Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2008., 20:12   #41
Quote:
šmokljanica kaže: Pogledaj post
ne.
dovoljno mi je bilo shvatiti kakav je on čim ju je ostavio po rođenju bebe i otišao s drugom.
a sta je trebao ako ju ne voli

ajd mi reci molim te..

ja ne znam jel sam ja luda il jedina ne mislim da je prekid veze ili braka nesto zbog treba lincovati covjeka..... da, strasno je za svakoga al valjda su svi vec svjesni da moze doci do razlaza.... mislim ne znam tko danas toga nije svjestan??

ne znam, moguce je da imam takav stav zbog toga sto cijeli zivot gledam nesretne roditelje.... sto se tice djece, ona itekako mogu lijepo zivjeti i s jednim roditeljem...

svi mi izabiremo svoje partnere....
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 20:17   #42
Nisam skužila jeste li se vidjeli licem u lice otkako ti je to rekao preko telefona?

Ako niste, treba ga prvo prisilit da sjedne s tobom i da ozbiljno porazgovarate o tome što njemu točno ne štima u braku s tobom? Kad dođete do toga, znat ćeš na čemu si, i radi čega si tu gdje jesi!
Meni bi telefonski razgovor bio premalo i borila bih se da dobijem bar pošteno objašnjenje, jel tak?

Možda još uvijek nije siguran u tu novu žensku, mislim da je tri mjeseca premalo za bilo kakve ozbiljne planove. Čini se kao da se nečeg prepao..

Ako jest siguran, moraš se suočiti s tim da ga više neće biti u tvom životu, i okreni se samo sebi i djeci. Bit će šok, ali tako je. Živa si i zdrava, preživjet ćeš, imaš djecu.
Sposobna si i nisi ničim manje vrijedna samo zato što je gospodin odlučio odlepršat nekoj drugoj, to je njegov problem, ne tvoj.

Samo način na koji ti je rekao je zbilja bezveze, i vrijeme, sudeći po njegovoj želji da ima drugo dijete...

Sretno
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 20:17   #43
Quote:
trendseterica kaže: Pogledaj post
Svi mi mislimo da se udajemo za onog pravog ali s vremenom se stvari promijene. Naravno nitko nam ne moze garantirati da smo se udale za pravoga (vrijedi i obrnuto) ali moramo imati neku dozu odgovornosti prema onome sto cinimo bar u nekim razdobljima zivota.

Zamisli kako je uzasno da zena rodi bebu i onda nakon mjesec dva odluci ostaviti muza i otici s drugim a bebu naravno ostavi muzu. Drustvo bi ju razapleo na sva zvona da je kurvetina i neodgovorna majka. Ali kad to isto ucini muskarac onda se o njemu prica kao o nekomu tko je eto shvatio da nisu jedno za drugo. Dogadja se.
majka se veze za dijete koje nosi 9 mjeseci, zato se nju vise osudjuje.....
ne, mi ne mozemo upravljati drugom osobom, ne mozemo ju prisiljavati da se ponasa kao sto mi to zelimo, mozemo samo upoznati sto vise partnera prije nego s njim udjemo u brak i imamo djecu...

i ne vjerujem da se ljudi kroz godine mogu drasticno promijeniti, barem ne karakter -osim ako se ne radi o nekoj ozljedi mozga, prije bih rekla da ljudi ne znaju za koga se vezi........

