Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2011., 16:24   #81
Quote:
ZDzdZD kaže: Pogledaj post
Bio danas kod agencije i uspio postici dogovor.Meni su povecali moju nagradu, i podsjetili me kako su uspjeli prodati moj stan na zbilja lošoj lokaciji i da bih ga sam teško uspio prodati, te da budem zadovoljan.Kada tako razmisljam - zadovoljan sam sa dobivenim, a uostalom takav je i bio dogovor.
A ja kada sam vidio iznos na racunu, u slabosti se polakomio i pokusao zgrabiti priliku.Ovako bez griznje savjesti, ljudski sve rijesio, dogovorio, pokupio nagradu i zadovoljno idemo dalje.

Naravno da nisu mogli raskinuti ugovor.
Znači ti su odustao od plaćanja provizije u ugovorenom postotku iz drugog ugovora o zastupanju, nego si im dao još i više i sad kažeš da je takav bio dogovor iako si rekao da te hoće maltene opljačkati i svi smo ti davali podršku. Smrdi mi sve skupa s tobom do neba. U ime poreznih obveznika zahvaljujem ti se.
Bočko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 17:28   #82
Quote:
Bočko kaže: Pogledaj post
Znači ti su odustao od plaćanja provizije u ugovorenom postotku iz drugog ugovora o zastupanju, nego si im dao još i više i sad kažeš da je takav bio dogovor iako si rekao da te hoće maltene opljačkati i svi smo ti davali podršku. Smrdi mi sve skupa s tobom do neba. U ime poreznih obveznika zahvaljujem ti se.
zašto smrdi? njemu je trebala lova i pristao je na njihove uvjete, prodao nekretninu za više nego je tražio ... lova čini čuda! šta je mogao? eventualno otići u apn i reći da on tu nekretninu prodaje po cijeni xy a da je agencija koja ga zastupa istu cijenu podigla. takvim postupkom je možda mogao zeznuti sebe i ostale sudionike u transakciji pa nakon toga vjerovatno ni ne bi došlo do kupoprodaje

sorry ali nikako ne vidim razlog pokretanja ove teme . da, smrdi to što je pokretač teme sve tako lijepo i precizno objasnio bez ikakve i ijedne greške ili nejasnoće pa pretpostaviš da se radi već o nekome tko se kuži jako jako dobro a onda kao takav "ne zna" i nije dobio onaj ugovor kojeg je naknadno potpisao agenciji , boji se da ne ostane "opljačkan" , nisu mu dali račun za proviziju, čuvaju na računu "njegov" dio , nakon toga spominje i kojekakve ustanove tipa uskok a onda su se "dogovorili".
pistacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 00:07   #83
Da pojasnim....
nisam strucnjak ili sl. vec obican amater koji je NAPOKON uspio prodati nekretninu.
Dakle, prodavao sam stan gotovo god. dana, kako se kupci slabo javljali, malo pomalo sam spustao cijenu.Tako je i bilo mogucnosti za tako velikom razlikom. Jer cijena koju je APN prihvatio je oko 1600e/m2. Stan je odlican ali se nalazi u blizini groblja i zato ga nisam mogao prodati, i stalno sam spustao cijenu vec do 1300 e/m2. kredit nisam mogao placati i trebalo ga je prodati jer se dug gomilao.
I onda konacno uspio sam, tj. agencija je uspjela. APN kupio stan.Ja zadovoljan jer sam uspio prodati.Nekoliko puta su mi ranije u agencije rekli jeli se slazem da razlika od postignute cijene ide njima, - da moze samo da prodam.Nisam mogao ni zamisliti toliku cijenu.toliku razliku..
I kada sam konacno vidio kolika je cifru, polakomio sam se naravno htio sam i ja dio kolaca.
To je razlog pokretanja teme, ispitivao sam mogucnosti kako da dodjem i mogu li uopce zakonski.Shvatio sam da mogu, da bih mogao, - ali takoder da nikada nebih bio mirne savjesti kao covjek.Ovako jesam.Dobio sam zbilja mali dio kolaca, ali ipak to je vise nego sto sam trazio i najvaznije uspio sam prodati stan.Vjerojatno bi vecina drugacije postupila ,ali to sam ipak ja.
Sa druge strane dobro znam da se kolac razdjelio na vise komada, jeli to opravdano ili ne ?, vise se ne zamaram s time - što sam trazio, to sam i dobio, cak i malo vise i to je kraj, pomirio sam se sa time.Slobodno mogu dalje i svakome pogledati u oci.
ZDzdZD is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 00:20   #84
Quote:
nevven kaže: Pogledaj post
Kakva bajka. Znaci APN kupuje pod mus. Ako se javi samo jedan sa stanom za koji trazi milijardu kuna APN slegne ramenima i plati. Tak ne placa iz svog dzepa.
Ponudi im ti stan po toj cijeni pa nam javi kako je prošlo...
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 18:00   #85
Za takve stvari postoje privatne poruke.

