Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2009., 21:45   #21
Onaj dio pred razvod mogu vrlo dobro razumijeti.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 22:10   #22
Quote:
Frony kaže: Pogledaj post
Moji prijatelji su svi od reda stali uz mene iako su mi neki govorili da sam mogla očekivati da će mi se razvod jednom dogoditi nitko to nije govorio iz zlobe.
Igrom slučaja našla sam se u isto vrijeme u istoj situaciji kao i jedna prijateljica i s njom sam proplakala i pretresala sve u detalje. Bilo je boli, bilo je tuge i očaja, ali ni u jednom trenutku se nisam osječala potpuno sama ili odbačena od okoline.
Svi prijatelji su se trudili istjerati mi osmjeh na lice i organizirati druženja da me izvuku iz crne svakodnevice. To je bezgranično pomoglo da shvatim da je život pred menom i da zatvorim to odvratno poglavlje života jednom zauvijek. Znam još i danas vidjeti sažaljenje u oćima nekih ljudi kad spomenem svoj brak i život sa ex., znam da mnogi sa nevjericom gledaju u mene kada kažen da sam dobro, mnogi misle da je to maska koju nosim, ali oni koji su cijeli razvod prošli samnom znaju da se danas iskreno smijem i da sam sretna kao nikada prije.
Osim kaj si zaboravila da se još NISI razvela
soddisfatta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 23:18   #23
Jel se vi znate?
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 23:35   #24
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Jel se vi znate?
Aha.
Frony je jedna vrlo maštovita osoba, koja je prije pisala pod nickom tijata.
Koju strašno veseli pisati izmišljene pričice ovdje po forumu, a jako joj smeta kad biva razotkrivena.
Priča je drastično izmijenjena ali pravopisne&gramatičke greške u njenim postovima ostaju, kao i stil pisanja i ostale izlizane fraze koje stalno vrti jer ih je lijepo smislila - zato je i nije teško prepoznati.
Što admini/moderi vide po IPju

A, eto, mene, igrom slučaja, iritira kad netko lupeta gluposti i navodi ljude da krivo misle, vode se nečijim izmišljenim "iskustvima" i slično. Te provodi dane smišljajući kako bi nekog isprovocirala.
A pošto sam po prirodi pravi Samaritanac i altruist, to lupetanje mi jako smeta. Kak bi se reklo, imam prigovor savjesti.

Sad smo već OT. Debelo.
soddisfatta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 23:38   #25
O.k. sad kuzim storiju. Ali zasto pise da se rastala kad se nije? Tj. raskinut je zajednicki zivot, ali razvod je jedna pravomocna sudska odluka.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 00:38   #26
Ma, pise svasta. Nemam ja nis protiv necijeg misljenja, ali nema koristi nikome kad je lazno i bazirano na izmisljenim cinjenicama. Ne velim o mijenjanju privatnih detalja, ali cinjenice kao izbacila sam ga Vs. on je sam otisao jer je htio - ili, razvedena sam a ustvari nisam - to je vec bigger deal.
Po meni - cista, wikipedijska definicija TROLLa.
soddisfatta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 10:27   #27
ja se jos nisam razvela iako mi je zadnje rociste pred vratima i sve se vise blizi,mene hvata sve veca nervoza a neznam zasto,neznam dali je to normalno ili bi trebala osjecati olaksanje sto ce sve to uskoro zavrsiti.,Ne zivimo zajedno vise od godinu i pol,nanio mi je puno boli ali ja se stalno pitam dali sam mogla sto promjeniti i spasiti taj brak..
on je imao tesko djetinjstvo i vjerojatno se zbog toga tako ruzno odnosio prema meni,da ima neki osjecaj nadmoci!ja sam mu oprastala bezbroj puta jer sam ga stvarno jako voljela ali kad sam vidjelala da me zbilja ni malo ne postuje i ne cijeni nisam mogla vise izdrzati psihicki i podnjela sam taj zahtjev za razvod braka,on ga je sporazumno potpisao,ali ni sad se nisam potpuno oporavila,uletila sam u drugu vezu,iako je taj decko zbilja dobar cak predobar prema meni i obozava mog sina ja se ne osjecam potpuno spremnom za krenuti dalje tim putem,ne jos pa sam odlucila to malo pauzirati.
Nisam nacisto sa svojim osjecajima i emocijama neznam zasto ponekad razmisljam o bivsem i mislim se sto bi bilo kad bi bilo.On je pomorac i zapravo smo rjetko kad bili zajedno sami ja,on i mali,zivjeli smo kod njegovih a kad smo par miseci bili u podstanarima to je bio jos veci pakao pljucao me,vrjeđao od ranog jutra,prigovarao zbog svake kune i govorio stvari koje se ne govore ni najgorem neprijatelju a kamoli zeni.
I ja sad neznam sto je samnom,jer jos ponekad mislim na njega,kako da tako krenem dalje?!
Od prijatelja me nitko zbog razvoda snjim nije napustio,svi su me podrzavali bas zbog toga jer su oni cak prije mene vidjeli kakav je i koliko mi patnje zadaje,prije vjencanja su me upozoravali da se ne udajem za njega samo zbog trudnoce ali ne,ja sam bila luda za njim i usla sam u taj brak koji mi je donio samo muku i patnju koje se i danas sjecam ali mi prijateljice govore kako mogu misliti na nekog koji mi je nanio toliko boli,nerazumijem ni ja sama sebe a opet njega nimalo ne mrzim i zelim mu sve najbolje,mozda jer je otac mog djeteta ili je mozda ostalo tu jos nesto..?!nadam se da nije ali me taj osjecaj izjeda i pitam se i ja...zasto?!

