Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Pogledaj rezultate ankete: Hoce li Euro propasti?
Da 13 28.26%
Ne 33 71.74%
Glasovatelji: 46. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2013., 15:25   #1701
imam nekih 700 eura na štednji i ne znam da li da to držim u eurima ili da ih razmjenim u kune i dodam onoj štednji koju imam u kunama (cca 20 000 kn)
Jaguarova Šapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 19:54   #1702
Quote:
Jaguarova Šapa kaže: Pogledaj post
imam nekih 700 eura na štednji i ne znam da li da to držim u eurima ili da ih razmjenim u kune i dodam onoj štednji koju imam u kunama (cca 20 000 kn)
Dilema uvijek postoji. Osobno sam se riješio svih zaliha eura i promijenio ih u kune. Međutim kune je najsigurnije državi van banke (ne na računu). Jer nema 100% sigurne banke. Problem je što svaka konverzija kuna u zlatninu nosi rizik da ćete kod prodaje imati gubitak. Konverzija u šv. franke bi mogla biti rješenje jer vjerujem da su švicarci zalihe eura već konvertirali u zlato.
__________________
Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
sites.google.com/site/financijskisustav/home/
=>Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize
Nostrađurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 20:29   #1703
Quote:
Nostrađurus kaže: Pogledaj post
Konverzija u šv. franke bi mogla biti rješenje jer vjerujem da su švicarci zalihe eura već konvertirali u zlato[/URL].
e to je glavni problem šta ako zlato padne na 500$ unca
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 21:35   #1704
Quote:
Jaguarova Šapa kaže: Pogledaj post
imam nekih 700 eura na štednji i ne znam da li da to držim u eurima ili da ih razmjenim u kune i dodam onoj štednji koju imam u kunama (cca 20 000 kn)
Posve svejedno ti je u čemu držiš tu kartušinu, da li u kunama ili eurima.......
niti će naša centralna banka odustati od jake kune ( dok ne propadne i zadnja firma )......niti će ECB skoro krenuti printati ( a ako i počne i HNB će učiniti isto da održi kunu u granicama sadašnjeg pariteta ).......

Eventulano možeš promijeniti eure u kune tokom travnja/svibnja a onda napraviti obrnuto tokom srpnja/kolovoza.......naravno pod uvjetom da ti banka ne uzme svu razliku na tečaju.......
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 13:47   #1705
Quote:
Nostrađurus kaže: Pogledaj post
Dilema uvijek postoji. Osobno sam se riješio svih zaliha eura i promijenio ih u kune. Međutim kune je najsigurnije državi van banke (ne na računu). Jer nema 100% sigurne banke. Problem je što svaka konverzija kuna u zlatninu nosi rizik da ćete kod prodaje imati gubitak. Konverzija u šv. franke bi mogla biti rješenje jer vjerujem da su švicarci zalihe eura već konvertirali u zlato.
Khm, khm...1.20 peg na € će držati sa zlatom? Otprilike polovica švicarskih FX rezervi je u eurima: http://www.snb.ch/ext/stats/statmon/...en_der_SNB.pdf
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 08:56   #1706
Problemi na relaciji Pariz-Berlin postaju sve očitiji......francuzi sve bliže stavovima grka, španjolaca i talijana.....

http://www.pewglobal.org/files/2013/...ay-13-2013.pdf
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 16:20   #1707
Baš sam si pripremio to za prelistati, jako zanimljiv survey.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 16:49   #1708
Quote:
Fosna kaže: Pogledaj post
Khm, khm...1.20 peg na € će držati sa zlatom? Otprilike polovica švicarskih FX rezervi je u eurima: http://www.snb.ch/ext/stats/statmon/...en_der_SNB.pdf
To znači da šv. franak ne može do kraja propasti jer imaju donekle (50%) zlatni polog za ove franke koje su izdali umjesto eura. A to ispada sigurnije nego Ciparska banka.
__________________
Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
sites.google.com/site/financijskisustav/home/
=>Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize
Nostrađurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 15:00   #1709
http://www.telegraph.co.uk/finance/p...gue-table.html

