Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2010., 12:58   #1
Detaljan periodni sustav elemenata za printanje

Kao srednjoškolac sam kupio izvrstan periodni sustav elemenata, plastificiran, sa puno detalja o svakom elementu, na obje strane. Po stranici je imao još više detalja nego što ih ima ovaj (Sken ima 1.4Mb!), jer je bio potpuno ispisan različitim vrijednostima, čak je imao engleske i latinske nazive elemenata
Tokom vremena plastika se raspucala pa sam PSE izvadio i stavio u onaj obični plastični fascikl za pojedinačne listove. I takvog sam ga koristio tokom čitavog fakulteta.
Sad ga tražim i negdje ga ne mogu naći A treba mi, želim ga i moram ga imati
Zato bih molio dobru dušu ali ima slični doma da ga skenira (obje strane), uploada negdje ili mi pošalje. Možda ima i negdje za kupiti? Ili na netu? Zahvalan do groba.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Old 30.06.2010., 13:09   #2
Imao sam i ja takav...al nemam blagog pojma di je...

Možda ovo pomogne:
LINK

Ako ne taj link, isprintaj ovaj:
CUGOPOL

Da se napiješ od tuge sa ekipom
zoser is offline  
Old 30.06.2010., 13:13   #3
Ovaj je odličan
chemia is offline  
Old 30.06.2010., 14:19   #4
Je li to onaj periodni koji je imao 2 strane? Jedna je bila zelenkasta, druga plava? Imao sam i ja taj, bio je plastificiran. Nije trenutno kod mene, ali kad stignem, pokušat ću ga naći. Ima more informacija po sebi.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 30.06.2010., 14:33   #5
I ja bih jedan, također već neko vrijeme tražim, gledala sam po raznim knjižarama po ZG tipa Profil Megastore i slično. Svi su na razini sedmog razreda i korica knjige iz kemije ili ih uopće nemaju

Ovo

Quote:
chemia kaže: Pogledaj post
nije ono što morbid traži. Imam i taj negdje isprintan, ali nije ni otprilike detaljan. Ne bi naodmet bila gustoća, ledište, vrelište, specifična toplina i slični parametri elemenata uz standardni atomski broj i relativnu atomsku masu.

Pridružujem se, ako netko ima dobar, što detaljniji i napunjeniji, nek se i meni javi

edit: ovaj plavo-zeleni sam imala i ja u srednjoj, no otad sam imala nekoliko selidbi, nemam pojma gdje je ni otprilike. Endimione, ajd ga nađi, protjeraj kroz scanner pa se javi
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Old 30.06.2010., 14:49   #6
Quote:
zoser kaže: Pogledaj post
Imao sam i ja takav...al nemam blagog pojma di je...

Možda ovo pomogne:
LINK

Ako ne taj link, isprintaj ovaj:
CUGOPOL

Da se napiješ od tuge sa ekipom
Ha ha, duhovit si. Jako. Daj me samo još poškakljaj da ti se nasmijem

Ne, uopće mi nije palo na pamet da googlam
Quote:
chemia kaže: Pogledaj post
Nije loš, ali to je periodni za osnovnu školu
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Je li to onaj periodni koji je imao 2 strane? Jedna je bila zelenkasta, druga plava? Imao sam i ja taj, bio je plastificiran. Nije trenutno kod mene, ali kad stignem, pokušat ću ga naći. Ima more informacija po sebi.
Mislim da je bila jedna strana plava, a može biti da je druga bila zelena
nađi ga
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Old 30.06.2010., 14:53   #7
Možete probati sa malo drugačijim pristupom:
Periodni sustav na programu
zoser is offline  
Old 30.06.2010., 15:30   #8
Quote:
zoser kaže: Pogledaj post
Možete probati sa malo drugačijim pristupom:
Periodni sustav na programu

Server not found
Firefox can't find the server at www.tucows.com.


Ali ako je ono što mislim da je, to jednostavno nije to. Nikakav software ne može zamijeniti papir, barem ne kod mene i ne u ovom slučaju.


Sad sam se sjetio, možda sam ga ostavio u Cvjetnom, zaljepljenog na zid iznad stola, davno, jer sam baš pred iseljavanje polagao Analitičku kemiju


Ili ipak nisam
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Old 30.06.2010., 16:19   #9
Evo imaš ovdje jedan krasni. Nema puno podataka, doduše.

Sjetio sam se gdje sam stavio onaj detaljni periodni. Samo eto, nisam mu blizu pa ga ne mogu skenirati.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 30.06.2010., 16:31   #10
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Ne, uopće mi nije palo na pamet da googlam
A mileni, evo ti priručnik
Kako pretraživati google


Onaj progam što ne radi link:
Integral Scientist Periodic Table 2.03


I ja preferiram papir nad monitorom...al eto, možda ima nešto interesantno na programčiću....
zoser is offline  
Old 30.06.2010., 16:35   #11
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Evo imaš ovdje jedan krasni. Nema puno podataka, doduše.

