Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2011., 17:59   #1081
a ne bi rekla. znam ja razgraniciti drustvo od prijatelja. bas osoba za koju sam mislila da ce biti drugacije, da ce ostati uz mene, frendica, bas sam se s njom posvadjala i rekla mi je nesto tipa - da mi ni ne vjeruje to sto pricam o problemima, ono da vise ne zeli pricati sa mnom i ta sranja. mene je toliko to pogodilo da ja ne mogu vjerovat.. zasto su ljudi takvi?
a moj je problem i to sto sam nekako preosjetljiva i preosjecajna. i to sto sam glupa. jer x puta sam vidjela da ljude nije briga za mene, ali jos uvijek mislim da bi mogla naci nekog koga je briga. glupo, glupo, glupo
__________________
When the truth is found to be lies
and all the joy within you dies
tel50 is offline  
Old 15.05.2011., 18:02   #1082
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
Imam generalno pitanje. Osoba koja boluje od teške depresije s fazama psihoze,znači ako vidi ili čuje neke zvukove ,ili vidi ,odnosno si zamišlja neke osobe ili duhove koje mu žele zlo - šta sa takvim osobama ?

Jel to više nije samo depresija..?
Kako definirat to "priviđanje" određenih oblika ,predmeta i osoba ??

Kako se liječi takva osoba ? jel to shizofrenija?
Molim Vas jel ima tko da mu se priviđa takvo nešto?


rejo....?
Ja cesto cujem takve neke zvukove, pogotovo kada sam sama. Kod mene je to više kao da se svađam 'sama sa sobom' no bas ih nekako izvana cujem. Ne znam kako to i objasnit uopce. A ovako kao oblike, covjeka ili bilo cega mi se cesto prividi i to traje koju sekundu. Nikako da spomenem 'te' stvari psihijatru.
__________________
"Deep into that darkness peering, long I stood there, wondering, fearing, doubting, dreaming dreams no mortal ever dared to dream before."
Cup&Cake is offline  
Old 15.05.2011., 19:14   #1083
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
Imam generalno pitanje. Osoba koja boluje od teške depresije s fazama psihoze,znači ako vidi ili čuje neke zvukove ,ili vidi ,odnosno si zamišlja neke osobe ili duhove koje mu žele zlo - šta sa takvim osobama ?

Jel to više nije samo depresija..?
Kako definirat to "priviđanje" određenih oblika ,predmeta i osoba ??

Kako se liječi takva osoba ? jel to shizofrenija?
Molim Vas jel ima tko da mu se priviđa takvo nešto?


rejo....?
možeš imati elemente psihoze, ali i za to postoje lijekovi. ja sam u jednoj fazi isto imala nešto slično, riješili smo lijekovima i pt. što se događa s tobom, piši na pm.
ray of light is offline  
Old 15.05.2011., 23:44   #1084
Quote:
Cup&Cake kaže: Pogledaj post
Ja cesto cujem takve neke zvukove, pogotovo kada sam sama. Kod mene je to više kao da se svađam 'sama sa sobom' no bas ih nekako izvana cujem. Ne znam kako to i objasnit uopce. A ovako kao oblike, covjeka ili bilo cega mi se cesto prividi i to traje koju sekundu. Nikako da spomenem 'te' stvari psihijatru.
U sekundi se pojavi jelda ?? eto baš tako i meni ...i ja to nikako da psihijatru objasnim...nije to sad faca pere ili marka nego "netko"...a te glasove imam i mogu ti reci da sam se vec navikao na njih. Jednostavno ih cujem...to su vise zvukovi neki a ne glasovi sad kao kad netko prica.
Prvo mi je bilo uzasno jer sam se znao trgnut u stilu "jeb...sta je ovo bilo " itd... ali sad se navikao vec.Al dobro da si me podsjetila,,i ja to svom shrinku uvijek ne kazem dovoljno il zaboravim. A moja psih na godisenjem....uh...!!
Sta sad...?
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 16.05.2011., 00:22   #1085
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
U sekundi se pojavi jelda ?? eto baš tako i meni ...i ja to nikako da psihijatru objasnim...nije to sad faca pere ili marka nego "netko"...a te glasove imam i mogu ti reci da sam se vec navikao na njih. Jednostavno ih cujem...to su vise zvukovi neki a ne glasovi sad kao kad netko prica.
Prvo mi je bilo uzasno jer sam se znao trgnut u stilu "jeb...sta je ovo bilo " itd... ali sad se navikao vec.Al dobro da si me podsjetila,,i ja to svom shrinku uvijek ne kazem dovoljno il zaboravim. A moja psih na godisenjem....uh...!!
Sta sad...?
Baš u sekundi. Više me sram pitat nekog pored mene što je ono tamo bilo jer me uvijek svi gledaju u cudu pa sam pocela sve te 'oblike' skupljat u sebi. Zalosno je to.
Iskreno se nadam da cu se i ja naviknut jer se bojim vlasite sjene.
Ja svom psihicu vec 3 godine pricam bajke. To je ko glup i gluplji tamo. Samo ne znam koji je koji od tog dvoje.

