Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2008., 19:34   #1
Kućanski poslovi - razvod braka?



Dakle , u zadnje vrijeme mi se čini da su poslovi u kući , oko kuće i oko djece glavni problem u odnosu između MM i mene. Inače , oboje smo završili fax i radimo po 8 sati . Ja sam žensko , pa nekako ispada da je moja briga o djeci ( ja sam im IPAK mama) , kuhanje ( kak će on siroti još i kuhati uz sav posao ) , spremanje ( ženski posao) , nabava hrane ( ja bolje to znam) , režije ( on se u tome ne bi snašao) , veš ( ženski posao) , maleraj ( nema afiniteta) , vrt ( ja IMAM afiniteta, staviše uživam ) ...itd ...itd.Ne znam kako je kod vas , ali meni je toga već stvarno pun k..c. Kad ga zamolim da nekaj napravi , dere se da je umoran - preko tjedna , a vikendom se kao , valjda, može malo odmoriti.
Što sam starija , to mi je sve više toga dosta . Nisam ja nikad podržavala taj njegov stav , ali je rat uvijek bio blizu , ako sam tražila da nešto napravi.
Kad mi je prošli tjedan rekao da sam neuredna i da nek si pogledam kak mi izgleda kuća , totalno sam pukla . Da sam imala pušku u ruci , mislim da bi bila udovica.
Kad o tome razgovaramo , veli da je on jednostavno takav . Nema energije.
Mrzim ga . Osjećam se ko Pepeljuga .
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 16.05.2008., 20:15   #2
,sory kaj se smijem ali se sjetim kako moj muz sjedi za telkom, loce sok iz boce,i onda baci praznu bocu na tepih,ja kazem da pokupi,a on da hoce, i tamo onda stoji par dana dok ja ne pokupim na kraju. Mlijeko i ostale stvari otvori i ne stavi u frizider, pa se sve pokvari ( ako ja ne spremim). Ladice zatvara do pola, tako da ja zatvaram iza njega,jer mi to ide toliko na jetricu da poludim. Ne zatvara vrata iza sebe cak i kad je vani -15C. Ali zato svoj auto voli glancati i provede na njemu i u njemu cak i do 4h.Da bi kucu cistio ponekad 4h, zivjeli bi ko u apoteci. Isto tako mi je dosta ciscenja govana iza njega,ali cistim za sebe, da meni bude cisto i mom djetetu pa se ne osijecam kao njegova sluskinja.
skywarrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 20:39   #3
Quote:
ANUŠKA kaže: Pogledaj post
Dakle , u zadnje vrijeme mi se čini da su poslovi u kući , oko kuće i oko djece glavni problem u odnosu između MM i mene. Inače , oboje smo završili fax i radimo po 8 sati . Ja sam žensko , pa nekako ispada da je moja briga o djeci ( ja sam im IPAK mama) , kuhanje ( kak će on siroti još i kuhati uz sav posao ) , spremanje ( ženski posao) , nabava hrane ( ja bolje to znam) , režije ( on se u tome ne bi snašao) , veš ( ženski posao) , maleraj ( nema afiniteta) , vrt ( ja IMAM afiniteta, staviše uživam ) ...itd ...itd.Ne znam kako je kod vas , ali meni je toga već stvarno pun k..c. Kad ga zamolim da nekaj napravi , dere se da je umoran - preko tjedna , a vikendom se kao , valjda, može malo odmoriti.
Što sam starija , to mi je sve više toga dosta . Nisam ja nikad podržavala taj njegov stav , ali je rat uvijek bio blizu , ako sam tražila da nešto napravi.
Kad mi je prošli tjedan rekao da sam neuredna i da nek si pogledam kak mi izgleda kuća , totalno sam pukla . Da sam imala pušku u ruci , mislim da bi bila udovica.
Kad o tome razgovaramo , veli da je on jednostavno takav .
Nema energije.
Mrzim ga . Osjećam se ko Pepeljuga .