Katrin

Zadnje uređivanje Katrin : 05.04.2011. at 18:09.
mrkynjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 23:17   #86
moguci problem s agencijom

Dakle ima jedan plac koji ciljam neko vrijeme uzeti i neki dan me zena nagovori da odemo pogledati jednu kucu jer je bila dosta povoljna. Posto ju je oglasavala agencija a nije bilo broja od vlasnika osao sam do agencije i potpisao ugovor kako bi mogao pogledati tu kucu. ugovor sam nabrzake procitao i u tom trenu mi nije bilo nista sumnjivo. kad sam pogledao kucu odustao sam od nje i osao do banke kako bi podigao kredit i uzeo taj plac koji nije pod nikakvim agencijama nit icim.
e sada kad sam malo bolje procitao kuci ugovor koji sam sklopio sa agencijom za nekretnine stoji pod

clanak 4 ovako
ukoliko narucitelj sam pronadje/ kupi ili unajmi nekretninu koja nije u ponudi posrednika, duzan je o tome odmah obavjestiti posrednika, dostaviti podatke o istoj i pismeno raskinuti ovaj Ugovor o posredovanju i tada nije duzan posredniku isplatiti posrednicku proviziju

kako da sada taj ugovor raskinem prije nego sto kupim plac koji nije oglasavan od agencija???
dinovu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 14:10   #87
Pa piše ti - pismeno.
Ali ne znam po kojoj osnovi bi ti bio dužan njima dostavljati podatke o nekoj trećoj nekretnini/zemljištu koje nije u njihovoj ponudi...
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 11:48   #88
Kao prvo mene zanima koja agencija ima takav članak u ugovoru jer je to totalna idiotarija....... nemože tebe niti jedna agencija zadužiti da ti njima javiš da si kupio nekretninu koja nije u njihovoj ponudi.... agencije provjeravaju samo nekretnine iz svoje ponude na gruntovnici jer je jedino tako vidljivo dali se neka nekretnina prodala i tko je kupac , pa na osnovu toga onda mogu i pokrenuti postupke naplate provizije ako sumnjaju da je kupac išao njima iz leđa. Ja radim u agenciji za nekretnine i tako šta još nisam imala prilike vidjet iako sam čula svakakve stvari.

Pitanje je sad dali na ugovoru koji si ti potpisao piše konkretno koju nekretninu ideš gledati iz njihove ponude ili je općenit .. tipa vi meni nađite ono šta ja tražim??? Ako piše da se radi o xy nekretnini na xy lokaciji za xy cijenu.. i ti to pogledao rekao nije to za mene, onda ste automatski raskinuli ugovor i doviđenja. U ugovoru mora biti naveden rok koliko taj famozni ugovor traje.. ako toga nema ugovor nije pravovaljan...

U svakom slučaju nemaš se kaj brinuti, ako agencija ne prodaje plac koji želiš kupiti nemaš se ti njima kaj javljat šta si kupio i gdje. Javi ima da raskidaš ugovor , tek tako da si na miru, druge podatke nisi dužan davati.

Ja strankama uvijek kažem da ugovor dobro pročitaju i ako im nešto nije jasno da me pitaju. I prije nego što kupujete stan prek agencije dobro ju privjerite jer ima jaaaaako puno crnih ovaca.

Ukoliko baš inzistiraju na pismeni raskid ugovora pošalji im mail i pismeno raskini ugovor. To ti je 5 minuta posla a mirnije češ spavati
andyzgc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 10:25   #89
Agencija trazi proviziju

Dobar dan svima

Im kratko, mozda malo glupa i cudno pitanje*

Trazio sam zemljiste i slucajno sam upozno jednu osobu iz agencije.
Poslja dva tri maila i jedne kratke sjednice na tom zemljistu nisam snjom nista vise dogovarao, radio ili ista potpisao.

Unaprijed zelim jos reci, daje nam ta osoba rekla u prvom razgovoru daje to zemljiste od nekog gradonacelnjika. A drugo je, da je nama rekla da zemljiste nema nikakvog tereta, sta naravno nije istina.

Vrlo vazno, obe strane respektivno prodavac niti kupac nema ikakvih ugovor sa agencijom!