Zadnje uređivanje little_devil : 15.10.2008. at 20:22.
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 20:26   #44
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
a sta je trebao ako ju ne voli
ne napravit joj drugo dijete.
__________________
vjeruj samo polovici onoga što vidiš i apsolutno ničemu (od) onoga što čuješ. (bruce lee)
šmokljanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 20:27   #45
Quote:
šmokljanica kaže: Pogledaj post
ne napravit joj drugo dijete.
pa prosla je godina dana od tada...
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 21:20   #46
Ja bi samo htio reč da svi mi imamo nekih sranja i svakom je njegovo najgore.Ima ljudi kojima je 5 put puta gore neg tebi.E sad pitanje koje tebe najvjerovatnije muči zašto sva ta sranja u životu,e pa da nema sranja u životu mi nikad ne bi htjeli nešto više nego bi ostali na starom.Probaj shvatit da to sranje koje se desilo se desilo s razlogom kako god ono završilo.Evo npr. saznala si da si sa čovjekom koji te ne voli i koji je očito užasno nezrela osoba koja se ponaša ko da je u srednjoj školi,pa ja osobno mislim da je dobro da si to saznala jer sad ljepo možeš iči tražiti nešto više od nekog drugog,netko tko je odgovorniji,zreliji i sve ostalo što tebi treba.Mislim da u cijeloj priči nije bitan on nego tvoja djeca koja trebaju tvoju ljubav,a nemoj se previše brinut za njih u vezi toga da če te bit rastavljeni jer djeca su jako pametna i razumiju.Naravno netko vrijeme češ patit i probaj si olakšat kako god znaš i umiješ,a s vremenom kako god situacija završila htjet češ nešto više za sebe nego što si htjela prije.Ja znam da sad sve ovo previše ne pomaže i da ga voliš i sve,ali vjeruj mi sa istom snagom kojom sad voliš njega,nekoga drugoga češ volit sa još više intenziteta.Ne brini se ima još muškaraca na ovom svijetu,evo ja sam jedan od njih i garantiram ti da češ nač nekog boljeg.I da on če jednog dana kad ozreli shvatit šta su istinske vrijednosti,a ne dječački snovi.
__________________
Znanje koje imamo je samo mrvica onoga što nemamo.
magic1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 21:38   #47
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post

i ne vjerujem da se ljudi kroz godine mogu drasticno promijeniti, barem ne karakter -osim ako se ne radi o nekoj ozljedi mozga, prije bih rekla da ljudi ne znaju za koga se vezi........

aha, znaci ne mogu se promijeniti, pa kako je onda lik prvo nagovarao zenu na drugo dijete pa onda nakon nekog vremena skuzio da oni zapravo nemaju brak kakav mu odgovara...........znaci htio je djecu sa zenom s kojom ne ostvaruje zivot kakav zeli, lik je onda notorni idiot............


ili je zapravo ona kriva za sve to jer nije odmah uvidjela da bi ju on mogao ostaviti jednog dana
trendseterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 21:41   #48
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
pa prosla je godina dana od tada...
ne bash, proslo je devet mjeseci jer kad joj je on to govorio vec je bio 3 mjeseca u vezi s tom drugom, sto znaci da je prakticki u trenutku radjanja njegovog drugog djeteta krenuo u vezu s drugom,
pravi odgovorni tata koji s uzbudjenjem ocekuje rodjenje djeteta
trendseterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 21:45   #49
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post

ja ne znam jel sam ja luda il jedina ne mislim da je prekid veze ili braka nesto zbog treba lincovati covjeka..... da, strasno je za svakoga al valjda su svi vec svjesni da moze doci do razlaza.... mislim ne znam tko danas toga nije svjestan??
....

nitko njega nece lincovati, ali mozemo reci da nije u redu sto je to ucinio, mogao je pricekati bar da djeca malo odrastu

a to sto se rastave braka cesto dogadjaju ne znaci d aje to skroz ok, cesto se dogadjaju i ubojstva i silovanja pa ne mozemo reci da je to zato sasvim u redu jer eto dogadja se i drugima
trendseterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 21:50   #50
Quote:
trendseterica kaže: Pogledaj post
ne bash, proslo je devet mjeseci jer kad joj je on to govorio vec je bio 3 mjeseca u vezi s tom drugom, sto znaci da je prakticki u trenutku radjanja njegovog drugog djeteta krenuo u vezu s drugom,
pravi odgovorni tata koji s uzbudjenjem ocekuje rodjenje djeteta
nema veze sto je zapoceo vezu prije 3 mjeseca, prosla je godina dana otkad joj je napravio dijete...

a pretpostavljam da tu zenu tamo zna puno duze od 3 mjeseca
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 21:52   #51
Quote:
trendseterica kaže: Pogledaj post
nitko njega nece lincovati, ali mozemo reci da nije u redu sto je to ucinio, mogao je pricekati bar da djeca malo odrastu

a to sto se rastave braka cesto dogadjaju ne znaci d aje to skroz ok, cesto se dogadjaju i ubojstva i silovanja pa ne mozemo reci da je to zato sasvim u redu jer eto dogadja se i drugima
zasto bi cekao? sto bi time postigao? ostati u braku u kojem nema ljubavi nema smisla, svatko tko je kao dijete odrastao u takvom braku to ce ti i potvrditi...

