Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2012., 13:40   #41
Quote:
DUGA40 kaže: Pogledaj post
da ja dam zahtjev za razvod možete misliti kao bi on reagirao. .
Zar ne misliš da će do ovoga kad/tad morati doć?
I što će promijeniti neki papir od tamo nekog suda?
Uostalom zar ti samom činjenicom što si majka djetetu nemaš skrbništvo nad istim?
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 19:05   #42
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
1)Zar ne misliš da će do ovoga kad/tad morati doć?
2)I što će promijeniti neki papir od tamo nekog suda?
3)Uostalom zar ti samom činjenicom što si majka djetetu nemaš skrbništvo nad istim?



1) Valjda bi drugačija reakcija bila kad sam u svojoj kući, a drugačija dok sam u njegovoj. Npr. na mojoj kući ne može promjenit bravu.
2) Papir o razvodu me nit' zanima, nit' o njemu pričam.
3) Pa i on je otac.

Dva puta sam napisala gotovo isto, pa nema smisla da se ponavljam. Pročitaj malo bolje što me zanima, pa ako imaš neki konkretan odgovor, javi se.
__________________
Tko nije ništa pretrpio, ne smije me savjetovati.
DUGA40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 11:00   #43
Quote:
DUGA40 kaže: Pogledaj post
Nismo rastavljeni, ali dok sud donese odluku svašta se može izdogađati. Još smo u istoj kući (njegovoj) i da ja dam zahtjev za razvod možete misliti kao bi on reagirao. Ako odem sa dicom bojim se opet da pravi probleme pred njima, on je u stanju uzet "dite iz naručja". Mene zanima može li se prije odlaska tražit zahtjev za privremenim skrbništvom i da se to, naravno, riješi u jedan dan.
Provjeri u Centru za socijalnu skrb . U većini gradova postoje udruge žena koje daju besplatnu pravnu pomoć .
Savjet , kada se budeš selila dobro se organiziraj i sve prebaci u jednom danu.
Difference is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 13:16   #44
Quote:
DUGA40 kaže: Pogledaj post
Dva puta sam napisala gotovo isto, pa nema smisla da se ponavljam. Pročitaj malo bolje što me zanima, pa ako imaš neki konkretan odgovor, javi se.
Nazovi czzs , ispričaj svoju situaciju i dobit ćeš odgovore. Pitaj sve što te zanima, reci da prijavljuješ njima svoj odlazak do sudske presude. Ili to zapiši, potpiši i zadrži kopiju pa im predaj osobno. Može dobro doći na sudu u slučaju tužbe.

Poslije možeš nazvati policiju i reći da si zvala czss, želiš otići s djecom i zamoli da ti budu pratnja?

Nisam shvatila...jesi li ponijela tužbu za rastavu ili ne? Ne razumijem ovo kako bi on reagirao...pa nek reagira kako hoće. A ti prethodno obavijesti lokalne institucije. Poziv za nasilništvo ide policiji, ako misliš da neće reagirati, reci da ideš nadležnima...

Ne znam situaciju ali ako je dramatična proguglaj termin "sigurna kuća" i obavezno se javi czss.

Zadnje uređivanje cafelate : 28.05.2012. at 13:42.
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 19:17   #45
Quote:
cafelate kaže: Pogledaj post
Nazovi czzs , ispričaj svoju situaciju i dobit ćeš odgovore. Pitaj sve što te zanima, reci da prijavljuješ njima svoj odlazak do sudske presude. Ili to zapiši, potpiši i zadrži kopiju pa im predaj osobno. Može dobro doći na sudu u slučaju tužbe.

Poslije možeš nazvati policiju i reći da si zvala czss, želiš otići s djecom i zamoli da ti budu pratnja?

Nisam shvatila...jesi li ponijela tužbu za rastavu ili ne? Ne razumijem ovo kako bi on reagirao...pa nek reagira kako hoće. A ti prethodno obavijesti lokalne institucije. Poziv za nasilništvo ide policiji, ako misliš da neće reagirati, reci da ideš nadležnima...

