Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2014., 11:04   #1381
pa da, to bi bilo cijelo vrijeme micanje nisam bas cula od frendica da je tako intenzivno.

ma gledam i ja stalno kad se treba osjetiti, sad sam 19+4 i ne bih bas rekla da nesto osjetim. moooozda, ali stvano nisam sigurna. a posto ih je dvoje unutra, mislila sam da ce to ranije. iscekujem vec vec od 15.tjedna
jooj jedva cekam pregled.
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 11:20   #1382
ma, brzo će to ... uostalom, meni je logičnije da se blizanci osjete kasnije. je da ih je dvoje, ali su sitniji od beba koje su same u stomaku, pa možda još nemaju jake udarce. meni su bebini pokreti najlipša stvar u ciloj trudnoći. ako ćemo pošteno, sve drugo mi je briga i napor. sutra idem na pregled, pa ću baš pitat doktora koliko bi se u ovim tjednima beba tribala micat.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 14:11   #1383
Quote:
dixx kaže: Pogledaj post
Na "harni" stranici stoji ovo:

Odsutnost primjetnih pokreta ploda tijekom više od 24 sata nakon 20. tjedna trudnoće. Razlog za prijevremeno javljanje liječniku treba biti i registriranje manje od deset pokreta djeteta dnevno nakon 28. tjedna trudnoće.
ma da? a ja sam bebu prvi put osjetila u 22 tjednu. i kaj bi onda ja? trcala na hitnu svaki dan?
i moja sogorica isto kaj d kraja trudnoce nije po 2 dana znala osjetiti dijete, uopce nikako.

meni samo jedna briga vise
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 16:17   #1384
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
ma da? a ja sam bebu prvi put osjetila u 22 tjednu. i kaj bi onda ja? trcala na hitnu svaki dan?

i moja sogorica isto kaj d kraja trudnoce nije po 2 dana znala osjetiti dijete, uopce nikako.



meni samo jedna briga vise

Ja sam se nadovezala na to da se treba osjetiti 10 puta na sat.
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 16:25   #1385
Quote:
dixx kaže: Pogledaj post
Ja sam se nadovezala na to da se treba osjetiti 10 puta na sat.
a ja na ovo da se nakon 20 tjedna mora osjetiti barem jednom u 24 sata
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 17:50   #1386
ja za sada uopće ne brojim pokrete malca jer imam osjećaj da se konstantno mrda, lupka, proteže, okreće- danas nam je 32+3tt... samo se nadam da će ostat tak aktivan do poroda i sve pet!
__________________
Keep calm and let karma finish it
kenzibo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 21:21   #1387
Quote:
kenzibo kaže: Pogledaj post
ja za sada uopće ne brojim pokrete malca jer imam osjećaj da se konstantno mrda, lupka, proteže, okreće- danas nam je 32+3tt... samo se nadam da će ostat tak aktivan do poroda i sve pet!
ma, ne brojim niti mi pada na pamet brojat nego govorim otprilike. ako primjetim da se cili dan ne javlja ili da baš cili dan ne staje sa lupanjem onda ću se sigurno javit doktoru, ali da ću doslovno brojat pokrete - neću. još mi samo to fali.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 23:35   #1388
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
ma, ne brojim niti mi pada na pamet brojat nego govorim otprilike. ako primjetim da se cili dan ne javlja ili da baš cili dan ne staje sa lupanjem onda ću se sigurno javit doktoru, ali da ću doslovno brojat pokrete - neću. još mi samo to fali.
Potpisujem!
Svaka cast razlicitom misljenju, no to mi je fakat malo nebulozno.
zupershiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 09:15   #1389
Pa ja mislim da nitko ne broji doista.. Ali to je mozda vaznije u kasnoj trudnoci pred sam kraj.. Bar ja tak zamisljam.. Kad te vec mogu poroditi ako nesto nije ok.
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 18:55   #1390
evo da se i ja javim, nakon što sam imala tešku trodnoću i dijete koje se micalo svaka 2 dana prijavljujem da je dijete i sad kad se rodilo, izrazito mirno i dobro.

evo baš sam ga držala na trbuhu, onako popreko i spavao tako sat vremena, stavila ga u kinderbet, sad će dalje tako spavati. rijetko se miče, miran je ko bubica. jedino kad ga grči onda lamače s rukama i onako diže noge.
i u bolnicama su ga na svim odjelima hvalili kako je dobro dijete.

tako da mi je to brojanje micanja beba samo opterećenje za trudnicu već ionako punu strahova. ako je dijete izrazito mirno nećeš ga osjetiti danima ili ako je živahno, skakati će ti non stop po trbuhu

ne velim da treba ignorirati neke znakove, samo navodim svoje iskustvo.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 13:00   #1391
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
brojanje micanja beba samo opterećenje za trudnicu već ionako punu strahova. ako je dijete izrazito mirno nećeš ga osjetiti danima ili ako je živahno, skakati će ti non stop po trbuhu
Potpisujem

Moja je stalno rovarila po trbuhu, samo kad sam trebala leći na lijevi bok i mjeriti pokrete bila je mirna ko bubica i to me baš brinulo, jer sam tako jedva mogla nabrojati dovoljno pokreta.

