Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2004., 16:17   #41
Quote:
Denys kaže:

S druge strane mislim da ulogu igra i psihicka spremnost majke za trudnocu.
mislim da je ovo zanemaren dio problema...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2004., 16:23   #42
Quote:
luca kaže:
mislim da je ovo zanemaren dio problema...
pa za to ima lijek - abortus ako se omaklo

a dijete je nezeljeno


a ne i jebena i poshtena - i ne bi abortirala al nije sigurna dal bi rodila pa ga zato truje

daj molim te - sve su to priche za malu djecu
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2004., 17:10   #43
Blago vama kad ste svi tako MORALNI, PAMETNI, DOBRI, ma naprosto SVETI!
Tri cigarete ne valjaju a abortus (citaj ubojstvo) je OK.
P.S.: Oba dvoje djece rodjeno sa agpar skorom 9/ 10/ 10 i hvala Gospodinu rijetko kad su iti prehladjeni!
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2004., 17:15   #44
Quote:
Denys kaže:
Blago vama kad ste svi tako MORALNI, PAMETNI, DOBRI, ma naprosto SVETI!
Tri cigarete ne valjaju a abortus (citaj ubojstvo) je OK.
P.S.: Oba dvoje djece rodjeno sa agpar skorom 9/ 10/ 10 i hvala Gospodinu rijetko kad su iti prehladjeni!
to jel abortus ubojstvo je tema za neku drugu raspravu - sasvim

a dal je bolje nekoga postepeno trovat il mu skratiti muke ?
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2004., 21:38   #45
Pusenje u trudnoci je uzasno neodgovorno. Ne mogu shvatiti te zene koje tako lakopametno izlazu svoje djete tom riziku da kasnije nesto nebude ok.

Kad sam rodila sina imala sam priliku vidjet jednog malog deckica kojem je majka u trudnoci pusila na kojem to nije tek tako proslo. Jadnicak mali imao je kao neke grcice. Stalno je trzao rucice, koje su mu bile onako malkoc plave, skupljao nogice grceci se i usne mu se tresle. I to tako sve u momentima. Toj zeni je to bilo prvo dijete i nije znala u cemu je stos. Pitala je sestru, koja joj je ovim rijecima rekla `i narkoman se trese kad nedobije svoju porciju` neznajuci da je majka pusila.

Uzasno.
__________________
Nu nje sad...
Tijaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2004., 10:28   #46
pih...
a ja već tri godine ne jedem mladi luk za Uskrs zato kaj joj to, tobože 'smrdi', baš sam blento
babajuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2004., 10:54   #47
Quote:
babajuna kaže:
pih...
a ja već tri godine ne jedem mladi luk za Uskrs zato kaj joj to, tobože 'smrdi', baš sam blento

Pa da znaš da jesi.

Back on topic, ova teorija o tri cigarete koje kao nisu štetne... ako se netko može kontrolirat da ograniči pušenje na tri cigarete dnevno, to znači da baš i nije pravi ovisnik. Što znači da mu ne bi trebalo bit baš toliki problem prestat. Tipičan primjer toga je moja žena, koja je prije trudnoće bila 'vikend' pušač, da bi sad potpuno prestala.
__________________
'Music is your own experience, your own thoughts, your wisdom. If you don't live it, it won't come out of your horn.' - Charlie Parker
Baan Dar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2004., 11:12   #48
Quote:
margarita kaže:
pa za to ima lijek - abortus ako se omaklo

a dijete je nezeljeno


a ne i jebena i poshtena - i ne bi abortirala al nije sigurna dal bi rodila pa ga zato truje

daj molim te - sve su to priche za malu djecu
nisam sigurna da je problem ovog tipa tako jednostavan...
mozda zeli dijete, ali ne u ovom trenu. ili se stvari ne odvijaju kako je mislila. ili se ne osjeca onako "blazeno" kako svi od nje ocekuju. ili nije mislila imati bebu s tom osobom. ili je shvatila da nije spremna na promjenu zivota. ili....