nezadovoljstvo, frustracije, svadje...eto to bi ju cekalo

nikad ne bi zeljela da netko ostane sa mnom zbog djece ili odgovornosti.... ne bi to mogla podnijeti... i ako ne ide ne ide, sama bi pokrenula razvod.... al ja ne sumnjam da bi moj sadasnji decko bio dobar otac bez obzira na razlaz...
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 21:55   #52
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
nema veze sto je zapoceo vezu prije 3 mjeseca, prosla je godina dana otkad joj je napravio dijete...

a pretpostavljam da tu zenu tamo zna puno duze od 3 mjeseca
godina dana od zaceca je prosla do trenutka kad joj je rekao da ima drugu tu si u pravu, ali u vezi je s njom tocno od devet mjeseci nakon sto je napravio dijete
koliko ju pozna? e to nam autorica topcia nije rekla ili ne zna

tim gore ako ju poznaje duze, samo se skracuje to vrijeme od razdoblja kad je bio uvjeren da zeli dijete sa svojom zenom

lik ocito ne zna sto zeli kad u tako kratkim razdobljima mijenja zelje i da sam na mjestu te druge ne znam bih li se upustala s njime u nesto ozbiljnije jer moze i njoj napraviti dvoje troje djece pa onda shvatiti da to nije to sto zeli
trendseterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 22:00   #53
Quote:
trendseterica kaže: Pogledaj post
godina dana od zaceca je prosla do trenutka kad joj je rekao da ima drugu tu si u pravu, ali u vezi je s njom tocno od devet mjeseci nakon sto je napravio dijete
koliko ju pozna? e to nam autorica topcia nije rekla ili ne zna

tim gore ako ju poznaje duze, samo se skracuje to vrijeme od razdoblja kad je bio uvjeren da zeli dijete sa svojom zenom

lik ocito ne zna sto zeli kad u tako kratkim razdobljima mijenja zelje i da sam na mjestu te druge ne znam bih li se upustala s njime u nesto ozbiljnije jer moze i njoj napraviti dvoje troje djece pa onda shvatiti da to nije to sto zeli
ne znam, ja to ne gledam tako tragicno...
osim toga obecala sam sebi da cu imati dijete bez obzira imala ja supruga ili ne tako da mi to samohrano roditeljstvo nije nesto strasno nit lose
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 22:00   #54
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
zasto bi cekao? sto bi time postigao? ostati u braku u kojem nema ljubavi nema smisla, svatko tko je kao dijete odrastao u takvom braku to ce ti i potvrditi...

nezadovoljstvo, frustracije, svadje...eto to bi ju cekalo

nikad ne bi zeljela da netko ostane sa mnom zbog djece ili odgovornosti.... ne bi to mogla podnijeti...

ima odgovornost i obavezu prema maloj djeci kojima treba otac, a nezadovoljstvo moze zatomiti koju godinu nece mu svijet propasti

ja vjerujem da je on samo zaljubljen u tu drugu jer mu ona pruza nesto drugacije od njegove zene- nema obaveza s njom pa je sve bezbriznije i ljepse, ali kad bi se ozenio za nju i napravio joj dvoje djece sve bi to bilo jako slicno kao sto ima i sad s ovom obitelji
trendseterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 22:03   #55
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
ne znam, ja to ne gledam tako tragicno...
osim toga obecala sam sebi da cu imati dijete bez obzira imala ja supruga ili ne tako da mi to samohrano roditeljstvo nije nesto strasno nit lose
a cuj ako ti unaprijed zelish samo dijete bez obzira na prisutnost oca je ok i tvoje pravo na izbor, ali ako se zena u to upusta sa svojim partnerom kojeg voli i bez kojeg ne moze zamisliti zivot onda je to jako teska situacija za nju kad ju taj isti voljeni partner ostavi sa djecom koju je ona rodila iz ljubavi prema njemu s mislima da je i on ucinio isto
trendseterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 22:05   #56
Quote:
trendseterica kaže: Pogledaj post
ima odgovornost i obavezu prema maloj djeci kojima treba otac, a nezadovoljstvo moze zatomiti koju godinu nece mu svijet propasti

