Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2002., 08:36   #1
fit for success, gem collection i slična sranja

Zar se ovaj narod nikada neće opametiti?
Prvo su tisuće popušile na financijskom inženjeringu, a sada dižu kredite da bi uplatili 2k+ EUR za skripte i predavanja na temu kako se obogatiti. I to plaćaju frajerima koji su cijelu godinu svako malo u crnoj kronici. Ljudska glupost je bezgranična.
Ajde priznajte jeste li išli vidit što je to
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 08:59   #2
Htjeli mi to priznati ili ne ono što nas ždere je balkanski mentalitet...i tu nema pomoći...
smotana2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 14:27   #3
Quote:
Originally posted by smotana2001
Htjeli mi to priznati ili ne ono što nas ždere je balkanski mentalitet...i tu nema pomoći...
Kakve sad to ima veze? Pa puse gradjani i s bankama, kako nece s prepredenim varalicama.
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2002., 10:04   #4
Ma ne, to je beznadje. Postenim radom nikad na zelenu granu, pa se ljudi bacaju na takve stvari.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2002., 10:06   #5
Ovo baš i nema puno veze sa balkanskim mentalitetom, radi se zapravo o tome da je ljudska pohlepa vraški gadna stvar. I kad se nekome servira 'mogućnost brze zarade' naravno da će prvo proraditi impulsivna želja za brzim bogaćenjem na lak način, a tek kasnije se javlja glas razuma.

Ista stvar funkcionira u državama koje nisu dio Balkana, a posebno 'plodno tlo' nalazi u u onim dražavama (ili društvenim slojevima neke države) gdje su građani siromašniji, nemotivirani za rad, i sl. O pameti i narodu ne bih puno govorio, ali je očito da to dvoje baš i ne ide zajedno.

Financijski inžinjering bi i danas opet upalio, a to se jedino može sprječiti edukacijom ljudi i usvajanjem zakonske regulative koja takve i slične makinacije svodi na najmanju moguću mjeru.

P.S. Kakve veze imaju banke sa 'piramidalnim sustavima' i financijskim inžinjeringom ?!!!
Martin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2002., 10:34   #6
Tocno, Martine. U Svicarskoj je bio slucaj piramidalnog sustava pod imenom "European Kings Club".

A sto je zapravo NASDAQ, Neuer Markt itd.? Dok su ljudi kupovali, sve OK, a nakon 2000. propast i veliko kukanje ("Da nam je netko to rekao ...").

Znaci sa balkanskim mentalitetom nema veze.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2002., 23:51   #7
?????

to što se razmećete bankovnim knjižicama bez pokrića stvarno je žalosno. svi ti vaši off-shore računi za off-shore firme vrijede samo u vašoj mašti. Uostalom kakva je to firma koja ima sjedište u Gibraltaru (to mi je poznato od negdje). Bilo bi bolje da ste sjedište napravili na Otoku svetog Mauricijusa. Zvučalo bi važnije, a tamo su vjerovatno i porezni zakoni slabiji. Uostalom znate li da Bill Gates prodaje Microsoft i prelazi u Gem. Traži da ga netko uključi ali nitko neće, jer vi uključujete samo najbolje prijatelje i one do kojih vam je stalo. Vi taj posao ne radite radi novaca već da pomognete prijateljima. I oni vam trebaju biti zahvalni. Što ste uzeli njihovih 900 Eura. Ma kako ste mi vi pošteni. Nije ni čudo što vas u ovome prevarantskom modernom svijetu(SAD, Njemačka) trpaju u zatvore. Ma vi ste heroji. Svaka čast. Što Njemci znaju o gospodarstvu. Kakav Mercedes, BMW, AUDI sve su to male firmice prema GEm-u. Kakav Japan. pa oni imaju samo Sony, Hondu, Kawasaki. Ma pojma oni nemaju kad nemaju Gem collection. Ali zato ga imamo mi Hrvati, a i Srbi hvala Bogu. Imaju ga i Bosanci. Dali nam ga braća Česi. To je nacija od silnog gospodarstva. Oni kažu da smo mi nazadni i da smo na balkanu, a nemaju Gem. Pa oni su nazadni. Za par godina će zemlje Evropske unije zatražiti prijem u Balkansku Gemoslaviju. Svaka čast samo naprijed. Spasite nas od naše bijede. Uzmite naših 900 Eura, a mi čemo vam biti zahvalni jer ste nam pomogli.
 
