Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2012., 20:38   #41
Quote:
Butterfly:) kaže: Pogledaj post
Lalea, meni se cini da ti je 13. dan bila ovulacija.. A jesi pisnula trakicu i 12.dan ili ne? Jer je mozda tad bila pozitivna..
nisam, samo sub, ned i pon... 12dc sam bila na uzv di mi je gin rekao da bi O trebala biti kroz dva dana i tad je lijevi folikul bio mislim 13,4mm
__________________
Sara i Luka <3
Lalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 10:09   #42
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
ja sam u dobitnom ciklusu imala pad tempice cini mi se skoro do coverlinea tu negdje 6 - 7 dpo. poslije se tempica digla.
Eeee kad bi se i moj zazelenio na kraju

Uglavnom, jutros tempica 36.36, ful nisko za 20 dc, iako nije baš pouzdana jer sam se budila cijelu noć, i mjerila sam sat ipo ranije nego inače, sad do ujutro valjda će se dignuti jer stvarno je rano za mengu
__________________
“ Hodaj! Nebo strpljive voli
Hodaj! Mozda se ipak sve u dobro pretvori.”

Zadnje uređivanje roza82 : 02.02.2012. at 10:15.
roza82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 08:23   #43
siječanj

Jutro... curke, kak vam se čini moj graf?

Meni po ovome izgleda da je ovulacija bile bliže 15 dc, a ne ovako, ali tu je stavio zbog pozitivne trakice...
probala iste temp. unijeti na jednoj drugoj stranici, bez OPK... i tam ostavi na 15 dc...

bi ove 3 zadnje temp bile smatrane drugim skokom temp?
__________________
Life is like a camera. Just focus on what's important and capture the good times, develop from the negatives and if things don't work out, just take another shot..........
Ananke is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 10:47   #44
I meni se čini da ti je ovulacija na 15 DC.
Erin5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 16:52   #45
Evo, frendica dobila M

Atia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 19:52   #46
Ananke koji ti ovaj ciklus mjerenja ?
Koliko ti traje lutealna inače ?

A sada da priljepim moj jad i tugu, ne zbog postojećeg već proteklih ciklusa koji su također vidljivi mislim.

My Ovulation Chart

Zadnje uređivanje La_LuNa : 07.02.2012. at 21:53. Reason: spajanje
Rosalin04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 22:41   #47
Uz Rosalinin, evo i moj anovulacijski... sutra kreće novi, ako se nešto opako nije poremetilo...

My Ovulation Chart
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 16:11   #48
Pozdrav svima.
Čitam vas već dugo ali se nisam nakanila priključiti, nikad vremena slobodnog :S
Imam jedno pitanje u vezi mjerenja bazalne temperature, tj.više njih. Pa ako mi netko može pomoći bila bi jako zahvalna.
Već 16 mj. pokušavam ostati trudna. Nisam ništa poduzimala u vezi s tim osim sex-a. E sad je voda do grla, pa sam saznala za razne metode a ova mi se posebno sviđa.
Počela sam mjeriti 18dc, čisto da mi uđe u naviku i da vidim kako funkcionira sve u vezi s BT. Registrirala sam se na FF i pratim graf. (tek 2 dana doduše ali eto...). O mi je bila oko 15.02. u to sam sigurna, e sad jučer i danas mi je BT 35.9.
Ono što mene muči je; Kada dolazi do pada, a kada do rasta BT? U koje vrijeme, oko mjesečnice....ovulacije....? Stvarno mi je nejasno, a volila bi kada bi mi netko pojasnio, ili me možda uputio na temu di je to objašnjeno.

Oprostite na podužem, kompliciranom postu :*
Ninth is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 16:16   #49
Odmah nakon menstruacije BT je niža, zatim dolazi do naglog porasta temp. koji označuje ovulaciju i nakon toga su temperature povišene. Dan, dva prije dolaska M, temp. opet pada...

p.s. dođi na wannabe, ima nas još koji pokušavamo već neko vrijeme...

Zadnje uređivanje dinda83 : 10.02.2012. at 16:27.
dinda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 16:28   #50
Joj, jasan i kratak odgovor, zahvaljujem
Sad mi samo nije jasno kako mi je niska tako temp. već dva dana, u "nijedno doba".
Valjda će mi biti jasnije kad krenem idući ciklus od početka.
Ninth is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 16:30   #51
I meni je čudno da ti je tako niska...mjeriš svako jutro čim se probudiš? Možda ti ipak još nije bila ovulacija...
dinda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 16:53   #52
Da, mjerim ujutro čim oči otvorim, oko 6. Ma lako je moguće da nije došlo do ovulacije, mada sam imala simptome (sluz i probadanje jajnika). Inače imam školske cikluse od 28 dana, još nikada se nije poremetilo. Vidit ću još par dana kako će se temp ponašati.
Inače mjerim oralno, ali nekako mi nije pouzdano.
Ninth is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 16:58   #53
Ma oralno je ok, svi mi uglavnom tako mjerimo...
dinda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 17:02   #54
Hvala puno na odgovorima, onda ću nastaviti oralno, tako mi je i najjednostavnije, pogotovu šta neznam ni šta radim ujutro dok mjerim temp u polu-snu.
Ninth is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 16:39   #55
zbunjena

