Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2008., 16:37   #41
Quote:
Vergilius kaže: Pogledaj post
a bokte svijet je pun gradevinskih strucnjaka pa nek naprave neki plan kako kopat temelja a da se sfinga ne urusi.
Osim toga, razmislite, ne moze se srusiti ni da se sav pijesak otkopa u radijusu 1 km.
Sve gradevine gradene u pijesku MORAJU imati temelje kako vjetar ne bi otpuhao pijesak a zgrada se urusila. Logicno je da sfinga ima temelje od barem 10 metara.
Upravo tako.


No... sad će Legion reć da je to nemoguće, da stručnjaci kažu da se ta sfinga ne smje ni pogledati a kamoli kopat oko nje.
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 18:25   #42
Nitko ne govori o teoriji zavjere nego o tvrdoglavosti egiptologa koji misle da su oni riješili to pitanje odavno i da su naravno u pravu, i kojoj sad budali pada na pamet to osporit?!

Evo ga Legion pogledaj ovo! A ti kažeš da nitko ne može ni prić blizu!
http://www.youtube.com/watch?v=8daAMFT3EYA

Ako ne treba kopat, čemu onda ova rupa? Ko ju je iskopa? Zašto se ne zna za nju? I nemoj mi sad reć da to nije sfinga nego nešto stoto...

A sad pogledaj ovo što se tiče klime i padalina, mislim da su ovo relevantniji podaci nego tvoga prijatelja koji je 3 dana bio u Egiptu!

http://www.ask-aladdin.com/weather.htm

Pročitaj onaj dio koji govori da oko Caira padne 29mm/m2 kiše godišnje. Giza ti je otprilike u istim klimatskim uvjetima pa sad ti računaj koliko tisuća godina treba da kiša napravi onakvu štetu uslijed erozije kamena!

Pazi, profesor sa Bostonskog sveučilišta, dakle čovjek koji obučava buduće stručnjake u polju geologije, tvrdi da takva oštećenja nisu mogla nastati od erozije pjeskom, nego samo vodom i kroz period od 9000 i više godina! Činjenicu da je Sfinga do 1900-tih bila zakopana u pjesku do glave neću ni spominjat. I sad ćeš ti meni reć da više vjeruješ egiptologu ili arheologu koji nemaju pojma o geologiji nego profesoru geologije! Svaka čast!

I nije samo Dr. Robert to potvrdio. Potraži na netu debatu na ovu temu u American association for the Advancement of Science Annual Meeting održanog 7. veljače (February) 1992. g. u Chicagu i komentare Dr. Paula Williama Robertsa. Dakle nije jedini. Podržalo ga je nekih 200tinjak znanstvenika i stručnjaka geologije i potvrdilo njegovu teoriju, a egiptolozi su samo odmahnuli glavom i rekli da ih to ne zanima jer su naravno oni u pravu! Naravno da nisu imali nikakve argumente!

Koliko još argumenata ti treba podastrijet da prihvatiš činjenicu da je sfinga puno puno starija nego što se tvrdi. Ako je to istina onda znači da je egipćani sigurno nisu napravili u doba velikih dinastija nego da je sagrađena puno ranije! Od koga, to je pravo pitanje, pošto se tvdi da nije postojala civilizacija na tom području koja je to mogla sagraditi!

I Kefren nije sagradio sfingu, jer postoji kamena ploča koja kaže da je Khufu, njegov otac, pokraj Sfinge sagradio nekakav hram! Kako je dakle Sfinga mogla postojat prije nego ju je Kefren 'sagradio? Oćeš čut kako su egiptolozi ovo objasnili? Nikako, samo su rekli da ta ploča nije autentična, jer se hijeroglifi razlikuju od onih 'modernijih', tj. 'dijalekt' je različit! Pa tko bi sad iša falsificirat takvo nešto samo da dokaže da je u pravu? Gluposti!

Eto, čekam tvoj odgovor!

Edit: Khufu je Kheops

Zadnje uređivanje etna22 : 20.04.2008. at 21:51.
 
