Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2004., 17:32   #1
Organski Portali

Čini se da pored hiljada raznoraznih podjela kojima smo kao ljudska bića izloženi na ovoj planeti, u suštini, postoje samo dvije vrste ljudi.

Ljudi sa dušom (poznati i kao: «sin čovječji» ili adamični ljudi), i ljudi – bez duše (organski portali, pre-adamični ljudi ili antropoidi)

Da bi se objasnio pojam - “sin božji,” pre-adamični čovjek ili organski portal, potrebno je proučiti pojam psihopatije, s obzirom, da je jedan psihopata “karikatura” jednog organskog portala. (Znamo da karikatura samo naglašava određene karakterne crte orginala.)

Psihopatija je samo jedan primjer kako mentalni sklop antropoida može izgledati u svojoj krajnosti. Međutim, da bi se razumjeo antropoid, moraćemo zaviriti u mentalni profil klasičnog psihopate. Mnogi ljudi pod pojmom psihopate automatski zamisle nekog napasnika ili serijskog ubicu, dok u stvarnosti većina psihopata rijetko kad dolazi u sukob sa zakonom, čak bi se moglo reći da ih mnogi od njih i pišu. Jedna od zajedničkih crta im je – opsesija za nametanjem svojih stavova/mišljenja/iluzija drugima, kako bi ih kontrolisali. Istovremeno i – zauzimanje neprijateljskog stava prema svim onima koji se ne slažu s njima.

Ovdje je link za tekst pod orginalnim naslovom:

Organski portali – Druga rasa:


http://www.galaksija.com/organskiportali.htm


Oni koji pročitaju, a pogotovo razumiju o čemu se radi, shvatiće i to da su podjele ljudi na: Srbe, Hrvate, Bosance, Slovence, Crnogorce, Njemce, Amerikance, Australce, Kineze, Arape, Vojvođane, šumadince, kosovare, katolike, protestante, pravoslavce, muslimane, šiate, sunite, prezbiterijance, mormone, jehovine svjedoke, raelance, teozofiste, vjernike, nevjernike, zvjezdaše, partizanovce, bijele, žute, crne, crvene, vojnike, građane, seljake, pismene, nepismene, republikance, komuniste, demokrate, radikalce, fundamentaliste, anarhiste, konzervativce, one koji su gore, one koji su dole, bogate, siromašne, one koju su za…, one koji su protiv… itd.itd.itd. – samo jedne vještačke mentalne tvorevine, često dio jednog mentalnog programa, uz pomoć koga se odvlači pažnja od jedne i jedine, stvarne razlike izmedu ljudskih bića.

U suštini, jedina razlika između ljudi je ta, što - jedni imaju dušu, - a drugi je nemaju. Stvar je prilično – jednostavna.

I ne samo da se odvlači pažnja, nego se na osnovu vještački induciranih “razlika” postavlja pozornica i uslovi za forsiranje jedog neprekidnog konflikta izmedu različito programiranih grupa i pojedinaca, tj. onih koji se po “nečemu razlikuju”.

Tragikomičnost ove situacije je u tome što cijelo to vrijeme, organski portali kopiraju duhovne ‘komponente’ adamičnih ljudi, dok adamični ljudi prihvataju kao svoje sve one društvene norme, mjerila uspjeha, kao i ‘životne ciljeve’ dizajnirane u skladu sa prirodnim nagonima organskih portala, te pokušavaju da kopiraju organske portale u smislu beskompromisnog ispunjavanja tih “ciljeva/ideala.” Poštujući i prateći nametnuta im “pravila igre,” mentalno kontuzovani adamični ljudi gube dušu u potrazi za “uspjehom.” To sta je uspjeh i šta nas treba da čini sretnima – naravno, propisuje ‘kontrolni sistem’ matriksa. Istovremeno, savijest koju organski portali nemaju, igra veliku ulogu kod adamičnih ljudi. Ona ih ‘koči’ u toj suludoj trci, tako, da organski portali većinom stižu u jednom većem broju do samog vrha sistema, društva, vojske, politike, nauke, državnih, religioznih i drugih institucija, te odatle nadalje manipulišu adamičnim ljudima.

Blago nama!

Dok prihvatanje njenih pravila i aktivno učešće u cijeloj ovoj igri može skupo da košta adamične ljude, organski portali nemaju šta da izgube.

