Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2017., 12:06   #121
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Nije se Petar bijesno izderavao k'o luđak, a ti supružnici su bili opaki i nepopravljivi, možda i špijuni neke neznabožačke sekte i Bog ih se odlučio riješiti unaprijed znajući njihovu prokletu sudbinu.


Pribojavam se što bi ti učinio da si na mjestu kakvoga vjerskoga Vođe poput svetoga Pavla iz te brutalne priče o ZASTRAŠIVANJU CRKVE tj. vjernika koji su čitali pobožno taj tekst, s umorstvima na licu mjesta, pa ti dođu "zli špijuni" neke druge vjere da ti obmanu tvoje vrlo vjerništvo i "izruče sotoni i paklu" ....

Svaka sličnost sa Staljnovim ideološkim čistkama slučajna.

Quote:
Što tebe to muči kad su to izmišljotine

Naravno da su najvjerojatnije izmišljotine ili rekla-kazala. I što bi tebe MUČILO što su smaknuti ti supružnici-vjernici, umjesto da su ih jednostavno izbacili iz svoje mafijaške organizacije a ne likvidirali tako brutalno.

ALI, tako napisane izmišljotine svakako nisu tako shvaćene u umovima onih naivnih, koji su to stoljećima sve do danas čitali i USTRAŠIVALI SE, pa pokorno davali svoja imanja Crkvi. Vidi kako je najbogatija institucija na svijetu postala.

Quote:
Možda su imali foru da ih djele po skrivečki po noći, po poštanskim sandučićima a raja nasjela?
Vidim kužiš ih pomalo ...
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 13:49   #122
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post

Naravno da su najvjerojatnije izmišljotine ili rekla-kazala. I što bi tebe MUČILO što su smaknuti ti supružnici-vjernici, umjesto da su ih jednostavno izbacili iz svoje mafijaške organizacije a ne likvidirali tako brutalno.

ALI, tako napisane izmišljotine svakako nisu tako shvaćene u umovima onih naivnih, koji su to stoljećima sve do danas čitali i USTRAŠIVALI SE, pa pokorno davali svoja imanja Crkvi. Vidi kako je najbogatija institucija na svijetu postala.
Tko to danas daje svoja imanja Crkvi? Ne poznajem nikoga takvoga, a poznajem puno katolika.

S druge strane, Opus Dei to zahtijeva od svojih članova, ali ne daju Crkvi, daju njima.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 14:20   #123
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
A komunizam kao takav? Ne bih znao.

Nisu li njegovi ideali zapravo u fazi provedbe, jer svi imaju sve više na raspolaganju uz sve manje truda,
Ne svodi se komunizam samo na spomenuto... inače završavamo u "vrlom novom svijetu".

Quote:
i ide se u sve veće poštivanje ljudskih prava... Zajedničko vlasništvo svih... prema potrebama.
"Sve veće poštivanje ljudskih prava" koje gubi vezu sa odgovornostima i mogućnosti političke participacije, počinje se svoditi na potragu za fantomskim neprijateljima, uznapredovalom političkom korektnošću i slično...
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 11:19   #124
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Tko to danas daje svoja imanja Crkvi? Ne poznajem nikoga takvoga, a poznajem puno katolika.
Više nisu ljudi baš toliko naivni da bi slijedili upute iz evanđelja i Djela apostolskih... kao prije 100 godina i prije... Ali nađe ih se, posebno kada su stari i nemoćni i sami, pa sve ostave Crkvi u nasljedstvo kao lutriju za raj.

Danas se bogaćenje Crkve više obavlja na posredan način potkupljivanjem političara, npr. ova palača od princeze u Puli, koja je poklonjena biskupima....

