sad vec puse nos kao velika.
baj baj arianna
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 10:22   #2387
Apsolutno treba izvuci sparavom na pogon usisivac? Apsolutno?
Kako je ljudska vrsta prezivjela bez tog apsoluta? I kako stotine milijuna djece i danas prezivljavaju bez toga?
To je izmisljeno za tesko bolesnu djecu u bolnici i vec su doktori pisali protiv masovnog koristenja iste.

Samo cu jos jednom napisati - nikad nisam usisavla arianom, nikad. Nikad nisu imali upalu uha, pluca, bronhitis i sl... A s obzirom da su isli u jaslice od godine dana sasvim je jasno da im je non-stop curio nos vise-manje prvih godinu dana.

Sto se tice puhanja, naucili su svatko onda kad im je "kliknulo" u glavi, starija s cca 16 mjeseci, mladji oko 2g i nesto sitno...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 11:02   #2388
Pa prezivjeli smo i mi bez autosjedalica jbg

Znam samo da dok sam koristila arianu i ispiranje, nije nikad imao upalu uha, a kad nije vise dao ispirat kad je prosao 3, odmah su mu se dvije za redom zakeljile tak da je orl htjela i cjevcicu ugradivat
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 13:29   #2389
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Apsolutno treba izvuci sparavom na pogon usisivac? Apsolutno?
apsolutno slajm treba NEKAKO (tako sam napisala, jel) izvuci van. na ovaj ili onaj nacin.
drago mi je da ti djeca nisu nikad imala respiratorne tegobe, no mislim da vecina jaslicara ipak nije te srece.
zato treba ariannu prezentirati kao jedno od vecih zala ovog svijeta od kojeg treba bjezati kao vrag od tamjana.
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Dobila menstr.nekoliko dana ranije, a doma ko za dispet ni jednog jedinog uloska. Cak ni vate.

Eto tako da sad hodam po gradu u njenoj peleni
isuse
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 14:21   #2390
Mojoj sestri je mama izvlacila smrklje sa nekakvom malom pumpicom. Tog je znala biti poprilicno... ja svom malom nisam uspjela nis izvuci s tim. Nije mu cak ni u nosnicu uslo. Valjda smo kupili preveliku... onak je to gumeno pa se stisce i stvara vakuum.
A neki dan sam vidjela jednu malu kak curici izvlaci smrklje sa necim ko arianna samo jedan dio metne maloj u nos, a drugi sebi u usta pa uvlaci.

Prije nego sam postala roditelj mislila sam da ovi kaj djeci usisavaju nos nisu normlani i da im treba poslati socijalnu. nisam znala kak to funkcionira

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 14:42   #2391
bome sam.se i ja grozila ariane ali prva upala uha me uvjerila :S
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 15:07   #2392
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Apsolutno treba izvuci sparavom na pogon usisivac? Apsolutno?
Kako je ljudska vrsta prezivjela bez tog apsoluta? I kako stotine milijuna djece i danas prezivljavaju bez toga?
To je izmisljeno za tesko bolesnu djecu u bolnici i vec su doktori pisali protiv masovnog koristenja iste.

Samo cu jos jednom napisati - nikad nisam usisavla arianom, nikad. Nikad nisu imali upalu uha, pluca, bronhitis i sl... A s obzirom da su isli u jaslice od godine dana sasvim je jasno da im je non-stop curio nos vise-manje prvih godinu dana.

Sto se tice puhanja, naucili su svatko onda kad im je "kliknulo" u glavi, starija s cca 16 mjeseci, mladji oko 2g i nesto sitno...
Masovno korištenje ičega je problem.

Injekcija solumedrola sa 6 mjeseci pa sam i ja pjevala drugu pjesmu, jbga.

Osim seksa, masovno korištenje seksa nije problem, božemprosti što bogohulim protiv boga seksa
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 15:33   #2393
Ma glavni problem s arianom meni je da je postala jedno od tih "must have" piz*$rija koje se guraju svugdje i bez koje navodno jednostavno ne-mo-zes. Nemres vise imat dijete a da ne pije iz specijalne sippy bocice, da ne jede iz specijalnog baby tanjura sa specijalnom zlicicom koja mijenja boju ako je kriva temperatura, ne mozes ga okupati u obicnoj kadi nego u posebnoj bebi kadici, jede iskljucivo u hranilici (po mogucnosti ga mama hrani zlicom do 3. godine) itd itd. Ukljucivo i savjet da ako curi nos moras uzeti arianu i to usisati, a najobicnije maramice kao da nikad nisu opcija. Ne znam.. Gledam ponekad te neke poznate s djecom, i drzim cvrsto jezik za zubima, jer po meni rade od djece frustrirana bica koja smiju samo odredjene "baby-safe" stvari plus je obicno kombinirano s nekakvom do nivoa opsesije definiranom rutinom a rezultati takvog odgoja su ocekivani.

