Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2008., 17:37   #21
Quote:
soddisfatta kaže: Pogledaj post
Da li ju želiš i ti ili se želiš opterećivati time da ćeš uvijek biti "druga" i time vam oboma zagorčavati taj sretan život?
da ,želim sigurno.možda je to sve zato štoa sam ja bila dijete u jednoj nesređenoj obitelji,pa sad neke stvari izlaze na površinu i samu sebe preispitujem šta mogu podnjeti,a šta ne.
amnezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 18:02   #22
moj komentar,ako se volite i slažete da,
todor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 21:30   #23
Quote:
amnezija kaže: Pogledaj post
dobro kažeš luca,generalno i je ok.znam da me muče sitnice,gledajući na ostale stvari u živootu,ali takva sam i zato sam vas pitala za mišljenje.
nekad je trazenje dlake u jajetu nezgodno jer ti detalji odvuku fokus od onoga sto je stvarno vazno.
ako je stvarno sve OK a ti samo tupis po nekim sitnicama, jednostavno odluci da je vrijeme da odrastes, priznas sama sebi da nikad nista nece biti 100% kako si zamislila i fokusiras se na sve ove velike stvari koje su dobre. i napravis najbolje sto se moze s doticnim detaljima.
s druge strane, ono sto ti najbolje znas, a mi ne mozemo znati, je da li je stvarno sve OK, ili su te sitnice zapravo samo simptomi...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 22:49   #24
Quote:
amnezija kaže: Pogledaj post
Jedno dijete,6god.živi s mamom 15 km od nas.dolazi svaki drugi vikend prespavati,a preko tjedno se vide ili vidimo 2 puta.bivša za sada ne radi nekakve velike probleme.ponekad kroz razgovor nabaci tati osjećaj krivnje,ali nešto mora.on i ja živimo zajedno i planiramo svadbu i djecu.s djetetom se super slažem i zavolilo me.s njegovim starcima sam super i oni se raduju drugom unučetu,jer ovo ne viđaju dosta,od njegovog rođenja,ali neću u detalje tolike.problem je u ocu djeteta koji je strašno osjetljiv na dijete i da mu bili šta kažeš on popizdi.što se tiče novca,plaća redovno alimentaciju i kupuje po potrebi,znači djetetu ništa ne fali,a majka ima dobru plaću.mi imamo svoju kuću,nismo podstanari,ali živimo u istom dvorištu s njegovim starcima.ja djece nemam,niti sam bila udata.pa eto,da ne uprskam baš sve sa izborom.inače se ok slažemo.dosta je velika razlika u godinama,što se ponekad osjeti,ali možda i bolje tako.konkretno problem-što se ne mogu udati uCrkvi i pomisao da ću uvijek biti druga.
Kako druga? Ako je izabrao tebe a nju vise ne zeli (iz bilo kojih razloga) i zeli s tobom obitelj i buducnost onda ti nikako ne mozes biti druga.

Svidja mi se kako je luce odgovorila, obicno ja tako seciram postove, sad vidim kako to drugima izgleda .

Dakle volite se, imas podrsku njegovih, nemate financijskih problema, njegovo dijete te voli (ili si mu barem draga) - sve glavno je kako treba.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 23:15   #25
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Kako druga? Ako je izabrao tebe a nju vise ne zeli (iz bilo kojih razloga) i zeli s tobom obitelj i buducnost onda ti nikako ne mozes biti druga.

Svidja mi se kako je luce odgovorila, obicno ja tako seciram postove, sad vidim kako to drugima izgleda .

Dakle volite se, imas podrsku njegovih, nemate financijskih problema, njegovo dijete te voli (ili si mu barem draga) - sve glavno je kako treba.
očito neka doza ljubomore ili nečeg sličnog postoji.iako ne znam na šta sam ljubomorna,ali ne znam točno kak bi to definirala.kad se spomene ONA,nekak mi je lagano zlo.iako znam da je on tražio razvod i da ju je zbog mene ostavio(naravno i drugih njihovih neslaganja)da se ne kaže da sam se umislila.znači on i ja smo od početka veze u svemu tome zajedno.ali najgora su uspoređivanja i nabrajanja ona je ovo,ona je ono.....to čak ne nabraja on toliko nego njegova stara koja si nikad nije bila dobra s njom,a nisu se vidjele ni čule od razvoda.ne znam da li to radi namjerno ili niti ona ne može svoj mržnju prema njoj skriti.inače u drugim segmentima je premameni super.
amnezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 00:41   #26
Quote:
amnezija kaže: Pogledaj post
da ili ne? znam da nije lako...
Ne!
bmw-plavusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 01:27   #27
Quote:
bmw-plavusa kaže: Pogledaj post
Ne!
zašto ne?zanima me tvoje mišljenje...
amnezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 06:40   #28
Amnezija, općenito smatram da je potpuno svejedno udati se za rastavljenog čovjeka, čovjeka koji iza sebe ima dugu vezu ili sto kratkih. Pa valjda se vežeš za čovjeka do kojeg ti je stalo, kod kojeg si našla nešto što ti odgovara, a ne za njegovu prošlost. Ako ćeš tako gledati, može i neoženjeni imati ludu bivšu curu koja će ga proganjati, ludu mater koja će ti svakodnevno zagorčavati život ili tko zna što.

