Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2009., 14:43   #81
Quote:
irmichka kaže: Pogledaj post
Potpisujem komentar što se tiče guzice...a najviše jeziva mi je bila unutarnja rotacija glavice...jeb... šta to boli, imala sam osjećaj da više ni nemam guzice koliko mi je beba sve pritisnula, al sav sreća to je kratko trajalo. E da, imala sam svoje trudove, jake, bez dripa, samo što su bili najjači nakon pucanja vodenjaka-zašto;ne znam...a prolazak bebe kroz picu me nije uopće bolio, već ono prije
Prolazak dijeteta nisam doživjela ali i moja sestra kaže da ju ništa nije bolilo, rekla je da se dolje osjećala utrnuto, valjda od prethodnih bolova.
Samo jedno znam sada, ako budem mogla, neću ništa drugo do prirodnog poroda, (osim ako ne bude, zlu ne trebalo, problema) jer kod carskog reza istina ništa ne osjetiš pri porodu ali kasnije ne možeš tri mjeseca kako treba obavljati veliku nuždu a da ne presječe rez kad tiskaš.
__________________
Run, run
Ice, ice is coming
coldasice is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 15:00   #82
Tak mi je i samoj, ak dragi Bog da ja ću i drugi put ić rodit prirodno..da se razumijemo-boli i to boli vraški-ALI tog trena kad bebonja izađe bol stane i za par dana ju i zaboraviš...bar je meni tako bilo. A i uostalom glavni dokaz za preplašene buduće rodilje je da to nije neizdrživo; da je mi tu ne bi tipkale, već bi umrle od bolova pri porodu
irmichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 15:21   #83
meni je isto fascinantno kako odjednom bol prestane. al ono stvarno prečudan osjećaj... prije par sekundi te grčilo ko da ćeš puknut... a ono izađe beba... bljum... gotovo... ništa... tko? šta? gdje? ... ha?... evo ga...

kmeeeeeeeeeeeeeeeee
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 15:45   #84
Quote:
irmichka kaže: Pogledaj post
Tak mi je i samoj, ak dragi Bog da ja ću i drugi put ić rodit prirodno..da se razumijemo-boli i to boli vraški-ALI tog trena kad bebonja izađe bol stane i za par dana ju i zaboraviš...bar je meni tako bilo. A i uostalom glavni dokaz za preplašene buduće rodilje je da to nije neizdrživo; da je mi tu ne bi tipkale, već bi umrle od bolova pri porodu
Moja seka trudna, ja već rodila i sad mi gledamo nekakvu španjosku sapunicu a tamo koka se derinja kao da ju živu deru, ono znoj curi, ali curi iz nje, ona sva zajapurena derinja se da je cijela zemlja čuje, a moja seka
Ja umrla od smijeha, veli ona meni "Jel tebi bilo tako". Onda sam joj ispričala svoje muke na takav način da je .
Prošao ju strah i trema, veli moj šogi da je skroz bila ok na porodu a kad su je doktori pitali kako je tako smirena, ona kaže sjetim se samo opisa poroda moje sestre i puknem se smijati.
__________________
Run, run
Ice, ice is coming
coldasice is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 15:57   #85
Slažem se da na televiziji pretjeruju s tim scenama poroda i samo plaše jadne trudne ženice koje su ionako dovoljno i bez dragih nam medija plahe i osjetljive. Još uvijek pamtim da sam ja tiskala i tiskala i mislila da to nikad neće bit gotovo a evo malog pišonje na mojim prsima....sad mi se malo i plače kad se sjetim(ne poroda nego tog trenutka kad u jednom trenutku svi vrište oko tebe, ti okupan znojem i VELIKI PRASAK-mir i tišina samo za vas....za taj tren kad bebu stave na mamu-NEPROCJENJIVO)
irmichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 16:02   #86
Quote:
tina06 kaže: Pogledaj post
I istina je da svi bolovi prestanu čim dijete izađe van
Uh.. ja se s ovim ne bi složila.... kad sam rodila samo čekala kad će prestat i kad ću zaboravit.. a ono nikako ni da zaboravim a ni sa prestane....

Puno žena je to reklo da zaboraviš bol čim rodiš... al ja se sjećam da sam mm-u rekla mamicu im al su me slagale... bolilo me ko sam vrag i duuuugo još nisam zaboravila....
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
imala sam osječaj da rađam na guzicu...kao kad tvrdo kakaš, e još jedno 50 puta više boli...
E s ovim bi se već složila.... to tiskanje mi je bilo najgore.. ruke su mi se ukočile od stiskanja jastuka pa kad sam se trebala primit za krevet i tiskat nisam mogla.. zgrčile se šake i jedva sam ih otvorila...

Al kad sm krenula tiskat... ajmeeee... stvarno sam mislila da mi kroz guzicu izlazi kolki mi je pritisak dolje bio.. toliki da uopće nisam skužila kad mu je glavica izašla van nego tek kad je tijelo kliznulo...