Ne znam situaciju ali ako je dramatična proguglaj termin "sigurna kuća" i obavezno se javi czss.
Nisam podnijela zahtjev za razvod nit' mi je on na pameti. Samo želim otići. Jednom sam pošla, pa kad je vidio uzeo mi ključeve od auta i izvadio akumulator (iako vjerojatno ni on sam ne zna zašto akumulator, kad već uzima ključeve - ali eto to vam je on), govoreći da je to auto njegovog oca (jer je na njemu prijavljeno zbog nekih povlastica kod osiguranja). Kasnije je vratio, ali samo jedan ključ. Ako odem, vjerojatno planira doći po njega. Od drugog auta (koji je na njemu) drži oba ključa kod sebe.
Ma pritrpila bi ja sve, ali me strah za malog. A on je takav da bi npr. da ja idem i vodim dite za ruku, uzeo ga za drugu ruku i vukao na svoju stranu. Eto to je ono što ja želim izbjeći. Mali mi je jako osjetljiv, ali ni ostanak u kući nije dobar za njega.
Što se tiče czss, odugovlačim odlazak. Naime, kad mi je prijateljica išla, nije dobila nikakav savjet, nego da popuni formular pa da ga preda. Dobro njena situacija je drugačija. Neznam, ipak mislim da ću morat i ja pokušat. Tvoja ideja da im kažem da prijavljujem njima svoj odlazak do sudske presude, mi se čini neloša. Probat ću.
Hvala na savjetu.
__________________
Tko nije ništa pretrpio, ne smije me savjetovati.
DUGA40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 13:06   #46
molim za savijet,hvala

Živim sa surugom(nismo vjencani),priznao je djete(odmah kod rodenja,ima njegovo prezime).
Uistinu nam ne ide,ćinim sve da dijete uživa i dobije najbolje od mene.Od rođenja ju samostalno odgajam i uživam provodeći trenutke s njom,on je financijski bezbrižan-to je jedino gdje nam se on može dati,i tu i tamo u rijetkim trenucima radosti,jer njemu je sve tlaka i opterečenje,a i sta bi kad on daje novac.
Meni to nije život,pa sam našla posao i pripremam se za odlazak.
Planiram ostati u istom gradu i iznajmiti stan,premda imam roditeljsku kucu u gradu do,ipak zelim da ostanu u bliskom odnosu,koliko on to bude mogao održavati.
Molim vas za savijet,pravni ili iskustvo,sto slijedi nakon razgovora s njim,mogu li jednostavno odvesti dijete sa sobom,po onda gdje i kako tražiti da dijete živi sa mnom.
HVALA SVIMA

Zadnje uređivanje open heart : 25.03.2013. at 13:11. Reason: GREŠKA
open heart is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 15:10   #47
Quote:
open heart kaže: Pogledaj post
Živim sa surugom(nismo vjencani),priznao je djete(odmah kod rodenja,ima njegovo prezime).
Uistinu nam ne ide,ćinim sve da dijete uživa i dobije najbolje od mene.Od rođenja ju samostalno odgajam i uživam provodeći trenutke s njom,on je financijski bezbrižan-to je jedino gdje nam se on može dati,i tu i tamo u rijetkim trenucima radosti,jer njemu je sve tlaka i opterečenje,a i sta bi kad on daje novac.
Meni to nije život,pa sam našla posao i pripremam se za odlazak.
Planiram ostati u istom gradu i iznajmiti stan,premda imam roditeljsku kucu u gradu do,ipak zelim da ostanu u bliskom odnosu,koliko on to bude mogao održavati.
Molim vas za savijet,pravni ili iskustvo,sto slijedi nakon razgovora s njim,mogu li jednostavno odvesti dijete sa sobom,po onda gdje i kako tražiti da dijete živi sa mnom.
HVALA SVIMA
S obz da niste u braku možeš preko CZSS tražiti da se dijete tebi povjeri na odgoj i čuvanje tako da onda nemaš brige oko pravne strane a tamo se po službenoj dužnosti određuju viđanja s ocem i ev, alimentacija ako ne želiš to rješavati sudskim putem.

