Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2008., 08:17   #281
Quote:
DagDugpa kaže: Pogledaj post
Nema. A zato što piramida nije grob. Niti je napravljena da bude grob, niti je i bila ikada ikome grob.
A taj sarkofag nije sarkofag nego dio rezonantne komore za generiranje MASER-a. Dimenzije odgovaraju.
Hajde, malo napiši o dimenzijama. Meni generiranje i amplifijkacija mikrovalnog zračenja nije strana, zato sam Ti oi napisao klistron.
Osnovna zamjerka u ovom pasusu je snaga samog odašiljača.
Ovako odokativno kao da lukom i strijelom pucaš na Mjesec. Sumnjam da bi izašlo van Sunčevog sistema.
A za grobove, egipćani su bili ljubitelji mačaka.



Quote:
DagDugpa kaže: Pogledaj post
Sada služe za ventilaciju. Egipćani su ugradili ventilatore.
Nekada su služili kao valovodi za koherentno mikrovalno zračenje na 1,4 GHz.
Jedan za pobudno zračenje iz svemira, a drugi za izlazno zračenje u svemir.
Piramida je bila svemirski svjetionik napajan energijom seizmičkih vibracija.
Znaš da su mikrovalovi usmjereni. Sad zamisli kako bi to izgledalo. Tek svakih 24 sata bi dobio informaciju gdje je svjetionik. U svemirskim prostranstvima to nije ništa, no recimo da mi je neobično, samo ukazujem na to.
Mislim da su ipak svjetlovodi ... doslovno za svjetlo, a airsaft usput ....


Quote:
DagDugpa kaže: Pogledaj post
Kada Dunn kaže da je možda uravnoteživala Zemlju, misli upravo na to: kao spregnuti oscilator preuzimala je svojim cjelobrojno smanjeno masivnim (u odnosu na masu tektonske ploče na kojoj se nalazi) tijelom seizmičku energiju, i tako ublažavala potrese. Zanimljivo, ja nisam znao da je to Dunn rekao. Netko je to tu sada spomenuo.
Ali znam da sam to JA rekao prije skoro godinu dana.
Ovo mi je potpuno nerazumljivo, ima smisla kao i kod kotača automobila, balansiranje, jer ipak se i mi krećemo prilično brzo sa Zemljom i k tom rotiramo. No to je sve nategnuto, a Ti bi trebao opet dati svoje promišljanje.
Hajde budi dobar, i na vlastitim pogreškama se uči (ne mislim samo na Tvoje)
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 08:28   #282
Quote:
DagDugpa kaže: Pogledaj post
A kakva je tvoja?
Velika piramida NIKADA nije bila grobnica.
Prije svega velika galerija i sve prostorije uske su i apsolutno neprikladne da se u njima izvodi pogrebna ceremonija. Kroz veliku galeriju moraš puzati, kroz antechamber se moraš provlačiti. Zamisli kraljevsku svitu na koljenima kako ispraća svog faraona i provlači se kroz šupljine i kanale, a gužva se u velikoj galeriji koja k tome ima eksponencijalni oblik...
No sasvim drugačiji smisao sve dobiva kada se kaže da su to bili akustički kanali, i da je piramida bliža zvučniku sa prijenosnom linijom nego grobnici.
E vidiš, opet si dotaknuo moje područje. Akustika ... kako se baviš fizikom i matematika ti nije strana, vrlo se lak može izračunati karakteristika prijenosnog kanala koji služi kao pasivni filter i pasivno pojačalo te frekvenciju stojnog vala. Nadam se da znaš da se akustički valove šire samo ako imaš dovoljno materije.

A ispraćaj faraona je bio uz minimalan broj pratitelja, jer nisu baš lijepo završavali. A razmisli zašto su kopani kanali d strane lopova i razbojnika da dođu do odaja. Zlata je sigurno bilo i ne samo po zidovima.
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 14:42   #283
Quote:
fallenangel kaže: Pogledaj post
Neki instrument je bio u njemu. koi je izvadjen i zapljenjen od neke suparnicke frakcije jako daaavno.
tako neki kazu..
onda bi to bila kutija, a pošto je otvorena i na stolu je, ponuđeno je.