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 18:34   #43
Odličan post!
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 18:38   #44
Quote:
gunsmith kaže: Pogledaj post
Odličan post!
Hvala, hvala
 
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 19:07   #45
Blaženi Jubito

http://www.youtube.com/watch?v=XCt6v...eature=related

EDIT:
E da i onaj dio u isječku di lik lupa čekićem o pod nije znanstvena fantastika. Tu metodu sam na faksu učija. Služi u geološke svrhe, naime pomoću geofona se bilježe valovi nastali refleksijom i refrakcijom uslijed razlike u slojevima tla ispod mjesta ispitivanja. Metoda inače služi za otkrivanje nafte... Dakle otkrili su prostorije ispod sfinge na istom onom mjestu koje je lik (prorok) iz Amerike rekao da će bit. Btw lik nije nikako moga znat da na tom mjestu postoje podzemne prostorije jer su ta ispitivanja tada prvi put izvršena... Ima tu nešto što bi se dalo istražit, pa makar i ne našli nešto, tribalo bi istražit sve mogućnosti i onda donijet konačan sud

Zadnje uređivanje etna22 : 20.04.2008. at 19:44.
 
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 19:17   #46
uh šta ste se razgoropadili...aduti padaju na stol samo tako...

ukratko...da bi izgradili piramide pomoću tehnologije koju su imali egipćani onda, trebalo bi 20 000 robova koji bi stavljali po jedan kamen (cca 2 tone) svake 2,5 minute i to 24 sata na dan u periodu od 20 godina. NEIZVEDIVO čak i danas sa mehanizacijom!!!

Ja vjerujem da su imali neku pomoć "napradnije tehnologije" (makar i Svemirci).

Piramide imaju praktički savšen smjer sjever-jug. Ako onda nije bilo kompasa, a ne vjerujem da su faraoni znali da je sjeverni pol namagnetiziran, kako su uspjeli? Slučajnost??

Erozija koja se vidi na Sfingi (NE i na piramidama) dokazuje tvrdnju da je Sfinga starija, i da je izgrađena u vrijeme kad je egipaska pustinja bila u tropskom pojasu, a vjeruje se da je glava bila lik lava koju su ljudi tek kasnije preoblikovali u neku faraonsku i zato je premala na ukupnu dimenziju ostatka tijela.

Ona teorija o zviježđu Siriusa i položaju 3 piramide mi djeluje malo nategnuto, ali s druge strane, tko može reći da piramide NISU sagradili upravo posjetioci iz tog dijela naše galaktike i htjeli ostaviti trag odakle su došli, a mi tek danas otkrivamo njihove poruke. Ako su toliko napredni da su mogli doći k nama, sigurno su znali što i kako izgraditi da ostane za duži vremnski period!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 19:22   #47
Ja sam više poklonik one teorije da je to izgradila neka drevna visoko razvijena civilizacija, koja je bila opčinjena nebom i zvjezdama kao i većina civilizacija kroz povjest. Doduše ne isključujem ni male zelene...
 
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 21:51   #48
imam neku knjigu o skoro svim tu navedenim čudima, mislim da se zove čak ta knjiga na rubu znanosti, zadnji put kad sam je vidio bila je prekrivena milimetrom prašine.......idem je pronači, sjećam se da je bilo o ovoj lubanji vrlo opširno
__________________
"Nikad nisam mogao ugasiti neko životno svjetlo, jer mi nedostaje moć da ga ponovo upalim"
Stvarno tko sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 22:11   #49
Gunsmith.

Gle-ako ti je jedini izvor o tim bosanskim piramidama "na rubu znanosti" onda bolje da se o tome više ni ne razgovaramo. Otkopali kompleks ispod zemlje Ko veli? na rubu znanosti
ponavljam-da u tome ima i namjanje zrnce istine-već bi se o svmeu skupa nadebelo i naširoko raspravljalo, a i bosanci bi prvi o tome na sva usta... dali se išta tako događa? naravno da ne. Onda imamo samo dva zaključka-ili tamo nije nađeno baš ništa, ili je na djelu grandiozna urota koja nas želi lišiti saznanja o tome kako su bosanci nekada bili močni i pametni. Ipak glasam za ono prvo

A jesi lik... sam sebi skačeš u usta.
prvo tvrdiš da piramide niu sgraili egipčani (glavno objašnjenje ti je zato kaj nije sačuvano kako su ih gradili), pa temeljem toga tvrdiš da ih je netko drugi gradio (reci više tko), a na kraju te ni ne zanima tko ih je gradio-glavno da to nisu bili egipčani Jel ti sebe čuješ kaj bulazniš? Logika=0 bodova

