Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2009., 12:41   #261
Quote:
Keya kaže: Pogledaj post
i onda kad izleti dijete i netko ga ubije onda je bila "nesreca". za mene je to ubojstvo.
Slažem se s tobom. Jedino ne znam kao izbalansirati između vožnje po pravilima i toga da me zato netko ne izmlati na semaforu
office chick is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 13:06   #262
Quote:
office chick kaže: Pogledaj post
Slažem se s tobom. Jedino ne znam kao izbalansirati između vožnje po pravilima i toga da me zato netko ne izmlati na semaforu
Eto, mene recimo uopce ne uzrujava kad mi neko zatrubi ili me zivcano pretekne a ja vozim normalnom brzinom.
S tim da je meni normalna brzina obicno ogranicenje + 5, 10km/h. Kad su losi ovjeti onda vozim ogranicenje - 5, 10 km/h.
Ako se budala hoce ubiti, nek me pretice i nek trubi, ja vjerujem da znakovi postoje s razlogom i ne zelim neciji zivot imati na savjesti.
S tim da meni nije najgore sto mi se moze desiti to sto me policija zaustavi i naplati kaznu
Ako sam budala nek me lupe po dzepu pa da se naucim pameti.
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 14:11   #263
Istina, i trudim se da se ne obazirem, ali tek mi je četvrti dan na cesti pa sve doživljavam na n-tu
office chick is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 16:12   #264
Quote:
Keya kaže: Pogledaj post
.
Bez kenjkanja molim.
Daj si malo pročitaj...http://mojauprava.hr/portal/dp.nsf//...ent&p=Gradjani

Odmah si interpretirala da umjesto 50 vozim valjda 250 km/h. Get real! Normalno da ne vozim ne znam koliko iznad ograničenja, max. 10km/h. Ali,tko si ti da ti se ja opravdavam. I mene ne stavljaj u skupinu kretena jer kad bi bar pola ljudi vozilo toliko oprezno i kulturno kao ja,bilo bi puno manje sranja po cestama. Meni nikad nitko nije zatrubio iz bilo kojeg razloga. A ti ćeš pljunuti sama na sebe ako kažeš da apsolutno uvijek voziš striktno po ograničenju i pravilima,ali ono doslovno 60km/h ako je toliko ograničenje. Dnevno barem 4 sata provedem u autu i NIKAD se nisam dovela u situaciju da sam opasna za nekog ili da sam napravila ikakvu štetu bilo na svom ili tuđem autu. Prema tome,ne razbacuj se tuđim vozačkama i ne donosi zaključke koje nemaju smisla.
hamstergirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 16:18   #265
Quote:
Keya kaže: Pogledaj post
i onda kad izleti dijete i netko ga ubije onda je bila "nesreca". za mene je to ubojstvo.
Kao prvo,u mom naselju ima zastrašujuće puno djece i dok vozim,imam valjda 30 pari očiju otvorenih. I naravno da svatko normalan neće juriti kroz naselje i sl. Konkretno sam u prvom postu zbog kojeg si me popljuvala govorila o Novoj Branimirovoj u Zagrebu i takvim cestama. Tamo je ograničenje čak 60 km/h.
hamstergirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 16:34   #266
Quote:
office chick kaže: Pogledaj post
Slažem se s tobom. Jedino ne znam kao izbalansirati između vožnje po pravilima i toga da me zato netko ne izmlati na semaforu
Nađi zlatnu sredinu. Pokušaj u normalnoj mjeri pratiti tempo ostalih automobila. Ako oni baš ono skroz divljaju,vozi malo iznad ograničenja jer murija tolerira do +10km/h. Iznad toga se nemoj zafkravat i zbog sebe i zbog drugih. Neki dan navečer sam vozila po Vukovarskoj,lik je doslovno projurio pored mene i ubacio mi se naravno bez žmigavca. I takvoj budali ne možeš ništa. Ali više se oko takvih ne živciram jer nema koristi od tog. I nitko te neće zatuči na semaforu,gledaj ispred sebe,vozi kako misliš da bi trebala u takvoj situaciji i briga te za druge. Istina,nisi sama na cesti,al brzopletost ubija. Davno kad sam počela voziti,likovi su mi blicali da se požurim,mahali u retrovizor,al to me nikad nije diralo ni 0,01%.Ako se želi razbiti,nek se razbije i to po mogućnosti iza mene.
hamstergirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 18:30   #267
Quote:
hamstergirl kaže: Pogledaj post
Bez kenjkanja molim.
Daj si malo pročitaj...http://mojauprava.hr/portal/dp.nsf//...ent&p=Gradjani