Quote:
ili se mozda mrtvi faraon digo iz groba pobjego van i ostavio prazan sarkofag.

e ima veze sa tim nebi vjerovao.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 20:47   #284
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 21:22   #285
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
onda bi to bila kutija, a pošto je otvorena i na stolu je, ponuđeno je.



e ima veze sa tim nebi vjerovao.
Ne4bi baš!
rappa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 23:14   #286
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
dakle ljudi značenje praznog sarkofaga je? u tome se krije sva tajna velike piramide.
Ajde nas prosvijetli (samo nemoj odgovor iz stargate molim)
adarelh is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 00:04   #287
Quote:
ARTETUREN kaže: Pogledaj post
E vidiš, opet si dotaknuo moje područje. Akustika ... kako se baviš fizikom i matematika ti nije strana, vrlo se lak može izračunati karakteristika prijenosnog kanala koji služi kao pasivni filter i pasivno pojačalo te frekvenciju stojnog vala. Nadam se da znaš da se akustički valove šire samo ako imaš dovoljno materije.
Ne kužim što ti znači pojam "dovoljno materije" ali ću samo dodati da sam na ovoj temi tek gost koji čeka ozbiljnu raspravu, i nisam sve rekao.
Dakle, ovako. Velika galerija. Što je ona zapravo?
Ako pogledaš kako je sagrađena, vidjet ćeš da je dolje šira a prema gore se sužava po krivulji eksponencijalnog roga (eksponencijalna funkcija sa negativnim eksponentom). Iz akustike je poznato da je eksponencijalni rog najbolji prilagodnik impedancije dvaju valovoda, no to je sada nebitno. Bitno je da je ta galerija sada prazna. No nekada nije bila. Bila je ispunjena nećim što Dunn naziva Helmholtzov rezonator, no zapravo je banka naslaganih rezonantnih sustava sastavljenih od svučnih viljuški i šupljih sfera sa jednom rupom, i to sve složeno na drvene nosače, jedan iznad drugog, a to pak posloženo duž galerije. To je služilo da podigne niske infrazvukove koji su došli of vibracija tijela piramide kada ono preuzima (kao spregnuti oscilator) seizmičke vibracije Zemlje tj. tektonske ploče.
Energija bi bila transformirana u akustičke frekvencije (reda veličine 100 Hz, recimo ton A je na 440 Hz) a onda bi bile isfiltrirane granitinim ili "granitnim" blokovima u predkomori (antechamber) koji su se mogli podizati ili spuštati i tako ugađati. Dalje bi se vibracije prenijele u kraljevu odaju i potakle vibracije onih gore granitnih blokova kojih je 4 (govorim na pamet, ne da mi se gledati) koji su točno ugođeni (dolje su ravni a gore klesani grubo, jer su ugađani da dobro rezoniraju) i koji su kao pločice ksilofona stvarali točno određeni akord.
Dalje se to pretvaralo u električno polje i u atmosferi vodika, uz mikrovalove iz svemira, modulirao bi se MASER (koherentni snop mikrovalnog zračenja na frekvenciji hiperfine strukture atoma vodika, tj. na 1,4 GHz) i slao kroz drugi kanal (valovod) natrag u svemir.

Iako si napisao da je snop usmjeren, prebaš uzeti da se i najkvalitetniji laser ipak širi. Tako je Zemlja imala svjetionik koji se rotira, ali ne samo to, nego ima i moduliranu frekvenciju koja određuje njegov ID.