Oprosti šta se smijen ali da mi slučajno nismo udane za istoga???A ono sam morala boldat.....Radin od 7 do 3,ili od 3 do 11,dok dođen doma je 4,dok sredin samo površno nered za njim mi je 5 ipo...u glavnom svaki dan čistin,a jeli šta ne sredin ako radin popodne pa jutro,onda pizdi kako san neuredna i da nikad ne čistin....ma:2up:
__________________
Never judge a girl by the T-shirt she is wearing
Kleopatra_0107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 22:49   #4
ON nije idiot , ali mu logika zakazuje kad je u pitanju kućni posao . Oboje smo školovani , oboje radimo po 8 sati , zajedno smo napravili dva klinca , zajedno jedemo , pišamo i seremo u isti vece i on po nekoj logici SMIJE reći da je iscrpljen i da jednostavno mora malo prileć , a ja ostajem jedina za odradit sav posao , jer moramo jesti , imati čistu robu , djeca moraju ići u školu , cucak mora dobiti vode , režije se moraju platiti . J...bemu , nesmijem se sjetiti , odmah se uzrujam !
Mislite li vi da se tak može ponašati muškarac koji voli svoju ženu samo zato kaj ni njegov ćaća nije niš radio po kući , a mojoj blesavoj svekrvi nije na pamet palo nekaj prigovoriti.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 22:57   #5
Pa ženo kažen ti iman takvoga doma i najradije bi ga obisila!!!Tako je i mome sve mater radila.Doša mi je jedan put da mu ošišan nokte na nogama,da mu je mater to radila.Ja san mu na to rekla ajde dragi moj,lipo ti svojoj materi pa neki dalje čini debila od tebe ka šta je i do sad...Nepričaj pizdarije...HAHAH stbvarno si me nasmija .I moj se mora opustit,ali sa ekipon ili isprid tv,a kad se ja spustin na kauč,onda pizdi ti se izležavaš a kuća ti u neredu....Ali ne jeban ja to 2%
__________________
Never judge a girl by the T-shirt she is wearing
Kleopatra_0107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 23:08   #6
Ali što napraviti. Da nema klinaca , ja bi lijepo zalegla na fotelju i poslala sve ... Kad nestane čistog veša i štakori počnu skakati po kuhinji , isključe nam struju i nama kaj jesti , možda bi mu došlo iz dupeta u glavu ( ili bi zaključio da je fulao u izboru žene) , ili ne bi . Al ovak , vetzane su mi ruke. Osjećam se ko idiot kad trčkaram sa 2 mašine mokrog veša po štengama do terase dok ON paji na trosjedu "totalno iscrpljen". To treba lemati , kažem ja vama . I nas kaj to dozvolimo.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 23:31   #7
Quote:
skywarrior kaže: Pogledaj post
,sory kaj se smijem ali se sjetim kako moj muz sjedi za telkom, loce sok iz boce,i onda baci praznu bocu na tepih,ja kazem da pokupi,a on da hoce, i tamo onda stoji par dana dok ja ne pokupim na kraju. Mlijeko i ostale stvari otvori i ne stavi u frizider, pa se sve pokvari ( ako ja ne spremim). Ladice zatvara do pola, tako da ja zatvaram iza njega,jer mi to ide toliko na jetricu da poludim. Ne zatvara vrata iza sebe cak i kad je vani -15C. Ali zato svoj auto voli glancati i provede na njemu i u njemu cak i do 4h.Da bi kucu cistio ponekad 4h, zivjeli bi ko u apoteci. Isto tako mi je dosta ciscenja govana iza njega,ali cistim za sebe, da meni bude cisto i mom djetetu pa se ne osijecam kao njegova sluskinja.
Quote:
Kad o tome razgovaramo , veli da je on jednostavno takav .
Sere. I jos se tako jeftino izvukao . I moj je rekao da ne zna, da ja to bolje i bla bla truc truc. Sad kuha masu stvari bolje od mene, cisti jednako kao i ja, po spizu ide sam kad ne stignemo skupa, ma milina jedna.