Zadnje uređivanje donatela : 21.03.2009. at 10:38.
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 15:04   #28
Netko je prije pitao jesmo li se tako osjećale i prije razvoda.. ma ne znam ni sama. Kad prevrtim film unatrag, osjećala sam se ljuto, tražila izlalz ali i usmjerivala snage u to da što lakše i bezbolnije rješim probleme koji su me zadesili. U mojem slučaju, suprug je bio protiv razvoda te na vrlo agresivan i manipulatorski način pokušavao izbjeći-neminovno.Tražila sam izlaz, način, pomoć.. bilo što.. i gotovo se od jada i bijesa prepustila. Mrzila sam samu sebe što sam od početka znala neke stvari ali ih nisam željela priznati.-Mrzila sam sebe i još mi nije drago što nikome nikad nisam rekla kako mi je zapravo.>Mrzila sam samu sebe jer sam u tom braku rodila troje djece pretvarajući se da ja sama mogu ponijeti breme cijeloga braka kakav god moj suprug bio. Nije mi ni dan danas jasno kome sam zapravo i zašto sve to fdokazivala. Zašto sam se toliko trudila sve učiniti ljepšim, stvoriti sve što sam stvorila, graditi sve što sam gradila. Jedino što mi nije žao i zbog čega sam ponosna su djeca.. svega me je ostalog- sram.Ne volim kad ne znam odgovoriti na neka pitanja o tome braku, ne volim kad ni sama ne znam odgovor.
možda upravo zato još teže podnosim sve što se sad događa..nadala se jesam nekoj podršci , makar prihvačanju. a osjećam se i dalje izgubljeno.
Imam sretnu vezu, četvero djece i u kući sve štima.On mi je potpora kakvu sam poželjeti mogla, ali sve dok ne iziđem kroz vrata.. onda se opet ne znam nositisa tuđom zlobom, nerazumijevanjem, neznanjem, znatiželjom..
onda se vračam u okove braka koji je treba ostati iza mene..
__________________
svi na broju...03.05.Michelin
happymom5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 15:45   #29
onda se vračam u okove braka koji je treba ostati iza mene..[/QUOT

ovo nisam sasvim razumjela,...(da se vracas u okove braka koji je trebao ostati iza....)
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 16:54   #30
Donatela, pročitaj si "Žene koje previše vole"
Čeličana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 17:32   #31
OKove, jer sam se upravo tako osjećala dok sam tražila izlaz iz toga braka-okovano. Bez izlaza, bez načina da išta rješim.. i razumljivo, očekivala sam da ću jednom moć ponosno dić glavu gore i reć.. sve je iza mene. je ako gledamo na papiru.. ali duboko u meni.. nikako nije gotovo.. ožiljci i posljedice ostaju. Još kad svemu potpomogne osuda okoline, nerazumijevanje i poteškoće koje nam zadaje administracija i država.. sama težina kretanja dalje postaje psihički, bar za mene-još teža. i upravo tako , osjećam se opet, okovana.
__________________
svi na broju...03.05.Michelin
happymom5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 18:31   #32
Citajuci ovo sve, mislim da sam se rastala u zadnji cas, jos koji mjesec i bila bih mozda trudna a to je tek onda cirkus.

Quote:
ju koje se i danas sjecam ali mi prijateljice govore kako mogu misliti na nekog koji mi je nanio toliko boli
U svaki brak se ulaze sebe; i vrijeme i emocije i energija. Nije lako podvuci crtu i reci da je to sve bilo uzalud.

happymom - imas jako lijep happy end, novu ljubav i covjeka koji je prihvatio troje djece iz prvog braka kao svoje, svaka mu cast, nije to lako. Zelim vam svu srecu.