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 08:07   #8
Nije 900 nego 2290
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 09:43   #9
Pa nemreš mi reći da ljudi ne znaju u što ulaze? Svaka tvrtka koja nije registrirana na trgovackom sudu RH i koja ne plaća porez u Hrvatskoj ne radi legalno. Stoga, samo ljudska lakomost i gramzljivost pa makar i pod cijenu kriminala dovodi do toga da takva sranja cvatu.

Nevjerojatno kako lako ljudi prodaju svoje poštenje, svoj moral, svoje vrijednosti i sebe.

Trebalo bi ih sve kazniti i opaliti po džepu, jer oni i te kako znaju što čine, ako ništa drugo barem u trenutku kad se moraju obvezati da neće odavati tajne sadržaje sa seminara....
Armina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 18:02   #10
....

Sailore mislio sam na 900 Eura koje dobiju od čovjeka kojeg uvedu u "posao"
 
Odgovori s citatom
Old 13.12.2002., 12:20   #11
Znam dvoje ljudi koji su usli u taj lanac ( ovdje se za GEM katkad koristi termin firma, iako se to nipocemu firmom ne moze nazvati).
Dali su im 2290 Eura, oboje su dovukli jos jednoga i za to kolko ja znam dobili neke eure. Jako je zalosno sto su se oboje
prilicno promjenili. Ja sam bio na tom njihovom "info sastanku" i jos sad ne mogu vjerovat da ti netko tko te dobro poznaje moze prodavat takve gluposti. A i na taj cirkus sam dosao na prijevaru,
jer sam im rekao, da ne idem tamo ako je to neka prodaja ili ako treba trazit ljude i uvaljivat ih u nesto. Rekli su da je to neka vrsta menadžmenta. Onda mi jos frend koji je isao samnom kaze, kako ih on dobro poznaje i da je siguan da nas ne bi vodili na na neku glupost.
Mislim, da ljude treba informirati da ne budu naivni, jer da bi se novci dobili netko ih mora dati. A najcesce su ti "davaci novaca "ljudi koji bas nemaju
puno novaca i tesko im pokloniti nekoliko tisuca eura, odnosno kupiti taj cuveni "proizvod".
 
Odgovori s citatom
Old 13.12.2002., 12:49   #12
Quote:
Originally posted by Gabs

Mislim, da ljude treba informirati da ne budu naivni...
Oni im izgleda stavljaju neki kua u piće, gljive, crack, onu drogu za silovanje (u mozak), što li, jer podivljaju i više ništa ne slušaju

Ma ni novine ne čitaju, samo u Jutarnjem u 10 dana bile su dvije stranice o tome, s tim da je novinar prilično potcijenio razmjere i uplaćene svote
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 12:13   #13
Ma nemoraju im ništa staviti u piće, a i da štogod stave, to ne bi bilo duga vijeka. Ono na što GEM ide je čista psihologija.

Prvo se pojavi ekipa slatkorječivih ljudi u elegantnim odjelima, zatim te pilaju par sati, dovoljno kratko da ne popi***š, a opet dovoljno dugo da bi poslije i za mlijeko rekao da nije bjelo. Nakon toga zakuska, pa opet hvalospjevi, i tad ti se već vrti ono stlizirano slovo € ispred očiju, kao u crtićima (doduše u crtićima se radi od drugoj valuti, ali princip je isti ).

Oni koji na sve ovo najsednu, nesumljivo postaju vjerni sljedbenici, a u novinskim napisima vise samo 'zlonamjernu konkurenciju' koja ih želi odmamiti od njihove velike zarade.