Pa gdje bi stigla kad bih sve sama? Evo sutra - imamo jednog psa kod nas pa smo oboje malo dezorjentirani ali ja peglam, on ide po spizu, ja cistim kuhinju on kupaonu. Da sve radim ne bih stigla ni procitati nesto ni otici na rekreaciju a on da cese jaja, da ne bi

Quote:
ON nije idiot , ali mu logika zakazuje kad je u pitanju kućni posao
Prodao ti je spiku koju si nazalost popusila i rijesio se covjek posla

Je, on ti smije reci da je iscrpljen jer ti to dozvolis. Da pojasnim, ja sam dobila u ruke maminog sina koja je njemu i sa 20 i nesto godina nosila dorucak u krevet, namazi kruh, kuhano jaje sve kak gospon zeli. I onda sam dosla ja, zla zena

Garant si preumorna za seks kad to sve sredis, kaj mu nije pametnije pomoci pa se poslije seksate skupa?

Gle ti se bunis, seres i opet obavis sve. Ne valja ti taktika.

Quote:
.Doša mi je jedan put da mu ošišan nokte na nogama,da mu je mater to radila
pa pobogu gdje nalazite takve tipove? Ovo je prestrasno.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 23:38   #8
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post

pa pobogu gdje nalazite takve tipove? Ovo je prestrasno.
A gledaj ja san inače takve sriće,da je vrića puna zlata i sićušno govance u njoj,ja bi prston u govance... Ma problem je taj šta smo mi to dopustile,mi smo sam krive...Moj neće večerat dok ne dođen sa posla,iako dolazin tek u 23h.Čeka da pogrije i sve serviran...
__________________
Never judge a girl by the T-shirt she is wearing
Kleopatra_0107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 10:12   #9
Prodao ti je spiku koju si nazalost popusila i rijesio se covjek posla

Je, on ti smije reci da je iscrpljen jer ti to dozvolis. Da pojasnim, ja sam dobila u ruke maminog sina koja je njemu i sa 20 i nesto godina nosila dorucak u krevet, namazi kruh, kuhano jaje sve kak gospon zeli. I onda sam dosla ja, zla zena

Garant si preumorna za seks kad to sve sredis, kaj mu nije pametnije pomoci pa se poslije seksate skupa?

Gle ti se bunis, seres i opet obavis sve. Ne valja ti taktika .
U pravu si , al kad ja kažem da nekaj napravi , urla , histerizira , neće , i onda napravi uz prigovore . Tak je već godinama i povraća mi se od toga. Položila sam vozački da ne moram slušati jadikovke da mu je teško "ovak umornom" voziti u neke glupe Getroe.
Normalno da mi je sex suvišni napor nakon sveg posla. A i nemam volje spavati s tim majmunom . I to stalno slušam . Ti za mene nemaš vremena , nikad mi nisi nježna , nije te briga za mene....bla,bla.. Sad je naš odnos već tak poremećen da ja ne trebam niš ni reći da on osjeti opasnost da bu nekaj moral raditi. Prestrašno . Koma. Sve me to sjebalo .
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 15:31   #10
bok
jasam ovdje od danas novi i vidim da se prica o rastavi
e moje zene ja sam jos gore prosao od vas
ne da se hvalim nego je to ziva istina
ja sam sve kucanske poslove obavljao umjesto nje pored toga sam jos i radio i cuvao dijecu dok sam bio doma
a ona je ziva i zdrava,samo sto je nije volja to raditi jer je jedinica i pored svega je dobrostojeca
sad smo na sudu zbog rastave
prvo je ona mene tuzila da joj ne placam dovoljno love za uzdrzavanje dijece
a ja sam nju tuzio zbog metretiranja,vrijedanja,i cak pokusaja ubojstva
sad ona koja je bogata trazi od suda da mi oduzmu 3000kn za alimentaciju za dvoje dijece
a ja dobijem placu 4800kn
ona ne radi nigdje i nije nikad niti radila
ma duga je to prica neznam zasto uopce ovo pisem
emill is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 15:42   #11
Quote:
Kleopatra_0107 kaže: Pogledaj post
A gledaj ja san inače takve sriće,da je vrića puna zlata i sićušno govance u njoj,ja bi prston u govance... Ma problem je taj šta smo mi to dopustile,mi smo sam krive...Moj neće večerat dok ne dođen sa posla,iako dolazin tek u 23h.Čeka da pogrije i sve serviran...