Jeste li ti i dijete prijavljeni na njegovoj adresi? Traje li vaša izvanbračna zajednica duže od tri godine?
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 10:23   #48
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Obzirom je u toj zajednici rođeno dijete, zakon ju smatra jednakom braku i ako nije trajala tri godine.
To nije točno. Zna se dobro što je brak

Mene i dalje zanima je li autorica prijavljena na adresi dotičnog partnera jer ako nije, onda ne mora ni dokazivati (ne)postojanje neke zajednice, nego se dijete smatra vanbračnim a on biološkim ocem koji ga je priznao.

Btw po zakonu se dokazuje postojanje, a ne nepostojanje neke izvanvanbračne zajednice, a dijete nije dokaz da zajednica postoji.
Šteta što se autorica više ne javlja i ne odgovara na relevantna pitanja, ali valjda joj i nije tako važno kao što je meni djelovalo iz njezinog posta.

U svakom slučaju, ako takva vanbračna zajednica nije dokazana u izvanparničnom postupku ili ovjerom kod javnog bilježnika, ona pravno ne postoji.

Zadnje uređivanje -honey- : 26.03.2013. at 10:46.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 00:46   #49
Quote:
anna2536 kaže: Pogledaj post
rječ je o mojoj sestri.
curica ima 9 mjeseci.
U tom slučaju majka bi mogla da ne dobije skrbništvo ISKLJUČIVO ako bi djetetu a u stvari bebi skrbništvo majke prijetilo zdravlju ili životu djeteta.

Da bi se dokazalo tako nešto potrebni su realni dokazi a ne izjave tipa "rekao, rekla".
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 06:52   #50
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
U tom slučaju majka bi mogla da ne dobije skrbništvo ISKLJUČIVO ako bi djetetu a u stvari bebi skrbništvo majke prijetilo zdravlju ili životu djeteta.
Khm, curica danas ima 36 mjeseci .
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 00:14   #51
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Khm, curica danas ima 36 mjeseci .
Sorry nisam vidjeo da je netko otkopao stari topic

Ali sa 36 mjeseci dijete isto tako reći iz automata ide majci -prema sudskim psiholozima tako mora biti do 6-7 godine starosti djeteta.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 19:49   #52
Prošla sam Rastave uzduž i poprijeko i nisam našla odgovor na pitanje tj. pitanja koja me brinu... Ili mi se pak od silnih informacija zavrtilo u glavi pa više ne znam što sam pročitala, a što izmislila.

Dakle, zanima me kako točno izgleda razgovor s djetetom na CZSS, tj. na koji ga se način pita s kime želi živjeti. Jesu li tad prisutni i roditelji ili je dijete samo i tako to...
Nekako mi se čini da je to užasno stresna, teška i mučna situacija za dijete, bez obzira na njegovu dob. Također, pita li se dijete pritom za razloge njegove želje ili sve ostane na tome da kaže "s tatom/s mamom"...
Dakle, zanima me iskustvo onih čije je to dijete prošlo, točnije - preživjelo.

Nadalje, shvatila sam čitajući vas da se djetetova želja "uzme u obzir", ali i da joj se nužno ne udovolji.
Kada, u kojim slučajevima se dijete posluša, kada ne... koji su to kriteriji kojim se sudac vodi u donošenju takve odluke? Što sve (ne) igra ulogu?
Hvala.
Blobfish is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 22:58   #53
Quote:
Blobfish kaže: Pogledaj post
Nekako mi se čini da je to užasno stresna, teška i mučna situacija za dijete, bez obzira na njegovu dob.
A vas dvoje se baš nikako ne možete dogovoriti? Time biste djetetu prištedjeli stresnuz, tešku i mučnu situaciju.

Nije samo ta situacija (u tom trenutku) teška, stresna i mučna - dijete ćete dovesti u situaciju u kojoj će trajno nositi "križ" da je ono odlučilo kako će se dalje odvijati vaši životi.