Tako, mentalno izmanipulisani adamični ljudi služe kao izvor energije za 4D OPS oblast i entitete koji tamo obitavaju, a da im nije jasno šta se događa. U neznaju se rađaju, u neznanju žive, u neznanju umiru. Ili što bi Gurdžijev rekao: “Većina ljudi cijeli svoj život provede u snu, neki se u tom snu bave i naukom, a neki čak pišu i knjige.”

Cijelo to vrijeme, organski portali crpe energiju iz adamičnih ljudskih bića, - i prosljeđuju je “gore”. (Oni te svoje uloge, naravno, nisu svjesni.)

Istovremeno, svako adamično stvorenje je odgovorno za stanje svoje vlastite svijesti u svakoj tački vremena/prostora! (nema: “nisam znala…ja sam mislila…”)

http://www.galaksija.com/organskiportali.htm


Pozdrav!


P.S. Upravo ste čuli nešto što se do sada smatralo i jednom od najvećih tajni (bolje ikad - nego nikad)

"Problem" je i to što je trenutni odnos između jednih i drugih
50% - 50%!
vet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2004., 20:44   #2
Ja bih radije rekao da postoje ljudi koji čuju i koji ne čuju vlastitu dušu.
dr. McCoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2004., 20:54   #3
Postoje dvije vrste ljudi-oni koji dijele ljude u kategorije i oni koji to ne rade

Da ne ulazim u bit texta,pitala bi samo odakle znas da je omjer 50 -50?
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2004., 23:45   #4
Ko stvarno želi odgovor na to pitanje, moraće ipak da uđe u bit teksta.

Pozdrav!
vet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2004., 10:08   #5
Quote:
Noemi kaže:
Postoje dvije vrste ljudi-oni koji dijele ljude u kategorije i oni koji to ne rade

Svi dijelimo u kategorije! Pobogu,pa tako funkcionira mozak. Oćeš na staro,mlado, rodbina, ne-rodbina...
dr. McCoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2004., 13:28   #6
Meni se čini da smo svi pomalo ti organski portali, bez obzira kojoj grupi pripadali.

A što ti predlažeš vet, za one ljude koji nisu portali? Kako da se 'obrane' od onih koji to jesu kako ih ne bi ometali u razvoju i crpili im energiju?
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2004., 13:36   #7
Quote:
dr. McCoy kaže:
Svi dijelimo u kategorije! Pobogu,pa tako funkcionira mozak. Oćeš na staro,mlado, rodbina, ne-rodbina...
Ono je bio citat,mislim od O.Wildea,vise kao joke,jer i autor DIJELI ljude na one koje dijele i na one koje ne dijele.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 09:48   #8
Re: Organski Portali

Quote:
vet kaže:
Cijelo to vrijeme, organski portali crpe energiju iz adamičnih ljudskih bića,
Gle vraga, a ja mislila da sam jaka od klope...

A na cemu se onda napajaju adamicna ljudska bica?
Oni su bogomdani generatori ili kaj?
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 10:22   #9
Svašta
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 10:56   #10
"A na cemu se onda napajaju adamicna ljudska bica?
Oni su bogomdani generatori ili kaj?"

- u prvom dijelu teksta nalazi se sasvim jasan odgovor na to pitanje.

http://www.galaksija.com/organskiportali.htm

Pozdrav!
vet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 11:06   #11
Quote:
GnothiSeauton kaže:
Svašta
Tvoj komentar je nakako bezdušan...
Sumnjiv si.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 11:07   #12
Psihopat.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 11:15   #13
Quote:
Gospon Pes kaže:
Psihopat.
Jasno kao dan.

Samo psihopat ne bi prepoznao tako očitu istinu.