Nakon toga sam sazno priko trece osobe, daje to zemljiste od jedne osobe iz dalje obitelji. Naravno da sam se cou sa tom osobom, i sve drugo (cijenu, teret, placanja, ugovore ....) dogovrio i rijesio.

Ugovorio jos nisu potpisani a i zemljiste jos nije definitivno kupljeno, ali rucno kupnja dogovorjena sam jos neki detaili trebaju biti rjeseni.

Sad mene zove ta agencija i zna iz neke veze da mi to skupa sve sami rjesavamo! Pita dali treba ikakva pomoc i blablabla u glavnom nakrajkraju govori: za sada ne duzite meni nista, cim kupite zemljiste od njega morate meni platiti 3% provizije, i ako vi sve sami rijesite! Ako nezelimo platiti onda ce ona nas tuziti i pod njenom ona ima po zakonu pravo na tih 3%!

hahaha....... za mene to nema nikakve logike, ta osoba je nama cisto samo pokazala zemljiste a dalje nismo nikakvu rjec progovrili! Drago njoj platim njenu satnicu staje bilo mozda max. 2 sata ali nezelim neke provizije davati bez ikakvog ucinjenog posla i jos bolje bez ikakvog ugovora!

Sta vi mislite o tome?
pepeos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 11:22   #90
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/329377.html

Quote:
Članak 15.

(1) Ugovorom o posredovanju u prometu nekretnina obvezuje se posrednik da će nastojati naći i dovesti u vezu s nalogodavcem osobu radi pregovaranja i sklapanja određenoga pravnog posla o prijenosu ili osnivanju određenoga prava na nekretnini, a nalogodavac se obvezuje da će mu isplatiti određenu posredničku naknadu ako taj pravni posao bude sklopljen.
(2) Ugovor o posredovanju u prometu nekretnina sklapa se u pisanome obliku i na određeno vrijeme.
Koliko ja shvacam, ti nemas veze sa time. Prodavac/nalogodavac i agent nek se dogovore ako se vec nisu dogovorili. U ugovoru bi trebalo sve lijepo pisat.
A ako posrednik nije doveo u vezu tebe i prodavaca (kao sto i ime posrednik sugerira) ne vidim kako se ovdje moze namirit. Pretpostavljam da ti nisi skolpio/la nikakav ugovor s agentom (makar usmeni).
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 22:38   #91
Ti nemaš apsolutno nikakve veze s tim.
uvijekspremna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 15:17   #92
Prodaja nekretnine

Ovako, djed je odlucio prodati svoju kucu i parcelu uz nju i taj posao je dao nekoj agenciji. Ja vidim da oglasa bas nema po stranicama i nije bilo potraznje konkretne i onda sam odlucila sama se malo potrudit. Nemam nikakvog iskustva u vezi ovoga,pa imam nekoliko pitanja:

1. zanima me mogu li ja samo prisvojiti tekst koji je stavila ta agencija (poprilicno je dobar i nemam ga kako prominiti) i taj tekst staviti i na druge stranice koje sluze za prodaju nekretnina ili mi to brani neki "zakon" ili nesto ?

2. Dida ne zeli da njega zovu na telefon tako da bi ja trebala staviti svoj broj mobitela. Sad mene zanima sta sve moram znati kada me netko nazove? Sta me moze pitati, da se znam pripremiti?

3. Koje papire moram imati uz sebe u slucaju da netko dode vidjeti parcelu i kucu, vlasnicki list, da nema tereta na parceli.. Koje jos? Gdje se vade ti papiri? Kuca je u Tugarama, jel to sve onda vadim u institucijama u Splitu ili Omisu?

Za sada bi bila zahvalna na ovim odgovorima, ali sigurno ce mi jos nesto pasti na pamet..
Hvala
Antonjeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 22:42   #93
Prvo neka djed napravi raskid ugovora sa tom agencijom. Njihovi ugovori su u pravilu tako sročeni da će djed biti prisiljen platiti proviziju bez obzira što nisu oni našli kupca.