j
tko kaze da on nece biti dobar otac?
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 22:07   #57
Quote:
trendseterica kaže: Pogledaj post
a cuj ako ti unaprijed zelish samo dijete bez obzira na prisutnost oca je ok i tvoje pravo na izbor, ali ako se zena u to upusta sa svojim partnerom kojeg voli i bez kojeg ne moze zamisliti zivot onda je to jako teska situacija za nju kad ju taj isti voljeni partner ostavi sa djecom koju je ona rodila iz ljubavi prema njemu s mislima da je i on ucinio isto
ne radjas valjda djecu iz ljubavi prema nekome nego jer to zelis... jer zelis dijete.. i sve ono sto to dijete donosi sa sobom
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 08:48   #58
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
ja ne znam jel sam ja luda il jedina ne mislim da je prekid veze ili braka nesto zbog treba lincovati covjeka..... da, strasno je za svakoga al valjda su svi vec svjesni da moze doci do razlaza.... mislim ne znam tko danas toga nije svjestan??
Nisi ni luda ni jedina.

Meni nisu jasne žene koje toga nisu svjesne pa si dozvole da se "zbog muža i njegove karijere" odreknu svog posla, karijere, života, pretvore se u kuhinjske krpe umjesto da budu ravnopravne partnerice, pa se onda čude i pate što ih je muž ostavio zbog druge žene koja mu je možda imponirala upravo svojom samostalnošću.

Quote:
ne znam, moguce je da imam takav stav zbog toga sto cijeli zivot gledam nesretne roditelje.... sto se tice djece, ona itekako mogu lijepo zivjeti i s jednim roditeljem...
Same here. Potpisujem.

Quote:
svi mi izabiremo svoje partnere....
Samo što se to nekada zaboravi raditi i glavom...

Ma shvaćam ja da se ljubav "dogodi", ali kako netko može voljeti nekoga tko ga tretira kao otirač?



Posve je u redu pokušavati očuvati brak, raditi na njemu svakodnevno kako ne bi prešao u dosadu, kolotečinu i sl., ali kad ne ide - ne ide. Nema tu pomoći, samo produženje agonije. A naročito nema očuvanja braka nakon prijevare. Spavao si sa drugom? Prije nego što si meni rekao da ti nešto ne štima, prije nego što si sa mnom pokušao riješiti problem? OK, hvala na svemu do sada i od sutra imamo različite adrese... I da moli, ne bih ga primila natrag. Prvo, nitko muškarce pištoljem prislonjenim uz sljepoočnicu ne tjera da se žene. Ako su se već odlučili na brak, onda se smatra da znaju i šta brak podrazumijeva: monogamnu zajednicu. Ako to nisu u stanju ispoštovati... Drugo, nekako mi se čini da onaj koji to napravi jednom ima vrlo velike šanse da će to napraviti ponovo i ponovo i ponovo... I šta onda, provesti cijeli život u moljakanju da ostane sa ženom, zbog djece, zato što ona njega voli više od ičega ili tko zna iz kojeg razloga? Hvala, ali ja bar ne bih...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 15:10   #59
Ili mi se čini ili sam ja jedina primjetila da se on spanđao sa tom drugom dok je ova rađala?

Jer je sa ovom neka 3 mj., a beba im je 3mj.

Za njega nema nikakvog opravdanja.

Razlaz je najbolje, neka plaća alimentaciju i ide svojim putem. Nije vrijedan ničega, smeće od čovjeka!
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 15:19   #60
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
ne radjas valjda djecu iz ljubavi prema nekome nego jer to zelis... jer zelis dijete.. i sve ono sto to dijete donosi sa sobom

djeca nastaju iz ljubavi, kad s nekim koga volish zelish podijeliti zivot i brigu te ljubav prema vasim potomcima zajedno u paketu da sam zelish dijete naravno
sto je tu lose? to je normalna i prirodna stvar
trendseterica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:37.