Sorry, Gnothi, ništa osobno... ali sad napokon znamo zašto ljude iscrpljuje čitanje tvojih postova.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 15:20   #14
sve ovčice iz-goree!

kada iskljucimo biblijski matrix psihopata , a prihvatimo implantiranu poruku i shvatimo dogmu adema bez zadrške!
i poseremo se na krščanstvo,također!
dobit cemo jasno sliku istine! u toj priči "o padu!"

ali i shvatit ćemo, tu katoličku dogmu ako nismo psihopati! niti kršćani : DA JE SVE U REDU U TOME!
DA JE SVE STVAR IZBORA VOLJE! KOJU SVI IMAJU!
I DA SE 50% -50% ZOVE EKVILIBRIUM!!
ali i da ima više ovih "hipnotiziranih"! barem 88%!!

ja bih rekao da se svijet ipak dijeli na predatore i na ovce! homo ovis( ovisnici)
pa si ti misli!
jer sve ovčice imaju dušu!!!!!!!!!!!!!!!

duša nije najbitniji uvjet nego inteligencija!
__________________
A dream to some, a Nightmare to others.
SUŠTINA SE NE MOŽE UNIŠTITI VATROM! PYRA AMIDA!
apop is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 15:23   #15
ljudi-biljke mentalnog(racionalnog) matrixa:

rekao bih da ovaca ipak ima najviše!
__________________
A dream to some, a Nightmare to others.
SUŠTINA SE NE MOŽE UNIŠTITI VATROM! PYRA AMIDA!
apop is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 15:51   #16
"sve ih nađoh sjebane a niti jedan ne-beše žedan!"

a katolici uvijek pretvaraju ljude u male ruzne ovce. fuuuj!
__________________
A dream to some, a Nightmare to others.
SUŠTINA SE NE MOŽE UNIŠTITI VATROM! PYRA AMIDA!
apop is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 16:21   #17
Ovdje bi se mogao citirati i mali Mujo, glavni junak serije
Djeca Matriksa, koji jednom prilikom reče:


"Ma ne čudim se ja njima, - što su nam ga zavukli,

nego nama - što smo im se naguzili"


Pozdrav!
vet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 01:06   #18
"dali si i ti vet prošao kroz koji organski portal?
možeš li i ti nama idiotima reći kako da i mi to napravimo?"

(pazi da te ne-teleportiramo nazad u Vatikan! )
__________________
A dream to some, a Nightmare to others.
SUŠTINA SE NE MOŽE UNIŠTITI VATROM! PYRA AMIDA!
apop is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 01:10   #19
a pazi ovu podjelu! stare i nove duše!
__________________
A dream to some, a Nightmare to others.
SUŠTINA SE NE MOŽE UNIŠTITI VATROM! PYRA AMIDA!
apop is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 14:35   #20
Quote:
apop kaže:
"dali si i ti vet prošao kroz koji organski portal?
možeš li i ti nama idiotima reći kako da i mi to napravimo?"

(pazi da te ne-teleportiramo nazad u Vatikan! )

Mislim da su svi adamični ljudi nekada morali da prođu kroz razvojnu fazu organskih portala. Uostalom, ja sam još prije nekih godinu dana opisao šta se vjerovatno dogodilo, pod naslovom Šta Ako? (Tema: Djeca Matriksa, str. 2 i 3)
https://www.forum.hr/showthread.php?s...0&pagenumber=2


U svakom slučaju, ako je tačno ovo što je ovdje implicirano, a mislim da jeste, onda se i sama duhovnost može poimati na najmanje dva načina.

S obzirom da Sve Što Jeste ima svoja dva aspekta, od kojih je jedan možemo nazvati materijalnim a drugi spiritualnim, onda bi se moglo reći da pola nas ima potencijal da doživi duhovni aspekt kreacije, dok druga polovina može na tu temu samo da - teoretizira.

Međutim, doživljavanje duhovnog aspekta Svega Što Jeste, podrazumjeva sposobnost čovjeka sa individualnom dušom da se izdigne izvan granica svoje ličnosti, koja sa samom duhovnošću ima isto onoliko veze, koliko i jedan - kompjuterski program.
On mora da se poveže sa svojim višim centrima, da - “usadi,” - i razvije svoju dušu, koja je trenutno, kod većine adamičnih ljudi, u jednom - veoma jadnom stanju.

Taj proces neki nazivaju i – “buđenje.”

Naravno, da bi se uopšte krenulo sa tim, adamični čovjek prvo mora da “konzervira” svoju energiju, što podrazumjeva zatvaranje svih “ventila” i iskopčavanje “kablova” uz pomoć kojih mu organski portali crpe energiju.

Pozdrav!

P.S. Što se Vatikana tiče, tamo bih se osjećao nelagodno - ko krme u Teheranu.
vet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:36.