A ti bi iskopavao ispod svinge, čak i po cjenu da ju srušiš... krasno. A da ju srušiš i onda ispod nje ne nađeš niša osim praznih prostorija, kaj bi onda rekao? Sorry

Mala preporuka-čitati s razumjevanjem ... rekoh da je cijelo to područje prepuno podzemnih prolaza i prostorija koje mahom nisu istražene-jer u večini istraženih nisu baš ništa pronašli... ali nema veze jel, ajmo ako treba srušiti svingu

Oko Sirijusa je jedna od shema u stilu "na rubu zanosti"... ne da mi se o njoj. Prosurfaj malo
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 22:20   #50
Ček, ček, ček... ti u onom yubito filmu prepoznaješ sfingu? ja bome ne. Gdje se točno vidi o čemu je riječ?

BTW-prihvačam da je Sfinga možda mnogo starija od piramida, ali nikako ne prihvačam da piramide nisu gradili egipčani... to je besmislica samo takva, u rangu bosanskih piramida.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 22:22   #51
Quote:
etna22 kaže: Pogledaj post
Ja sam više poklonik one teorije da je to izgradila neka drevna visoko razvijena civilizacija, koja je bila opčinjena nebom i zvjezdama kao i većina civilizacija kroz povjest. Doduše ne isključujem ni male zelene...
OK... jesu oni izgradili sfingu ili i piramide?

Ako su izgradili samo sfingu-kako onda da od tako napredne civilizacije ništa, osim tiga, nije ostalo?
Ako su pak izgradili i piramide-kako to da su onda u njih pokapani faraoni? I kako to da možemo pratiti svremenski slijed gradnje piramida, pokušaja i pogrešaka i napuštenih projekata?
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 22:29   #52
Stari moj pričaš nebuloze, nemaš pojma o čemu govoriš!
Niti jedanu svoju tvrdnju u vezi sfinge nisi potkrijepio argumentima i hvataš se za slamke, rušenje sfinge zbog kopanja tunela ispod nje. Je li ti znaš iša o građevinarstvu? Jer ja znam, pošto sam student građevine (4. godina) pa znam pokoju metodu kojom bi se strop mogao sasvim solidno poduprijet rešetkom čeličnih profila i dalje temeljit sa stupovima u stijenu ispod sfinge tako da ne bi došlo do urušavanja. Uostalom nitko ne misli iskopat tunel koji je tlocrtno jednak površini sfinge nego tunel koji omogućava čovjeku slobodno kretanje. To čak može proć i bez ikakve dodatne pomoćne konstrukcije

A što je na onoj snimci nego Sfinga! Lik je iša pokazat kako je moguće doć do Sfinge bez ikakvog problema, a da ga pritom nitko od sigurnosnih službi ne zaustavi
 
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 22:30   #53
Na podforumu povijesne teme otvorio temu o sfingama i piramidama
https://www.forum.hr/showthread.php?p...1#post13694421 i molio bih zainteresirane da raspravu nastavimo tamo jer... jebi ga ljudi, taj podforum mi ipak djeluje mnogo ozbiljnije od mjesta na kojem se mrtvo ozbiljno raspravlja o gušterima koji vladaju svijetom
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 22:34   #54
Quote:
etna22 kaže: Pogledaj post
Stari moj pričaš nebuloze, nemaš pojma o čemu govoriš!
Niti jedanu svoju tvrdnju u vezi sfinge nisi potkrijepio argumentima i hvataš se za slamke, rušenje sfinge zbog kopanja tunela ispod nje. Je li ti znaš iša o građevinarstvu? Jer ja znam, pošto sam student građevine (4. godina) pa znam pokoju metodu kojom bi se strop mogao sasvim solidno poduprijet rešetkom čeličnih profila i dalje temeljit sa stupovima u stijenu ispod sfinge tako da ne bi došlo do urušavanja. Uostalom nitko ne misli iskopat tunel koji je tlocrtno jednak površini sfinge nego tunel koji omogućava čovjeku slobodno kretanje. To čak može proć i bez ikakve dodatne pomoćne konstrukcije

A što je na onoj snimci nego Sfinga! Lik je iša pokazat kako je moguće doć do Sfinge bez ikakvog problema, a da ga pritom nitko od sigurnosnih službi ne zaustavi
Ajde mi navedi minuti i sekundu u kojoj se vidi da je to stvarno sfinga?

