Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2008., 14:58   #61
Quote:
Leonida kaže: Pogledaj post
a koliko inteligentan moras biti da povjerujes da su ih gradili samo za faraone?
OK, gradili su ih kao svemirske luke za elijene.

Zadovoljan?
satori@sanitarium is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 14:59   #62
Quote:
Leonida kaže: Pogledaj post
ne poznajes opcu kulturu jer se jedna kristalna lubanja nalazi u Londonskom muzeju i priznata je kao original od Britanskog Kraljevskog Arheoloskog Drustva te je kao takva navedena u svim engleskim udjbenicima.to sto se u hrvatskim skolama ne uce neke elementarne stvari kad se spominju stare civilizacije,to je problem naseg primitivnog drustva ciji nedostatak vrijednosti upravo dokazuju gore citirani tekstovi...


Da, priznata je kao artifakt iz 19. stoljeca
satori@sanitarium is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 15:01   #63
Quote:
Leonida kaže: Pogledaj post
pokusali su napraviti umanjenu verziju Velike piramide u Gizi pa su odustali na pola jer su shvatili d ane mogu dobiti takvu preciznost u gradjenju.ogromne svote novca su izdvojene da se sagradi takva piramid na americkom tlu koja bi bila simbol americkog graditeljstva no,kako kazem,odustali su zbog nemogucnosti da je sagrade. ne zaboravimo da amerikanci imaju love za takve gluposti i da je na piramidi radilo nekoliko najboljih americkih gradjevinskih tvrtkia o arhitektima da i ne pricam.piramida je gradjena na cvrscem tlu od egipatskog a svejedno je potonula 8 cm prije nego je srusena dok je Keopsova u razdoblju od 8000-15000 godina potonula samo 12 centimetri.dakle,jedno takvo arhitektonsko cudo ne moze s eizgraditi bez velikog poznavanja arhitekture,bez upotrebe moderne tehnologije a sto se tice teorije da su je gradili neuki robovi koji su takodjer trebali imati neko znanje,to je najveca glupost jer i radnik uz sefa mora poznavati ono sto radi.Impoteh nije mogao biti na svim mjestima odjednom.dakle,da Djed Mraz ne postoji znamo jos odavno...

Urbana legenda
satori@sanitarium is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 15:04   #64
Quote:
denman kaže: Pogledaj post
da ne ulazim u dublju raspravu - ovo je post jednog forumaša vezano za ovu temu. Nije previše ulazio u dubinu, ali kuži se poanta. Dakle:
"...Notorna laz. Ne postoji nikakva mogucnost da ventilacijski otvor gleda u Orionov pojas, bar ne vecinu vremena. Isto tako i s gledanjem u Sirius. Ovdje je problem elementarno poznavanje astronomije. Naime, za one koji neznaju, zvijezde na nebu se krecu. Dakle sve zvijezde koje nisu u jednom od nebeskih polova (priblizno je Sjevernjaca tamo), se rotiraju po nebu. Zato ventilacijski otvor eventualno moze preci preko Siriusa u jednoj minuti dana, kada se to slucajno poklopi (tko zna, mozda je to bilo i projektirano tako), no da gleda stalno je cista laz.

Znas da se ljeti ne vidi Orion, nego umjesto njega Škorpion. On je ugrubo na mjestu Malog Psa (Siriusa). Preko ljeta piramida ne pokazuje na nista?

Upravo zbog ovakvih manipulacija podacima, i pojacavanjem efekta ekipa koja zeli pokazati "neegipatsko" porijeklo piramida ispada smijesna. To je tuzno, no stalno se ovakav nacin rasprave pojavljuje kod kojekakvih teoreticara zavjere...":
amen:
dakle sada ću se nasmijati i reći, kakvi ventilacijski otvori?
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 15:05   #65
Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post


Da, priznata je kao artifakt iz 19. stoljeca
a čime je obrađivana?
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 15:08   #66
Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
Jos da si smjesan
Nagradno pitanje frajeru: navedi ime JEDNOG JEDINOG faraona koji je pronađen kako leži u IKOJOJ piramdi?