Koji su kriteriji kojima se sudac vodi? Otprilike ovako: je li majka prostitutka, luđakinja, ovisnica? Nije? Dijete se dodjeljuje majci - sljedećiiiiii!
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 23:19   #54
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
A vas dvoje se baš nikako ne možete dogovoriti? Time biste djetetu prištedjeli stresnuz, tešku i mučnu situaciju.
Gle, ovo mi je prvi razvod pa imam milijun pitanja. Možda sam priču trebala postaviti drugačije, ali, eto, nisam ni sama znala od kuda krenuti.

Nadam se dogovoru, ali bojim se da ga neće biti. Zato sam i pitala kako izgledaju situacije u kojima se ne možemo dogovoriti, što i kako se pita dijete, tko ga pita, gdje ga pita, kako ga pita.

Da, mislim da je užasno stresno dovesti dijete u situaciju (u kojoj ni jedan roditelj nije zlostavljač) da na bilo koji način bira između roditelja. Da, užasavam se toga kako će se dijete dugo osjećati jadno i sjebano.

Ja bih se dogovorila, ali, eto, za dogovor je potrebno dvoje.

Quote:
Nije samo ta situacija (u tom trenutku) teška, stresna i mučna - dijete ćete dovesti u situaciju u kojoj će trajno nositi "križ" da je ono odlučilo kako će se dalje odvijati vaši životi.
Upravo to me i muči.

Quote:
Koji su kriteriji kojima se sudac vodi? Otprilike ovako: je li majka prostitutka, luđakinja, ovisnica? Nije? Dijete se dodjeljuje majci - sljedećiiiiii!
Moguće je da je najčešće tako, ali koliko sam do sad čitala po temama, vidim da se događaju i meni nezamislive situacije u kojima majka dobije skrbništvo nad jednim, a otac na drugim djetetom. Kako je to moguće ako je to ista neprostituirajuća, neluda, neovisnička majka?
Blobfish is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 23:25   #55
Quote:
Blobfish kaže: Pogledaj post
Ja bih se dogovorila, ali, eto, za dogovor je potrebno dvoje.
"Ja bih se dogovorila" konkretno znači - što? Dogovorila bi se da dijete bude dodijeljeno - tebi?

Sva zdvajanja oko djetetovih trauma dobivaju na težini tek ako si uime pošteđivanja djeteta tih trauma spremna da dijete bude dodijeljeno ocu. Kavkaski krug kredom i tako to...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 12:01   #56
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Koji su kriteriji kojima se sudac vodi? Otprilike ovako: je li majka prostitutka, luđakinja, ovisnica? Nije? Dijete se dodjeljuje majci - sljedećiiiiii!
Za luđakinju, ovisnicu i sl valjda postoji neka dijagnoza, ali daj mi molim te reci kako to ide kod tih prostitutki, s dokazivanjem mislim- gdje se dobiva "uvjerenje" o njezinom zaposlenju s obz da to zanimanje kod nas nije legalno Ja još nisam čula za takav slučaj, pa i ak je postojao, to bi spadalo u sferu eventualno preljuba što se nikako ne uzima kao razlog da dijete pripadne automatski ocu, osim ak je dijete fakat zapušteno i zanemareno.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 12:08   #57
Quote:
Blobfish kaže: Pogledaj post
Dakle, zanima me kako točno izgleda razgovor s djetetom na CZSS, tj. na koji ga se način pita s kime želi živjeti. Jesu li tad prisutni i roditelji ili je dijete samo i tako to....
Postoji više načina na koji na CZSS-u mogu saznati što je u interesu djeteta, tako da ovisno o dobi djeteta imaju neke testove tipa crtanja, igrica i razgovora da dijete ni ne skuži zakaj ga se to pita. Roditelji uglavnom nisu prisutni, vjerojatno da ne bi svojim pristutstvom utjecali na dijete na bilo koji način.
Quote:
Blobfish kaže: Pogledaj post
Nekako mi se čini da je to užasno stresna, teška i mučna situacija za dijete, bez obzira na njegovu dob. Također, pita li se dijete pritom za razloge njegove želje ili sve ostane na tome da kaže "s tatom/s mamom"...
Dakle, zanima me iskustvo onih čije je to dijete prošlo, točnije - preživjelo. .
Sa 12 godina se dijete pita direktno.