nemam pojma. samo znam da mi se cini malo vjerojatno da sretna zena koja zeli svim srcem svoju bebu, preuzima rizicno ponasanje.
ako netko zeli pomoci toj zeni, a time i bebi, trebao mi se posvetiti tome da se problem rijesi, a ne inatiti se i svadjati se jer sam sigurna da to ne rjesava stvari (iako je to puno lakse za onoga koji glumi "pravednika").
kako rekoh, tko zeli prestati, moze. dokazano je. ali pitanje je zasto zapravo netko ne zeli...
najlakse je reci nekome da je idiot, puno je teze zakljciti zasto se mozda inace ok osoba ponasa u toj situaciji kao idiot...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2004., 11:33   #49
Quote:
luca kaže:
nisam sigurna da je problem ovog tipa tako jednostavan...
mozda zeli dijete, ali ne u ovom trenu. ili se stvari ne odvijaju kako je mislila. ili se ne osjeca onako "blazeno" kako svi od nje ocekuju. ili nije mislila imati bebu s tom osobom. ili je shvatila da nije spremna na promjenu zivota. ili....

nemam pojma. samo znam da mi se cini malo vjerojatno da sretna zena koja zeli svim srcem svoju bebu, preuzima rizicno ponasanje.
ako netko zeli pomoci toj zeni, a time i bebi, trebao mi se posvetiti tome da se problem rijesi, a ne inatiti se i svadjati se jer sam sigurna da to ne rjesava stvari (iako je to puno lakse za onoga koji glumi "pravednika").
kako rekoh, tko zeli prestati, moze. dokazano je. ali pitanje je zasto zapravo netko ne zeli...
najlakse je reci nekome da je idiot, puno je teze zakljciti zasto se mozda inace ok osoba ponasa u toj situaciji kao idiot...
To sve stoji, ali stoji i da neki put treba primijeniti malo sile (ne mislim pod tim fizičko mlaćenje ni ništa slično, naravno). Moje iskustvo u jednoj donekle sličnoj situaciji je bilo da je, nakon brojnih razgovora, stvar koja je odlučila bila moja prijetnja da 'ili ćeš takvo ponašanje ispraviti, ili se rastajemo', nakon čega su se stvari počele popravljat. Cijela mudrost se, po meni, sastoji prepoznat u kojoj situaciji treba ić nježno i razgovorom, a u kojoj treba podviknut. Što je naravno najteže, uvijek je lako otić u jednu krajnost i primjenjivat istu metodu na sve probleme.

Ponavljam da je situacija u kojoj se babajuna nalazi vrlo teška, i ne nagovaram ga da primjenjuje silu, samo izlažem svoje mišljenje i iskustvo.
__________________
'Music is your own experience, your own thoughts, your wisdom. If you don't live it, it won't come out of your horn.' - Charlie Parker
Baan Dar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2004., 12:22   #50
Angry dim

Ovako ja imam 28 god. i moja je mama pušila u trudnoći ko turčin. nakon 22 godine su se počeli ispoljavati problemi. dobila sam manjak trombocita kojeg uzrokuje moj imunološki sustav (sam stvara antitijela na njih) i koga sam god pitla za mogući uzrok svi su odgovorili da je vjerovatno bio problem u tome što je moja majka pušila dok je bila trudna. Pa si vi svi razmislite.
Leia27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2004., 13:17   #51
Quote:
Baan Dar kaže:
Što je naravno najteže, uvijek je lako otić u jednu krajnost i primjenjivat istu metodu na sve probleme.
slazem se, svaka situacija je drugacija i svatko mora za sebe i svoj primjer naci pristup koji je najprimjereniji....
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2004., 14:20   #52
Quote:
luca kaže:

ako netko zeli pomoci toj zeni, a time i bebi, trebao bi se posvetiti tome da se problem rijesi, a ne inatiti se i svadjati se jer sam sigurna da to ne rjesava stvari (iako je to puno lakse za onoga koji glumi "pravednika").
kako rekoh, tko zeli prestati, moze. dokazano je. ali pitanje je zasto zapravo netko ne zeli...
najlakse je reci nekome da je idiot, puno je teze zakuljciti zasto se mozda inace ok osoba ponasa u toj situaciji kao idiot...
Odlicno napisano, ponekad je tesko i bez trudnoce objasniti idiotsko ponasanje a kamoli u trudnoci koja se ujedno i zove "drugo stanje".
Moj muz (koji je inace dobra osoba) se sa mnom svadjao i svadjao zbog cigareta, sto je prouzrokovalo samo stres i jos vecu zelju za nikotinom.
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2004., 14:41   #53
Quote:
Denys kaže:
Moj muz (koji je inace dobra osoba) se sa mnom svadjao i svadjao zbog cigareta, sto je prouzrokovalo samo stres i jos vecu zelju za nikotinom.
kuzim, covjek misli da radi u najboljoj namjeri (i stvarno mu je namjera dobra) ali ne obraca paznju na to da mu je pristup neefikasan. kad pristup nije valjan, treba ga mijenjati i odustati od toga da se dokaze da si u pravu (cak i kad jesi u pravu)...
jer vaznije je ne dokazati svoju ispravnost ali zavrsiti sa zeljenim rezultatom...
samo sto ljudi u stresnoj situaciji cesto zaborave napraviti analizu koja bi im rekla da im je metoda losa. obicno samo ustraju na jednoj te istoj stvari i misle da je to jedini nacin... a cesto i ne znaju za drugaciji pristup.
(zato mislim da nije lose konzultirati se s profesionalcima koji su trenirani da probijaju blokove u takvim situacijama i omoguce ljudima da se opet nadju na istom komunikacijskom kolosjeku. nazalost, ne poznam nikoga osobno koga bih mogla preporuciti, ali vjerujem da se isplati probati, ako treba kod razlicitih ljudi.)
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2004., 15:02   #54
Ok, sve to štima i isprobao sam sve taktike, bar mislim tako.
Činjenica jest da me jedino htjela poslušat kad sam digo glas iznad normalne jačine, naravno, nusprodukt toga zna biti svađa oko toga 'zašto sam dignuo ton', ali s druge strane stoji činjenica da kad sam pokušao normalno razgovarat, dakle, započet razgovor u opuštenoj atmosferi i bez ružnih grimasa bivam odbijen jer čim spomenem cigarete ona odlazi i odbija bilo kakvu daljnju komunikaciju, a ja onda cvilim za njom s tipičnim 'pa daj molim te razmisli o tome'...
Ostatak večeri ne komuniciramo baš najbolje jer sam ju bezobzirno napao...
babajuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2004., 15:10   #55
Quote:
babajuna kaže:

Činjenica jest da me jedino htjela poslušat kad sam digo glas iznad normalne jačine
jedan mora primjeniti ucjenu razvodom, jedan mora povisivati glas, samo zato da se o necemu moze razgovarati... uzas...
ne znam, nemam vise ideja. ja sam skroz drugacija.

zar doticne buduce majke ne znaju nikakv drugi nacin komunikacije nego represivne mjere? pa kakve ce onda biti prema djeci... ako je to jedini nacin komunikacije koje su one spremne prihvatiti, zar misle isto odgajati i djecu...? nadam se da sam u krivu.
iskreno, tate, zelim vam srecu i cvrste zivce.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2004., 15:26   #56
Quote:
luca kaže:
jedan mora primjeniti ucjenu razvodom, jedan mora povisivati glas, samo zato da se o necemu moze razgovarati... uzas...
ne znam, nemam vise ideja. ja sam skroz drugacija.

zar doticne buduce majke ne znaju nikakv drugi nacin komunikacije nego represivne mjere? pa kakve ce onda biti prema djeci... ako je to jedini nacin komunikacije koje su one spremne prihvatiti, zar misle isto odgajati i djecu...? nadam se da sam u krivu.
iskreno, tate, zelim vam srecu i cvrste zivce.

Nije da je previše bitno, ali ta moja ucjena razvodom se desila prije nekih pet-šest godina, kad smo i ona i ja bili puno manje zreli. Sad smo četiri godine u braku, u drugom mjesecu očekujemo bebu i ljepše nam je nego ikad.

A da li je ta moja ucjena bila ispravan potez... pa ne znam, u onom trenutku je djelovala. Možda bi se stvari dobro odvijale i bez toga, ali u onom trenutku mi se činilo da joj moram dat do znanja da postoji i opcija razlaza.

Zato sam i napisao da je moja situacija bila donekle slična, ali nije bilo djeteta u igri, priznajem da je to ipak jako bitna razlika.