Knjiga Zene koje previse vole je odlicna.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 20:54   #33
poslije...

Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Citajuci ovo sve, mislim da sam se rastala u zadnji cas, jos koji mjesec i bila bih mozda trudna a to je tek onda cirkus.



U svaki brak se ulaze sebe; i vrijeme i emocije i energija. Nije lako podvuci crtu i reci da je to sve bilo uzalud.

happymom - imas jako lijep happy end, novu ljubav i covjeka koji je prihvatio troje djece iz prvog braka kao svoje, svaka mu cast, nije to lako. Zelim vam svu srecu.

Knjiga Zene koje previse vole je odlicna.
Knjga Žene koje trče sa vukovima je još bolja,za happymom još bolja
Blessy1230 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 12:16   #34
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Citajuci ovo sve, mislim da sam se rastala u zadnji cas, jos koji mjesec i bila bih mozda trudna a to je tek onda cirkus.



U svaki brak se ulaze sebe; i vrijeme i emocije i energija. Nije lako podvuci crtu i reci da je to sve bilo uzalud.

happymom - imas jako lijep happy end, novu ljubav i covjeka koji je prihvatio troje djece iz prvog braka kao svoje, svaka mu cast, nije to lako. Zelim vam svu srecu.

Knjiga Zene koje previse vole je odlicna.
ne mogu pomisliti da će me bilo ko voljeti s repovima iz prošlosti, da to tako nazovem.
da i ja mrzim sebe što nisam vidjela da neću moći taj brak izgurati, što nisam polušala oca kad mi je rekao kćeri to nije muškaracza tebe
sad se krivim za sve moguće i najgore od svega je to što ni nakon skoro dvije godine nisam stala na svoje noge, nemam samopouzdanja niti osjećam da išta vrijedim...a sve te osjećaje nemam hrabrosti priznati nikome u oči, pa lak ni rođenoj majci, nego glumim hrabru i jaku ženu ali vidim da sve više posustajem, da gubim tlo pod nogama, činim velike greške najviše povrijeđujući sebe na taj način ....ali ne nalazim riješenje, skupim hrabrosti ali svako malo se srušim i onda mi puno više treba za dizanje
ponašam se kao rak
jedan korak naprijed , dva nazad
__________________
đaba ti što imaš pločice na stomaku kad nemaš stolariju u glavi

fantazy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 12:31   #35
Quote:
Blessy1230 kaže: Pogledaj post
sigurno da niti jednu obavezu više ne izvršavam sa nekadašnjim elanom,vjerovatno i neću,sve to ostavlja tragove na nama,a kad mi i krene sve kako ne treba,usmjeravam svoja razmišljanja na taj način da baš iz negativnog okrenem na pozitivno pa ako ništa,zapamtim kao pouku za u buduće,a sada čitaj ovo.....radi se o podršci....sinoć me nazove moja kuma,kaže išla je na hodočašče u Karlovac i Krašić,povodom sv.Josipa koji je zaštitnik obitelji,kad tamo majka od mog eks supruga,svi su se okupili i voditelj je rekao,idemo sada svi zajedno moliti za naše potrebe,možete javno a i ne morate ako ne želite reći potrebu za koju se molimo svi skupa,moja eka svekrva se ustala javno zamolila da se moli za obitelj svoga sina koji je tu istu napustio,svi su molili za tebe i tvoju djecu,rekla mi je kuma,svi su plakali........i ja sam sinoć jako plakala,ali zbog ponosa na sebe,na svoju djecu i na kraju zbog patnje tako divne osobe poput moje eks svekrve,imaš li komentar na ovo....
i meni su suze zaigrale u očima...
drago mi je zbog tebe

mogla bi sad napisati ali ja ovo, ali ja ono.....ali ne bi kvarila ovu tvoju lijepu priču svojim jadikovkama
__________________
đaba ti što imaš pločice na stomaku kad nemaš stolariju u glavi

fantazy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 12:49   #36
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post

Potresle su me ove teske price. Zato moram pitati - koja je od vas sama inicirala razvod?