Quote:
Blobfish kaže: Pogledaj post
Nadalje, shvatila sam čitajući vas da se djetetova želja "uzme u obzir", ali i da joj se nužno ne udovolji.
Kada, u kojim slučajevima se dijete posluša, kada ne... koji su to kriteriji kojim se sudac vodi u donošenju takve odluke? Što sve (ne) igra ulogu?
Hvala.
Ako je prama cjelokupnoj situaciji vidljivo i očigledno da je dijete izmanipulirano te je iz tog razloga reklo da želi živjeti s jednim roditeljem, a sve upućuje da je to suprotno njegovim interesima i pravom stanju stvari, tada se njegova "želja" ne bi uzela u obzir. A ulogu može igrati SVE! Pa tako čak i odnos jednog ili oba roditelja prema djelatnicima CZSS-a
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 17:51   #58
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
"Ja bih se dogovorila" konkretno znači - što? Dogovorila bi se da dijete bude dodijeljeno - tebi?

Sva zdvajanja oko djetetovih trauma dobivaju na težini tek ako si uime pošteđivanja djeteta tih trauma spremna da dijete bude dodijeljeno ocu. Kavkaski krug kredom i tako to...
Meni je muka da dijete bira, pa makar izabralo mene.
Birati između mame i tate, jedinih i samim time "najboljih" (ma kakvi zaista bili) roditelja koje dijete ima, i koje vjerojatno jednako voli mi je koma. Biranje. Uvažilo ga se ili ne, udovoljilo mu se ili ne.
Zato me i zanimalo postavlja li se to pitanje izbora djetetu automatski ili ne.

Strašno mi je bilo koje dijete dovesti u situaciju da mora izgovoriti "...ja bih s tatom..., ne!, ustvari bih radije s mamom,...ma ne ne!!!, ja bih...", strašno mi je uvaljivanje djetetu osjećaja izdaje onog drugog, neizabranog roditelja.

Meni je koma to što će djetetu biti koma.

Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Sa 12 godina se dijete pita direktno.
To sam shvatila, ali ono što nisam sigurna je mora li dijete čuti to pitanje i ako se roditelji dogovore s kime će dijete živjeti. Dakle, pita li ga se unatoč roditeljskom dogovoru?

Quote:
Ako je prama cjelokupnoj situaciji vidljivo i očigledno da je dijete izmanipulirano te je iz tog razloga reklo da želi živjeti s jednim roditeljem, a sve upućuje da je to suprotno njegovim interesima i pravom stanju stvari, tada se njegova "želja" ne bi uzela u obzir. A ulogu može igrati SVE! Pa tako čak i odnos jednog ili oba roditelja prema djelatnicima CZSS-a
Ne radi se toliko o manipulaciji koliko se bojim odabira temeljenog na "pogrešnim" razlozima. Onako - ja bih s tatom jer kod njega ne moram pisati zadaću, jer on ne postavlja zahtjeve... on (dječjim rječnikom) ne gnjavi...

Zato me zanimalo čuju li se i razlozi, ili se "samo" pita "kod koga, s kime...?".

I koliko je često razdvajanje braće i sestara? I kad se to uopće radi? To mi je čista grozota, a vidim da se događa.
Blobfish is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 18:04   #59
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
ali daj mi molim te reci kako to ide kod tih prostitutki, s dokazivanjem mislim- gdje se dobiva "uvjerenje" o njezinom zaposlenju s obz da to zanimanje kod nas nije legalno
Nisi nikad cula za policijski/sudski dosje!?
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 08:33   #60
Quote:
Blobfish kaže: Pogledaj post
I koliko je često razdvajanje braće i sestara? I kad se to uopće radi? To mi je čista grozota, a vidim da se događa.
Dosta često...imam nekoliko primjera u susjedstvu zadnjih par godina
U svim slučajevima je bilo...sin tati, kćerka mami...nema alimetacije...djeli se samo zajednička imovina
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:07.