Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2010., 07:52   #1
Kako izgleda psihološka obrada roditelja u CZSS?

dan!
može li netko reći kako izgleda ta obrada na centru za socijalnu skrb?
hvala
gama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 14:52   #2
Quote:
gama kaže: Pogledaj post
dan!
može li netko reći kako izgleda ta obrada na centru za socijalnu skrb?
hvala
nitko cijeli dan ne odgovara????

i mene zanima upravo to.
__________________
.....srce.....duša......tijelo.......sve je njegovo - moje je....
tea_33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 20:47   #3
posredovanje prije razvoda

dug i težak razgovor.morate se sjetiti svega.
Prisutni socijalni radnik, psiholog i oba partnera.
Prvo pitaju o vašim roditeljima. Koliko su u braku, kakav im je brak, imate li brata ili sestru. Ako su udate/oženjeni kakvi su njihovi brakovi.
U kakvim ste odnosima sa svojim roditeljima....
Što ste po zanimanju, gdje radite, kolika su vam mjesečna primanja, vaše zdravlje.
Kakva je bila vaša veza, koliko ste "hodali", kad ste se vjenčali, koliko djece imate, gdje i u kakvom stanu živite.
Zatim pitaju sve o djeci. Kako je protekla trudnoća,porod, koliko ste bili na porodiljskom. Kakvog su djeca zdravlja, idu li u vrtić, školu ( kakvi su učenici), na koje aktivnosti........Imaju li djeca kakvih problema...........
Kakav je bio, a kakav je sad vaš brak. koji su problemi i kada su počeli. kako se odnosite jedno preme drugome, prema djeci. Tko se njima više bavi.Kakvi su vaši odnosi kao roditelja prema djeci.
jeste li tražili pomoć u bračnom savjetovalištu.
Smatrate li da se problemi mogu riješiti ili da su odnosi teško i trajno poremećeni i drugog izlaza osim razvoda nema.....
Nakon mjesec dana pošalju stručno mišljenje vama na kućnu adresu i sudu.
Za mene je ovaj razgovor bio jako bolan i tužan.
Od tada je prošlo dvije godine.
Živim sama sa svojom djecom i izneneđena sam koliko mogu. ponosna sam na sebe, kako god to zvučalo. Bilo me je strah samoće i života samohrane majke, ali sve se može.
Sretno, sretno svima!
didaktika is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 09:46   #4
Quote:
didaktika kaže: Pogledaj post
dug i težak razgovor.morate se sjetiti svega.
Prisutni socijalni radnik, psiholog i oba partnera.

Sretno, sretno svima!

dok čitam imam filing da bi se ja i bivši mogli zakačiti i tamo
__________________
.....srce.....duša......tijelo.......sve je njegovo - moje je....
tea_33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 10:00   #5
Quote:
tea_33 kaže: Pogledaj post
dok čitam imam filing da bi se ja i bivši mogli zakačiti i tamo
Ne daj se provocirati. Ti ispričaj svoju verziju, on će svoju. Najbolje bi ti bilo da staviš na papir sve čega se možeš sjetiti, pogotovo svojih osjećeja prije, i u zadnje vrijeme. Svog nezadovoljstva. A ako se on iznervira pa te napadne njegov problem.
robotina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 10:01   #6
Quote:
tea_33 kaže: Pogledaj post
dok čitam imam filing da bi se ja i bivši mogli zakačiti i tamo
Prilično logično očekivanje - kad bi ljudi u toj situaciji bili složni, valjda se ne bi ni razvodili.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 11:19   #7
da, rekla bih da taj razgovor u centru puno ovisi o odnosu izmedju tebe i bivseg.

evo, didaktika kaze da je razgovor u njenom slucaju bio dug i tezak.
kod nas je kompletna obrada na centru (znaci - razgovor s psihologicom i nakon toga soc radnicom - znaci, kod nas nisu bile prisutne obje odmah nego smo isli prvo jednoj pa drugoj) trajala nekih 40-tak minuta, s tim da smo na cekanje izgubili sigurno 5-10 min.

vjerujem da se mnogi ljudi zakace tamo, nas su isto ispitivali sve ovo sto je didaktika napisala, a to su stvari koje mogu prilicno dic tenzije tako da nije za cudit se ako nekom 'skoci zivac'.
nasa obrada je prosla jako mirno

misljenje centra smo dobili nakon tjedan dana, tu negdje (svatko dobije svoj primjerak).
to misljenje onda nosite na sud (samo jedno, ne treba oba i ne trebate ici oboje vec jedno od vas), ako si u zg - dolje u urudzbeni, moras na komad papira (u dva primjerka) napisat da prilazes misljenje centra u predmetu tomitom. nakon toga cekas da te sud pozove.
SpaceDancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 13:40   #8
nama su na sudu rekli da imamo rok od godine dana za predat mišljenje centra na sud. i ukoliko jedna strana ne preda da će sud smatrati da se odustalo od razvoda. i što ako moj ex ne preda svoj primjerak? moram ići tužbom da bi se razvela? a mislim da je njemu u većem interesu da se razvede
robotina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 14:20   #9
ja sam nosila misljenje na sud i predala sam samo jedan primjerak, tako mi je rekla teta tamo na urudzbenom.
i normalno smo dobili poziv na rociste nakon toga
SpaceDancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 14:35   #10
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Prilično logično očekivanje - kad bi ljudi u toj situaciji bili složni, valjda se ne bi ni razvodili.
ne pričam o slozi već viđenju stvari

al' ok, budući sam mirna i stalozena od kad sam otisla to mi se neće dogodit a on nek divlja.
__________________
.....srce.....duša......tijelo.......sve je njegovo - moje je....
tea_33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 15:39   #11
Normalno je da se viđenja stvari razlikuju. Zato svatko iznosi svoje viđenje braka, i razloga raspada istog.
robotina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 23:07   #12
Quote:
gama kaže: Pogledaj post
dan!
može li netko reći kako izgleda ta obrada na centru za socijalnu skrb?
hvala
ako mislis na mirenje, razgovor samo.