Odmah si interpretirala da umjesto 50 vozim valjda 250 km/h. Get real! Normalno da ne vozim ne znam koliko iznad ograničenja, max. 10km/h. Ali,tko si ti da ti se ja opravdavam. I mene ne stavljaj u skupinu kretena jer kad bi bar pola ljudi vozilo toliko oprezno i kulturno kao ja,bilo bi puno manje sranja po cestama. Meni nikad nitko nije zatrubio iz bilo kojeg razloga. A ti ćeš pljunuti sama na sebe ako kažeš da apsolutno uvijek voziš striktno po ograničenju i pravilima,ali ono doslovno 60km/h ako je toliko ograničenje. Dnevno barem 4 sata provedem u autu i NIKAD se nisam dovela u situaciju da sam opasna za nekog ili da sam napravila ikakvu štetu bilo na svom ili tuđem autu. Prema tome,ne razbacuj se tuđim vozačkama i ne donosi zaključke koje nemaju smisla.

ajd ti ne kenjkaj molim te, sta ti znas sta sam ja interpretirala.
znas ti uopce kolika je daljina kocenja za svakih 10km/h vise?? znas li sto je vrijeme reakcije i koja ti je daljina kocenja?
tek toliko za tvoju informaciju mogu ti reci da je lik koji je vozio 96, vozio u granici od 70, zakocio bi na vrijeme i moj bi brat bio ziv.
covjek bi zakocio NA VRIJEME i ne bi ga lupio u vrata na sred ceste. i brat mi ne bi umro u trenu ni kriv ni duzan.

efekt iznenadjenja duso, to ti nikad ne pada na pamet? ti sve imas pod kontrolom?
zato ne razbacuj se glupim tvrdnjama i zakljucima nego ponovi malo fiziku i mozda skuzis zasto postoje ogranicenja.
a mozda bi trebala ponovit i vozacki prije toga.

btw. ne razbacujem se tudjim vozackim dozvolama nego mojima.
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 19:07   #268
Quote:
Keya kaže: Pogledaj post
ajd ti ne kenjkaj molim te, sta ti znas sta sam ja interpretirala.
znas ti uopce kolika je daljina kocenja za svakih 10km/h vise?? znas li sto je vrijeme reakcije i koja ti je daljina kocenja?
tek toliko za tvoju informaciju mogu ti reci da je lik koji je vozio 96, vozio u granici od 70, zakocio bi na vrijeme i moj bi brat bio ziv.
covjek bi zakocio NA VRIJEME i ne bi ga lupio u vrata na sred ceste. i brat mi ne bi umro u trenu ni kriv ni duzan.

efekt iznenadjenja duso, to ti nikad ne pada na pamet? ti sve imas pod kontrolom?
zato ne razbacuj se glupim tvrdnjama i zakljucima nego ponovi malo fiziku i mozda skuzis zasto postoje ogranicenja.
a mozda bi trebala ponovit i vozacki prije toga.

btw. ne razbacujem se tudjim vozackim dozvolama nego mojima.
Vrlo je jasno što si interpretirala.
Žao mi je zbog tvog gubitka,ali nisam ja vozila 96 umjesto 70. Ne generaliziraj i ne nabijaj mi grižnju savijest zbog nečega za što nisam kriva niti ću biti. Ja nemam nikog na duši a taj koji ti je to napravio nek se ubije. Znam dovoljno o fizici,momentu kočenja te o samoj reakciji vozača dovoljno i bez tebe. I ne zaključuj gadosti o osobi koju ne poznaš. Zamalo sam izgubila glavu zbog pijanog kamionđije-i eto ti faktor iznenađenja-zahvaljujući svojim refleksima i velikom razmaku živa sam. Velika je razlika ako se vozi +8 ili + 26 kao na žalost u tvom slučaju. I ja imam gubitak,ali ne trpam sve u isti koš niti o tome govorim. Čitaj malo i druge postove. Očito su debili i ubojice svi osim tebe.
I nemam ja što ponavljati vozački.

Da,razbacuješ se mojom vozačkom jer bi mi ju kao TI oduzela.

Sad možeš pisati što god hoćeš-ignoriram te jer ne zaslužuješ ni sec moje pažnje s obzirom da si me maltene proglasila ubojicom svrstavši me u isti koš sa počiniteljom gore navedenog nedjela. Ali dobro-svakome na njegovu savjest. Točka. Amen.