Pa volim onako, za promjenu tona, naglasiti da moze i drugacije Lijecim malo svoje RL frustracije da mi pristojnost i zdrav razum brane da kazem sto stvarno mislim (makar se meni nitko nije ustrucavao iscudjavati nad mojim postupcima)
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 17:03   #2394
Imamo malu pumpicu u obliku pingvina (dm 20 kn) i onu sto ima dio koji ide roditelju u usta. Zasad nam je to dosta. Mali ne ide u jaslice.
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 18:34   #2395
E tu pumpicu u obliku pingvina smo mi imali. Meni to nije islo nikak.

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 20:37   #2396
Sad citam malo... I ja si od jucer mislim da li da mu usisam to iz nosa ili ne,i nisam
Jel moze od toga biti temp?
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 23:29   #2397
Ne mogu uopće zamisliti roditelje koji bi svaki slinav nos arianom rješavali, ako im dijete reagira plačom i otimanjem kao što je slučaj sa mojim djetetom. Zato nekako mislim da ljudi vjerojatno ipak ne pretjeruju s tim.

Moja je još malena vjerojatno da bi znala ispuhati nos kako treba, ali učimo tako što joj pokazujem kako ja to radim. Primjetili smo ovih dana da hoće ponekad da nas oponaša i s tim, ali to puhanje nije dovoljno za prave šmrklje. Njoj je interesantan zvuk koji prave odrasli šmrkavi nosevi kada se ispuhaju.

Snow, nemam iskustva, ali mi logika neka nalaže da neće dobiti temp.niti od usisavanja niti ako ga ne usisaš. Napisala sam već na Štracama da sam ja mojoj danas čitav dan na otprilike dva sata kapala u nos čaj od sljezovog korijena i puuuno joj manje curi nosić i nije više začepljen (ali ima veze i sa tim da je do sada već to malo sazorilo) tako da možda, ako se već bojiš ariane, probaš sa tim.
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 08:22   #2398
Ma mene frka da mu se puno toga skupljalo u sinusima i sad se proširilo dalje (uho, grlo...). Jer mu je puno curio nos, a ne zna ispuhati.
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 09:19   #2399
moj voli usisavati nosić. skoro sve radi sam. izvlači kabel iz usisavača, (ja uštekam), namjesti sam nastavke, upali usisavač, ja mu usisam, on ugasi usisavač i onda se poslije divimo šmrkljićima koje smo usisali i skupa idemo prat nastavke.
nos usisavamo prije spavanja kad treba jer mu ga šlajm koji se skupi u grlu škaklja pa ga budi.
nos je tek nedavno naučio puhati, ali to radi preslabo i malo toga ispuše.
__________________
26111984.27032003.23102004.22092012.29092013.22082016.
M.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 10:15   #2400
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Apsolutno treba izvuci sparavom na pogon usisivac? Apsolutno?
Kako je ljudska vrsta prezivjela bez tog apsoluta? I kako stotine milijuna djece i danas prezivljavaju bez toga?
To je izmisljeno za tesko bolesnu djecu u bolnici i vec su doktori pisali protiv masovnog koristenja iste.

Samo cu jos jednom napisati - nikad nisam usisavla arianom, nikad. Nikad nisu imali upalu uha, pluca, bronhitis i sl... A s obzirom da su isli u jaslice od godine dana sasvim je jasno da im je non-stop curio nos vise-manje prvih godinu dana.

Sto se tice puhanja, naucili su svatko onda kad im je "kliknulo" u glavi, starija s cca 16 mjeseci, mladji oko 2g i nesto sitno...

ali kak bi bebi od 2 mjeseca to radila bez arianne? moja mama je rekla da je meni kad sam bila mala s pincetom to radila


ja sad maloj malo fizioloske uspricam i onda izvucem arianom. sad ima 4 mjeseca pa je problem uspricat joj jer se stalno vrti i ne da, a dok disem joj cujem da se muci s tim.



nekad ni s ariannom ne mogu koliko toga ima, a bas se zalijepi za stijenke nosnice. ono, vidim da su smrklji tu, a ne idu van
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:45.