Pa ako mislis da mozes pricekat dok ti se psihicka ne vrati i ako mislis da ti moze pomoc, naravno ovisi kolko tebe to smeta i kolko bi morao cekat, pricekaj pa da vidis. Zbilja ne znam
__________________
"Deep into that darkness peering, long I stood there, wondering, fearing, doubting, dreaming dreams no mortal ever dared to dream before."
Cup&Cake is offline  
Old 16.05.2011., 00:36   #1086
Zanima me je li posljedica depresije i kad počneš pričati sam sa sobom, ali doslovno, baš naglas? Ili je to nesto zasebno?

Vidjeh to...i nije mi jasno....ali nije to glavna stvar. I mene su znale hvatati stanja depresije, i radi toga mislila sam da mogu pomoći prijatelju u sličnoj situaciji, ali ono što mi se događa je da se vraća moja depresija....užasno.....u tom stanju ne mogu ni sebi pomoći....
Što da učinim, kako da se ogradim? Ne mislim od prijatelja.
Jer me muče i tuđi problemi i to toliko da se kroz dan ne mogu normalno ponašati, nego me brinu tuđi problemi, konkretno njegovi, jer mislim si, kad njemu ne bude išlo javit će se meni i kako ću ja to rješiti....
__________________
I sto ako sam konzerva - nisu samo kisele stvari unutra, ponekad se zna nac i nesto slatko.
hriva is offline  
Old 16.05.2011., 10:51   #1087
Quote:
hriva kaže: Pogledaj post
Zanima me je li posljedica depresije i kad počneš pričati sam sa sobom, ali doslovno, baš naglas? Ili je to nesto zasebno?