Problem: zašto nisu napravili nekakav drugačiji mehanizam?
a) ovo je robustan mehanizam koji može raditi tisuće godina. Prestao je raditi za vrijeme ledenog doba kada je Nil promijenio tok, i više se nije mogao stvarati vodik iz vode. Zato su posebni "čuvari" počeli koristiti kemikalije, a one su u jednom času izazvale eksploziju vodika u kraljevoj odaji
b) mehanizam nije sumnjiv, pa ga bića na zemlji ne mogu uništiti, ne zahtijeva održavanje, radi dobro i sigurno
c) uravnotežuje tektoniku i omogućava ugodniji život stanovništva. Naime, nisu sve piramide svjetionici. Neke su i u službi ljudi koji žive u okolini i bave se poljoprivredom. Dakako, poljoprivredi su ih naučili "Bogovi", poglavito Oziris (Bu Wizzer) i Ptah.
d) lako se popravi kada se pokvari. Kamen je lako podići. Bez dizalice i bez "SF vučnih zraka", čistim vibracijama. Danas je ljudska civilizacija prenapredna, i svjetionik je premješten. Zato više nitko ne popravlja piramide. No teoretski, lako bi ih bilo popraviti. A u Kairskom muzeju mogu se naći dijelovi rezonatora iz Velike galerije. Dun je dao čak i fotografije tih predmeta za koje egiptolozi uopće ne znaju što su nego su im pridjelili nekakve vjersko/metaforičke oznake.


Quote:
A ispraćaj faraona je bio uz minimalan broj pratitelja, jer nisu baš lijepo završavali. A razmisli zašto su kopani kanali d strane lopova i razbojnika da dođu do odaja. Zlata je sigurno bilo i ne samo po zidovima.[/COLOR]
Ni taj minimum pratitelja ne želi se gužvati u velikoj galeriji koja je strma, uska i mračna. I puzati kroz otvor antechambera...No way.

Zadnje uređivanje DagDugpa : 08.12.2008. at 00:15.
DagDugpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 00:26   #288
Quote:
ARTETUREN kaže: Pogledaj post
Hajde, malo napiši o dimenzijama. Meni generiranje i amplifijkacija mikrovalnog zračenja nije strana, zato sam Ti oi napisao klistron.
Klistron je elektronska cijev za generiranje mikrovalnog zračenja npr. kod radara.
Kada si u nečemu dobar, onda znaš improvizirati. Napredna civilizacija klistron može napraviti od - kamena.

O MASER-u pročitaj ovdje: http://en.wikipedia.org/wiki/Maser

Inače, danas nema više razlike između MASER-a i LASER-a. To je sve koherentno zračenje. Ako pogledaš ovdje: http://en.wikipedia.org/wiki/Hyperfine_structure
vidjet ćeš zašto baš vodik.
DagDugpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 00:43   #289
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
dakle ljudi značenje praznog sarkofaga je? u tome se krije sva tajna velike piramide.

Značenje ti je za pravnike poput Baranovića. Današnja civilizacija kada nešto ne razumije, onda sve utrpa pod nekakve metafore. Stare civilizacije i narodi nisu bili METAFORIČNI nego DOSLOVNI, kao što smo i mi danas DOSLOVNI u znanosti. A metaforiziranje ti je izum kršćanstva, jer je moralo pomiriti grozne nonsense i ugraditi ih u svoju doktrinu. Koliko mi je poznato ti ne voliš kršćansko učenje. Imam pitanje: zašto se onda služiš kršćanskim metodama objašnjavanja realnosti?

Daklem, opet: sarkofag je resonant cavity. Pogledati ovdje http://www1.union.edu/newmanj/lasers...ser_theory.htm

Dunn još spominje ploče od smaragda umetnute u nju, ali to je onda nešto jako komplicirano, i zato namjerno nisam to spominjao. Otvoren je zato što ni ne treba biti zatvoren. Kako bi umetnuo ploče inače?
Kada su napuštali Egipat, čuvari/strojovođe piramide su ploče odnijeli sa sobom. U kovčegu. I otišli u pustinju. I dan danas njihovi svećenici znaju za te smaragdne ploče. Ali se o tome ne priča. A kovčeg traži Indijana Jones u hollywoodskim filmovima.

Zadnje uređivanje DagDugpa : 08.12.2008. at 00:51.
DagDugpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 00:47   #290
Quote:
DagDugpa kaže: Pogledaj post
Klistron je elektronska cijev za generiranje mikrovalnog zračenja npr. kod radara.
Kada si u nečemu dobar, onda znaš improvizirati. Napredna civilizacija klistron može napraviti od - kamena.