Eto. Bravo. Vidiš da možeš i u trenu prestati biti idiot.
Maatsya is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 15:08   #67
Quote:
Leonida kaže: Pogledaj post
pokusali su napraviti umanjenu verziju Velike piramide u Gizi pa su odustali na pola jer su shvatili d ane mogu dobiti takvu preciznost u gradjenju.ogromne svote novca su izdvojene da se sagradi takva piramid na americkom tlu koja bi bila simbol americkog graditeljstva no,kako kazem,odustali su zbog nemogucnosti da je sagrade. ne zaboravimo da amerikanci imaju love za takve gluposti i da je na piramidi radilo nekoliko najboljih americkih gradjevinskih tvrtkia o arhitektima da i ne pricam.piramida je gradjena na cvrscem tlu od egipatskog a svejedno je potonula 8 cm prije nego je srusena dok je Keopsova u razdoblju od 8000-15000 godina potonula samo 12 centimetri.dakle,jedno takvo arhitektonsko cudo ne moze s eizgraditi bez velikog poznavanja arhitekture,bez upotrebe moderne tehnologije a sto se tice teorije da su je gradili neuki robovi koji su takodjer trebali imati neko znanje,to je najveca glupost jer i radnik uz sefa mora poznavati ono sto radi.Impoteh nije mogao biti na svim mjestima odjednom.dakle,da Djed Mraz ne postoji znamo jos odavno...
ni HNK nije građen samo uz pomoć radnika, a piramida tek samo za neuke glupane u osnovnoj školi.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 15:09   #68
Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
OK, gradili su ih kao svemirske luke za elijene.

Zadovoljan?
ne

Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post


Da, priznata je kao artifakt iz 19. stoljeca
ne bih su cudio da uopce ne znas gdje je London i sto je Kraljevsko Arheolosko Drustvo...

Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
Urbana legenda

urbana legenda koja se radila pred kamerama i o kojoj je National Geographic snimio dokumentarac.
stvarno si neinformiran.
koliko inteligentan moras biti da se upustis u pobijanje "urbane legende" koja je zabiljezena kamerom?
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 15:11   #69
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
ni HNK nije građen samo uz pomoć radnika, a piramida tek samo za neuke glupane u osnovnoj školi.
da,to je meni fascinanto...kad su egipcani samo tako sagradili piramide a mi ne mozemo sagraditi Arenu za rukometno prvenstvo.da ne spominjem stadione u juznoj americi koji se ruse.
ja mislim da bi sanitorum i ekipa trebali ici graditi objekte po hrvatskoj.
to je ionako samo tako,sagradis ko iz vica.pitaj njih,oni mogu i piramide sagraditi ali ne zele jer se boje da ce to ostati samo "urbani mit".
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 15:28   #70
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
dakle sada ću se nasmijati i reći, kakvi ventilacijski otvori?
ok -imaš pravo. ti "ventilacijski otvori" i nisu bili otvori do relativno nedavno ako se ne varam (mislim da su pročišćeni tijekom ovog stoljeća), ali to nije uopće bitno u cijelom postu.

Poanta je da se stvaraju nekakve teorije na temelju apsolutnih neistina, ili se iznose podaci koji su točni, ali ih se prezentira na totalno neadekvatan način. Isto kao npr. tvrdnja da se tri piramide poklapaju sa položajem određenih zvijezda (Sirius) unutar Mlječne staze -također neistina. Položaji se DONEKLE poklapaju, ali samo ako Egipat, tj. kartu Egipta izvrneš naopačke..mislim ima toliko nebuloza koje se iznose (tipa famozna stela koja datira iz vremena 2000 godina nakon gradnje velikih piramida, a uzima se kao apsolutni dokaz da je Piramida postojala tu i ranije) a temelje se na glupostima..
Postoje zaista fascinantne i nerazjašnjene stvari, ali likovi koji trabunjaju o nekakvim Anunakijima i sl. jednostavno lažu i ignoriraju hrpetinu činjenica kako bi poduprli svoje teze. A zanimljivo je da takve teze iznose uglavnom neki samouki "znanstvenici" tipa Sitchin koji nigdje nije službeno učio stare jezike, a sam se naziva stručnjakom (kaj je doma sjeo i naučio -mislim i to se može do neke mjere, ali dajte budite ozbiljni -govorimo o nekim jezicima i dijalektima koji se ne govore puuuuno godina).
A smijati se možeš samo svojem neznanju za koje uopće nisi svjestan koliko je. Joj -fakat su glupe i iritantne te horde "stručnjaka" nakon pročitane tri knjige (naravno od Denikena i sl. ekipe) i pogledana 3 alter-dokumentarca, a sole pamet ljudima koji godinama ozbiljno proučavaju neke stvari. I onda kažu da su znanstvenici rigidni i ovakvi i onakvi jer ih ne uzimaju ozbiljno -pa naravno da ih ne uzimaju ozbiljno kad nemaju veze s vezom o onome što pričaju. Tzv. "Otvoreni um" (stvarno iritantna, ali često upotrebljavana sintagma u određenim "na rubu znanosti" krugovima) nema nikakve veze s tim već zdravi razum i znanje..
Ali uzalud cijela priča -ipak je cijela znanstvena zajednica u velikoj uroti jer bi im se srušile postavke kojih se tako grčevito drže - dajte nemojte me nasmijavat. Pa arheolozi i povijesničari bi prvi prihvatili ikakvu novu i zanimljivu teoriju kada bi za nju bilo i najmanje dokaza..ali ih nema..
denman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 15:40   #71
Quote:
denman kaže: Pogledaj post
ok -imaš pravo. ti "ventilacijski otvori" i nisu bili otvori do relativno nedavno ako se ne varam (mislim da su pročišćeni tijekom ovog stoljeća), ali to nije uopće bitno u cijelom postu.