Vidjeh to...i nije mi jasno....ali nije to glavna stvar. I mene su znale hvatati stanja depresije, i radi toga mislila sam da mogu pomoći prijatelju u sličnoj situaciji, ali ono što mi se događa je da se vraća moja depresija....užasno.....u tom stanju ne mogu ni sebi pomoći....
Što da učinim, kako da se ogradim? Ne mislim od prijatelja.
Jer me muče i tuđi problemi i to toliko da se kroz dan ne mogu normalno ponašati, nego me brinu tuđi problemi, konkretno njegovi, jer mislim si, kad njemu ne bude išlo javit će se meni i kako ću ja to rješiti....
to se i meni dešava..ali počela sam to uzimat (pričanje sam sa sobom) pod normalno..jer tko kaže da su psihići normalni...mislim da oni jednom total puknu i od svojih problema i od pacijenata...mene ful love depre.osobito pred menzis...prisilim se..odem šetat, na rekreaciju, nadam se da ću nać neki job da izgubim misli, jer besposlen mozak svašta vrti i analizira-barem ja tako..čak i kad sam okupirana nečim a kamoli ne kad sam nezaposlena...najgore je što svatko vodi svoj život-mislim na frendice i ne mogu drugo ni očekivat..ne vidjamo se više..nit se čujemo baš ..jednostavno , brige, problemi, okupacije i udaljiš se...ja sam trenutačno u fazi da mislim da mi treba promjena za 180 stupnjeva...trebam nać posao, trebala bih se maknut od kuće a to je nemoguće, otić frizeru odrezat kosu-a još nemam hrabrosti za to...jer se ovako samo vrtim ukrug..a opet ne želim opet mobing na poslu jer me dijelom to dovelo do stanja u kojem jesam..uhvati me volja za izać i družit se-okrenem par brojeva ali ništa ..prije sam jednom otišla sama djir van..malo je neobično..sve više promatram ljude oko sebe..promatram svoju vezu; kamo ide; kamo to vodi-pitam se kad ću skužit dal je to to, kad neki korak dalje il ne...život je baš čudan..i pitam se zaista se pitam da su me pitali dal želim da se rodim-mislim da bi bio negativan odgovor...ali nije na nama da to odaberemo
smile4 is offline  
Old 16.05.2011., 12:05   #1088
Quote:
zveki 97 kaže: Pogledaj post
Depresija je vrlo lukava i podla. Navuče nam koprenu na misli i osjećaje, učini da pomislimo da ne volimo one koje obožavamo, pomuti nam normalno i zdravo rasuđivanje.
U stanju duboke depresije, jedino što sam ja željela je bilo da me moj muž ostavi i nikada više ne pita za mene. Htjela sam da ode daleko, da me pusti na miru da nestanem, da se prestanem truditi, misliti, govoriti... Sramila sam se sebe, svoje nesposobnosti da se "trgnem" i izađem iz crnila. Očajno sam se sramila. I željela da nestanem. Da se nikada više ne probudim. Željela sam ništavilo.
U takvom stanju, negirala sam svoju ljubav prema njemu jer mi je ta ljubav predstavljala teret kao što mi je uostalom i sam život bio teret.
Ovdje se ne radi o tome da te tvoj partner ne voli. Ovdje se radi o tome da on nije u stanju ništa osjećati. Da je njegova ljubav zakopana negdje ispod svih tih crnih emocija koje su ga obuzele. Kada se crna koprena digne, njegova ljubav prema tebi će biti opet jednako velika i snažna kao i prije.
Mislila sam da ovo nema nikakve veze s depresijom, ali nakon ovakvih odgovora ostala sam u šoku. Zašto u takvim trenutcima tjeranje voljenih i bliskih ljudi predstavlja slobodu i olakšanje ?
__________________
http://public.fotki.com/Vhaidra/"Veliki ljudi vole, mali traže da budu voljeni."
Georgina Odette is offline  
Old 16.05.2011., 16:16   #1089
Quote:
Georgina Odette kaže: Pogledaj post
Mislila sam da ovo nema nikakve veze s depresijom, ali nakon ovakvih odgovora ostala sam u šoku. Zašto u takvim trenutcima tjeranje voljenih i bliskih ljudi predstavlja slobodu i olakšanje ?
da..to se baš i ja pitam ..sad kad sam ovo pročitala--ostala sam paf
smile4 is offline  
Old 16.05.2011., 21:43   #1090
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
Imam generalno pitanje. Osoba koja boluje od teške depresije s fazama psihoze,znači ako vidi ili čuje neke zvukove ,ili vidi ,odnosno si zamišlja neke osobe ili duhove koje mu žele zlo - šta sa takvim osobama ?

Jel to više nije samo depresija..?
Kako definirat to "priviđanje" određenih oblika ,predmeta i osoba ??

Kako se liječi takva osoba ? jel to shizofrenija?
Molim Vas jel ima tko da mu se priviđa takvo nešto?


rejo....?
Quote:
Cup&Cake kaže: Pogledaj post
Ja cesto cujem takve neke zvukove, pogotovo kada sam sama. Kod mene je to više kao da se svađam 'sama sa sobom' no bas ih nekako izvana cujem. Ne znam kako to i objasnit uopce. A ovako kao oblike, covjeka ili bilo cega mi se cesto prividi i to traje koju sekundu. Nikako da spomenem 'te' stvari psihijatru.
O ovome sam tipkala par stranica prije, isto mi je tesko objasniti kako se to tocno dogada i kako to meni izgleda ali eto od nekih stvari mi se prividaju skroz druge stvari. Kao neke lagane halucinacije, vidim stvari koje nisu tamo ili nisu to sto zapravo jesu. A problem nije vid, bilo bi mi lakse da sam corava, barem bi znala sto je
Uncika is offline  
Old 16.05.2011., 22:33   #1091
Quote:
smile4 kaže: Pogledaj post
da..to se baš i ja pitam ..sad kad sam ovo pročitala--ostala sam paf
pokušat ću na svom primjeru objasniti nešto slično. kad mi je loše imam potrebu biti sama. u mraku, bez zvukova. možda je kod mene problem što ne vjerujem ljudima, možda ne vjerujem ni najbližima, ako je tako, to je podsvjesno, nesvjesno. druga stvar, vi vidite da vama draga osoba zbog vas pati gledajući vas dok ste loše i vama je tada još teže i zato također ne mogu podnijeti ničiju blizinu jer je to pritisak plus. automatski imam potrebu glumiti da mi je bolje, a nije i to je preveliki napor.
evo, u par riječi...
ray of light is offline  
Old 16.05.2011., 22:44   #1092
Quote:
kor-im kaže: Pogledaj post
odnedavno sam na jednom koktelu antidepresiva i elgonila i promjena je očigledna, stabilno sam, i ponekada čak i dobre volje