sup?
Gorman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 11:42   #1710
Quote:
Nostrađurus kaže: Pogledaj post
To znači da šv. franak ne može do kraja propasti jer imaju donekle (50%) zlatni polog za ove franke koje su izdali umjesto eura. A to ispada sigurnije nego Ciparska banka.
Zlato je niškoristan metal osim primjene u elektronici i industriji nakita.
Njegovo kretanje cijena je veoma jednostavno i predvidljivo.Za vrijeme krize i pada cijena dionica cijena mu raste a za vrijeme velikog rasta cijena mu pada i do te razine da na primjer centralnim bankama bude totalno niškoristan jer ga je u toliko velikim količinama nemoguče prodati.
Jednostavno ni danas da recimo njemačka odluči prodati dio svog zlata recimo 1000 tona to nebi bilo moguče u kratkom roku a za njemačku 31 miljardu eura ne znači pa skoro ništa
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 11:54   #1711
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Zlato je niškoristan metal osim primjene u elektronici i industriji nakita.
Njegovo kretanje cijena je veoma jednostavno i predvidljivo.Za vrijeme krize i pada cijena dionica cijena mu raste a za vrijeme velikog rasta cijena mu pada i do te razine da na primjer centralnim bankama bude totalno niškoristan jer ga je u toliko velikim količinama nemoguče prodati.
Jednostavno ni danas da recimo njemačka odluči prodati dio svog zlata recimo 1000 tona to nebi bilo moguče u kratkom roku a za njemačku 31 miljardu eura ne znači pa skoro ništa
kolega, tema je euro a ne zlato.......a znaš i sam da nemaš pojma o zlatu

Eno ljudi u Americi našli neku metalurgiju, pa se vesele ( jer vrijedi 55 mil kuna ), ne vidim da se netko veselio jer je našao kartušinu od prije sto i kusur godina.....
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 12:08   #1712
Kako ne... jedna novčanica od 25 centi od prije 170 godina vrijedi $63,250. A to je više od cijene po jedinici od ovog tvog veselja
http://www.luxist.com/2011/01/07/rar...ld-at-auction/
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 12:11   #1713
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
kolega, tema je euro a ne zlato.......a znaš i sam da nemaš pojma o zlatu

Eno ljudi u Americi našli neku metalurgiju, pa se vesele ( jer vrijedi 55 mil kuna ), ne vidim da se netko veselio jer je našao kartušinu od prije sto i kusur godina.....
Ne vesele se metalurgiji nego vrijednosti iste i jednako bi se veselili da su štogod našli iste vrijednosti
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 12:44   #1714
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ne vesele se metalurgiji nego vrijednosti iste i jednako bi se veselili da su štogod našli iste vrijednosti
Osvrnuo sam se na usporedbu između kartušine i metalurgije tj na test izdržljivosti kroz vrijeme.....( tih dvaju oblika novca ), naravno da bi se veselili da su našli bilo što vrijedno......no opet baš sve ne bi izdržalo test vremena......

Mogli su naći i umjetničku sliku silne vrijednosti u potpunom raspadu......ne znam baš da bi se veselili, nego bi onoga tko je to zakopao poslali u mp3
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 14:39   #1715
slikovito rečeno

Nishizawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 15:58   #1716
Quote:
the.elles.d kaže: Pogledaj post
Kako ne... jedna novčanica od 25 centi od prije 170 godina vrijedi $63,250. A to je više od cijene po jedinici od ovog tvog veselja
http://www.luxist.com/2011/01/07/rar...ld-at-auction/
Vrijedi samo pod uvjetom nađeš budalu koja će ti to platiti obzirom da ta novčanica svima ostalima ne vrijedi ništa, dakle ovisiš o par dokonih bogataša da je otkupe, i sreći da je u dobrom stanju, što je prilična rijetkost, dok recimo metalurgiji kao što smo vidjeli vrijeme nije nanijelo nikakvu štetu........

Ali da ne bi ispalo da ti teoretski nisi u pravu..........jesi u pravu si, kartušina ima to veću vrijednost što je rjeđa.........upravo pokušavam zamisliti koliko bi vrijedio 1 USD da je sam u opticaju........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 14:15   #1717
Quote:
a znaš i sam da nemaš pojma o zlatu

Eno ljudi u Americi našli neku metalurgiju, pa se vesele ( jer vrijedi 55 mil kuna ), ne vidim da se netko veselio jer je našao kartušinu od prije sto i kusur godina.....
Ne može da se pojede, poj*be, popije + cura mi preferira dijamante.

Anyway, ponovo počinje da raste udeo evra u međunarodnim trezorima.

Zadnje uređivanje Grundlichkeit : 24.03.2014. at 14:24.
Grundlichkeit is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 21:47   #1718
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Koji je ovo brainstorming Nisu ništa pametniji od naših divnih političara.
https://www.forum.hr/showthread.php?p...4#post40359144

mogući (iako pod znakom upitnika) rast eura prema 1,2 do 1,24 tijekom narednih 1-3 mjeseca. Tada bi morale nastati negativne divergencije oscilatora te je potom moguć pad prema davno prognoziranoj razini od cca 0,8...
p.s.
kupovao sam dolorese iznad 1,35...
__________________
od mog graha ostaješ bez daha :)
koloserum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:30.