Poanta je da se stvaraju nekakve teorije na temelju apsolutnih neistina, ili se iznose podaci koji su točni, ali ih se prezentira na totalno neadekvatan način. Isto kao npr. tvrdnja da se tri piramide poklapaju sa položajem određenih zvijezda (Sirius) unutar Mlječne staze -također neistina. Položaji se DONEKLE poklapaju, ali samo ako Egipat, tj. kartu Egipta izvrneš naopačke..mislim ima toliko nebuloza koje se iznose (tipa famozna stela koja datira iz vremena 2000 godina nakon gradnje velikih piramida, a uzima se kao apsolutni dokaz da je Piramida postojala tu i ranije) a temelje se na glupostima..
Postoje zaista fascinantne i nerazjašnjene stvari, ali likovi koji trabunjaju o nekakvim Anunakijima i sl. jednostavno lažu i ignoriraju hrpetinu činjenica kako bi poduprli svoje teze. A zanimljivo je da takve teze iznose uglavnom neki samouki "znanstvenici" tipa Sitchin koji nigdje nije službeno učio stare jezike, a sam se naziva stručnjakom (kaj je doma sjeo i naučio -mislim i to se može do neke mjere, ali dajte budite ozbiljni -govorimo o nekim jezicima i dijalektima koji se ne govore puuuuno godina).
A smijati se možeš samo svojem neznanju za koje uopće nisi svjestan koliko je. Joj -fakat su glupe i iritantne te horde "stručnjaka" nakon pročitane tri knjige (naravno od Denikena i sl. ekipe) i pogledana 3 alter-dokumentarca, a sole pamet ljudima koji godinama ozbiljno proučavaju neke stvari. I onda kažu da su znanstvenici rigidni i ovakvi i onakvi jer ih ne uzimaju ozbiljno -pa naravno da ih ne uzimaju ozbiljno kad nemaju veze s vezom o onome što pričaju. Tzv. "Otvoreni um" (stvarno iritantna, ali često upotrebljavana sintagma u određenim "na rubu znanosti" krugovima) nema nikakve veze s tim već zdravi razum i znanje..
Ali uzalud cijela priča -ipak je cijela znanstvena zajednica u velikoj uroti jer bi im se srušile postavke kojih se tako grčevito drže - dajte nemojte me nasmijavat. Pa arheolozi i povijesničari bi prvi prihvatili ikakvu novu i zanimljivu teoriju kada bi za nju bilo i najmanje dokaza..ali ih nema..

pa sa većinom stvari koje si napisao se slažem, ali npr, to ti uopće nisu ikakvi ventilacijski otvori. provjeri si malo. to jesu "channels" ali ne i "airshafts".
a ja sam pitao čemu piramida služi. kao tijelo i kao funkcija i kao građevina.
pomoć ti je ovo što si sam rekao:


Quote:
Položaji se DONEKLE poklapaju, ali samo ako Egipat, tj. kartu Egipta izvrneš naopačke..
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 15:43   #72
treba uzeti u obzir da je do piramidiona piramida građena odozdo prema gore, a da je piramidion spuštan odozgo prema dolje GOTOV, jer inače piramida nebi imala funkciju ni svrhu građenja.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 15:51   #73

ovako bi mi to danas, a egipćani puno preciznije. kako?
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 15:55   #74
Ala prepotencije na ovom topicu.
Neki ovdje misle da će svojim arogantnim sveznajućim stavom zamaskirati nedostatak bilo kakvih dokaza koji podupiru njihove izjave i teorije.

Ne znamo tko je gradio piramide. Niti znamo kako. Danas bi ih sagradili bez većih problema. No ne znamo niti kako dugo su se gradile pa nemremo baš to uspoređivati.

Ove budalaštine sa Orionom i Sirijusom su kao da veliš da Ban Jelačić pokazuje na kravu koja pase u turopolju....