A ako još iz prvog braka ima djete, s neke strane čak i bolje. Ne vidim zašto bi djete smetalo, a s druge strane po njegovom odnosu prema tom djetetu možeš vidjeti kakav je on zaista čovjek i koliko je vrijedan nečije ljubavi.

Meni se čini da je u tvom slučaju problem isključivo u tebi, jer s njegove strane mi se čini sve pet. A to što je osjetljiv na djete - pa zaboga, odvojen je od nekoga tko mu je, ako je normalan, najvažniji na svijetu (vidjet ćeš to kad sama postaneš majka), daj mu vremena da se na to privikne. A ako te takve sitnice toliko muče, radije čekaj da ti se izbistri šta zaista želiš, s čim se možeš pomiriti, a s čim ne, da ne bi ovaj put oboje završili bespotrebnim razvodom.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 09:32   #29
Quote:
amnezija kaže: Pogledaj post
Jedno dijete,6god.živi s mamom 15 km od nas.dolazi svaki drugi vikend prespavati,a preko tjedno se vide ili vidimo 2 puta.bivša za sada ne radi nekakve velike probleme.ponekad kroz razgovor nabaci tati osjećaj krivnje,ali nešto mora.on i ja živimo zajedno i planiramo svadbu i djecu.s djetetom se super slažem i zavolilo me.s njegovim starcima sam super i oni se raduju drugom unučetu,jer ovo ne viđaju dosta,od njegovog rođenja,ali neću u detalje tolike.problem je u ocu djeteta koji je strašno osjetljiv na dijete i da mu bili šta kažeš on popizdi.što se tiče novca,plaća redovno alimentaciju i kupuje po potrebi,znači djetetu ništa ne fali,a majka ima dobru plaću.mi imamo svoju kuću,nismo podstanari,ali živimo u istom dvorištu s njegovim starcima.ja djece nemam,niti sam bila udata.pa eto,da ne uprskam baš sve sa izborom.inače se ok slažemo.dosta je velika razlika u godinama,što se ponekad osjeti,ali možda i bolje tako.konkretno problem-što se ne mogu udati uCrkvi i pomisao da ću uvijek biti druga.
što se tiče tvog partnera - sve 5!

a što se tiče tebe.... mislim da moraš jako dobro razmisliti što zapravo hoćeš. na jednoj drugoj temi si pisala kako se ne treba "petljati s rastavljenima", kako "druga žena UVIJEK pati zbog prijašnjeg braka", čak negdje spominješ "križ bivšeg života zbog djeteta" (ili tako nekako).

ne znam, ali čini mi se da si jako mlada, vjerojatno puno mlađa od svog partnera (kad spominješ razliku u godinama) i da nisi rasčistila neke bitne stvari u životu. jer ako ti je ovo boldano toliko veliki problem da poništava sve dobre strane vaše veze, onda fakat dobro razmisli. nema smisla da čovjeku koji je očito ok priuštiš još jedno loše iskustvo........ pusti ga nek' nađe partnericu koja je dovoljno zrela da ga istinski voli i poštuje.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 09:37   #30
Quote:
amnezija kaže: Pogledaj post
očito neka doza ljubomore ili nečeg sličnog postoji.iako ne znam na šta sam ljubomorna,ali ne znam točno kak bi to definirala.kad se spomene ONA,nekak mi je lagano zlo.iako znam da je on tražio razvod i da ju je zbog mene ostavio(naravno i drugih njihovih neslaganja)da se ne kaže da sam se umislila.znači on i ja smo od početka veze u svemu tome zajedno.ali najgora su uspoređivanja i nabrajanja ona je ovo,ona je ono.....to čak ne nabraja on toliko nego njegova stara koja si nikad nije bila dobra s njom,a nisu se vidjele ni čule od razvoda.ne znam da li to radi namjerno ili niti ona ne može svoj mržnju prema njoj skriti.inače u drugim segmentima je premameni super.
Ostavi se ljubomore,pod hitno. Vjerovatno je taj osjecaj rezulat nekih tvojih nesredjenih odnosa u djetinstvu,pa sada trazis bezuslovnu paznju i ljubav.
Svako od nas ima proslost i ljude koji su nas ucinili ovakvima kakvi smo sada.
Ne razmisljaj o bivsoj, a sveki zabrani razgovore takve vrste. Tako ces imati samo jos vise materijala da razmisljas o njoj.
Pusti zenu na miru, ponasaj se kao da zena ne postoji.

