Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2008., 15:59   #21
Quote:
systembolaget2 kaže: Pogledaj post
Vidim da ne pratiš kakva je situacija na tržištu rada.
Danas poslodavci traže obrazovane osobe,sa iskustvom(min.3god),a
da nisu starije od 30god.
Dakle kad vidiš koga se traži za posao shvatiš da je riječ o nemogućoj misiji odnosno da ne traže nikoga.
Danas kao i nekad nije bitno iskustvo i stručnost već podobnost i veza.
Ne znam sva područja. Građevinu znam dobro. Što misliš koliko posto Hrvata tu radi, a koliko stranaca i zašto?
hevi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 16:05   #22
Quote:
Teško ćeš ti izbaciti sa burze moje drugare koji sada ubiru plodove svoga rada.
Kaže mi jedan bivši kolega: "Alaj volim ovaj režim,plaća ide a ja ležim!"
Malo je onih koji na burzi primaju naknadu i imaju od nje koristi.
Bolje da provjeravaju one koji su otišli u invalidsku mirovinu.
Imam jednog susjeda koji je zbog kralježnice u invalidskoj,a da vidite kako trči i skače svaki dan,jednomriječju preporodio se u mirovini.
Danas ne treba puno da bi se preživjelo!
Ma znam sve to. U biti je besmisleno i pisati o ovakvim temama kad sve ovisi o politici, a ljudi neumorno biraju lopove na vlast. No da se ne piše ništa onda bi još veći nered bio u državi. Pa bar nešto, ako ništa čovjek si da oduška.
hevi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 16:11   #23
Quote:
Bitan je Limex kao i ostale tvrtke koje imaju otvorne oglase,a ne primaju radnike odnosno zezaju ih(iskorištavaju).
Mnoge tvrtke primaju radnike samo je pitanje kolika je plaća i kolika je norma?
Sve je teži pronaći naivne radnike na tržištu rada koje možeš vući za nos!
Naivne radnike? Nisu naivni nego lijeni. Moji rođaci traže po čitavom selu čovjeka koji bi pokosio travu povremeno u njihovom dvorištu. Davali su 150 kuna po danu(nema više od 3-4 sata posla) i nisu mogli nać nikoga pa da ga vrag dere. A pola sela su siromašni i kukaju stalno.
To je samo jedan mali primjer, imam ih još ali mi se ne da dalje o tome.
hevi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 18:22   #24
Thumbs up

imaš pravo, Hrvati su lijeni i umišljeni....danas svi čekaju posao od min 1000 eura,gdje se dobije auto i mobitel, pa se nešto vozi, priča i tako... aloooo djeco treba se koju godinicu pomučiti da bi se radilo i zaradilo....najgore mi je što kao privatnik(ca) dam oglas za radnika a ono, da barem netko nazove ... eventualno kakva mama čijem sineku se ne da ni slušalicu podignuti pa barem da pitaju kakvi se uvjeti nude...pokušala sam i sa Zavodom za zapošljavanje, a gospođa mi je uljudno objasnila da će ona nuditi brojeve telefona ali da iz iskustva zna da će biti malo interesa..... pitam se nije li to najljepši posao na svijetu...radno mjesto na zavodu za zapošljavanje...ko fol nekog zapošljavaš (iskreno ja ne poznajem takve koje su oni zaposlili) država te plaća....a ti bezbrižno surfaš, tračaš kolege...
Anne Elliot is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:15.