Laserska preciznost je glupost. pa nije to kilometarski tunel ispod površine mora??!!

To što su piramide poredali kao popularno zviježđe mi se baš ne čini kao neko otkrivanje amerike. Prije će biti topla voda....

Uglavnom, užasno me iritira to prepotentno baratanje nekim pojmovima koje nitko nikada nije uspio dokazati.
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 15:57   #75
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
treba uzeti u obzir da je do piramidiona piramida građena odozdo prema gore, a da je piramidion spuštan odozgo prema dolje GOTOV, jer inače piramida nebi imala funkciju ni svrhu građenja.

Ajde još samo reci da je Piramida svemirski svjetionik i da titra i slične gluposti i to će se jako fino uklopiti u sve što si do sada napisala.. i dokazati da osim povijesti nemaš baš puno znanja ni o astronomiji, fizici i još par stvarčica...
Ako misliš da je piramida sve ovo i da ju je izgradio ne znam tko..tada nema smisla da uopće razgovaramo..a mogu ti reći da kada netko priča takve stvari ne bi ga ozbiljo shvatio ni student 2. godine povijesti, a pogotovo netko tko se ozbiljno bavi egiptologijom (ne mislim tu na sebe) ..

Zadnje uređivanje denman : 02.12.2008. at 16:04.
denman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 16:25   #76
Quote:
daz kaže: Pogledaj post
Ala prepotencije na ovom topicu.
Neki ovdje misle da će svojim arogantnim sveznajućim stavom zamaskirati nedostatak bilo kakvih dokaza koji podupiru njihove izjave i teorije.

Ne znamo tko je gradio piramide. Niti znamo kako. Danas bi ih sagradili bez većih problema. No ne znamo niti kako dugo su se gradile pa nemremo baš to uspoređivati.

Ove budalaštine sa Orionom i Sirijusom su kao da veliš da Ban Jelačić pokazuje na kravu koja pase u turopolju....

Laserska preciznost je glupost. pa nije to kilometarski tunel ispod površine mora??!!

To što su piramide poredali kao popularno zviježđe mi se baš ne čini kao neko otkrivanje amerike. Prije će biti topla voda....

Uglavnom, užasno me iritira to prepotentno baratanje nekim pojmovima koje nitko nikada nije uspio dokazati.
pa gle, ezoterija je istraživačka znanost a ne dokazivačka.
kako ti nadoknađuješ manjak emotivne inteligencije i općenito nedostatak aktivnosti desne hemisfere mozga?
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 16:27   #77
Quote:
denman kaže: Pogledaj post
Ajde još samo reci da je Piramida svemirski svjetionik i da titra i slične gluposti i to će se jako fino uklopiti u sve što si do sada napisala.. i dokazati da osim povijesti nemaš baš puno znanja ni o astronomiji, fizici i još par stvarčica...
Ako misliš da je piramida sve ovo i da ju je izgradio ne znam tko..tada nema smisla da uopće razgovaramo..a mogu ti reći da kada netko priča takve stvari ne bi ga ozbiljo shvatio ni student 2. godine povijesti, a pogotovo netko tko se ozbiljno bavi egiptologijom (ne mislim tu na sebe) ..
povijest umjetnosti su izumili napoleonovi kradljivci umjetnina, i to samo radi katalogizacije ukradenih umjetnina zbog lakšeg skladištenja ukradenog.
relativno nova povijest rekao bih?
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 16:29   #78
a ja sam lijepo rekao kako se piramidion dodaje na piramidu, a sada je na vama da si dokažete.
kako ono ide u znanosti? hipoteza se uzima da je takva dok se ne dokaže suprotno?
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 16:30   #79
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
pa gle, ezoterija je istraživačka znanost a ne dokazivačka.
kako ti nadoknađuješ manjak emotivne inteligencije i općenito nedostatak aktivnosti desne hemisfere mozga?
Znanost

Onda je i Hans Christian Andersen bio znanstvenik

PS. moja lijeva i desna hemisfera su u savršenoj ravnoteži. Što se ne bi moglo reći za tebe. Tebi je ona razumna očito zakržljala...
daz is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 02.12.2008., 16:31   #80
Quote:
daz kaže: Pogledaj post
Znanost

Onda je i Hans Christian Andersen bio znanstvenik

PS. moja lijeva i desna hemisfera su u savršenoj ravnoteži. Što se ne bi moglo reći za tebe. Tebi je ona razumna očito zakržljala...
malo je aktivna, ali ne previše, igram šah svaki dan.
što je tebi u ravnoteži?
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:59.