O MASER-u pročitaj ovdje: http://en.wikipedia.org/wiki/Maser

Inače, danas nema više razlike između MASER-a i LASER-a. To je sve koherentno zračenje. Ako pogledaš ovdje: http://en.wikipedia.org/wiki/Hyperfine_structure
vidjet ćeš zašto baš vodik.
Hajde, wiki nije loša, a za masere pitaj Valentina 15 objasnio sam mu ih jako dobrim postom na jednom forumu.
Astrofizika mi isto nije strana, no moraš znati da je potrebito imati i snagu. Kontrola bez snage i snaga bez kontrole ne znači ništa.
No napisao si neš zanimljivo.
Kod radara se ne koriste maseri nego Traveling wave tube i danas gun diode, ali to egipćanima nije bilo pri ruci. No napisao si argumentirano, te će biti i detaljnije odgovoreno, a ne iz rukava.
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 00:57   #291
Quote:
DagDugpa kaže: Pogledaj post
Ne kužim što ti znači pojam "dovoljno materije" ali ću samo dodati da sam na ovoj temi tek gost koji čeka ozbiljnu raspravu, i nisam sve rekao.

Dobro, still waiting.

Dakle, ovako. Velika galerija. Što je ona zapravo?
Ako pogledaš kako je sagrađena, vidjet ćeš da je dolje šira a prema gore se sužava po krivulji eksponencijalnog roga (eksponencijalna funkcija sa negativnim eksponentom). Iz akustike je poznato da je eksponencijalni rog najbolji prilagodnik impedancije dvaju valovoda, no to je sada nebitno. Bitno je da je ta galerija sada prazna. No nekada nije bila. Bila je ispunjena nećim što Dunn naziva Helmholtzov rezonator, no zapravo je banka naslaganih rezonantnih sustava sastavljenih od svučnih viljuški i šupljih sfera sa jednom rupom, i to sve složeno na drvene nosače, jedan iznad drugog, a to pak posloženo duž galerije. To je služilo da podigne niske infrazvukove koji su došli of vibracija tijela piramide kada ono preuzima (kao spregnuti oscilator) seizmičke vibracije Zemlje tj. tektonske ploče.

Ovo šuplje zvuči.

Energija bi bila transformirana u akustičke frekvencije (reda veličine 100 Hz, recimo ton A je na 440 Hz) a onda bi bile isfiltrirane granitinim ili "granitnim" blokovima u predkomori (antechamber) koji su se mogli podizati ili spuštati i tako ugađati.

Osim filtracije trebaš dovoljno pojačanje, ali nisi napisao dimenzije "roga".
Tehnički stvar ide, ali treba računati ...
Ne možeš dobivati harmonike dovoljne snage tek tako izdvajanjem.


Dalje bi se vibracije prenijele u kraljevu odaju i potakle vibracije onih gore granitnih blokova kojih je 4 (govorim na pamet, ne da mi se gledati) koji su točno ugođeni (dolje su ravni a gore klesani grubo, jer su ugađani da dobro rezoniraju) i koji su kao pločice ksilofona stvarali točno određeni akord.

Kakva je bila konstrukcija koja je držala i veličina tih pločica?

Dalje se to pretvaralo u električno polje i u atmosferi vodika, uz mikrovalove iz svemira, modulirao bi se MASER (koherentni snop mikrovalnog zračenja na frekvenciji hiperfine strukture atoma vodika, tj. na 1,4 GHz) i slao kroz drugi kanal (valovod) natrag u svemir.

Ok misliš na silicijski premaz zidova koji je zbog akustičkog podražaja stvarao elektrostatsko polje?
A ovo iz svemira je nejasno, greška u pisanju?
Izlaz je mizerna snaga, kao što sam napisao strijelom ili pračkom na Mjesec.


Iako si napisao da je snop usmjeren, prebaš uzeti da se i najkvalitetniji laser ipak širi. Tako je Zemlja imala svjetionik koji se rotira, ali ne samo to, nego ima i moduliranu frekvenciju koja određuje njegov ID.