1. Reda radi promjenite par riječi u tekstu. Inače, ako tekst opisuje nekretninu, vjerojatno se radi o uobičajenoj špranci, a ne o kakvom autorskom djelu.
2. Stavite svoj telefon. Sa djedom dogovorite ispod koje cijene ne ide, ide li na kredit (ako ide, obavezno značajna kapara za predugovor), kada je nekretnina useljiva, ...
3. Obavezno vlasnički list, dobije se na nadležnom zemljišnoknjižnom odjelu. Poželjna je i kopija katastarskog plana za česticu (tražiti na katastru).
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 00:30   #94
Jel se nuzno mora napravit raskid ugovora? Mislin, pa mogu ja i paralaleno uz njih trazit kupca na svoj nacin. Zar nije onda da ako ja naden kupca agenciji ne ide provizija, ako oni nadu onda im ide provizija.
Antonjeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 15:59   #95
Quote:
Antonjeta kaže: Pogledaj post
Jel se nuzno mora napravit raskid ugovora? Mislin, pa mogu ja i paralaleno uz njih trazit kupca na svoj nacin. Zar nije onda da ako ja naden kupca agenciji ne ide provizija, ako oni nadu onda im ide provizija.
ne moraš raditi raskid ugovora ako u istom ne piše da će deda kao vlasnik platiti njima proviziju i u slučaju ako sam proda nekretninu nekom trećem ili odustane od prodaje. Što piše u tom ugovoru točno šta se dešava ako deda odustane? ili sam proda nekretninu? što piše koje su njihove obveze prema dedi osim "prodati nekretninu i dovesti kupca "?
pistacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 10:35   #96
Agencije i agencije

Kako najbrže prodati nekretninu

Klasično oglašavanje putem agencija za nekretnine je uobičajeno, a rezultati zavise od nekoliko faktora:
- uredna dokumentacija
- realna cijena
- sposobnost agencije
Postoji još nekoliko faktora, ali ova tri su najvažnija
Kod ovakve prodaje, a zbog nesređenog i neeuropskog načina rada agencija nemoguće je objaviti sve detalje nekretnine koja se prodaje. Nekretnine se oglašavaju, putem agencija za nekretnine, legalnih i ilegalnih, sakriveno i bez konkretnih lokacija. Agencije nisu krive, jer na taj način žele onemogućiti, ili konkurenciju, a i čak kupce, koji bi eventualno preko podataka objavljenih, većinom na internetu, došli u kontakt sa prodavateljem bez sudjelovanja konkretne agencije koja je objavila prodaju predmetne nekretnine. Takvih primjera u praksi ima puno.


Sve prednosti ekskluzivne prodaje nekretnina:
- nekretnina se u dogovoru sa vlasnikom objavi sa svim konkretnim informacijama, slikama, točnom lokacijom, točnom traženom cijenom
- agencija koja ima ekskluzivitet ima interes da se maksimalno angažira na prodaji
- uključi i obavijesti o prodaji sve svoje partnere po Europi i svijetu
- uključi i obavijesti sve domaće agencije, za koje misli da su kvalitetni i profesionalni
- uključi, po potrebi i agencije koje sugerira prodavatelj

Što to znači za prodavatelja:
- prodavatelj ima kontakt samo sa jednom agencijom, sve ostalo je briga agencije koja ima ekskluzivitet
- provizija je uvijek ista, nema nikakvih dodatnih troškova
- nema potrebe dostavljati ponudu drugim agencijama
- siguran je da će se netko zbilja angažirati
- nema različitih cijena oglašenih između različitih agencija
- u trenutku kada promijeni uvijete dovoljno je obavijestiti samo jednu agenciju, a ostalo je briga agencije

Ovakav način reklamiranja nije dozvoljen.

Zadnje uređivanje File : 22.08.2011. at 17:49.
Rad na crno is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 08:33   #97
Agencije i agencije

Sorry, nije bila namjera oglašavanje!
Rad na crno is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 15:14   #98
Quote:
Rad na crno kaže: Pogledaj post
Sorry, nije bila namjera oglašavanje!
Ukoliko se ipak pojavi takva namjera, slobodno se javite marketingu Forum.hr.
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 15:32   #99
Prodaja zemljišta

Pozdrav!
Neznam jel sam na dobrome mjestu stavio topic i dali postoji vec nesto o tome ali bi bi zahvalan da mi objasnite i pomognete.
Znaci trebao bi prodat neko zemljiste,e sad dali postoji neki nacin da mi neki agent iz nekog ureda za nekretnine to preuzme pa on proda,ili kako to ide.I di da nadjem tako nesto?
Ako netko zna nekog dobrog agenta ili agencijski ured bio bi zahvalan i da mi objasnite sve jel stvarno neznam nista o tome?!
Hvala unaprijed
masquerade is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 08:02   #100
Agenti

Kao prvo treba znati gdje je zemljište i onda odabrati lokalnog agenta, ne mora biti iz mjesta, ali je važno da bude u toj županiji
Zatim na HGK.hr provjeriti koji se agenti ( agencije ) legalno bave poslom posredovanja u prometu nekretninama.
Rad na crno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:33.