I pitala bih - oni koji se sad osjecjau odbaceno i tuzno, kako ste se osjecali u braku nesporedno pred razvod?
ja sam tražila i inicirala razvod....u jednom trenutku braka sam bila pala u tešku depresiju, i izvukla se iz nje iako sam bila u braku, tek nakon godinu dana sam uspjela dobiti razvod (iako sam ga trežila odmah nakon pada u depresivno stanje)
samo sada zahvaljujući nizu problema se pitam nisam li trebala nastaviti s tim brakom, pa bože moj nije niko savršen, pa tako ni on
a onda kad provedem s njim malo vremena jer se znamo zajednički družiti sa sinom, pa kad vidim koliko malo vremena njemu posvećuje bivši muž, pa kad osjetim sve one sitnice koje su mi u braku rušili samopouzdanje kažem hvala Bogu pa nisam za doručak, ručak i večeru s njim
ali to me nimalo ne tješi pred surovom borbom za opstanak u koju sam upala i ogromne usamljenosti kad sin oe u krevet
__________________
đaba ti što imaš pločice na stomaku kad nemaš stolariju u glavi

fantazy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 12:57   #37
Quote:
fantazy kaže: Pogledaj post
ne mogu pomisliti da će me bilo ko voljeti s repovima iz prošlosti, da to tako nazovem.

sad se krivim za sve moguće i najgore od svega je to što ni nakon skoro dvije godine nisam stala na svoje noge, nemam samopouzdanja niti osjećam da išta vrijedim...a sve te osjećaje nemam hrabrosti priznati nikome u oči, pa lak ni rođenoj majci, nego glumim hrabru i jaku ženu ali vidim da sve više posustajem, da gubim tlo pod nogama,
ponašam se kao rak
jedan korak naprijed , dva nazad
Nadam se da ces uskoro poraditi na samopouzdanju. jer nisi nista manje vrijedna sto si vec jednom negdje neki papir potpisala.

Zasto bi se mrzila zbog toga? Pa imas pravo na greske. I - svi ih cine. Ta gluma di odnosi dragocjenu energiju koju bi bolje upotreijebila na oporavak.

Ides li na terapiju?

Moras raditi na sebi, inace ces se previse fokusirati na dijete a treba si ostale socijalne veze. jer u protivnom ces dijete kociti u rastu i razvoju. Moras znati pustati...pomozi si na vrijeme.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 13:03   #38
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Nadam se da ces uskoro poraditi na samopouzdanju. jer nisi nista manje vrijedna sto si vec jednom negdje neki papir potpisala.

Zasto bi se mrzila zbog toga? Pa imas pravo na greske. I - svi ih cine. Ta gluma di odnosi dragocjenu energiju koju bi bolje upotreijebila na oporavak.

Ides li na terapiju?

Moras raditi na sebi, inace ces se previse fokusirati na dijete a treba si ostale socijalne veze. jer u protivnom ces dijete kociti u rastu i razvoju. Moras znati pustati...pomozi si na vrijeme.
kakve terapije?
premalo imam vremena za socijalne veze
moj bivši muž npr u zadnja dva tjedan je došao i popio kavu s nama, nije našao za shodno da se druži s djetetom da bi ja imala prostora, moja sva socijalizacija je tipkanje po forumu, mama i sestra, uspijem popiti kavu ponekad s nekim kad je sin druga smijena, što nije dovoljno da bi osjećala pripadnost nekim prijateljima, osim toga ovakvu bezvoljnu teško da me etko i treba u društvu...
stvarno se trudim da se ne vidi da nisam zadovoljna, ali sve mi je teže
__________________
đaba ti što imaš pločice na stomaku kad nemaš stolariju u glavi

fantazy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 14:05   #39
Psihoterapija, psiholog.

jako je nezdravo za tvoje dijete ako ti je on jedina socijalna veza sa svijetom.
Djelujes mi depresivno i kao osoba kojoj bi dobro dosla strucna pomoc. A bivsi je onakav kakvim mu toleriras biti. Ima li dijete preko vikenda, neka to onda bude tvoje vrijeme, a ne vrijeme za kucanske poslove.

Uopce nije poanta u tome da glumis i dalje nego da se zaista pocnes osjecati bolje prije nego se krenes raspadati pod teretom glume. Iskreno bih ti savjetovala psihologa.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 14:15   #40
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Psihoterapija, psiholog.

jako je nezdravo za tvoje dijete ako ti je on jedina socijalna veza sa svijetom.
Djelujes mi depresivno i kao osoba kojoj bi dobro dosla strucna pomoc. A bivsi je onakav kakvim mu toleriras biti. Ima li dijete preko vikenda, neka to onda bude tvoje vrijeme, a ne vrijeme za kucanske poslove.

Uopce nije poanta u tome da glumis i dalje nego da se zaista pocnes osjecati bolje prije nego se krenes raspadati pod teretom glume. Iskreno bih ti savjetovala psihologa.
trebao bi biti sin s njim svaki drugi vikend
ali bivši muž kaže da mora sad malo misliti na sebe i nema vremena za njega, pa mu financiski pokušava to nadomjestiti.........
misliš da mi zbilja treba psiholog........samo mi i taj trošak nedostaje u životu
__________________
đaba ti što imaš pločice na stomaku kad nemaš stolariju u glavi

fantazy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:58.