Da, ... ali zaboravljaš domet koji je mali. Znači prostorni kut je nikakav, a k tome Zemlja još i rotira.
Hvala na vremenu, idemo dalje.
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 01:09   #292
Quote:
ARTETUREN kaže: Pogledaj post
Kod radara se ne koriste maseri nego Traveling wave tube i danas gun diode, ali to egipćanima nije bilo pri ruci. No napisao si argumentirano, te će biti i detaljnije odgovoreno, a ne iz rukava.
Kod radara se svakako ne koriste MASER-i. Maser je mikrovalni ekvivalent laseru (samo se laser odnosi na svjetlost, a maser na mikrovalove). Radari ne moraju emitirati koherentno zračenje.
No ako zračenje šalješ u svemir, želiš da bude što je moguće uže, tj. da se manje raspršuje. Zato koristiš KOHERENTNO zračenje. Mogao bi poslati LASER, ali teško ćeš naći slobodnu "rupu" u pozadinskom šumu svemira. Ima ih nekoliko, i jedna je baš na prirodnom mjestu: na 1,42 GHz, jer u svemiru ima jako puno H i OH skupina koje apsorbiraju pozadinsko zračenje. Zato se to i zove VODENI prozor ili vodena rupa. I jasno, poslat ćeš na toj frekvenciji.
Pravi inžinjeri koriste ono najjednostavnije što priroda nudi. Dakako, ako za to uopće znaju.
Vodik ima prirodni rascjep kvantnih stanja zbog magnetske interakcije između elektrona i jezgre vodika, ovisno o magnetskom momentu jezgre. Tako taj elektron može imati dva vrlo bliska energetska stanja ovisno o tome kako se odnosi prema magnetskom momentu jezgre. I može skakati između tih dvaju finih stanja. Brzina kojom skoči s jednog na drugi nivo i vrati se određuje frekvenciju, i ona je za vodik uvijek 1,42040575 GHz, tako da se nekada i vodik koristio kao atomski sat, a danas se koristi cezij. Tih 1,42 GHz odgovara valnoj duljini od 21 cm, i to je u korelaciji sa promjerom kanala koji idu do kraljeve komore (nešto su širi, jer još treba uračunati i zlatne ploče).

Kako radi maser? U rezonantnoj komori nalazi se vodik. Pobudno mikrovalno zračenje uđe u komoru i podigne neke elektrone na više kvantno stanje. Točnije podigne ih sa donje hiperfine razine na gornju. Za to ne treba puno energije. No ubrzo se podignuti elektroni vrate nazad emitirajući elektromagnetsko zračenje natrag. Ako se komora napravi tako da se radio valovi odbiju i vrate nazad, baš u času kada su se i elektroni vratili i izemitirali svoje zračenje, onda nastaje rezonancija. Ista kao kada guraš neko klatno.
I tako sim, tam, sim, tam, dok se ne dižu svi elektroni i svi odreda vraćaju. Unisono. Dakle pumpaš energiju u rezonantni sustav kako kada želiš zaljuljati ljuljačku. Mic po mic i evo ti jakog ljuljanja. I zračenje koje time nastane je koherentno. I izlazi iz sustava kao MASER ili LASER, ovisno o frekvenciji.
Ta komora je bila upravo taj granitni sarkofag.

Zadnje uređivanje DagDugpa : 08.12.2008. at 01:14.
DagDugpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 01:31   #293
Quote:
ARTETUREN kaže: Pogledaj post
Osim filtracije trebaš dovoljno pojačanje, ali nisi napisao dimenzije "roga".
Tehnički stvar ide, ali treba računati ...
Ne možeš dobivati harmonike dovoljne snage tek tako izdvajanjem.
Ne znam sve. Nisam bio tamo, nisam računao, nisam mjerio komore.