Quote:
S druge strane, Opus Dei to zahtijeva od svojih članova, ali ne daju Crkvi, daju njima.
Pa to je jedno te isto. Rekao nam to član Opus Deia.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 13:32   #125
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
S druge strane, Opus Dei to zahtijeva od svojih članova, ali ne daju Crkvi, daju njima.
Zato i smatram da se radi o sekti/kultu, a ne integralnom dijelu Crkve. Ma koliko se Nepoznati pigao zbog toga.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 14:57   #126
Opus Dei je institucija Vatikanske katoličke Crkve

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=372
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304

Zadnje uređivanje Nepoznati : 06.09.2017. at 15:29.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 15:44   #127
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
"Sve veće poštivanje ljudskih prava" koje gubi vezu sa odgovornostima i mogućnosti političke participacije, počinje se svoditi na potragu za fantomskim neprijateljima, uznapredovalom političkom korektnošću i slično...
Treba podmazivati lobije za proizvodnju oružja i nafte, inače bi bilo previše mirno na Zemlji.

A toliko onda i o poštivanju ljudskih prava...
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 01:02   #128
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Pa to je jedno te isto. Rekao nam to član Opus Deia.
Ja sam član (Rimo)Katoličke crkve, a nisam član organizacije Opus Dei i tvrdim da nije isto. I mnogim drugim katolicima je Opus Dei iz raznih razloga zazoran.

Znam da je papa Ivan Pavao II. (koji mi je inače omiljeni papa) Opus Dei proglasio osobnom prelaturom unutar Katoličke crkve i osnivača svecem, ali mislim da je to bila velika pogreška. Mnogi već i ovako o Katoličkoj crkvi imaju loše mišljenje, a ako je budu sudili po njezinom najfundamentalističkijem dijelu, imat će još gore.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 22:36   #129
Quote:
Remington kaže: Pogledaj post
Da li je Staljin doista bio ateist - ili je ipak bio pravoslavac, možda agnostik..?
Pozivam na raspravu.
Zločinac Staljin je bio uvjereni (makro)evolucionist. Vjera u ideju makro-evolucije Staljinu je bila temelj pogleda na čovjeka i odnosa prema čovjeku.
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 23:26   #130
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Zločinac Staljin je bio uvjereni (makro)evolucionist. Vjera u ideju makro-evolucije Staljinu je bila temelj pogleda na čovjeka i odnosa prema čovjeku.
Darvinist nije bio, sigurno... njegov favorit bio je Lisenko, Trofim Denisovič

Primat volje i svrhe... teleologija koja je bila ideološki nužna Staljinu.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 00:50   #131
Staljin je bio političar. Uzmi bilo kojeg političara pa se zapitaj o njegovoj vjerskoj pripadnosti. Je li uopće bitna ili njome maše da politički ojača?
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 10:39   #132
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Staljin je bio političar. Uzmi bilo kojeg političara pa se zapitaj o njegovoj vjerskoj pripadnosti. Je li uopće bitna ili njome maše da politički ojača?
"Obični ljudi u religiji vide istinu, mudri vide laž, a vladari korist".

Seneka
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 10:56   #133
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
"Obični ljudi u religiji vide istinu, mudri vide laž, a vladari korist".

Seneka
Gdje mudri ljudi vide istinu ? Na jednom mjestu ? I koliko postoji istina ?
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 11:01   #134
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Gdje mudri ljudi vide istinu ? Na jednom mjestu ? I koliko postoji istina ?
Morat ćeš pitanja uputiti Seneki
Ipak..

mudri ljudi shvaćaju da mi ljudi nemamo monopol na istinu da bi je koristili kao slugu.

A religijama ona služi da bi dobro na zemlji poslovali...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 11:12   #135
Staljin je bio pobožan čovjek, postoji pisani dokaz o tome, tj njegov potpis. U pismu upućenom Kosigini potpisao se kao " J. Staljin- provoditelj božje volje na zemlji"....
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 12:54   #136
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Staljin je bio pobožan čovjek, postoji pisani dokaz o tome, tj njegov potpis. U pismu upućenom Kosigini potpisao se kao " J. Staljin- provoditelj božje volje na zemlji"....
Meni je ovo prije dokaz da je bio sotonist, nego da je bio pobožan čovjek.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 13:54   #137
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Meni je ovo prije dokaz da je bio sotonist, nego da je bio pobožan čovjek.
Sumnjam da je to "provoditelj" značilo Božji sluga...