uostalom ne nadaj se da ce centar pomoci. koliko sam se nedavno uvjerio nikad nikome ne pomognu. bitno da se obecavaju brda i doline.
Loonatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 23:14   #13
kod nas u HR ni razvodi nisu isti...

razlike od centra do centra...
__________________
kad više neznaš kamo bi išao,sjeti se odakle si došao!
medenany is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 23:23   #14
Quote:
medenany kaže: Pogledaj post
kod nas u HR ni razvodi nisu isti...

razlike od centra do centra...
i to isto. al svima je bar zajednicko da nista ne ucine ali zato kad trebaju pricat o sebi puni su samohvale, kad se od njih trazi nesto da ucine onda su mirni ko bubice i nemaju vremena.
Loonatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 23:27   #15
to ti je ispunjavanje testova po sistemu odabira odgovora,malo testova inteligencije sve u svemu ništa strašno u tim testovima.Ono što moe biti strašno je samo način interpretacije dobivenih rezultata,mogu reči svašta i ništa o tebi,zavisi kako ti je djelatnik centra naklojen
ornela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 10:13   #16
psihološki testovi su to. čak ne bih rekla da su testovi inteligencije, rekla bih testovi osobnosti.
pripremiti se ne možeš i tako i tako.

traju cca 2,3-3h, daju ti papire, olovku, sama si u sobi i zaokružuješ. neki su i nadopunjavanje, ali opet se ne možeš pripremiti.
ali uopće nisu strašni. kao što orenla reče, puno je gore što nekompetentan psih. može totalno zaznuti interpretaciju, ali bože moj, od ovih u czss ni ne očekuj neke blistave rezultate u bilo čemu, pa tako ni tome. da se njima radi kako spada, ne bi radili u czss.
__________________
ja ne vjerujem u čuda, ja na njih računam!
cynthia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 10:21   #17
mi nismo radili nikakve testove
SpaceDancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 12:04   #18
Quote:
cynthia kaže: Pogledaj post
psihološki testovi su to. čak ne bih rekla da su testovi inteligencije, rekla bih testovi osobnosti.
pripremiti se ne možeš i tako i tako.

traju cca 2,3-3h, daju ti papire, olovku, sama si u sobi i zaokružuješ. neki su i nadopunjavanje, ali opet se ne možeš pripremiti.
ali uopće nisu strašni. kao što orenla reče, puno je gore što nekompetentan psih. može totalno zaznuti interpretaciju, ali bože moj, od ovih u czss ni ne očekuj neke blistave rezultate u bilo čemu, pa tako ni tome. da se njima radi kako spada, ne bi radili u czss.
testovi inteligencije su ti one kockice pa moraš uočit sličnost i sloziti pazle,znam jer sam dobila nalaz od suda (CZSS mi nije htio dati)pa se između ostalog spominje i rezultat na skali inteligencije,interpretacija je ono što ti moze zadavati probleme, primjera radi...nisu mogli napisati da imam iznad prosječne rezultate jer to zvuči pre dobro pa je sročeno nekako ovako odprilike...Zamjećuje se povišenje na skali rezultata s obzirom na stručnu spremu i dob .... zatim da nema odstupanja od....(e sad ne znam čega ali se odnosi na one testove pitanja-odgovori čime oni provjeravaju tvoju dosljednost ili sklonost laganju) ili tako nekako
ukamuflirano i usput rečeno ali je zato jako dobro naglašeno da se zamječuje nepovjerenje u odnosu s ljudima i institucijama...čudna mi čuda,baš se pitam zašto? rekla bi moja mama "kad te zmija ugrize i gušterice se bojiš"

Zadnje uređivanje ornela : 22.01.2010. at 12:14.
ornela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 18:02   #19
Quote:
ornela kaže: Pogledaj post
to ti je ispunjavanje testova po sistemu odabira odgovora,malo testova inteligencije sve u svemu ništa strašno u tim testovima.Ono što moe biti strašno je samo način interpretacije dobivenih rezultata,mogu reči svašta i ništa o tebi,zavisi kako ti je djelatnik centra naklojen
Ne da nije ništa strašno, već su toliko glupi da je strahota. A nije ni čudo kad znamo tko ih je sastavljao

Jedno od pitanja je: da li voliš sviju mamu

Šteta da nije bilo opcije: volim tvoju
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 20:18   #20
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Ne da nije ništa strašno, već su toliko glupi da je strahota. A nije ni čudo kad znamo tko ih je sastavljao
Tko ih je sastavljao?

Quote:
Jedno od pitanja je: da li voliš sviju mamu
Nije dobro podcjenjivati psiho-testove. Između ostalog, ne gledaju se pojedinačni odgovori, nego "paketi" odgovora, postoje trik-pitanja koja te love u laži, itd..
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:58.