Zadnje uređivanje hamstergirl : 27.01.2009. at 20:09.
hamstergirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 20:16   #269
Quote:
ACAPULCO kaže: Pogledaj post
I meni je slicno bilo...jos kada se 2 sata zaredom vozi....krecemo sa Borongaja... i samo iduca dva sata cujes..lijevo...desno...i tako dva sata..pa ne moraju ni voziti svi..kao da je to neka intelektualna moc i satisfakcija...i samo odabrani imaju privilegij poloziti....
Da,žalosno je što neki i misle da samo oni imaju pravo položiti i voziti,da je to božansko pravo a svi ostali su gnjide... Ja nisam mogla više pod zadnje gledati u auto koji sam vozila,kosa mi se dizala kad sam znala da poslije moram na vožnju...lijevo-desno...ali dobro. Odavno je to iza mene.
hamstergirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 20:58   #270
Quote:
coccolino_mm kaže: Pogledaj post
uskoro trebam ići polagati...

a mene užasno strah, pa me zanima kako je to vama išlo... iz kojeg ste puta položile, kakvi su instruktori.... jel bolje polagati kod m/ž? raspišite se o svojim iskustvima i probajte me ohrabriti
Ja polozila iz 3 puta!!! No, racunam da sma polozila iz 2 posto su me na tom 2 polaganju nepravedno oborili.Nnaime, pandur mi zamerio da nisma pustila pesaka da predje ulicu, a bio sneg, guzva na cesti, a neka koza krenula da prelazi, videle mene i vratila se nazad, ali vraga nije stala na trotoar nego ostala u snegu uz ivicnjak i to se smatra da je ona na kolovozu i da sam je trebala pustiti... Naravno, prelazila je van prelaza.Trebalo je on da izadje i da joj pise kaznu od 15eur za prelaz van pesackog i to u sred guzve.

Inace, imala sam muskog instruktora, polagala na Opel Corsa. Instruktor je bio super, sa te strane nema problema. Polagala sam sva 3 puta po debelom snegu i bas je padalo, a bilo i leda puno, plus sto sam vozila po starom Bg koji je sav u brdima, pa mi rucna postala kao dobar dan

sad su nesto promenili zakon o polaganju, obuka traje 6 meseci, pa ne znam kako to funkcionise, ali meni je bilo 40 casova, prvih 10 je po 45min, a ostalih 30 po 90min. U pocetku vozis na poligonu, u prvo vreme te instruktor vozi na poligon, a meni je dao da vozim vec na 3 casu. Poligon je jednostavan, ucis napred nazad, okretanje sa manevrom i uparkiravanje.
Posle prelazis na gradsku voznju, pa se vozate po okolini, po gradu, uci te okretanje u raskrsnici, zaustavljenje uz ivicnjak, prestrojavanje, imas malo i nocne voznje da bi znala da koristis kratka i duga svetla, isto nije nesto tesko...

Sto se tice ucenja za testove, nama su dali neku super knjigu o svim pravilima ima super slike i imas Cd sa testovima. Knjigu procitas brzo, a testove uvezbas za 2-3 dana i na ispitu dobijes uglavnom kombinaciju testova sa CD-a.

Sto se samog polaganja voznje tice, panduri umeju da zezaju, ima ih raznih, meni je 1 put bio neki kog sam htela da izbacim cim sam krenula, 2 put taj sitnicar, a 3 put jedan skroz cool cicica, doduse udavio me svojim cigarama...

Savet, ako polazes vise puta uzmi pred polaganje 2-3 dodatna dvocasa, koristice ti da rutinu steknes. I dok budes vozila, opusti se, neces nikoga zgaziti, niti se sudariti.
I nemoj ni slucajno piti tablete za smirenje, posto one uspore reflekse, al' mozes malo nekog alkohola, ali zaista samo malo, opustice te. Ja popila malcice viskija pre 3 puta i pomoglo mi, taman mi cirkulacija proradila, posto bih se inace smrzla dok sma cekala na tom snegu i na -5 da dodjem na red
__________________
Vivir con miedo es como vivir a medias!
Ewanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 21:04   #271
A cool savet sam dobila od 1 taksiste, a to je da kad vidim loptu na cesti da momentalno usporavam i otvaram 4 oci, jer gde je lopta, tu je ubrzo i dete!
__________________
Vivir con miedo es como vivir a medias!
Ewanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 21:14   #272
Quote:
Ewanna kaže: Pogledaj post
A cool savet sam dobila od 1 taksiste, a to je da kad vidim loptu na cesti da momentalno usporavam i otvaram 4 oci, jer gde je lopta, tu je ubrzo i dete!
Točno to. Opreza nikad dosta. Kad vidim i da netko šeće pesa pazim da mi nitko i ništa ne podleti.
Imala sam priliku vidjeti na svoje oči nepromišljenost jedne mame sa 2 male djece-jedno na rukama,drugo je trčkaralo oko nje. Vidjela sam da se približavaju cesti,niti je mama pogledala lijevo-desno niti je drugo dijete primila za ruku, samo je izletjela na cestu a dijete za njom. I normalno,lik joj je počeo trubiti u znak upozorenja,a ova se stala snebivati. Govorim o cesti u naselju gdje se fizički jednostavno ne može voziti iznad 15.
hamstergirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 21:27   #273
Quote:
hamstergirl kaže: Pogledaj post
Točno to. Opreza nikad dosta. Kad vidim i da netko šeće pesa pazim da mi nitko i ništa ne podleti.
Imala sam priliku vidjeti na svoje oči nepromišljenost jedne mame sa 2 male djece-jedno na rukama,drugo je trčkaralo oko nje. Vidjela sam da se približavaju cesti,niti je mama pogledala lijevo-desno niti je drugo dijete primila za ruku, samo je izletjela na cestu a dijete za njom. I normalno,lik joj je počeo trubiti u znak upozorenja,a ova se stala snebivati. Govorim o cesti u naselju gdje se fizički jednostavno ne može voziti iznad 15.