A ovo sa dokazivanjem tko je u pravu a tko nije ti je vrlo mudro, meni su trebale godine da to skužim, i još se ponekad znam ulovit u tu glupu zamku.
__________________
'Music is your own experience, your own thoughts, your wisdom. If you don't live it, it won't come out of your horn.' - Charlie Parker
Baan Dar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2004., 15:26   #57
E to je upravo ono kaj te počne tepst nakon svega.

Hrpa drugih pitanja ne vezanih uopće uz pušenje. Stoput sam se zapital kakva je onda ustvari osoba ak za vlastito dobro i dobro nerođenog djeteta nemre promijenit svoje loše navike. Kaj će bit kad počnu pravi problemi, sinkronizirat svakodnevne obaveze i dijete, imat vremena jedno za drugo i za osobne potrebe na kraju? To ustvari poteže za sobom puno dublje i ozbiljnije probleme koji su manifest karaktera.

Možda bi bilo pametnije pitat;
Kako promijenit narav zrele osobe???
babajuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2004., 15:32   #58
meni i dalje ne ide u glavu da neko mozhe svjesno trovati svoje dijete

a shto je josh zhalosnije - ako je zhena ne spremna na trudnocu pushenjem nece nishta rijeshiti

samo pogorshati stvari

svima se nama dogodi da nas satare neshto za shto "bash tad nismo spremni" al ono shto razdvaja odrasle i zrele ljude od zhutokljunaca je shto se zreli ljudi odgovorno postave prema problemu - a ne pretvaraju se kao da se nishta nije dogodilo


zar bash nikakav drugi nacin kontrole stresa u "nezeljenoj situaciji" te majke ne mogu naci nego cigarete

po meni za takvo ponasanje nema opravdanja
nije svako ko bioloshki mozhe napraviti i roditi bebu za roditeljavoljela bih cuti bar od jedne majke koja je pushila ovdje shta je mislila dok je to radila
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2004., 16:47   #59
nije vrijedno rijeci

citam uvijek ali ne pisem nikada ili recimo skoro nikada, ali ovo.... Mislim da tu uopce ne treba spominjati moralnost nego da ce svaka normalna osoba prestati pusiti kada sazna da ceka bebu ili ako je planira. I nitko mi nemoze reci da se nemoze jer ja sam pusac. Tesko je i to stoji, ali ako to nisi spreman napraviti za zdravlje tvog djeteta onda nisi spreman na nista. Jer ja uvijek kazem da samo glupi ljudi (ukljucujuci i mene) puse i da je tesko prestati to zna svaki pusac, ali nema vece motivacije nego zdravlje tvog djeteta..sve ostalo su samo prazne rijeci.
Toliko od mene
sabrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2004., 16:55   #60
Quote:
babajuna kaže:
E to je upravo ono kaj te počne tepst nakon svega.

Hrpa drugih pitanja ne vezanih uopće uz pušenje. Stoput sam se zapital kakva je onda ustvari osoba ak za vlastito dobro i dobro nerođenog djeteta nemre promijenit svoje loše navike. Kaj će bit kad počnu pravi problemi, sinkronizirat svakodnevne obaveze i dijete, imat vremena jedno za drugo i za osobne potrebe na kraju? To ustvari poteže za sobom puno dublje i ozbiljnije probleme koji su manifest karaktera.

Možda bi bilo pametnije pitat;
Kako promijenit narav zrele osobe???
Nikako.

Sa hrpom drugih pitanja se uopce ne moras zamarati, premda znam da dolaze sama.
Nakon poroda ja sam bila druga osoba uz moju djecu sam bila svaki dan po 24h dnevno sve do njihove trece godine (do vrtica) i dan danas ne postoji nesto sto ne bi napravila za njihovo dobro.

Razmisljanja o pusenju u doba trudnoce, nista, prazna slama.
Meni je izgledalo kao da se ne radi o meni i mom djetetu, kao da je neka druga Denys trudna.
I sto je najgore, nisam uopce bila svjesna da cinim nesto lose, premda sam bila upoznata sa svim cinjenicama.
Jer jedno je znati a drugo je biti svjestan.
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:11.