ali naprosto neznam šta bi stim

sjedim sa ljudima na pivi i smijem se i uživam, ali od toga nemam ništa
kad se desi neko sranje ostanem stabilno, ne padam u ponor, ali potpuno sam svjestan sranja koje se desilo i moje emocionalno stanje uopče ne odgovara situaciji
sjedim doma sam, dobre sam volje, ali ona mi ne služi nikakvoj svrsi

sve više osječam se prazno

dobra volja ne služi ničemu

neznam ju iskoristiti

prije, imao sam gadne padove i raspade, krize koje bi trajale tjednima, suicidalnost, samoranjavanje, tanke živce, nadrkanost, razbijanje po stanu, sad toga uglavnom nema, i to je pozitivno, valjda, stabilno sam, ali nakon tih padova nekako bi se sabirao, makar je svaki bio sve gori i gori, ali nekako bi pokušavao procesirati stvar i pokušavao učiniti pomak, makar neuspješno

sada, samo prolazim, nasmijem se tu i tamo nečem, zapjevušim ako mi dođe, al od toga nemam ništa

sve je ravno

draže mi je bilo ono prije
makar sam odustajao od borbe, borbe je barem bilo

sad je sve ravno, stabilno
terapija djeluje

a ja od toga nemam ništa
To ti je zato što ne djeliš sa nikim svoju dobru vibru.
Ne pomažeš nikome, ne utječeš dobro na nikoga... itd.

Ljudi jendostavno nisu tako napravljeni da mogu dugo biti sretni samo za sebe.

Treba ti netko sa kim ćeš to dijelit.
kastaš is offline  
Old 16.05.2011., 23:22   #1093
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
pokušat ću na svom primjeru objasniti nešto slično. kad mi je loše imam potrebu biti sama. u mraku, bez zvukova. možda je kod mene problem što ne vjerujem ljudima, možda ne vjerujem ni najbližima, ako je tako, to je podsvjesno, nesvjesno. druga stvar, vi vidite da vama draga osoba zbog vas pati gledajući vas dok ste loše i vama je tada još teže i zato također ne mogu podnijeti ničiju blizinu jer je to pritisak plus. automatski imam potrebu glumiti da mi je bolje, a nije i to je preveliki napor.
evo, u par riječi...
Kao da sebe gledam kroz ovo napisano
Uncika is offline  
Old 17.05.2011., 09:43   #1094
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
pokušat ću na svom primjeru objasniti nešto slično. kad mi je loše imam potrebu biti sama. u mraku, bez zvukova. možda je kod mene problem što ne vjerujem ljudima, možda ne vjerujem ni najbližima, ako je tako, to je podsvjesno, nesvjesno. druga stvar, vi vidite da vama draga osoba zbog vas pati gledajući vas dok ste loše i vama je tada još teže i zato također ne mogu podnijeti ničiju blizinu jer je to pritisak plus. automatski imam potrebu glumiti da mi je bolje, a nije i to je preveliki napor.
evo, u par riječi...
ja sam se počela sve gore osjećati..ne pijem niš od lijekova..u ničem ne vidim smisla...ne znam dal mi ova veza dobro radi a volim ga...a mislim da trebamo prekinut..gubim se jako i često..i crne misli navru..stalno mi je grč i bol na srcu..i puna sam strahova a ne mogu ih objasnit...dal je tebi tako ?
smile4 is offline  
Old 17.05.2011., 12:22   #1095
Quote:
smile4 kaže: Pogledaj post
ja sam se počela sve gore osjećati..ne pijem niš od lijekova..u ničem ne vidim smisla...ne znam dal mi ova veza dobro radi a volim ga...a mislim da trebamo prekinut..gubim se jako i često..i crne misli navru..stalno mi je grč i bol na srcu..i puna sam strahova a ne mogu ih objasnit...dal je tebi tako ?
u težim fazama, da...slično...strahovi na prvom mjestu sada...tuga...
ray of light is offline  
Old 17.05.2011., 12:24   #1096
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
u težim fazama, da...slično...strahovi na prvom mjestu sada...tuga...
tako mi je žao da sam živa jer neznam pomoć sebi...kao da sam u paklu
smile4 is offline  
Old 17.05.2011., 12:28   #1097
Quote:
smile4 kaže: Pogledaj post
tako mi je žao da sam živa jer neznam pomoć sebi...kao da sam u paklu
zašto, zašto ne kreneš potražiti pomoć?! zašto si to radiš?! mene su isto bliski ljudi jedva nagovorili i hvala bogu što jesu. ne želim ni pomišljati koja bi bila alternativa...
ray of light is offline  
Old 17.05.2011., 12:38   #1098
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
zašto, zašto ne kreneš potražiti pomoć?! zašto si to radiš?! mene su isto bliski ljudi jedva nagovorili i hvala bogu što jesu. ne želim ni pomišljati koja bi bila alternativa...
krenula sam na duhovnu obnovu pa na hagioterapiju pa na jogu..ali ne vidim rezultata..ovoj sa hagio se čini da sam ja u redu i da nemam problema...kod psihica ne da ne zelim nego ne zelim tablete...moji nisu za to jer kad jednom krenem više se neću izvuć i imaju svojih problema pa ih ne zamaram..ne pričam previše ni s kim i mislim da je tu ključ problema..nitko me ne uzima za ozbiljno..dečko je rastrgan zbog posla a i nesiguran mu je job pa je total posvećen njemu i većinom ga nema..