Brrrrrrrrrrrrr, strasno....

Mene nerviraju muski koji se k..e, ono, kao da se vidi kako je on muskarcina kada potera svoju krntiju... I nerviraju me zene koje se trude dokazati da voze bolje od muskih, pa kinje druge zene u stilu:"odmah vidim dal' vozi zensko..." Ok, ima zena koje su smotane u voznji, al' vazno da ne gaze ljude.
__________________
Vivir con miedo es como vivir a medias!
Ewanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 22:16   #274
Quote:
Ewanna kaže: Pogledaj post
Brrrrrrrrrrrrr, strasno....

Mene nerviraju muski koji se k..e, ono, kao da se vidi kako je on muskarcina kada potera svoju krntiju... I nerviraju me zene koje se trude dokazati da voze bolje od muskih, pa kinje druge zene u stilu:"odmah vidim dal' vozi zensko..." Ok, ima zena koje su smotane u voznji, al' vazno da ne gaze ljude.

Svako forsiranje sa bilo čije strane je jadno. Al popi***m kad mi netko xy počne soliti pamet. Mislim,daj sjaši,počni prvo od sebe.I generalno,nervira me ta podjela na muško-žensko. Kao što rekoh u nekom prijašnjem postu,žene su jednostavno opreznije i to smeta muški testosteron. A svega ima sa obje strane.
hamstergirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 23:10   #275
Quote:
hamstergirl kaže: Pogledaj post
Svako forsiranje sa bilo čije strane je jadno. Al popi***m kad mi netko xy počne soliti pamet. Mislim,daj sjaši,počni prvo od sebe.I generalno,nervira me ta podjela na muško-žensko. Kao što rekoh u nekom prijašnjem postu,žene su jednostavno opreznije i to smeta muški testosteron. A svega ima sa obje strane.
ma da... ma moja teorija je da je znati voziti kao biti pismen, nije vazan toliko rukopis, koliko da ljudi mogu procitati...
__________________
Vivir con miedo es como vivir a medias!
Ewanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 03:13   #276
eh evo ja se silom prilike napokon nakon par god odgadjanja upisala na vozacki i postala od nekog ko je tek u autoskoli sjeo za volan prvi put do nekog ko je totalno zaljubljen u voznju jedva cekam da polozim sad i da se pocnem sama vozikat po gradu bez instruktora
calienna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 13:28   #277
položila sve do poligona iz prve, a vožnju iz drugogo puta. prvi put vozila doslovce savršeno i onda mi koncentracija skroz pala. imam filing da sam morala voziti još 15 min, da bi izazvala prometnu.

drugi put prošla. ispitivač mi je rekao da se vidi da sam početnik, ali je napisao PROLAZ. vozili smo brzom cestom i ja se trebala prestrojiti desno, a iza mene bus i cijela kolona auta. mene hvata panika, mogućnost prestrojavanja sve manja i ja lipo brzom cestom vozim 30km/h, čekam da se kolona isprazni i prestrojim se .

instruktor mi je bio neki obiteljski poznanik, ali je bio dosadan, i kad bi nešto falila, 15 min nakon toga je zvocao o tome. da šizneš. par puta mi došlo da se zabijem autoom u zid, samo da umukne.
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 14:02   #278
Quote:
volim čokoladu kaže: Pogledaj post
instruktor mi je bio neki obiteljski poznanik, ali je bio dosadan, i kad bi nešto falila, 15 min nakon toga je zvocao o tome. da šizneš. par puta mi došlo da se zabijem autoom u zid, samo da umukne.
tako je i moj znao kvocati da glava zaboli, ali moram priznati da mi je sad jako neobično bez njega...skoro da mi fali
office chick is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 14:37   #279
Ja sam svog toliko znala naživcirati da je palio cigaretu za cigaretom! I znao mi je reći:"Mala,ti me baš moraš raspi.... da možeš počet normalo vozit!".
hamstergirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 15:46   #280
Nije njima lako s nama
office chick is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:08.