Kada je vec prisutna neka doza ljubomore i potrebe za "pretjeranom" muzevom paznjom, rascisti sama sa sobom da ce dijete biti uvijek na prvom mjestu. Ali, kao sto je neko vec gore rekao to govori koliko je on kvalitetan covjek i sama ces uvidjeti taj osjecaj kada budes imala svoje dijete.

Pokusaj to prelomiti u sebi,jer ces taj problem imati s bilo kim.

Problem je u tebu i sto prije ga rijesi.
Jer, po onome sto si do sada napisala sasvim su ti dobre predispozicije da imas lijep i solidan brak.
niko kao ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 11:19   #31
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
ne znam, ali čini mi se da si jako mlada, vjerojatno puno mlađa od svog partnera (kad spominješ razliku u godinama) i da nisi rasčistila neke bitne stvari u životu. jer ako ti je ovo boldano toliko veliki problem da poništava sve dobre strane vaše veze, onda fakat dobro razmisli. nema smisla da čovjeku koji je očito ok priuštiš još jedno loše iskustvo........ pusti ga nek' nađe partnericu koja je dovoljno zrela da ga istinski voli i poštuje.
Ovo valja potpisati.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 11:54   #32
Quote:
amnezija kaže: Pogledaj post
da ili ne? znam da nije lako...
Ako je ljubav u pitanju - da!
__________________
Negdje u meni tvoj je znak
J, I U!
VirtualBaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 11:55   #33
Thumbs down

Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
što se tiče tvog partnera - sve 5!

a što se tiče tebe.... mislim da moraš jako dobro razmisliti što zapravo hoćeš. na jednoj drugoj temi si pisala kako se ne treba "petljati s rastavljenima", kako "druga žena UVIJEK pati zbog prijašnjeg braka", čak negdje spominješ "križ bivšeg života zbog djeteta" (ili tako nekako).

ne znam, ali čini mi se da si jako mlada, vjerojatno puno mlađa od svog partnera (kad spominješ razliku u godinama) i da nisi rasčistila neke bitne stvari u životu. jer ako ti je ovo boldano toliko veliki problem da poništava sve dobre strane vaše veze, onda fakat dobro razmisli. nema smisla da čovjeku koji je očito ok priuštiš još jedno loše iskustvo........ pusti ga nek' nađe partnericu koja je dovoljno zrela da ga istinski voli i poštuje.
s tvojeg gledišta i još nekih,problem je u meni.naravno kad nisam iznjela još mnogo detalja koji su negativni za njega i zašto ja to sve tak oosjećam i doživljavam,ali mislim da mi je vaše razmišljanje puno toga reklo,pa me zanimalo samo do kojih ćete granica kritizirati.a otom potom da mu je dijete prvo,nikad se niti ne bi rastao.,jer nije baš da ga je žena zlostavljala.a smatram da mu naše dijete treba biti prvo... možete me sad popljuvati i njie me briga.daleko od toga da neće zapostaviti dijete iz prošlog braka.

Zadnje uređivanje amnezija : 17.09.2008. at 11:59. Reason: dodatak
amnezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 12:00   #34
[QUOTE=štemajzl;16084362]Ovo valja potpisati. [/

daj budi konkretan
amnezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 12:04   #35
[QUOTE=simple mind;16082578]što se tiče tvog partnera - sve 5!

a što se tiče tebe.... mislim da moraš jako dobro razmisliti što zapravo hoćeš. na jednoj drugoj temi si pisala kako se ne treba "petljati s rastavljenima", kako "druga žena UVIJEK pati zbog prijašnjeg braka", čak negdje spominješ "križ bivšeg života zbog djeteta" (ili tako nekako).


da,to sam napisala općenito...al ne ne trebaš se držat svake riječi,ko pijan plota.
amnezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 12:18   #36
Quote:
amnezija kaže: Pogledaj post
daj budi konkretan
Konkretno se apsolutno slažem s onim što sam citirao.
Quote:
amnezija kaže: Pogledaj post
s tvojeg gledišta i još nekih,problem je u meni.naravno kad nisam iznjela još mnogo detalja koji su negativni za njega i zašto ja to sve tak oosjećam i doživljavam,ali mislim da mi je vaše razmišljanje puno toga reklo,pa me zanimalo samo do kojih ćete granica kritizirati.a otom potom da mu je dijete prvo,nikad se niti ne bi rastao.,jer nije baš da ga je žena zlostavljala.a smatram da mu naše dijete treba biti prvo... možete me sad popljuvati i njie me briga.daleko od toga da neće zapostaviti dijete iz prošlog braka.
Pitala si pa si dobila i odgovore na temelju napisanog.