Gle-ja u vezi svinge ne tvrdim nikaj jer ovdje sam primarno došao odgovoriti na nebuloze oko egipatskih i bosnaskih piramida.

BTW-a ti koji govoriš o malim zelenima imaš jako puno poima

No kako i rekoh-otvorih temu na povijesti, a tamo zalaze mnogo veči znalci nego na ovaj podforum. Dođi tamo-pa se uhvati u megdan s ljudima koji o sfingi znaju više od mene, a vjerovatno i od tebe...

A ti se ne hvataš za slamke? Nisi pročito onaj moj post o tome kako je cijeli plato ispresjecan podzemnim prolazima i hodnicima? Po tvome ispada da je to samo ispod Sfinge... a to je rekao neki prorok ... možda je čovjek bubnuo i, eto, ispostavilo se da je istina.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 22:38   #55
Eto... ja sam svoje rekao, raspravu možemo nastaviti na povijesnim temama.

Molim gdina bosansku piramidu da također navrati tamo.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 22:56   #56
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Ajde mi navedi minuti i sekundu u kojoj se vidi da je to stvarno sfinga?
Dakle interval 2min 35s -2min 45s. Pogledaj slike po internetu. Vidiš onaj veliki pravokutni kamen otprilike oko 2min i 42s u gornjem desnom kuti. E pa eto tih kamenja ima oko sfinge puno, jer potječu iz vremena kada je sfinga rađena, tj. od njih je sagrađen nekakav hram u blizini.
A vidiš ovo lijepo i sjajno kamenje kojim je sfinga pokrivena? To ti arheolozi renoviraju sfingu jer se doslovno raspada pa je moraju zaštitit...
Ali mislim da kad lik kaže "No guard to stop me"... sapienti sat

EDIT: Zaboravih ukazat na onu horizontalnu brazdu koja ide po zidu... recimo da sam 99% siguran da je to sfinga
 
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 23:05   #57
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
A ti bi iskopavao ispod svinge, čak i po cjenu da ju srušiš... krasno. A da ju srušiš i onda ispod nje ne nađeš niša osim praznih prostorija, kaj bi onda rekao? Sorry

Mala preporuka-čitati s razumjevanjem ... rekoh da je cijelo to područje prepuno podzemnih prolaza i prostorija koje mahom nisu istražene-jer u večini istraženih nisu baš ništa pronašli... ali nema veze jel, ajmo ako treba srušiti svingu
Znači cijelo područje je prepuno podzemnih tunela, a ako mi iskopamo još jednu rupu ili tunel za uć u te tunele sfinga će se sruši hmmmmm.... zanimljivo

EDIT:
E to što nisu u većini ništa pronašli bi trebalo značit da u ostalima nema ništa. Mislim da bi takve tvrdnje trebao poslat doktorima koji već godinama traže lijek za rak, ali ga još uvjek nisu našli.... Uštedili bi puno para i živaca
 
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 23:35   #58
OK, ne dopuštaju iskopavanje ispod sfinge jer se boje da bi tamo moglo biti nađeno nešto što bi uzdrmalo naše poimanje civilizacija, vremena i prostora i svemira... zadovoljan
Sad mi je to rekao egipatski ministar

nadam se da se vidimo na povijesti-i daj se malo opusti

Uostlaom-sve je puno tunela i ispod Gornjeg grada-i njih nitko ne istražuje.
Zašto
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 23:44   #59
to trebaš pitat Bandića
Valjda nema interesa
 
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 01:20   #60
Evo mislim da bi bilo pametno malo se maknit od jedne teme pa ću predložit novu:
Evo zanima me što su ove kamene kugle? Bilo kakve ideje su dobrodošle
Nađene su u Kostarici i pogodite gdje još.... Legion će poludit... da, da u Bosni
http://www.world-mysteries.com/sar_12.htm
http://www.piramidasunca.ba/ba/index...d=112#category

Bio je jedan topic o ovome ali je zamro, ljudi tvdre da su to bile nekakve karte svemira, samo što su s vremenom izblijedile...
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:05.