Sad kad se rodila miruje samo ako spava, a uspavati ju može samo cica i a nekad čak ni to. Uspavljivanje je kod nas još uvijek sf.
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 13:05   #1392
I ja mislim da je brojanje pokreta malo tu mač. Ako su neke žene, nažalost, imale nesretan slučaj, nisu one krive što to nisu primjetile.
margarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 16:48   #1393
Ja nažalost znam dva takva nesretna slučaja pa sam zbog toga malo u panici i sjetim ih se čim se beba ne javi dulje vrijeme.
Slažem se da je to brojanje totalna glupost i ženi stvara samo nemir i najčešće nepotrebnu uzrujanost.
Ja ih ne brojim, nitko me nije ni uputio da ih brojim, a i da je ne bi ih brojala. Par dana prošli tjedan (dakle nakon 35. navršenog) beba mi je bila mirnija no inače. Javljao se on, al puno blaže i mirnije. NIje mi bilo svejedno, al intuicija mi je govorila da je sve u redu. Sad je opet sve po starom, bili na UZV i u TA i sve je jako dobro. Imaju i naše bebe lijene dane kad više spavaju.
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2020., 19:13   #1394
Ima ki smisla podizati temu? Pokreti bebe u 26 tjednu. Nema udaranja do besvijesti. Jedan dan cesce, drugi dan tek navecer, nekad dopodne, nekad redovito tijekom dana. Nikad bolno. Izludjeti
marelica55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2020., 22:45   #1395
brojim pokrete 2x dnevno, ujutro i navečer, bebica je aktivna kroz cijeli dan, a kad se legnem brojati, nabrojim tih 10 pokreta u cca 15 minuta, još nikad nisam morala čekati cijelih sat vremena.
35tt sam.
__________________
Love, as if there was nothing more important in your life.
Louise Hay is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2020., 18:40   #1396
Quote:
marelica55 kaže: Pogledaj post
Ima ki smisla podizati temu? Pokreti bebe u 26 tjednu. Nema udaranja do besvijesti. Jedan dan cesce, drugi dan tek navecer, nekad dopodne, nekad redovito tijekom dana. Nikad bolno. Izludjeti
Draga bebica je još jako malena! Ne možeš ni osjećati tako jako njene pokrete! Ja osobno najviše pokreta i najjače ih osjećam tek nakon 32 tjedna. Do tada po danu jako rijetko i lagano i kada se umirim navečer onda malo jače. Inače moja posteljica je straga i nikad me nisu zabrinjavali toliko ti pokreti. Svjesna sam tog da kada sam aktivna i hodam / nešto radim bebuska spava. Također tvoja bebica nema još ni kilogram - pa kako bi ti njeni pokreti bili bolni? Iz osobnog iskustva ti mogu reci da to sto ti pokreti nisu toliko izražajni nije razlog da se uznemiravas u trudnoći i na taj način škodis svom djetetu. Dok god osjećaš bebu pa i najlaganije sve je pod kontrolom. Pokreti se broje tek nakon 28 tjedna.
Tidabudibuda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2020., 17:56   #1397
Quote:
Tidabudibuda kaže: Pogledaj post
Draga bebica je još jako malena! Ne možeš ni osjećati tako jako njene pokrete! Ja osobno najviše pokreta i najjače ih osjećam tek nakon 32 tjedna. Do tada po danu jako rijetko i lagano i kada se umirim navečer onda malo jače. Inače moja posteljica je straga i nikad me nisu zabrinjavali toliko ti pokreti. Svjesna sam tog da kada sam aktivna i hodam / nešto radim bebuska spava. Također tvoja bebica nema još ni kilogram - pa kako bi ti njeni pokreti bili bolni? Iz osobnog iskustva ti mogu reci da to sto ti pokreti nisu toliko izražajni nije razlog da se uznemiravas u trudnoći i na taj način škodis svom djetetu. Dok god osjećaš bebu pa i najlaganije sve je pod kontrolom. Pokreti se broje tek nakon 28 tjedna.
Hvala ti. Od subote sam u 28 tjednu. Dva dana se super micala, danas jedva jedvaaaa. U petak se isto slabo micala, isla sam na hitnu, sve ok. Sad imam redovni preglednu srijedu, danas nisam isla na hitnu, ne vidim smisao kad sam bila u petak. Apsolitno nista ne djeluje, voda, slatko, bok, nista. Na jedvite jade osjetila kroz dan par blagih skroz pokreta, a do jucer je lupao itekako. Slusala sam srce na dopler, otkucaji su uredni. Eto, znam da mi ne mozete pomoci, samo se jadam jer imam osjecaj da cu poludjeti od brige
marelica55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2020., 19:44   #1398
Beba je u 28 tt jos jako mala (cca 30 cm, 800 g), i ima prostora gdje se moze skriti, da ne osjetis njene pokrete u svakom trenutku kada se ona mice. Nista se ne brini, uskoro ces je vise osjecati.
simply_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2020., 14:25   #1399
Hvala vam puno cure, smirile ste me. Danas se vise javlja. Idem sutra na pregled pa cu jos sve pitati doktora detaljno. Mene uznemire one upute npr.na Rodi da nakon 28.tjedna mora biti 10 pokreta u 2 sata. Pa to samo da cijeli dan sjedim/lezim i brojim tijekom cijelog dana. A gore cure pisu da je na Harni objasnjeno da ih mora biti 10 tijekom dana, minimalno 10. To mi vec ima smisla. Hvala vam jako puno, ne znate KOLIKO mi ovo znaci procitati
marelica55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2020., 14:29   #1400
Evo update, rekao mi doktor da prestanem citati o pokretima i pocnem o dijeti za trudnicki secer. Rekao je da nista ne brojim, beba se hvala Bogu lijepo mice, a da cu tek poceti osjecati jace udarce. Hvala cure na pomoci
marelica55 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:51.