Ako na pišeš da je sve super, ali da su jedini problemi to što mu je dijete na prvom mjestu, uvijek ćeš biti druga i nećete se vjenčati u crkvi... Sori problem je u tebi.

Dijete će mu uvijek biti na prvom mjestu, zaboravi da ćeš ga skinuti odatle. Ja ni ne znam koji sam svojoj dragoj po redu (dečko, ne muž) nit me to zanima. Želim biti jedini, drago mi je da sam zadnji i pobrinut ću se da tako i ostane. A što se tiče crkve... reklo bi se da je tebi više stalo do toga da konjačno postaneš mladenka u bijelom nego do zavjeta s voljenim mušakrcem, baš tim koji je kraj tebe.

Do nekih novih informacija, ako ih odlučiš napisati, ostajem pri tvrdnji - da, problem je u tebi!
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 12:21   #37
Quote:
amnezija kaže: Pogledaj post
zašto ne?zanima me tvoje mišljenje...
hmmmh...kao prvo, kako to da vec zivis kod njega?
kao drugo - jel tebi to treba?

prijedlog: pakuj stvari i doma
bmw-plavusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 12:24   #38
Quote:
amnezija kaže: Pogledaj post
s tvojeg gledišta i još nekih,problem je u meni.naravno kad nisam iznjela još mnogo detalja koji su negativni za njega i zašto ja to sve tak oosjećam i doživljavam,ali mislim da mi je vaše razmišljanje puno toga reklo,pa me zanimalo samo do kojih ćete granica kritizirati.a otom potom da mu je dijete prvo,nikad se niti ne bi rastao.,jer nije baš da ga je žena zlostavljala.a smatram da mu naše dijete treba biti prvo... možete me sad popljuvati i njie me briga.daleko od toga da neće zapostaviti dijete iz prošlog braka.
Strasno je to sto si napisala da ce vase dijete biti prvo.
Dijete je dijete,bez obzira s kojim partnerom i djeca se vole se na isti nacin (ako je covjek normalan i zreo).
Ljudi ne ostaju u braku iskljucivo zbog djece,tako da ne mozes sa sigurnoscu reci da mu dijete nije na prvom mjestu.
Mislim da ti s ovim aspektom njegovog zivota imas ozbiljan problem.
Meni licno je ovo sto si napisala strasno,jer sam iz jedne takve porodice.
Djecu koju je moj otac dobio sa macehom volim svim srcem i ona mene.
Veliku zaslugu tu ima moja maceha koja nikada nije dozvolila da osjetim da su oni "glavna djeca" u porodici.

Osoba s kojom si nije iskljucivo TVOJ partner,nego i otac ,brat,sin...
Sve te komponente cine njega jedinkom.

Sebicna si i nezrela za ovakav brak.
niko kao ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 12:25   #39
Quote:
amnezija kaže: Pogledaj post
s tvojeg gledišta i još nekih,problem je u meni.naravno kad nisam iznjela još mnogo detalja koji su negativni za njega i zašto ja to sve tak oosjećam i doživljavam,ali mislim da mi je vaše razmišljanje puno toga reklo,pa me zanimalo samo do kojih ćete granica kritizirati.a otom potom da mu je dijete prvo,nikad se niti ne bi rastao.,jer nije baš da ga je žena zlostavljala.a smatram da mu naše dijete treba biti prvo... možete me sad popljuvati i njie me briga.daleko od toga da neće zapostaviti dijete iz prošlog braka.
amnezija, svi mi mozemo naci puno toga negativnog u partneru, pitanje je s cim mozemo zivjeti i sto mozemo promijeniti.

meni se cini da se ti bojis. osude okoline, sebe, zivota.

ovo boldano spada pod stvari koje ne smijes mijenjati.
u vezi sam s covjekom koji ima dvoje djece i sama ih imam dvoje. oboje smo slozni u jednom: djeca uvijek imaju prioritet. uvijek. sto god se dogovorili, kakve god planove imali. oni to ne iskoristavaju, zreli su i dragi, slazemo se uzduz i poprijeko, te je olaksavajuce sto smo oboje u istoj situaciji, ali ovakav tvoj nacelni stav bi meni kao strani u vezi koja ima djecu bio apsolutno neprihvatljiv.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 12:41   #40
Quote:
bmw-plavusa kaže: Pogledaj post
hmmmh...kao prvo, kako to da vec zivis kod njega?
kao drugo - jel tebi to treba?

prijedlog: pakuj stvari i doma
zato jer smo nekolio godina u vezi,prvo sam ostala prespavat,pa onda provodit više vreman kod njega,a već godinu i pol živimo skupa.i bolje,jer prije braka da znam kakav je zajednički život.
amnezija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:54.