Quote:
Kakva je bila konstrukcija koja je držala i veličina tih pločica?
Velika zabluda je da ti blokovi drže svod. Nije istina. Svod je oslonjen na one kose granitne blokove koji izgledaju kao krov.
Svi ostali su složeni na granitne nosače, baš kao pločice ksilofona i potpuno su "u zraku", dakle uopće ne dodiruju vapnenac tj. tijelo piramide, niti je na njih išta oslonjeno. Naprosto, drže sami sebe. Zašto bi netko takvu stvar ugradio? Nosač nije. Što je onda?
A konstrukcija je cijela od tog "ružičastog granita" bez obzira je li riječ "granit" kolokvijalna ili nije, je li to sijenit sa feldspatom, ili je gnajs.

Quote:
Ok misliš na silicijski premaz zidova koji je zbog akustičkog podražaja stvarao elektrostatsko polje?
Nije premaz. Taj pink granit u svojoj strukturi ima preko 50% kristaličnog kvarca. Meni bi jako dobro došlo da mi monty-zg pomogne oko toga (a ne da negira) da razjasnimo građu stijena od koje je napravljen mehanizam, dakle, kraljeva dvorana, antechamber i velika galerija. Takodjer, ja nemam Dunnovu knjigu, i nisam je detaljno studirao. Kada ju ja nabavim i pročitam, objasnit ću ti detaljno. Treba reći i da postoji knjiga koja kritizira Dunnovu knjigu, napisala ju je neka ženska, i po mom mišljenju nije nešto. No Dunn će svakako na to replicirati argumentima.

Quote:
A ovo iz svemira je nejasno, greška u pisanju?
Izlaz je mizerna snaga, kao što sam napisao strijelom ili pračkom na Mjesec.
Iz svemira stiže zračenje koje djeluje kao pobuda. I laser da bi radio mora imati pobudno zračenje. Moraš osvijetliti rubin ili što već...Kratica LASER (kao i MASER) je Light/Microwave Amplification by Stimulated Emission of Radiation...Svjetlost/Mikroval pojačan stimuliranom emisijom zračenja.
I nije pračka na mjesec. Kako si došao do toga da je snaga mala?

Quote:
Da, ... ali zaboravljaš domet koji je mali. Znači prostorni kut je nikakav, a k tome Zemlja još i rotira.
Nije domet mali. Domet je barem do Lire, kamo su i bili usmjereni kanali dok su radili. Vega (alfa Lire) udaljena je 25,3 svjetlosne godine.
DagDugpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 01:48   #294
Quote:
DagDugpa kaže: Pogledaj post
Kod radara se svakako ne koriste MASER-i. Maser je mikrovalni ekvivalent laseru (samo se laser odnosi na svjetlost, a maser na mikrovalove). Radari ne moraju emitirati koherentno zračenje.
No ako zračenje šalješ u svemir, želiš da bude što je moguće uže, tj. da se manje raspršuje. Zato koristiš KOHERENTNO zračenje. Mogao bi poslati LASER, ali teško ćeš naći slobodnu "rupu" u pozadinskom šumu svemira. Ima ih nekoliko, i jedna je baš na prirodnom mjestu: na 1,42 GHz, jer u svemiru ima jako puno H i OH skupina koje apsorbiraju pozadinsko zračenje. Zato se to i zove VODENI prozor ili vodena rupa. I jasno, poslat ćeš na toj frekvenciji.
Pravi inžinjeri koriste ono najjednostavnije što priroda nudi. Dakako, ako za to uopće znaju.
Vodik ima prirodni rascjep kvantnih stanja zbog magnetske interakcije između elektrona i jezgre vodika, ovisno o magnetskom momentu jezgre. Tako taj elektron može imati dva vrlo bliska energetska stanja ovisno o tome kako se odnosi prema magnetskom momentu jezgre. I može skakati između tih dvaju finih stanja. Brzina kojom skoči s jednog na drugi nivo i vrati se određuje frekvenciju, i ona je za vodik uvijek 1,42040575 GHz, tako da se nekada i vodik koristio kao atomski sat, a danas se koristi cezij. Tih 1,42 GHz odgovara valnoj duljini od 21 cm, i to je u korelaciji sa promjerom kanala koji idu do kraljeve komore (nešto su širi, jer još treba uračunati i zlatne ploče).