Mene moj mora docekati sa toplom skuhanom vecerom (prava jela, nis przena jaja ) jer - ja cu njega tako drugi dan. I kad dodjem s puta, stan sredjen (bolje nego ja!) vecera na stolu i ruze u boravku. E sad moj ima nekih drugih jednako mucnih i nepopravljicih mana, cisto da ne bi mislile da je kod mene sve super. Jer nije. Ali po pitanju kucanskih poslova je. Slazem se da je teze nakon nekog vremena promijeniti plocu, ali ne i nemoguce.

Kad on ceka da ti dodjes s posla da jede, ti reci da nisi gladna i odi pod tus. Sto te briga, pa nije invalid?!

Anuska - ovako, za vozacku si trebala se zalagati jer je tebi gust a ne da ljencini skines jos jednu obavezu sa ledja.

I ja sam polozila vozacki ne tako davno i on mislio sad cu ja sama nositi svu tu silnu klopu (dva sanduka na tjedan) - a jok. Vozacku imam da se sa izlaska vratim doma, da odem na kavu a po spizu ili skupa ili on sam. Ja kupim kad nesto usfali ono litra mlijeka, litra vode i kila voca, to mogu ali ne mogu nositi sanduk od 15-20 kila. Niti necu.

emili - sud ti ne moze dodijeliti tako visoku alimentaciju da ti ne ostane dovoljno za zivot.

Zadnje uređivanje ombia : 17.05.2008. at 16:13.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 15:48   #12
Quote:
ANUŠKA kaže: Pogledaj post
Osjećam se ko idiot kad trčkaram sa 2 mašine mokrog veša po štengama do terase dok ON paji na trosjedu "totalno iscrpljen".
neće ti ruka otpast ako njegovu prljavu robu ne pokupiš, ne opereš, ne speglaš, ako ne počistiš za njim, ako ne kupuješ stvari koje njemu trebaju..

Quote:
Kleopatra_0107 kaže: Pogledaj post
Moj neće večerat dok ne dođen sa posla,iako dolazin tek u 23h.Čeka da pogrije i sve serviran...
pa nemoj servirat, odi leć. neće umrijet od gladi ne boj se.

Quote:
ANUŠKA kaže:
Mislite li vi da se tak može ponašati muškarac koji voli svoju ženu samo zato kaj ni njegov ćaća nije niš radio po kući , a mojoj blesavoj svekrvi nije na pamet palo nekaj prigovoriti.
naravno da ne.

dal on voli svoju ženu il to što ima robinjicu?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 16:48   #13
Quote:
ANUŠKA kaže: Pogledaj post
........Osjećam se ko Pepeljuga .
Pa... i jesi ko Pepeljuga. Svojom voljom.

Prestani raditi za njega i počni raditi za sebe. A ako ti on pri tome stvara previše nereda u tvom životu, odluči se što ćeš, hoćeš li to trpjeti iz nekih svojih razloga ili mu staviti do znanja da nećete živjeti pod istim krovom ako se to nastavi.
Mali_Ivica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 16:59   #14
Quote:
ANUŠKA kaže: Pogledaj post
Osjećam se ko Pepeljuga .

nasmijao me tvoj post. i ja se osijećam kao pepeljuga, iako je kod mene podjela poslova stvarno podjela, radimo svatko pola pola (da sad ne nabrajam tko šta).
ne bi nikada mogla biti s nekim tko misli da ja moram raditi nešto jer je to "prirodno" ženski (ili muški) posao.
znam da to ne želiš čuti, ali mislim da si sama kriva.
svi muškarci imaju tendenciju prebacivanja kućanskih poslova na žene, ali takve pokušaje treba sasijeći u korjenu.
i ti i on radite na poslu, pa zašto bi to njemu bio izgovor da se odmara poslije posla, a ti bi kakti trebala odraditi dve smjene (ili tri).
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 17:05   #15
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post

...
svi muškarci imaju tendenciju prebacivanja kućanskih poslova na žene, ali takve pokušaje treba sasijeći u korjenu.
...
ccc... kakva generalizacija...
Mali_Ivica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 17:08   #16
A da malo prestanes kukati ovdje i krenes u akciju?

Reci mu da vise ne mozes tako i da zelis razvod,da ce ti bolje biti samoj s djecom nego s njim jer od njega ionako nemas nikakve koristi ni ti ni djeca.