http://imageshack.us/photo/my-images/513/88954577.jpg/

Pozdrav,

imam jednu dilemu vezano za ovaj ciklus pa bi volila čut vaše mišljenje.
Za mene je ovo moj normalan graf i ff je do sada lijepo određivao dan ovulacije čak i kad mi je "skok" zapravo tri dana svaki dan po samo 0.1 viši od prethodnog. No ovaj nikako da shvatim. Nažalost nisam mogla mjerit temp. 18 DC, al sam se pokušala "igrat" s grafom i dodala visoke temperature (a sigurno će bit visoke nakon današnje). E sad dodam li boli koju (visoku ili nisku temp) na 18DC ff mi prebaci ovulaciju na 19 DC, a ja mislim da je bila ili 17-og navečer ili 18DC jer su lh trakice inače jedva pozitivne, a ovaj put je skoro pozitivna bila 16DC i tamnija od kontrolne 17DC. Zato mi nikako nije jasno kako može prebaciti na 19da.

PS ispričavam se na zbrčkanom postu
__________________
Sunce naše
Agape is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 18:03   #56
Quote:
Agape kaže: Pogledaj post
http://imageshack.us/photo/my-images/513/88954577.jpg/

Pozdrav,

imam jednu dilemu vezano za ovaj ciklus pa bi volila čut vaše mišljenje.
Za mene je ovo moj normalan graf i ff je do sada lijepo određivao dan ovulacije čak i kad mi je "skok" zapravo tri dana svaki dan po samo 0.1 viši od prethodnog. No ovaj nikako da shvatim. Nažalost nisam mogla mjerit temp. 18 DC, al sam se pokušala "igrat" s grafom i dodala visoke temperature (a sigurno će bit visoke nakon današnje). E sad dodam li boli koju (visoku ili nisku temp) na 18DC ff mi prebaci ovulaciju na 19 DC, a ja mislim da je bila ili 17-og navečer ili 18DC jer su lh trakice inače jedva pozitivne, a ovaj put je skoro pozitivna bila 16DC i tamnija od kontrolne 17DC. Zato mi nikako nije jasno kako može prebaciti na 19da.

PS ispričavam se na zbrčkanom postu
stavi si na graf kad je bila pozitivna lh trakica možda će to pomoći malo. šteta šta nisi mogla mjeriti.
mimi_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 10:42   #57

ne znam da li sam dobro stavila sličku, ali molim iskusne da mi malo iskomentiraju ovu navodnu ovulaciju na 12 DC ??? Inače su mi ciklusi 27 dana, po tome bi sutra trebala stići M, a temperatura se malčice popela
Erin5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 12:50   #58
Quote:
Erin5 kaže: Pogledaj post

ne znam da li sam dobro stavila sličku, ali molim iskusne da mi malo iskomentiraju ovu navodnu ovulaciju na 12 DC ??? Inače su mi ciklusi 27 dana, po tome bi sutra trebala stići M, a temperatura se malčice popela
lijep graf.
ako je po temperaturi..14dpo ti je danas.
na dan O uvijek bude do pada temp pa idućih dana raste.
bitno je samo da ne padne ispod crvene crte.
kad ti treba doć M?
edit: nisam vidjela kad treba stići pa ili pričekaj ili si napravi test
mimi_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 13:01   #59
erin, možeš napraviti test, ako već nisi

izgleda dobitno!
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 02:09   #60
Evo mene opet i mog ludog grafa. Po meni je (kako sam već pisala) ovulacija bila 18DC, a FF varira između 17-18-19 ovisi koju metodu stavim

http://www.fertilityfriend.com/home/35d574

Ovaj spotting 23Dc je doslovce dvije kapi, a otprilike tad mi je svaki dan lagano muka, jučer mi je bila gora muka, danas mi nije skoro uopće bila muka, ali me muči očajno žgaravica (koja je tek tu i tamo bila zadnja dva dana). Ja sam uvjerena da je to sve od stresa pod kojim sam ovih dana, al eto pošto nije nemoguće koliko je vjerojatno da su simptomi već od eventualne trudnoće? Kad moju naaajranije radit test?

Nisam prava wonnabe-juša, al namjeravam to postati. Čekamo zbog privatno - (možebitnih) zdravstvenih razloga, ali nije nam o'glavu tako da nije baš da smo se pazili.

Želim svim trudilicama što prije zelene grafove i blaženo stanje u trudnoći!
__________________
Sunce naše
Agape is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:38.