Kako radi maser? U rezonantnoj komori nalazi se vodik. Pobudno mikrovalno zračenje uđe u komoru i podigne neke elektrone na više kvantno stanje. Točnije podigne ih sa donje hiperfine razine na gornju. Za to ne treba puno energije. No ubrzo se podignuti elektroni vrate nazad emitirajući elektromagnetsko zračenje natrag. Ako se komora napravi tako da se radio valovi odbiju i vrate nazad, baš u času kada su se i elektroni vratili i izemitirali svoje zračenje, onda nastaje rezonancija. Ista kao kada guraš neko klatno.
I tako sim, tam, sim, tam, dok se ne dižu svi elektroni i svi odreda vraćaju. Unisono. Dakle pumpaš energiju u rezonantni sustav kako kada želiš zaljuljati ljuljačku. Mic po mic i evo ti jakog ljuljanja. I zračenje koje time nastane je koherentno. I izlazi iz sustava kao MASER ili LASER, ovisno o frekvenciji.
Ta komora je bila upravo taj granitni sarkofag.
Nemoj trošiti vrijeme na elementarne stvari, stvaraju samo zabunu. Mogao si primjetiti da radari imaju antene (rešetke) koje se okreću. Jedno je koherentnost, drugo je polarizacija, ali nećemo o tome, dakle dovoljne su crtice i numeričke vrijednosti.
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 01:52   #295
Quote:
DagDugpa kaže: Pogledaj post
Nije domet mali. Domet je barem do Lire, kamo su i bili usmjereni kanali dok su radili. Vega (alfa Lire) udaljena je 25,3 svjetlosne godine.
Mladi moj prijatelju, najbitniji je inicijalni impuls. Ono što dolazi iz svemira je tako slabo da se može zanemariti. Možda i postoji neki mehanizam, a ako ti tvrdiš da da rado ću ispititi ako platiš. pišeš o mogućem, ali kako nije Tvoja struka jasno je da ne vidiš relacije. naravno i ja mogu griješiti. Matematika je neumoljiva, nema ćiri bu ćiri ba, samo brojke.
A pogle udaljenost ... i sam znaš da radio teleskopi služe za primanje, rijetko se što odašilje i to je problem
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 01:58   #296
Quote:
ARTETUREN kaže: Pogledaj post
Nemoj trošiti vrijeme na elementarne stvari, stvaraju samo zabunu. Mogao si primjetiti da radari imaju antene (rešetke) koje se okreću. Jedno je koherentnost, drugo je polarizacija, ali nećemo o tome, dakle dovoljne su crtice i numeričke vrijednosti.

Možda do sada nisi primjetio ali ja kad pišem, to činim da zainteresiram što širi krug ljudi. Da hoću samo s tobom se dopisivati (koji sve to znaš), pisao bih ti na PM, a možda bih skoknuo s tobom i na kavu.
Radare sam spomenuo tek toliko da ljudima ilustriram gdje se koriste mikrovalovi (osim u pećnici). Radari nemaju koherentno zračenje, dakle nisu maseri. Kada nešto osvjetljavaš, to činiš reflektorom. Laserom baš i nećeš uspjeti. Tako i radar. Treba "osvjetljavati" okolinu i slušati odjek, a MASER bi bio preuzak snop. Ipak, vjerujem da je i MASER u vojnoj primjeni.

Nego, neki će možda željeti da umjseto Lire favoriziraju susjedni Draco. Najbliža zvijezda u Zmaju je Struve 2398 na 11,5 svjetlosne godine, i ako se ne varam, spominje se i na karti Betty Hill.
Također za Orionovce, najbliža zvijezda u Orionu je na 26,3 svjetlosne godine, a alfa oriona, Betelgeuse je na 600 svjetlosne godine.
DagDugpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 02:00   #297
A što misliš i Siriusu, on je 8,7 svj.g. (neš više od 2 parseka) i ima čudnog pratioca.
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 02:01   #298
Quote:
ARTETUREN kaže: Pogledaj post
Mladi moj prijatelju, najbitniji je inicijalni impuls. Ono što dolazi iz svemira je tako slabo da se može zanemariti. Možda i postoji neki mehanizam, a ako ti tvrdiš da da rado ću ispititi ako platiš.
To što dolazi iz svemira je ono što se uređajem POJAČAVA!
Light/Microwave AMPLIFICATION by stimulated emission of radiation.
Energija za pojačanje dolazi od seizmičkih vibracija ZEMLJE. Krade se energija potresa. Piramida kao masivno tijelo, vibrira zajedno za tektonskom pločom kojoj se nalazi gotovo u centru mase, i preuzima energiju vibracija, koju onda preko akustičnog mehanizma koristi za pojačavanje mikrovalova.