Sjetio sam se gdje sam stavio onaj detaljni periodni. Samo eto, nisam mu blizu pa ga ne mogu skenirati.
Kakva ti je to redneck verzija PSE?


zoser
Daj me ne *ebi, pa tražio sam, ali niti jedan nije detaljan onoliko koliko bi htio. Čak sam i u prvom postu stavio link na jedan bosanski, koji ima dosta detalja ali je i onaj u debelom zaostatku za onim dvobojnim
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Old 30.06.2010., 17:04   #12
Jebamu pas, ja negdje imam čitavu zbirku periodnih.
Samo moram naći taj fascikl, vjerojatno imam i taj dvostrani s milijardom informacija.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Old 30.06.2010., 17:19   #13
Ma to smo svi imali u srednjoj, još je bilo za kupiti formule iz fizike, matematike, geometrijski oblici i formule, itd...sve plastificirano...


Probaj ovo

Overview

The Earth Scientist's Periodic Table of the Elements and Their Ions is a new periodic table designed to contextualize trends in geochemistry, mineralogy, aqueous chemistry, and other natural sciences. It is fundamentally different from the conventional periodic table in organizing entities by charge and consequently in showing many elements multiple times because of the multiple charges or valence states taken by those elements. These differences make the new table much more effective in showing trends and patterns in geochemistry, mineralogy, aqueous chemistry, and other natural sciences.
zoser is offline  
Old 30.06.2010., 19:18   #14
Taj PSE koji opisuješ, ili bar jedan jako sličan tome, izašao je u nakladi MEDIA SCI. (Taj obostrani s latinskim i engleskim nazivima i hrpom detalja.) Potraži preko tog nakladnika, a ako baš ne bude išlo, ja ću možda prestat bit seljankuša koja ne zna upload-at sličkice po Forumu, i možda ću malo zaobić copyright odredbe.

Bolje da zašutim.
__________________
malo tolerancije nikog nije ubilo
nina williams is offline  
Old 30.06.2010., 19:48   #15
Moj nije imao latinske nazive.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 30.06.2010., 20:34   #16
Quote:
nina williams kaže: Pogledaj post
Taj PSE koji opisuješ, ili bar jedan jako sličan tome, izašao je u nakladi MEDIA SCI. (Taj obostrani s latinskim i engleskim nazivima i hrpom detalja.) Potraži preko tog nakladnika, a ako baš ne bude išlo, ja ću možda prestat bit seljankuša koja ne zna upload-at sličkice po Forumu, i možda ću malo zaobić copyright odredbe.

Bolje da zašutim.
Nemaju web stranicu
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Old 01.07.2010., 00:50   #17
http://www.antikvarijat-bono.com/?a=detalji&id=6525

mislim da je ga moš nabaviti...
zoser is offline  
Old 01.07.2010., 02:36   #18
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Kao srednjoškolac sam kupio izvrstan periodni sustav elemenata, plastificiran, sa puno detalja o svakom elementu, na obje strane. Po stranici je imao još više detalja nego što ih ima ovaj (Sken ima 1.4Mb!), jer je bio potpuno ispisan različitim vrijednostima, čak je imao engleske i latinske nazive elemenata
Tokom vremena plastika se raspucala pa sam PSE izvadio i stavio u onaj obični plastični fascikl za pojedinačne listove. I takvog sam ga koristio tokom čitavog fakulteta.
Sad ga tražim i negdje ga ne mogu naći A treba mi, želim ga i moram ga imati
Zato bih molio dobru dušu ali ima slični doma da ga skenira (obje strane), uploada negdje ili mi pošalje. Možda ima i negdje za kupiti? Ili na netu? Zahvalan do groba.
Znam o kojem PSE pričaš, i ja sam ga dobila u srednjoj školi i kao takav me služi još uvijek na fakultetu. Isto se plastika raspucala i razmišljala sam da nabavim novi isti takav. Na njemu piše MEDIA SCI, kao što je netko naveo.
I ja bi voljela znati gdje ga ima kupiti... Skener trenutno nemam, ali skenirati ga je najmanji prob, tako da ću poslati.
Gänseblümchen is offline  
Old 01.07.2010., 02:44   #19
http://www.esnips.com/doc/4c695448-c...stav-elemenata

Ovaj je PSE isto ok,ima dosta stvari.

Ali ni ja ne mogu naci svoj periodni iz srednje skole, imao sam bas taj s jednom stranom zelenom drugom plavom. Na testovima i odgovaranjima o elementima i slicno, sve napisano i samo njega koristio
BUBI69 is offline  
Old 01.07.2010., 09:43   #20
Quote:
BUBI69 kaže: Pogledaj post
http://www.esnips.com/doc/4c695448-c...stav-elemenata

Ovaj je PSE isto ok,ima dosta stvari.

Ali ni ja ne mogu naci svoj periodni iz srednje skole, imao sam bas taj s jednom stranom zelenom drugom plavom. Na testovima i odgovaranjima o elementima i slicno, sve napisano i samo njega koristio
Ne snalazim se na toj stranici. Kad kliknem na download traži prije preuzimanje nekakvog esnips downloadera što ne dolazi u obzir.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:18.