Reci da sve mozete rijesiti lijepo,civilizirano,kao normalni ljudi,sporazumno a ako mu to ne odgovara reci mu da ces ga na sudu oguliti do gole koze.

Ne daj se uhvatiti na ljubav (iako ne vidim bas previse ljubavi u tvojim postovima) jer ljubav nema nikakve veze s tim.

Opcija je jedino tocno podijeliti poslove u kuci,da i on malo vidi sta i kako ti sve radis.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 22:48   #17
Podijeliti poslove . Kako? Skupljanje veša i slaganje onog koji nije za peglati je godinama njegova obaveza. I , kako to izgleda? Cijeli vikend sere da nije on sluškinja u ovoj kući ( ja valjda jesam) , da jel ja mislim da se to njemu da -gubit cijelu subotu na ta sranja, razvlači se cijeli dan i na kraju pola ostavi . I to nakon tri tjedna stajanja na fotelji u sp. sobi i mojih uzaludnih podsjećanja.
Inače na van, on je milo stvorenje , fino i uslužno . Jako fini čovjek slažu se susjedi u našoj zgradi. Siroče , žrtva rospijetine lajave slažu se njegova familija i prijatelji.
U kući na pitanje može li možda odnijeti korašu veša u kupaonu , odgovor je bijesni pogled i urlik iz zapjenjene gubice da ne , može , jer je umoran i upravo je sjeo. Ako nastavim , napravit će to uz histeriju i urlanje. I to mi onda niš ne znači , bolje da nisam ni tražila.
Ja nemam stav da samo žene trebaju obavljati poslove oko kuće i oko djece . Moje je mišljenje da muškarac i žena trebaju biti prvenstveno partneri u svemu i dogovarati se oko posla. Moji sinovi sve rade po kući u skladu sa svojom dobi . Ponekad i više od toga , jer mi hoće pomoći .
Ja nisam po definiciji žena -žrtva. Stvarno nisam . Nažalost čovjek kroz godine guta sve veće zalogaje sranja da to i ne primjeti. Nije to sve naglo počelo. I dok se okreneš , postao si Pepeljuga .
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 22:49   #18
Quote:
ANUŠKA kaže: Pogledaj post
Dakle , u zadnje vrijeme mi se čini da su poslovi u kući , oko kuće i oko djece glavni problem u odnosu između MM i mene. Inače , oboje smo završili fax i radimo po 8 sati . Ja sam žensko , pa nekako ispada da je moja briga o djeci ( ja sam im IPAK mama) , kuhanje ( kak će on siroti još i kuhati uz sav posao ) , spremanje ( ženski posao) , nabava hrane ( ja bolje to znam) , režije ( on se u tome ne bi snašao) , veš ( ženski posao) , maleraj ( nema afiniteta) , vrt ( ja IMAM afiniteta, staviše uživam ) ...itd ...itd.Ne znam kako je kod vas , ali meni je toga već stvarno pun k..c. Kad ga zamolim da nekaj napravi , dere se da je umoran - preko tjedna , a vikendom se kao , valjda, može malo odmoriti.
Što sam starija , to mi je sve više toga dosta . Nisam ja nikad podržavala taj njegov stav , ali je rat uvijek bio blizu , ako sam tražila da nešto napravi.
Kad mi je prošli tjedan rekao da sam neuredna i da nek si pogledam kak mi izgleda kuća , totalno sam pukla . Da sam imala pušku u ruci , mislim da bi bila udovica.
Kad o tome razgovaramo , veli da je on jednostavno takav . Nema energije.
Mrzim ga . Osjećam se ko Pepeljuga .
I tek si sada vidjela neke stvari ili još uvijek ne?
Den1s is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 22:52   #19
Bdw. volim voziti , dobro vozim ne nije mi krivo što sam položila .
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 22:55   #20
Vidim ja stvari već jako dugo , al ne znam kaj da napravim . Imamo zajedničku kuću , malu djecu koju treba vozati u školu , moja plaća nije baš..., morali bi se seliti , klinci u nove škole ,i tak naje.. sam i ovak i onak.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:16.