Quote:
A pogle udaljenost ... i sam znaš da radio teleskopi služe za primanje, rijetko se što odašilje i to je problem[/COLOR]
Teleskopi i odašilju.
DagDugpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 02:06   #299
Quote:
DagDugpa kaže: Pogledaj post
To što dolazi iz svemira je ono što se uređajem POJAČAVA!
Light/Microwave AMPLIFICATION by stimulated emission of radiation.
Energija za pojačanje dolazi od seizmičkih vibracija ZEMLJE. Krade se energija potresa. Piramida kao masivno tijelo, vibrira zajedno za tektonskom pločom kojoj se nalazi gotovo u centru mase, i preuzima energiju vibracija, koju onda preko akustičnog mehanizma koristi za pojačavanje mikrovalova.
S čim ih hvataš, moraš imati zamku za stojni val, ali sve je prekomplicirano da bi išlo na taj način, teoretski možda i drže vodu, ali tako sigurno u tvrdnju treba se provjeriti. Imaš problem i sa valom nosiocem i modulacijom, ali najviše sa energijom za pogon cijelog mehanizma. A kanal je samo linija, ne i antena. Pa pogledaj razine pojačanja horn i paraboličnih antena.


Quote:
DagDugpa kaže: Pogledaj post
Teleskopi i odašilju.
Da točno, što i do kuda ... nemoj se zavaravati.
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 02:17   #300
Quote:
ARTETUREN kaže: Pogledaj post
Imaš problem i sa valom nosiocem i modulacijom, ali najviše sa energijom za pogon cijelog mehanizma. A kanal je samo linija, ne i antena. Pa pogledaj razine pojačanja horn i paraboličnih antena.
Napisao sam ti već ODAKLE energija. Puno je veći problem (i današnja ga civilizacija još ne zna riješiti) kako se dobiva vodik iz vode a bez upotrebe električne energije i bez kemikalija.
Dunn to nije napisao (on ima drugačije teorije), ali treba proučiti čemu služi podzemna odaja sa onim "bunarom", i sam mehanizam u kraljičinoj odaji.

Što se antene tiče, bojim se da ipak ne znamo kako je piramida nekada izgledala. Ovako kako sada izgleda, sigurno ne.

Ovo "do kuda" što se tiče teleskopa si u pravu. Imali smo temu na znanosti o tome da nikakav signal sa Zemlje, ma kako se mi trudili, ne dopire dalje od eventualno svjetlosne godine. Čak ni toliko. Sve se to rasprši.
Samo, ni radio teleskopi ne odašilju KOHERENTNO zračenje. Oni "svijetle", ali ne laseriraju.

I na kraju samo da komentiram naslov...
Koliko su Egipćani bili napredni?
Točno toliko koliko i kažu arheolozi, egiptolozi i povjesničari. Ni zeru više.
Oni NISU sagradili Velike piramide. Oni su ih samo naslijedili iz davnina, divili su im se i oponašali ih.
A na užas "arijevaca", jedno EGIPATSKO PLEME (da, egipatsko) bilo je zaduženo od Bogova da održava niihov rad. To su bili tehnolozi, znanstvenici, obrtnici, metalurzi...najmanje robovi. Židovi. Kada su napistili Egipat, piramide su se zauvijek ugasile i prestale su "pjevati".

Zadnje uređivanje DagDugpa : 08.12.2008. at 02:26.
DagDugpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:01.