No, 1943. usred II. svjetskog rata, primio je službeno "radi intenziviranja nacionalnih osjećaja" metropolite Sergeja, Aleksija i Nikolu (1941. bi ovaj razlog bio jasan, dvije godine kasnije, preokret ratne sreće već je bio očit)... i odobrio im sazivanje koncila koji je izabrao Sergeja Stragorodskog kao moskovskog patrijarha.
Slijedilo je otvaranje teoloških škola (i Teološke akademije zatvorene od 1918.), oslobađanje klerika iz gulaga, a i tisuće crkvi su ponovo otvorene.
Naravno, daljnji nadzor tajnih službi se podrazumijevao.

Da li je, poput ruskih careva, poželio i glorifikaciju od strane "svetog pravoslavlja" ? Možda... svakako je pravoslavlje imalo ulogu u njegovim geopolitičkim planovima za vrijeme nakon završetka rata.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 13:31   #138
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Meni je ovo prije dokaz da je bio sotonist, nego da je bio pobožan čovjek.
Zaista ne shvaćam kako je to dokaz sotonizma? Možemo razgovorati o duševnom zdravlju osobe koji smatra da provodi božju volju, ali ne shvaćam kako bi bio sotonist?

Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Sumnjam da je to "provoditelj" značilo Božji sluga...

No, 1943. usred II. svjetskog rata, primio je službeno "radi intenziviranja nacionalnih osjećaja" metropolite Sergeja, Aleksija i Nikolu (1941. bi ovaj razlog bio jasan, dvije godine kasnije, preokret ratne sreće već je bio očit)... i odobrio im sazivanje koncila koji je izabrao Sergeja Stragorodskog kao moskovskog patrijarha.
Slijedilo je otvaranje teoloških škola (i Teološke akademije zatvorene od 1918.), oslobađanje klerika iz gulaga, a i tisuće crkvi su ponovo otvorene.
Naravno, daljnji nadzor tajnih službi se podrazumijevao.

Da li je, poput ruskih careva, poželio i glorifikaciju od strane "svetog pravoslavlja" ? Možda... svakako je pravoslavlje imalo ulogu u njegovim geopolitičkim planovima za vrijeme nakon završetka rata.
Staljin se nije smatrao božjom slugom, to je dobro primjećeno, on se smatrao mnogo većim, apostolom ili mesijom novog doba. Dosta sam čita o Staljinu i doša sam do zaključka da njegova religioznost nije bila upitna u niti jednom periodu života. Upravo Staljin, tada još poznat kao Koba je skrenuo na sebe veliku pozornost radništva govorima kojima je komuniste usporedjiva s ranim kršćanima, dok je vlast i crkvu usporedjiva s farizejima, rimskim carinicima i sl.

Oni koji vjeruju u Staljina, ovako ga vide

https://www.youtube.com/watch?v=dPA-eDaB4GM

Smatraju ga svecem, mada su se u zadnje vrijeme pojavili i oni koji ga smatraju mesijom, odnosno drugim Isusom Kristom...
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 00:50   #139
Quote:
Remington kaže: Pogledaj post
Staljin - ateist/gruzijski pravoslavac/agnostik ili...?
hrišćanin.
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Oni koji vjeruju u Staljina, ovako ga vide
www.youtube.com/watch?v=dPA-eDaB4GM
Pa da.. Uradio je mnogo za hrišišćanstvo.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 19:48   #140
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Zaista ne shvaćam kako je to dokaz sotonizma? Možemo razgovorati o duševnom zdravlju osobe koji smatra da provodi božju volju, ali ne shvaćam kako bi bio sotonist?
Provodio je svoju, itekako okrutnu, volju, a pritom uvjeravao sebe i/ili druge u vlastite plemenite namjere. Sotonist samo takav.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:21.