tako bih htjela da me ulovi srčani udar il slično jer ne vidim smisla više ni u čemu..mojima to ide na živce jer da imam "stvarnih " problema -ne bih razmišljala o ovome...ne bih tonula u depru..ali ja to nit ne mogu objasnit njima-ljutim se samo zašto su me imali , zašto su me rodili jer ja to ne želim....ako nadjem neku zanimaciju-budem recimo ok ali iznutra je kaos, nemir, bol, nezadovoljstvo..a kad me netko pita što želim, gdje se vidim-ne znam-jel to grijeh jer ne znam što je moj cilj na zemlji..il da nastavim živit bez cilja pa život će proć...jer ionako kad si netko i zacrta cilj-nešto drugo mu ga poremeti

tako sam izgubljena i puna sam strahova
smile4 is offline  
Old 17.05.2011., 12:41   #1099
Quote:
smile4 kaže: Pogledaj post
krenula sam na duhovnu obnovu pa na hagioterapiju pa na jogu..ali ne vidim rezultata..ovoj sa hagio se čini da sam ja u redu i da nemam problema...kod psihica ne da ne zelim nego ne zelim tablete...moji nisu za to jer kad jednom krenem više se neću izvuć i imaju svojih problema pa ih ne zamaram..ne pričam previše ni s kim i mislim da je tu ključ problema..nitko me ne uzima za ozbiljno..dečko je rastrgan zbog posla a i nesiguran mu je job pa je total posvećen njemu i većinom ga nema..

tako bih htjela da me ulovi srčani udar il slično jer ne vidim smisla više ni u čemu..mojima to ide na živce jer da imam "stvarnih " problema -ne bih razmišljala o ovome...ne bih tonula u depru..ali ja to nit ne mogu objasnit njima-ljutim se samo zašto su me imali , zašto su me rodili jer ja to ne želim....ako nadjem neku zanimaciju-budem recimo ok ali iznutra je kaos, nemir, bol, nezadovoljstvo..a kad me netko pita što želim, gdje se vidim-ne znam-jel to grijeh jer ne znam što je moj cilj na zemlji..il da nastavim živit bez cilja pa život će proć...jer ionako kad si netko i zacrta cilj-nešto drugo mu ga poremeti

tako sam izgubljena i puna sam strahova
gle, ti možeš reći da lijekove NE želiš piti, nitko te na to ne može na to natjerati, ali bi trebala naći psihoterapeuta, a ne samo psihijatra koji će ti posvetiti vrijeme koje je dragocjeno. možeš li si možda priuštiti privatnika, znaš da su oni skupi?
ray of light is offline  
Old 17.05.2011., 12:45   #1100
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
gle, ti možeš reći da lijekove NE želiš piti, nitko te na to ne može na to natjerati, ali bi trebala naći psihoterapeuta, a ne samo psihijatra koji će ti posvetiti vrijeme koje je dragocjeno. možeš li si možda priuštiti privatnika, znaš da su oni skupi?
i to je jedan od razloga zašto nisam krenula..ovi socijalni da nisu bas a privatni su skupi
smile4 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:22.