I tad sam si pomislila mamicu im njihovu na forumašku.. .. to mi nisu rekle...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 16:03   #87
Quote:
irmichka kaže: Pogledaj post
Slažem se da na televiziji pretjeruju s tim scenama poroda i samo plaše jadne trudne ženice koje su ionako dovoljno i bez dragih nam medija plahe i osjetljive. Još uvijek pamtim da sam ja tiskala i tiskala i mislila da to nikad neće bit gotovo a evo malog pišonje na mojim prsima....sad mi se malo i plače kad se sjetim(ne poroda nego tog trenutka kad u jednom trenutku svi vrište oko tebe, ti okupan znojem i VELIKI PRASAK-mir i tišina samo za vas....za taj tren kad bebu stave na mamu-NEPROCJENJIVO)
Za sve ostalo tu je Master Card...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 16:13   #88
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Za sve ostalo tu je Master Card...
Ovo je ispalo spontano al bi se dala tu napravit dobra reklama
irmichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 16:15   #89
Quote:
irmichka kaže: Pogledaj post
Ovo je ispalo spontano al bi se dala tu napravit dobra reklama
i bila bi to najbolja od NEPROCJENJIVIH reklama...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 21:00   #90
jeste me nasmijale....hahaha

barem me tješite ovakvim pričama
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 22:37   #91
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
porod boli ovisi o najvažnijem faktoru, individualnoj toleranciji na bol.. jer nismo sve isto tolerantne na bol, neke mogu podnjeti jaču bol a neka ne.
Upravo tako,sve ovisi o pragu boli.Boli sve,samo što se neke gube te time sebi otežavaju dok neke ostaju koliko toliko prisebne.
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 23:14   #92
I, jeste utvrdile koliko boli?
Mene je živciralo neopisivo kad su mi prije poroda pričale koliko boli. Svaka od njih mora ispasti junakinja.
Da toliko boli, ni jedna se ne bi od straha više sexala.
Alicia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 23:30   #93
imam pitanje za iskusne mame...maleni mi je sada 18 dana i dojim ga, na cici mi zaspi i čim ga stavim u njegov krevetić probudi se i neće spavati, ili odmah traži opet cicu ili se plače...zanima me jel imao tko sličnih iskustava?
Kayla3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 23:34   #94
Quote:
freya7 kaže: Pogledaj post
jeste me nasmijale....hahaha

barem me tješite ovakvim pričama
Ma nemoj se ništa brinut, sve će bit ok....pa vidiš i sama da nakon poroda još vodimo i zajeban....što znači da nije to ništa tako grozno što bi te obilježilo za cijeli život(bar je meni tako, a i vidim da nisam jedina)
irmichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 23:34   #95
Quote:
Kayla3 kaže: Pogledaj post
imam pitanje za iskusne mame...maleni mi je sada 18 dana i dojim ga, na cici mi zaspi i čim ga stavim u njegov krevetić probudi se i neće spavati, ili odmah traži opet cicu ili se plače...zanima me jel imao tko sličnih iskustava?
ja nisam iskusna mama ali kod mene je ista stvar.

jednostavno ga pustim da spava sa mnom na krevetu.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 23:36   #96
Quote:
Kayla3 kaže: Pogledaj post
imam pitanje za iskusne mame...maleni mi je sada 18 dana i dojim ga, na cici mi zaspi i čim ga stavim u njegov krevetić probudi se i neće spavati, ili odmah traži opet cicu ili se plače...zanima me jel imao tko sličnih iskustava?
Ja sam imala, ali ne znam da li na ovoj temi smijemo o tome evo šaljem ti poruku
irmichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 10:52   #97
Quote:
irmichka kaže: Pogledaj post
Ma nemoj se ništa brinut, sve će bit ok....pa vidiš i sama da nakon poroda još vodimo i zajeban....što znači da nije to ništa tako grozno što bi te obilježilo za cijeli život(bar je meni tako, a i vidim da nisam jedina)
ma ne brinem, samo sam htjela vidjeti iskustva....ja sam prošla pakao sa žučnim kamencima....bila na opiodnim analgeticima....fino izdrogirana , a i dalje bolilo..hahah

pa ak sam to izdržala valjda budem i porod...
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 12:36   #98
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
meni rekoše da se sa gelom nitko nije porodio pa neću ni ja ali gel se daje da omekša cerviks i potakne barem malo otvaranje.
Ja sam dobila 2 gela i 0 bodova
ja sam zbog gela skoro ostala bez bebe...spasio nas jedini normalni dr. Ujević koji je naredio i obavio najbrži mogući carski
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 13:01   #99
Sam izgon je pi.kin dim naspram trudova na dripu. A nakon dva sata dripa sam skoro otkazala dogovor sa samom sobom da ću bit prisebna, još kad su mi uvalili ono nešto protiv bolova... a djelovalo je na sve samo ne na bol. Kad je počeo izgon bila sam u šoku jer sam čekala da počne boliti još više i kad je mala izmigoljila van nisam mogla vjerovati da je gotovo. Tak da, porod ne boli jako, idem odma sutra ak treba ponovo, al molim lijepo bez trudova .
 
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 13:15   #100
Quote:
BUBEK kaže: Pogledaj post
ja sam zbog gela skoro ostala bez bebe...spasio nas jedini normalni dr. Ujević koji je naredio i obavio najbrži mogući carski
kak to misliš? šta je bilo s tim gelom?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:35.