Martin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2002., 22:40   #14
I da HTV, kao jedini utjecajan medij u ovoj zemlji (ne zavaravajmo se, u ovoj zelji se ne cita), nije nasao za shodno da narod upozori da ne nasjeda na te gadove. S druge strane, TV Slovenija je davala vise priloga o tome.
Sad su se razmilili u rijeckom kraju, ja sam svoje friendove upozorio da ne nasjedaju na ta sranja, jer mi je jedan friend jos davno postao zaludjen sa tim piramidalnim managementom. Vec tri godine zivi samo za to, postao je obican zombi, zapostavio bilo kakav drugi oblik zivota, s njim vise ne mozes ni na kavu, kraj njega je Jehovin svjedok vrlo razumno bice.
Ljudi, pazite se tih manijaka! Sve to treba u zatvor, jer ce ovdje nastati nova Albanija.
neovisan? is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2002., 13:16   #15
Što se ljutiš na financijski inžinjering i ine gluposti? Pa pred sobom imaš kladionica koliko hoćeš. Svaki drugi stanovnik igra loto ili nešto slično. I to je normalno? Nije.
Pogledaj kviz "Želite li postati milijunaš" Pogledaj samo naslov. TO nema veze sa znanjem. TO ima veze sa ljudskom pohlepom.
Okruženi smo time. A financijski inžinjering je,ako ništa drugo, bar malo sofisticiraniji. Ako ništa barem malo moraš napregnuti mozak da dokučiš što je to.
I što ti je kriv balkanski mentalitet.
To je ljudska osobina. Pohlepa, želja da se do nečega dođe bez prevelikih ulaganja i bez rada.
Pa vidi nas sve uostalom, kako kupujemo na akcijama. Jer, kao prošli smo jeftinije...he,he...šipak smo prošli jeftinije...ali eto svi imamo taj mentalni sklop....
To je tako. I dam se kladiti da si bar jednom u životu kupio srećku... zar to nije financijski inžinjering u malom????
vjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2002., 03:45   #16
Uskoro ce biti Latinica na temu Lanci srece-koliko smo naivni?, pa ce biti prilika razotkriti sve o ovoj raboti.
 
Odgovori s citatom
Old 30.12.2002., 10:59   #17
vjetar,

Kad malo bolje razmisliš, tu i nema puno sličnosti.

Od financijskog inžinjeringa tipa piramide korist ima samo uski krug onih koji su započeli piramidu i dio ljudi koji se uključi nakon njih, dok ne dođe do zatvaranja piramide. Država ne zarađuje ništa, a jednom kad se krug zatvori, sistem pada.

Kod igara na sreću uvijek postoji samo jedan krug, a iznosi su manji, i nikad ne dolazi do zatvaranja kruga. Država uredno ubire porez. A bilo koji sudionik u bilo kojem krugu ima podjednaku mogućnost za dobitak.

Ono što je isto i za jedne i za druge je 'princip uzajamnog kreditiranja' tj. uvijek masa ljudi izdvaja male pojedinačne iznose koji se onda spoje u jedan poveći iznos kojeg dobiva pojedinac.
Martin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2002., 11:08   #18
nema sličnosti formalne...ali govorim o principu.

Princip je ljudska želja da dobije nešto bez ulaganja.

A taj princip je isti u : financijskom inžinjeringu, srećkama, kvizu za koji nije potrebno znanje nego doza kretenizma da se prijaviš i sramotiš se neznanjem da bi dobio 8 000 kuna, kupovanje salveta na akciji koje ti u stvari ne trebaju ali eto..jeftinije su...
vjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2003., 14:18   #19
Jel ima netko skripte koje se dobiju na tom predavanju? Treba mi barem tekst iz tih skripti ili skenirane skripte! Moze i na PM.
Armina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2003., 13:58   #20
Ja vise vjerujem lopovu jer s njim znam na cemu sam
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:09.